Trollí aréna XVII. - Through the Ages vs. Vládci podzemí vs. Galaxy Trucker! aneb trojka s Vlaadou C

Sedmnáctá trollí aréna je po dlouhé době tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští úterý hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Sedmnácté kolo je zde:

Vládci podzemí vs. Through the Ages vs. Galaxy Trucker!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
16.2.2010 10:46:44

Through the Ages
VP jsem nehrál, ale stejně si myslím že co se týče taktiky a plánování, na TtA mít nebudou...

16.2.2010 18:56:51

Galaxy Trucker
Ostatní dvě nemám. TtA mě neláká tématem, takže určitě nepořídím. No a Vládci podzemí ... uvidíme.

Jinak je pravda, že kdyby byl v hlasování Space Alert, jde můj hlas jednoznačně k němu. :o)

16.2.2010 19:03:01

Vládci podzemí
Jednoznačně

16.2.2010 19:31:56

Galaxy Trucker
TtA nemám, VP jsou fajn, ale GT je větší sranda

16.2.2010 23:35:55

Vládci podzemí
Nemám ani jednu, ale VP jsou u mě horkým kandidátem na koupi.

17.2.2010 06:20:17

Through the Ages
Měl jsem možnost zahrát si všechny tři a můj hlas má TtA.

17.2.2010 06:33:08

Through the Ages
ani nemusim velmi premyslat. hral som vsetky 3 a kazda ma nieco do seba, kazda je uplne ina, ale TTA ma bavila aj bavi stale.

17.2.2010 10:29:02

Through the Ages
bez diskusie.(vybornych)civilizacnych hier nie je nikdy dost

18.2.2010 15:39:06

Through the ages
Každé z těch tří má něco do sebe, Through jsou mému srdci nejblíže...

18.2.2010 17:36:35

Vládci podzemí
Ač Eurohra, tak nostalgické vzpomínky na Dungeon Keepera si vyžádaly svou daň :-)

U Through the Ages mám obrovský problém s grafickým provedením, které mě odrazuje. Netrvrdím, že hra musí být graficky dokonalá, ale co je moc, to je moc... Hra může pak být sebelepší (a že civilizační témata miluju), ale něco prostě už nepřekousnu...

A Galaxy Trucker je graficky fajn, vtipnost hry a pravidel kvituji s nadšením, škodolibá radost při letu vesmírem, kdy protivníkům odpadají kousky lodě je super, ale hodně mi nesedla chaotická fáze stavby lodě. Tam by se mi líbil nějaký tahový systém, ale chápu, že pro spoustu lidí by to zase naopak své kouzlo ztratilo...

18.2.2010 19:13:53

Zeus
ad GT: no hlavně kdyby to bylo na tahy, tak by si každý postavil tu nejlepší loď, která by byla nepřemožitelná a o tom GT není :)

18.2.2010 19:18:50

Beholder
Já si to úplně nemyslím, záleželo by na tom, jak by se ten tahový systém vymyslel... Třeba že dílky leží lícem dolů a ve svém tahu si jeden dílek vezmeš. Na ruce můžeš mít max. 3 dílky a v každém tahu můžeš max. 1 dílek přiložit. Když je někdo s lodí spokojen, oznámí to a všichni mají třeba 3 tahy k dokončení své lodi... A IMHO nikdo by neměl dokonalou loď ;-)

Ale to je offtopic, asi nemá smysl to tu detailněji rozebírat...

18.2.2010 19:53:04

Ella

GT
mě se to stavění líbí právě takhle - s dobrou partou je to sranda - hlavně když jsou všichni posilněni alkoholem

18.2.2010 20:13:52


se taky na GT líbí to realtime stavění:-)

19.2.2010 10:06:33

Galaxy Trucker
Ale bylo to těžké rozhodnutí...
TtA me vizuálně odpuzuje, takže jsem vybíral jen mezi GT a VP.

19.2.2010 15:48:36

Vizuální odpudivost TtA?
A o které verzi se bavíte? Já mám tu anglickou a ta vypadá dobře a nová česká verze vypadá podobně jako ta anglická. Takže opravdu netuším, kde vidíte tu odpudivost. Pokud jste ale viděli jen prastarou českou verzi, tak to se nedivím, ale v tom případě bych nezatracoval.

19.2.2010 16:14:30

to Kadaver
Když jsme točili v NOE a já jsem tam rozložil TtA, tak se Sydo zase osypal a nemohl to zpracování TtA zkousnout. Obzvláště když vedle ležela rozložená Runewars :-).

19.2.2010 16:27:25

Kadaver
M2 se nelíbí ani ta nová. Vlastně nelíbí je slabé slovo, je to strup v herním designu, kuří oko vizuálního zpracování, gangréna stolu. V dnešní době je podle mě nepřijatelné vydat hru, kde jsou obrázky malované ocasem retardovaného chápana a karty jsou na obkreslovacím papíře. Fuj.

19.2.2010 16:32:24

ad Sydo
Já věděl, že se dočkáme tvého trefného přirovnání. Dneska ses teda fakt ve výstižnosti překonal :-))))))))).

19.2.2010 16:47:46

ad odpudivost TtA
No já musím bohužel souhlasit že TtA vypadá na dnešní dobu hrozně. Ale hratelnost ten hrozný design dorovná kompenzuje a to imho ve velké míře. Jinými slovy je to skvělá a vymakaná civilizační hra. Ta schématičnost je pro přehled asi nutná, takže s tím se nic asi dělat nedá, ale kartičky bych ocenil hezčí.

19.2.2010 17:04:47

oprava
slovo dorovná tam nemá být :)

19.2.2010 17:05:35

ad TtA
Tak já nevím, jsem asi divný, ale mi ta má anglická verze (jedná se o druhé vydání (resp. třetí, ale mluví o něm jako o druhém)) přijde celkem v pohodě. Viděl, hrál a bohužel vlastním i mnohem odpudivější hry (Puerto Rico, Šestiměstí a další hromada podobných euroher). Ale já jsem informatik a stačí mi, když je grafika funkční, takže se na mě moc neohlížejte :-)
Samozřejmě na krásné komponenty od FFG nedám dopustit, ale s tímhle se to prostě nedá vůbec srovnávat, to je úplně jiná liga.

19.2.2010 19:38:48

Kadaver
mě osobně vadí jen ty "kliparty" na kartách místo hezkých obzázků, jinak je to v pohodě, pro mechanizmus hry tam ani žádné grafické kreace dělat nelze.

19.2.2010 19:44:22

Kadaver
ta grafika mi příjde hnusná též, to už je mi sympatičtější Puerto Rico, které na grafiku (skoro) úplně rezignovalo. Na ty malůvky se fakt nedá moc dívat. Na hru jsem se hrozně těšil, ale kvůli té grafice jsem si ji nekoupil. Ale s tím mám problém celkově, zrovna tak třeba jsem si nekoupil pokračování Duny v češtině, ty knížky mají tak neuvěřitelně hnusnou obálku, že to nemůžu přenést přes srdce :(

19.2.2010 19:46:43

Through The Ages
krome grafiky nema ta hra chybu

20.2.2010 15:12:46

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 2500
Končí za: 21 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Time Stories + 2 rozšíření česky
Time Stories + 2 rozšíření česky
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas