Typizace rolí v herní skupině

Hraní ve stálé herní skupině nebo spíš se stálým jádrem, které na sebe nabalí sem tam i nějakého nováčka dává možnost, trochu se rozhlédnout kolem stolu a zkusit zaškatulkovat spoluhráče. Často jeden spoluhráč spadá do více škatulek, případně více hráčů do jedné, ale jen tak pro pobavení, zkuste nějakou charakteristiku hráčů, se kterými hrajete.

Za mě:

Svolávač – ten který organizuje čas a datum a shání potvrzení od účastníků, že se dostaví.
Navrhovatel – ten kdo dává výběr z palety her které se opravdu, ale opravdu „musí hrát“.
Učitel – hráč, který si většinou bere na starosti vysvětlení nové hry.
Glosátor – hráč, který upozorňuje na neoptimální kroky.
Vykladač – ten kdo po konci řeší, proč to dopadlo tak a tak.
Ježíšek – hráč, který donese novou hru.
Vnadič – ten který informuje o novinkách na obzoru, které nesmí ujít pozornosti.

Napadly vás nějaké další role?
13.11.2011 12:34:27 | Upraveno autorem (porovnej)

.opčík
u nás nikto nežmolí - skús dať žetóny do misiek nech nie su ľahko dostupné, a potom tie čo su na hracej ploche abo na nejakých kartách tak tie by asi nežmolili keď sú súčať hry .. asi

16.11.2011 10:17:20

Faarha
..žmole afaik žmolia najradsej vzdy a vsetko, aj ked na spolocny pool to chce uz asi extra drzost :D ..ale defaultne su to zetony/tokeny/karty, ktore su sucastou "tajnej ruky" (napr taky cyclades sa mi vybavi okamzite) - myslis,ze tam misky zavazia?:)

ad topic: žmola nie je typizovana hracska rola ale skor ne/pod-vedoma 'charakteristika' ;))

16.11.2011 10:37:21

to .opčík
ke kydladam to chce ty bonusove pytliky (e;

16.11.2011 10:51:45

jinak ohledne zmoleni
nasadil jsem par karet s onirim jakoby metodu losovani v 6. tride zakladky. ihned jsem pak balil. kazdopadne mne nejvic odrovnalo, ze ucitele, kteri hrali stejnou hru o par tydnu pozdejc se ke kartam chovali jeste o poznai hur (a jedna zmizela v kapse a musel jsem si o ni rikat hned nekolikrat)

16.11.2011 10:53:22

V prvom rade zásadový konzervátor
odsek v ktorom opísal konzervátora peco, sedí na mňa ako uliaty :) a som rád, že nie som sám takto podivný.
ďalej plním na plný úväzok tieto funkcie:
Svolávač
Navrhovatel
Učitel
Vykladač spolu so švagrom
Ježíšek
Vnadič

17.11.2011 23:33:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Jeste jedna dulezita role
Profesional.

Hovori malo, ucelne, zna vsechna pravidla, updaty, FAQy. Dokaze pojmenovat vsechny chyby, kterych se dopustili jednotlivi hraci. Zna vsechny mozne taktiky a pravdepodobnostni rozklady.
Neni obliben ostatnimi hraci, protoze je obvykle porazi a nehraje pro "atmosferu hry", ale aby ve hre zvitezil. Stava se tercem soustredeneho utoku vsech ostatnich hracu ve hre vice hracu.

V kombinaci s Podvodnikem se stava zkazou cele herni skupiny.
V kombinaci s Cholerikem zpusobi skandal behem prvni hodiny setkani.

19.11.2011 14:44:08

Vybíráme z Bazaru

LEGENDY ZÁPADU CZ - základ+3 rozš. (nové,ve folii)
LEGENDY ZÁPADU CZ - základ+3 rozš. (nové,ve folii)
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas