výstava deskovek

kamaradka ktera s nama hraje deskovky pracuje v breclavskem muzeu a pristi rok na podzim bude organizovat vystavu a expozici deskovek.

Rad bych vas vsechny poprosil jestli by jste nenapsali nejake ty napady jak by to mohlo vypada pripadne popremyslet zda by jste doma nemeli nejaky raritni kousek na zapujceni... jakekoliv napady vitame :)
16.8.2012 21:02:45

zajímvé
Žádnou raritku asi nemám,ale myslím, že by to chtělo jít od opravdu starých her jako go, lila, šakaly a mankala.
Třeba to i rozdělit podle provedení: dřevo - klasika, papír a plast- moderní a tak. A nakonec si myslím, že by bylo dobré ukázat něco od našich designerů, ne jen Chvátil a Suchý, ale i těch dalších odvážlivců.
Pokud by bylo dost dobrovolníků, tak navrhuji hernu, nejlíp nezávislou na nějaké firmě, aby si každý mohl zkusit různé hry.
FFG nabízejí takové interaktivní panely, které přes wifinu pouští jejich videa, to by taky bylo super.
DRŽÍM PALCE TAKOVÉ AKCE NEJSOU AŽ TAK JEDNODUCHÉ A NIKDY SE NEZAVDĚČÍ KAŽDÉMU, NAJDE SE HODNĚ NESPOKOJENÝCH.

16.8.2012 22:25:20

Loser
Jsem ochotná zapůjčit v podstatě cokoli za své sbírky. Jestli chcete průřez historií hraní v Čechách, tak mám Kočičí hru a Smolíčka pacholíčka (kompletní), z raritek nabízím backgammon ve dřevě se zlatými a stříbrnými prsteny (z výstavy kostýmů Lotra v Německu) a Poseidon´s Kingdom s úžasnými figurkami z loňského Essenu (limitovaná edice 1000 ks) - jinak samozřejmě i cokoli dalšího.

17.8.2012 11:04:20

Historie deskových her
Zkuste se obrátit na Jirku Jansu (měl jsem ho jako hosta při natáčení jednoho dílu o deskovkách pro televizi Noe). Zabývá se historií deskových her. Tady jsou jeho materiály k přednášce:
http://www.jirasgames.com/userfiles/file/data/jirasgames/zajimavosti/historie_her_2008.pdf

Napište mu, jestli byste mohli z toho něco použít třeba na bannery. Každopádně by bylo dobré se s ním spojit, protože ohledně toho obcházel i různá světová muzea.
Kontakt na něho (doufám, že to ještě platí): jurri@wo.cz

17.8.2012 11:19:03

Vybíráme z Bazaru

12 Říší
12 Říší
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas