Trollí čekárna - Castle Ravenloft vs. DungeonQuest

První číslo občasníku, který se věnuje indexu očekávanosti her. První dopis do redakce nám napsal pan cfx.Loser, který se ptá, na kterou hru se víc těšíte a proč?

Castle Ravenloft vs. DungeonQuest

Zvolenou hru napište do hlavičky vašeho příspěvku.
8.9.2010 16:22:53

Pardon
csf.Loser

8.9.2010 16:26:11

Dungeonquest
zapadá do světa Terrinothu a přináší nové hrdiny, jinak ale jsem zdrženlivý a čekám na příležitost, kdy se konečně najde nějaký ten pražák, co se s tím pochlubí, ať pak nemám jen oči pro pláč a starosti to udat. Tak se prosím ozvěte.

8.9.2010 16:34:42

Castle Ravenloft
jednoznacne Ravenloft. Dohral jsem jej kdysi na PC jako dungeon od SSI a byl vynikajici. Dnes sice kapku prestarly a nedokonaly 3D engine, ale realie toho sveta byly perfektni. Takze tohle na stole vypada na must have.

8.9.2010 16:41:31

DungeonQuest
Jen co bude hotový překlad pravidel a dorazí výplata na účet, kupuji. Líbí se mi zpracování a herní systém. K němu mám snad jen tu výhradu, že hra je možná až moc o náhodě a nejde levelovat postavy. I tak ve srovnání s Castle Ravenloft vyhrává na plné čáře.
Těším se na výpravy do podzemí a hromadu pokladů. A až budu mít pokladu víc než unesu, tak jej zpeněžím zde na Zatrolených hrách v aukci :-) .

8.9.2010 17:05:56

DungeonQuest
Jelikoz to vypada na totalne nahodilou rezbu u ktere clovek zrelaxuje

2sydo: proste "Loser" postaci :))

8.9.2010 17:19:15

...
..uf, nemohu si vybrat, patrně obojí, pokud budou peníze a dostatek přesvědčivosti...
To je ta závislost... =)

8.9.2010 17:34:10

Castle Ravenflot
Přece jenom asi to bude trochu víc o přemýšlení než Dungeonquest. Tam mám obavu, že to bude skutečně jak Talisman, občas zahrát, překousnout, že kostky moc nepadaly a nechat to zase chvíli uležet :).

8.9.2010 17:51:36

Castle Ravenloft
Podle všeho je nový DungeonQuest (podobně jako starý, který jsem hrál) opravdu jen a jen o náhodě. Ravenloft asi taky nebude úplně vyladěný a bezchybný, ale kooperační dungeon z horror fantasy prostředí mě fest láká

8.9.2010 19:38:29

rbx

Dungeonquest
protoze se mi presne trefil do nalady. Mam obe hry, i kdyz jsem tedy ani jednu jeste nehral, tak u Dungeonquestu jsem si tak nejak liboval, ze to je presne co chci, tedy zvedavost, co se skryva za kazdym rohem, co se stane, kdyz pouziju nestabilni lektvar, jak dopadne prohledavani kostry... proste prekvapeni na kazdem rohu. Karticek je tam take hodne, takze ta replaybilita bude velka a muzu to hrati s nehracema, kteri znaji jen Carcassone.
Ravenloft je paradni svym oldskulovym zpracovanim, ale pro me potreby se tolik nehodi, protoze nehrace vic pritahnu na nahodnou hru, u ktere reknu, ze je to takovy slozitejsi Carcassone :-), nez na prochazeni zatuchlym dungeonem.

8.9.2010 19:53:01

Dungeonquest
protože máme skvělý Descent. Ten Ravenloft mi přijde takový divný. Zpracování je sice oldschoolové, ale když se podívám na různorodé chodby Descentu a srovnám to s těmi všemi stejně šedými chodbami Ravenloftu, tak mi to přijde takové suché. Navíc mi tam chybí ten PJ nebo něco. Overlord v Descentu je fajn a baví mě to hrát i za něj. Tady se hraje proti hře, ale jak všichni víme AI bývá většinou stupidní nebo velmi omezená a nevyužívá celkového potenciálu jako živý hráč :).

takže hlavní důvod je - Máme Descent, který máme hodně rádi, tak k čemu tohle. Navíc mi prostě přijde, že na Descent to nemá. Hraje si to na D&D ale max. 2. level mi přijde fakt směšný.

Na DQ jsem zvědav, takže tak :)

8.9.2010 22:02:57

DungeonQuest
Protože ho doporučují dva ze tří mých synů...

8.9.2010 22:36:25

Dungeonquest (ale asi se nepočítám)
Vy jste na mě zlí, protože nemůžu hlasovat pro svůj Dungeonquest, neboť by můj hlas neodpovídal pravidlům, páč už ho mám a hrál jsem ho. A skvěle jsem se u toho bavil :-)
Z Ravenloftu mám rozpačitý pocit, který mě trochu omezuje v těšení. Ale rád si ho jednou zkusím.

8.9.2010 23:08:00

Castle Ravenloft
Protože mám přesně opačný názor než Beholder. Jsem vášnivý AD&Dář zaprvé, takže přestože si na to jen hraje (?), tak ji chci. Za další Descent jsem si nadšeně pořídil asi před 2 lety a po několika hrách šel světem. Overlord je neporazitelný a pokud se tak u někoho děje (vyjma prvního scénáře), tak to s prominutím není dobrý hráč. Proto pevně doufám, že AI nebude tak špatné, jak si všichni myslí. Přeci jenom mám radši, když nám Pandemic dá pěkně zleva, zprava do zubů a nikdo netuší, co se stalo. Lepší než několik hodin hrát předem prohranou bitvu. Když vyhrajou nebo prohrajou všichni, tak je vždycky bujará nálada a každý má okamžitě tendenci sdělovat své pocity a postřehy. Po Descentu si každý sbalí svá fidlátka a zkroušeně odchází domů s letmým pokynutím hlavy na rozloučenou. DungeonQuest je asi tak něco, jako skočit do rozvodněné řeky. Strašně vás to semele, ale máte šanci, že to možná přežijete...

9.9.2010 03:07:47

Havelock
Tak Ty jsi přesně vystihl moje pocity a myšlenky, proč Descent je propadák, a proč zkouším Castle Ravenflot :). Líp a stručněji se to shrnout nedá. Potěší, když člověk zjistí, že na tom světě není zcela sám :).

9.9.2010 07:24:43

Havelock
tak to mě překvapuje, že když jsi vášnivý AD&Dář, tak jsi nikdy nezkoušel hrát Descent za OL způsobem - hrdinové jsou na tom hodně špatně, tak zvolním, nechám je doléčit atd. a když se rozjednou a poráží vše kolem, tak jim naopak přitomím.

Ale jinak mám s Descentem úplně jiné zkušenosti než někteří. Hrajeme ho nejčastěji ve dvou s přítelkyní a hrajeme ho tak abychom se oba pobavili stejně jako ve zmíněném D&D. Nehrajeme stylem: "tak a teď ti/vám natrhnu p***l šmejde/šmejdi". A jinak jsem hrál Descent několikrát i ve více lidech a bylo to taky tak jak píšu.

Takže napíšu mé oblíbené: "Není to chyba hry, chyba je ve hráčích, že si to udělají tak, že je to nebaví" ;)

9.9.2010 10:37:23

edit
přitomím=přitopím

9.9.2010 10:38:27

Dungeonquest
Jsem na nej zvedav, nahodna fantasy mi ve sbirce chybi:) I kdyz rozdelat planuju i Ravenloft:)

9.9.2010 10:40:00

Beholder
Konečně zas můžu házet hnůj na Descent :)

Jak není chyba hry? Pokud je hra koncipovaná tak, že je to OL proti hráčům, tak to tak má být. Pokud OL hráčům nadržuje, tak už to ztrácí původní smysl a je to jen odvar z RPG.

9.9.2010 10:43:07

sydo
Pro mě má Descent úplně jiný význam. Jsem zvědavý co bude v každé truhle, v každé další místnosti, co bude na konci dungeonu, takže pro mě by rozdrcení hrdinů OL v druhé místnosi nemělo význam.

Ale to je jedno, jaak to vidím já, ale troufám si říct, že není pravda to, že OL je neporazitelný. Když třeba hrála přítelkyně za hrdiny a já za OL, tak jsem ji, přesně jak píšeš, nadržoval. Protože ještě neměla zkušenosti a hrála to prostě špatně, ale protože mě to i tak bavilo "být v té kobce", tak mi to nevadilo. Ale třeba poslední dobou když hrajeme, tak já za hrdiny vždy vyhraju a přítelkyně mi vůbec nenadržuje, snaží se mi to co nejvíce znepříjemnit, ale někdy jí prostě nechodí karty a nemůže udělat to co by chtěla. Ale to se stává. Prostě znovu opakuju, já si myslím, že to není hra o natržení p***e jedním druhému, ale o společném pobavení. Vždyť to je přece poslání mnoha AT her.

9.9.2010 10:56:00

Beholder
Já Ti rozumím. Ale tak to hraješ Ty protože chceš. Hra samotná (Descent) je koncipovaná tak, že mi z toho běhal mráz pozádech. Neznám Vládce podzemí, ale podle mě Descent je stejně navržený. Je to zábava pro OL a hrdinové jsou jenom chamraď, která přichází, aby se dala odrovnat spoustou super vychytávek. Tak je to navyrženo :) ... je to hra kočky se spoustou myší. Určitě se to ale dá využít na příjemné light rpg, pokud všichni včetně milostivého OL si to tak chtějí zahrát.

9.9.2010 11:30:23

Tangram
Tak s tím ani trochu nesouhlasím

9.9.2010 12:24:29

ad OL
Čtu semo tamo i příspěvky, které mi nic neříkají, protože hru neznám. Přesto, můžete mi napsat co to je OL ???

9.9.2010 14:04:56

kren
Overlord - ten kdo je v Descentu proti postavám

9.9.2010 14:05:27

Aha
Já totiž Descent neviděl ani z rychlíku, ale jednou už Tobiáš v Korunce pootevřel krabici :).

9.9.2010 14:12:39

zkratky
Taky mám někdy pocit, že bychom s těma zkratkama měli ubrat, protože sem tam se ztrácím i já. A co takoví nováčci. Těm musí příjít, že tu mluvíme jiným jazykem. Zkuste o tom popřemýšlet.

9.9.2010 14:14:43

Vybíráme z Bazaru

Marvel United - X-Men CZ
Marvel United - X-Men CZ
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 53 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas