Výhra!

Ospravedlňujem sa za "novinársky" bombastický názov diskusie, ale ešte sa nachádzam v eufórii z aktuálnej výhry Le Havre, a tak zakladám vlákno, ktoré nie je ani tak o hraní ako skôr o nadobúdaní spoločenských hier. nejak mi to nepasovalo do "Ostatních témat". :-)

Moderné spoločenské hry som spoznal na jar roku 2005 (Attika). Odvtedy som založil na moje pomery (...žiaľ...) úctyhodnú zbierku.

Toto hobby nie je práve finančne najnenáročnejšie, a tak si o to viac cením hry, ktoré do zbierky pribudli na základe výhry v nejakej on-line súťaži, prispievaním na webe alebo iba náhodným losovaním. V mojom prípade išlo o súťaže organizované na Slovensku, v Čechách alebo v Grécku.

Rád by som vyvolal debatu o tom, koľko a akých hier ste získali podobným spôsobom, čiže bezodplatne. U mňa je ku dnešnému dňu takáto situácia:

1. Slovensko otázky a odpovede (www.spolocenskehry.sk)
2. Lascaux (www.modernihry.cz)
3. Antike (www.boardgamegeek.com - Greek Guild)
4. Wizard (www.boardgamegeek.com - Greek Guild)
5. Heckmeck z žížalek (www.hrajeme.cz)
6. Pandemic (www.spolocenskehry.sk)
7. Le Havre (www.hrajeme.cz)

Antike a Le Havre sú pritom ozaj z ríše snov, aspoň pre mňa. Slovensko... sa hraje takmer pri každom stretnutí rodiny, atď.

Ako ste na tom vy? Aké máte z podobných akcií dojmy?

Za seba môžem povedať, že sa teším z toho, že konkurencia v súťažiach začína byť veľká, pravdepodobnosť výhry stále nižšia, a teda popularita MSH gradujúca! :-)

4.9.2010 17:10:01

atď...
Namiesto "atď." v mojom príspevku dosaďte vetu: "Pandemic zlomil na hranie moju sestru s titulom MUDr, no a Lascaux, Wizard a Žížalky si neskutočne obľúbili naše dieťatká." čo je vlastne aj najpodstatnejšia informácia a odkaz, ktorý som opomenul umiestniť vďaka spomenutej eufórii z Le Havre. :-)

4.9.2010 17:21:38

Joe

No ja...
... som zatiaľ iba vyfúkol Pecovi Le Havre v súťaži na Spolocenskehry.sk :p

Z trošku iného súdka sú u mňa hry, ktoré som dostal ako protislužbu - napríklad Operu od Hansa van Tola za slovenský preklad, alebo niektoré hry Jirku Mikoláša, tiež za preklady (tentoraz anglicko-nemecké).

4.9.2010 20:25:46

Joe
Ej Ty jeden! Takže zaúradovala spravodlivosť. :-)

Prirodzene, hra ako odmena za preklad, s ktorým sa človek zvyčajne dosť natrápi, to by malo byť minimum. V tomto objektívne ťahám za kratší koniec, keďže nemám kvalitnú angličtinu a už vôbec žiadnu nemčinu. Škoda, že Gréci nechrlia hry na bežiacom páse tak, ako Nemci...

4.9.2010 21:53:21

Bonusy
Nejsou to primo vyhry, ale protoze to bylo (v podstate) zadarmo, myslim, ze to uvest mohu:

1) Za nakup her nad nejakou castku z hrajeme.cz (za 1Kc):
- Kralovske rosady
- Postovni kuryr

2) Za sber bodu z potravin nejmenovane znacky:
- Doba kamenna
- Postovni kuryr
- Cesta kolem sveta za 80 dni (jeste nemam doma, ale snad uz brzy)

3) Za nakup par her z Nemecka:
- Trans America - Sikana

Pokud to sem uplne nepatri, tak se omlouvam :(

4.9.2010 23:59:32

Bluda
Rysuje sa zatiaľ niekoľko ciest, ako prísť ku dobrým hrám bez toho, aby sa za ne platilo peniazmi:
1. Výhra v súťaži
2. Odmena za preklad
3. Bonus k nákupu v určitej hodnote

Viem si predstaviť ďalšie spôsoby:
4. Dar (neter pred pár dňami nevedela akú knižku kúpiť na narodeninovú párty -násťročných. Poradil som jej Černé historky a slávilo to brutálny úspech)

5. Vlastná výroba (sem tam to môže naraziť na autorské práva, tak pozor)

6. Náhoda (ako už bolo niekde inde spomenuté, napr. keď sa vysype kamión s hrami čo smeruje na výstavu v Essene a vy ste okoloidúci)

7. Dedičstvo (škoda, že nezažijem, ako si budú moje deti deliť mapy ku Vysokému napětí)

8. Úmyselná krádež (hry? no to snáď nie!)

Dajte ďalšie, určite je toho omnoho viac.

:-)

5.9.2010 01:21:23

pecovarhy
ad 6. Takovou náhodu bych chtěl zažít, ale na druhou stranu pokud se ten kamion vysype a někdo si takhle opatří novou hru, tak uz to trochu koliduje s bodem 8.

Výhry:
Dobyvatelé vesmíru - modernihry.cz
Ubongo - taky modernihry.cz

5.9.2010 11:06:08

Raven, pecovarny
Až na to, že bod 6 se shoduje s bodem 8. :-)

5.9.2010 11:35:05

ad bod 6
Hry se vysypou z kamionu, řidič je zachráněn a kamion začne hořet! přece hry nenecháte shořet??? nebo jo :-D

jinak já jsem vyhrál jenom Puerto Rico a to už jsem měl, jinak musím hry poctivě kupovat.

5.9.2010 11:49:43

Deth
Nikdy v životě jsem krom jedné DVD vypalovačky do PC nevyhrál nic, natož pak deskovku :-( .
p.s. snad se jednou karta obrátí...

5.9.2010 13:12:32

pecovarhy
Dodal bych ještě
9. Chain of Generosity - řetězec "dárců" her - fuguje tak, že někdo nabízí na internetovém diskusním klubu hru (nebo více her) ty se přihlásíš jako zájemce o nějakou z nich, nabízitel vylosuje z potenciálních zájemců vítěze, tomu hru pošle a ten je pak povinen nabídnout dále nějakou ze svých her a tak furt řetězově dále. (viz klub na Hofylandu)

10. výkupné (velmi nepravděpodobné)

Ještě bych smutně podotknul že jsem také za všechny hry vždy cáloval :(

5.9.2010 17:06:50

výkupné
že bych unesl nějakého sběratele :-D

5.9.2010 18:21:23

andik007
Jen aby to nedopadlo tak, že by ho manželka/milenka/přítelkyně/whatever nechtěla zpátky :)

Jinak hry buď cáluju nebo dostávám, jen teď se mi v turnaji v Petanque povedli vyhrát Piráti. Mimochodem, první cena bylo Times Up...

5.9.2010 19:05:50

Time´s Up!...
...stejně jako pecovarhy za recenzi na Hrajeme :) Není to úplně moje gusto, ale chystám se ji brzy vyzkoušet na herním víkendu a dost se na to těším. Koneckonců taky je občas potřeba oddechnout si od nudné klasiky!

5.9.2010 20:12:15

recenzia, vzorka pre novinára, odmena za hranie
1. áno, za recenziu mi tiež nejaké tie hry do zbierky pribudli. Ale na rovinu: už som hru aj odmietla so slovami: "To by si o nej čítať nechcel."

2. vzorka pre novinára je bez dojednanej recenzie skôr výnimka, ale aj také už sa stalo.

3. aj keď to znie neuveriteľne, na hrade Stahleck, kde usporadúva Heidelberger Spieleverlag svoje víkendové testovanie hier dostávate za každý lístok s vyplnenými pripomienkami k testovanej hre nejakú formu odmeny - platidlo. Na konci akcie si za tieto ne-peniaze môžete zakúpiť hry. Ide o staršie veci zo skladových zásob alebo novšie mierne poškodené krabice a pod. (Ak si to tak vezmete, pozvú vás, ubytujú vás, nakŕmia vás, dobre sa zabavíte a ešte si môžete vybrať hry... veď to sú darčeky!)

verdikt: rovnako, ako neviem spočítať hry, ktoré vlastním, neviem spočítať ani tie, za ktoré som neplatila peniazmi, ktoré sa dajú ulžiť v banke.

5.9.2010 20:17:00

Joe

Výhra
Wuhuu! Práve som vyhral na Boardgamegeeku tzv. GeekGold aukciu v septembrovej edícii a mal by mi prísť Nexus Ops!


(Pre neznalých - GeekGold je "mena" na BoardGameGeeku, ktorou sú odmeňovaní užívatelia za nadštandardné príspevky na stránke - napríklad pridávanie nových hier, obrázkov, recenzií a zápisov do denníka, alebo aj od iných užívateľov za prínos k určitej hre (súbory, prehľadové tabuľky, preklady pravidiel atď.).

29.9.2010 12:45:25

Joe

Výhra x2
Wuhuu, ďalšia výhra! V rovnakej lotérii na BGG som vyhral novučičkú hru Florenza, ktorá má vyjsť v Essene! Pri čítaní pravidiel mi to pripadá na vzdialeného bratranca Opery, ale z druhého kolena - je to o umiestňovaní robotníkov do dielní vo Florencii a výber umelcov za účelom financovania umeleckých diel. A vyzerá to luxusne!

30.9.2010 13:32:02

Fíha
A co takhle vsadit nějakou loterii ? :)

30.9.2010 15:18:55

výhra ?
Hele Joe, ty tvoje rádoby náhodné výhry v krátkém sledu za sebou dost zavánějí mafiánštinou. Jestli ty ty hry pod záminkou loterie nepropíráš :))

30.9.2010 16:11:53

Joe

panzer
e-e :)

Len dostatok GeekGoldu a štastie pri ťahaní výhercu. Zober si takého binraixa (z BGG), ten tuším v augustovej lotérii vyhral 5 či 6 položiek a vyhráva aj ďalšie ;)

Minule boli v auckii Pocket Battles, na ktoré som si tiež brúsil zuby a hodil som tam tak 300 GG (z celkových asi 600). A vyhral chlapík, čo vsadil hádam 2-3 :P

30.9.2010 16:19:32

Joe

The Hammer
V lotériách zatiaľ šťastie nemám :P
Niežeby som každý deň stávkoval, ale zatiaľ sa nepošťastilo.

30.9.2010 16:20:13

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalený Karak 2
Nerozbalený Karak 2
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas