Vaše momentálne hrané hry

Tento rok som aj ja prepadol ťažkej vášni stolových hier,nakupujem už rýchlejšie,ako stíham hrať,najhoršie na tom je ,že ma to ani nemrzí.Došlo to až tak ďaleko,že som partu kamarátov,ktorí sa klubovo venujú mtg presvedčil,aby v našom meste založili nový klub doskových hier.A už sa na tom intenzívne pracuje.Zatiaľ hrávame len doma so ženou,príležitostne s mladými a vnučkou.Tieto zatrolenky sú strašné pokušenie.Na jar som dával limit tak šesť hier tento rok,ale som to žial nezvládol...a to prvý krát v živote nebanujem,že neviem anglicky,lebo by bol ten tlak ešte horší/galaktica,arkham,talisman...atď/.No a teraz k téme,ktorá sa tu už opakovala,ale je zaujímavá.Vaše momentálne hráčsky najoblúbenejšie hry :
1.doma so ženou,priateľkou
2.doma s nehráčskou návštevou
3.doma s návštevou,ktorá už niečo hrala
4.s hráčmi v klube
Ja za seba,aj keď máme ešte len začiatočnícke skúsenosti:
1.Agricola,2.O Zoo le mio 3.Poštový kurier,4.ešte som nezažil,ale teším sa na niečo ako arkham alebo galaktica.
Budem rád,ak dáte aj váš mometálny top 1-4.
8.9.2010 22:53:40

u mně
1) chybí my žena přítelkyně, sestra ma jíné zabav ya okolí mně vnímá jako blba
2) Reed Dragon inn
3) neuroshima hex na návštěvu něco si zahrát chodí pouze člověšk co si ji oblíbil
4) momentálně Cosmic

8.9.2010 22:59:42

dedo
Stačí mi letmý pohled do herního deníku, abych zjistil, že mi právě skončily herní žně, které trvaly od června do konce srpna, kdy mým spoluhráčům (mým dětem) skončila sezóna a začaly prázdniny a my tak mohli hrát skoro furt, což teď už zase bohužel nejde...při dalším nahlédnutí do deníku zjistím, že jsem si za tu dobu zahrál na 40 nejrůznějších her, čili záběr poměrně široký a těžko vybírat ty nejoblíbenější...ale přece jen to nakonec bude momentálně asi Battles of Westeros

8.9.2010 23:07:55

rbx

aktualne spis co bych si rad zahral
1. Dungeonquest a Pizza Box Baseball
2. Dunegeonquest
3. Dungeonquest nebo Castle Ravenloft
4. Eve Conquests

8.9.2010 23:10:25

momentální radosti
1. Řím
2. Time's Up
3. Hmmm, těch je hodně. World of Warcraft: The Boardgame, Middle-Earth Quest, Arkham Horror, a další hromada her od FFG.
4. Cosmic Encounter! A těším se na Dungeonquest ;-)

8.9.2010 23:21:19

u mně
1. doma se synem - Fluxx
2. Wild life
3. Attack!, Memoir44
4. do klubu nechodím, ale kdyby Axis & Alies Miniatures

8.9.2010 23:25:35

a ještě další kategorie 5
co bych chtěl hrát já, ale nikdo se mnou nechce - Duel in the Dark

8.9.2010 23:27:21

hry
1. Scrabble/Kingdom Hearts TCG
2. Carcassonne/Trans Evropa
3. Bang/Osadníci z Katanu
4. Battlestar Galactica/Arkham Horror

8.9.2010 23:32:43

...
1. Kingdom Hearts, Magic The Gathering
2. nehraju
3. roborally
4. Malifaux, AT-43,

9.9.2010 00:35:01

rbx

Panzer
duel in the dark bych si hrozne rad zahrál. Dostal jsem se s kamosem maximalne do vytvoření počátečního setupu a pak jsme to zabalili :-)

9.9.2010 01:56:18

hry
1. Blue moon
2. Osadnici/Ticket to Ride/Dominion
3. Smallworld/Notre Dame a spousta jinych...
4. Dlouho jsem v klubu nebyl, pac jeste nezacala skola a nejsem v Brne, ale tesim se na WotR

9.9.2010 07:59:47

hry
1) Ingenious Travel
2) Cosmic, Rush 'n Crush, Talisman
3) + 4) Dune, Dreamblade, Supernova

9.9.2010 08:09:57

nejen 4 hrané hry
1. když už jí přemluvím, tak Hive nebo Dominion
2. TtR Europe,Kragmortha, Jenga, Gold und Rum, Tsuro
3. Tichu, Republic of Rome, CCA, Galacticu, AoE3
4. není čas
5. kategorie ale panzer Successors, CCA Epické bitvy, Republic of Rome

9.9.2010 08:12:56

5. kategorie
Já mám ještě kategorii "SSZGSA" a tam jsou hry, které hraju s již zmíněným zatrolencem na warconech :) - ASL, Pax Romana

9.9.2010 08:36:30

hry
1. Ad Astra, Citadela
2. Dixit
3. Ad Astra, Agricola, Nexus Ops (jednou a budu hrát až mi přijde z Austrálie) a minulý víkend Taluva
4. Ne v klubu ale se synem Axis & Allies 1942

9.9.2010 08:38:15

najčastejšie hrané
1. s rodičmi - Doba kamenná, Jerusalem, Dominion a najnovšie ich učím Through the Ages
so synom - das Zepter von Zavandor
2. taká snáď neexistuje, u mňa už si všetci zvykli ;-)
ale v prípade núdze, Dixit, Heck-Meck, Bobří banda, Adios Amigos, Švábí šalát, hlavolamy (Anti-virus!) a pod.
3. posledne som učila synovcov (10 a 14) z Nórska: Loděnice, Roll through the Ages, Alea iacta est, Dixit, Gift trap, Bobří banda, ...
4. F ako skoro fšetko, čo v klube je. V čajovni obvykle Notre Dame, v Rakúsku testujem novinky (naposledy Minen von Zavandor), v Alei sú jedinci, čo sa boja so mnou hrať - vraj moc vyhrávam - takže hrám s tými, ktorí vyhrávajú nado mnou a hru vyberajú oni... Ale občas sa dostanem k Agricole, Zepteru von Zavandor, Osadníkom...
5. s kamarátmi na herných akciách - Space Alert, Šestiměstí, Loděnice, Vládci podzemí, Agricola, Dominion, Steam ...

ja jednoducho neviem napísať jednu hru pre kategóriu ;-)

9.9.2010 10:31:27

Dilli
S rodicema Through the Ages a se synem Zepter von zavandor :-o
Pekna rodinka :)

9.9.2010 10:46:46

To dedo
1. Hera a Zeus
2. Slovensko otázky a odpovede
3. Pandemic
4. šach

9.9.2010 11:00:42

dedo
..toz vitaj v klube:))

1. Mutant chronicles, fakt uz nic ine takto vo dvojici nemastime..
2. Marco polo expedition, Rise snu ..pre nehracov ako stvorene
3. Warrior Knights, WOTR, Descent, Bang, Tical, BSG, AH...hocico
4. Dune Dune Dune

9.9.2010 11:26:24

rbx - Duel in the Dark
On ten setup dost odrazuje, i ty tabulky s počítáním bodů a vlastně i ten princip, že furt se za něco boduje. Ale vůbec to není tak hrozný, vlastně jednoduchý počty.
Někdy můžeme zahrát (valím to občas jako solitér s náhodným letem a to není to správný psycho na začátku). Alespoň mě to přinutí nakoupit další rozšíření (hlavně tu Anglii) :)

9.9.2010 11:32:48

dedo
Zdravím nového uživatele na zatrolkách.

1. s přítelkyní momentálně nejčastějí Middle Earth Quest popř. Twilight Struggle, Battlelore, War of the Ring.
2. s nehráčkou návštěvou prostě nehraji
3. Through the Ages: Příběh civilizace
4. do klubů moc nechodím, ale ve větší skupině hráčů ráda hraji vše nové.

9.9.2010 11:42:56

.klopčík
Musíš někdy zas dorazit na Dunu, dáme pak Dreamblade a to teprv uvidíš mazec pro dva :)

9.9.2010 11:45:40

sydo
Vidím, že Tě ten Dreamblade skutečně chytil :). To se asi stane každému :)

9.9.2010 11:55:13

Tangram
neskutečně, už dlouho mě hra takto příjemně nepřekvapila - taktika, kostky a přesto minimum náhody, super figurky, jednoduchá pravidla a dilemata u stavění warbandy, ideální mix deskovky a sběratelské karetky. Pořád u mě stoupá.

9.9.2010 12:01:11

poradie
tak ja som sa dostal k hram pred dvoma rokmi a mám trošku smolu, že ich moje okolie veľmi nechce hrať...rodina už skôr, ale keďže zatiaľ pracujem mimo svojho bydliska, tak sa s nimi vidím pomenej...takže tu je môj rebríček:

1. ženu nemám, takže s priateľkou. tu ide skôr o to, čo ju donutím hrať a najviac hráme Carcassonne a Pandemic :-)
2. nič. tento prípad sa mi ešte nestal. žiadnej návšete som ešte neponúkol hru ako alternatívu k návšteve. jedine by sa dalo počíta Activity original 2, ktoré si zahral aj môj brat s manželkou, ktorí ináč tieto hry nejako nemusia :-/
3. tak doma, že ako fakt doma (t.z. Prešov :-) ), hrám čokoľvek. s jednou komunitou kámošov stále AoE III, lebo je to šupovááá hra, ale už ich nutím aj iné hry a keď príde kámoš, čo ma k stolovkám dotiahol, tak všetko postupne, čo sme už dlho nehrali :-)
4. ak sa vyberá podľa mňa tak AoE III, Dorn, Galactica, Vládci podzemí, Warrior knights a jedna home made hra :-)

9.9.2010 12:05:18

hrane
1. kdyz prekecam pritelkyni tak Dungeon Twister, Doba Kamenna
2. osadnici, wings of war
3. Tannhauser, Runewars, Duel of ages, Fightball (ale tezko vybrat top, zatim vede Tannhauser a pak stridam zbytek mych her)
4. -||-

9.9.2010 12:24:22

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas