Warcon 2011

Vše o dojmech a zažitcích z Warconu 2011.
1.8.2011 12:56:20

Krátký report z Warconu
Pátek večer:

Příjezd, čekání, Dobyvatelé vesmíru a poté konečně Successors. Successors přidám do reportu.

Sobota:

Ráno docela slušná nakládačka v Path of Glory. Na svou obranu musím říct, že se jednalo o první hru, ale rozhodně mě to neodradilo. Spíš naopak. Pochopil jsem proč se tahle hra vyšplhala, tak vysoko v hodnocení.

Poté jsem si dali Yggdrasil, který přivezla Ellisa. Moc hezká hra. Při nejlehčí obtížnosti výhra asi až při 4. hře. Že by nám pomohli Siaronovi výpočty!?

Ubogondo 3D. To jsme se ani nepokoušeli hrát, ale spíš jsme si zkoušeli poskládat pár tvarů. A dojmy? Některé mi přišli celkem snadné, ale u některých jsem se hodně zapotil.

Letters from Whitechapel. Prostě něco jako fantóm staré Prahy, ale lépe zpracované herní mechanismy. Ellu v roli Jacka Rozpárkovače jsme dostali krátce po druhé vraždě. Škoda, protože 1. kolo zvládla bravůrně a naše skupina detektivů vůbec netušila, kam nám proklouzla. Jen tak na okraj, můj první dojem je, že pro detektivy je důležité, aby se co nejrychleji dostali na místo činu. My jme se tam po druhé vraždě dostali téměř ve 2. kole a pak jsem se okamžitě pustili po stopách Elly (Jacka) a velice rychle jsme jí chytili.

Mystery of the Abey. To byla celkem sranda a byla by ještě větší, kdyby mě spoluhráči neustále nezakazovali procházet skrze takové tlusté černé čáry o kterých mi tvrdili, že jsou to zdi. A vrcholem bylo. když mi zakázali projít centrem náměstíčka uprostřed hracího plánu, že prý tam je nějaký sloup. Poučení pro příští hru méně piva před hraním více po. :)

Potom v mezi čase Rezistance. Hrál jsem spolu s Eyronem a Satanem za sviňáky a hnutí odporu si ani neškrtlo. Nejvíc nám pomol ozzy, který ať dělal co dělal, tak mu stejně nikdo nevěřil, že není sviňák.

Večer potom lehčí hry jako Dixit, Bizaire, Timeline, Aye dark overlord, Seven dragons a nějaké jiné hry, jejichž název si už nepamatuji. Asi největším překvápkem večera pro mě byla rychlovka Dobble. Tuhle hru jsem si opravdu užil.

Neděle:

Dungeon quest. Až narazíte v katakombách na kosti trpaslíka, nekopejte do nich, ani na ně nečůrejte, ale uctěte památku mého hrdiny, který tam podlehl zákeřnému démonovi. Pro znalé asi netřeba víc komentovat.

A jako poslední nádherná partie MEQu se sapho. Napínavé hra až do posledního okamžiku. Několik zvratů a nakonec prohra hrdinů v závěrečném souboji. Na téhle hře mě pořád překvapuje, jak různým způsobem lze za Saurona hrát. Co hráč, to jiná hra. Prostě paráda.

Děkuji všem spoluhráčům za skvělé herní zážitky. A pro ty, kdo na Warcon teprve dorazí, tak se těšte. Atmosféra je tam skvělá.

1.8.2011 13:02:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Parxel
Ja jsem tam byl vcera vecer a particku Dobble jsme si taky uzili vyborne;)

1.8.2011 19:33:44

Vybíráme z Bazaru

Čtyři zahrady
Čtyři zahrady
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas