Trollí Aréna XII - BattleLore vs. War of the Ring!

Přináším vám dvanáctou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Jedenácté kolo je zde:

BattleLore vs. War of the Ring!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
8.12.2009 13:38:29

Dodatek
Mě osobně vadila postava Legolase stvárněného přeslazeným O. Bloomem, kterého zrovna nemusím. Abych se priznal tak mám nejradši Lurtze, Gandalfa a toho pěkného skřeta známého pod přezdívkou "Popkorn" co prohlásil mou oblíbenou větu o konci věku lidí :)

13.12.2009 16:25:08

Prior
To je Gothmog.

13.12.2009 16:34:38

To all
Ono Legolas jezdici na stitu byl opravdu vrchol (resp. jeho nektere ostatni koutky). Aragorn jako nejaky terminator, clovek musi hold nektere veci brat s nadhledem. Btw. Witch king vs. Gandalf je v extended, ale docela mi jeho podani vadilo (Gandalf male znicen Witch kingem)...
Jo a Silmarillion je fakt supr! Ad Glorfindel - je pravda, ze se o nem zminuje Silmarillion v prvnim veku a pak umira. Ale predpoklad je, ze se jedna o nekoho jineho ;-) Je nutne si taky uvedomit, ze Tolkien osobne nemel moznost knihu dokoncit a byla kompilovana z mnoha jeho poznamek. Takze je dost dobre mozne, ze by byl Glorfindel v Silmarillionu prejmenova (ale to uz je co by, kdyby...)

13.12.2009 19:15:26

a teď já:-)
Souhlasím snad se všemi:-)
jen mám pocit, že po vydání knížek, asi přelom 60. a 70. let se strhla podobná vlna jako po filmech (opravte mě). Dnes je holt doba obrazových médií, tak se knihy nechytaj. Jen k nám se dostal PP až v podstatě po revoluci (nebo těsně před ní, už si to nevybavím). Na zdech se objevovalo Go go Gandalf apod., jen vám už nenapíšu kde jsem to četl. Takže se určitě nejedná o žádný underground:-)

Mě vadilo v podstatě zmíněné topení Aragorna, které v knížce nebylo a konec, kdy Sauronovu armádu pobili duchové, to hodně zkrátili.
Bombadil je podle mne zásadní postava v PP a Tolkien jí tam určitě nedal pro dětské pobavení (jako Gomli ve filmech:-( ), na to byl až moc moudrý, nemyslíte. Proč je offtopic:-)

13.12.2009 19:15:54

Boldrick
za ten offtopic asi muzu tak trochu ja... ;-)
Nicmene na knize bych nic nemenil a musim se zastat Bombadila a taky Glorfindela (sedel by do filmu daleko vic, nez afektovana Liv Tyler, ktera kdyz Frodovi rika, aby neumiral, vypada, ze se ji dela spatne...)

13.12.2009 19:26:26

Kedrigern
zapomněl jsem dodat, že jsem rád, že Bombadil ve filmu neni. Určitě by ho zkazili

jinak zfilmování každé knihy by vydalo na seriál, tak ty zkrácení beru, ale něco je holt moc, když to vsouvá něco co to zásadně mění příběh.
Ale PP film je pořád to lepší co se dá vidět.

13.12.2009 19:33:55

Liv Tyler
Jjeí role byla dle mého názoru ústupek feministkám, jelikož v knize je to submisivní pipka čekající, až se její milý vrátí.

13.12.2009 19:41:33

2 Boldrick a Sydo
Boldrick: souhlas, ja na film az tak nenadavam, proste mi v nem v porovnani s knihou vadi dost veci. Ale pokud jej beru jako samostatny pocit na motivy, tak se velmi rad podivam (i kdyz nektere sceny nemusim - viz Liv Tyler)
Sydo: ale hodne spatny ustupek, ktery meni dej knihy a hodne spatne zahrany a zpracovany...

13.12.2009 19:46:05

sydo
a myslíš, že mu tam skandovaly feministky:-D

13.12.2009 20:05:37

To all,
Mno ve filmu je strasna spousta pitomosti, ktere mi piji krev, namatkou:
Spolecenstvo - zbytecny souboj carodeju v prvnim dile, prdeni hobitu prezranych lembasem v extended
Dve veze - z Faramira udelali blbecka, postradal velikost knizni predlohy,skateboardovy vystup Legolase v Helmove zlebu
Navrat krale - ZBYTECNE ukonceni dobyvani Minas Tirith zelenym slizem a ZBYTECNE ukonceni bitvy pred Cernou branou, ze spravce Minas Tirith udelali kasparka.
Je tam strasne moc scen pro masy,ktere nebyli treba,nektere se povedly (porazka Gandalfa kralem Nazgulu nebo utok Faramira proti Osgiliathu), ale vetsina je fakt hroznych, aspon pro mne jako fanouska. Ale strasne moc veci se hrozne povedla, od castingu (jsem jediny,kdo ma z postav ve filmu nejradsi Boromira?), masovych scen, hudby a celkovem zachyceni atmosfery Tolkiena.
Ale,kdyz se oprostim od filmu,vidim,ze se ted diskutuje o filmu LOTR, protoze proste vzbuzuje emoce,vasne,treba i nenavist :). To mi u Battlelore chybi,mozna proto si WOTR zaslouzi bodik,hehe

13.12.2009 21:29:44

Druss
Jasně? Boromir je nej! I v knížce mě vždy bavil nejvíc, je takový uvěřitelný na rozdíl od všech těch Mirků Dušínů kolem (Aragorn, Gandalf).
Denethor - náhodou se mi ve filmu líbil - zlomený zahořklý starý muž.

Souboj čarodějů - naprostý souhlas, chyběly jen hlášky z Mortal Combatu...

13.12.2009 21:34:05

all
já to hlavně beru jako obrázky ke knížce:-)

13.12.2009 21:45:29

todle je arena???
wow

13.12.2009 22:01:50

Voloda
Ano: Bombadil vs. Liv Tyler :D

Ale už bych toho nechal, dyť já to zítra budu počítat :( Kdyžtak bych pokračoval zde http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/pan-prstenu-549/ nebo založil jiné vlákno.

13.12.2009 22:07:48

zalozeno nove vlakno
viz Obecna diskuze, at tu nespamujeme...

13.12.2009 22:10:57

BattleLore vs. War of the Ring - 24:18!
Úvodem: mohl by mi Paladin91 vysvětlit, jak jsou dvě válečné fantasy hry s figurkami pro dva hráče nesrovnatelné?

BATTLELORE:
parxel
hammer
kren
richmond
andik007
aneken
cholerus
giordanno
elissa
elenistar
voloda
balduin
vasekre
krapnik
atterdaq
pegas
filip appl
speedy
ella
zluda
alex
jendator
zeus
dansemacabre

WAR OF THE RING:
beholder
kedrigern
boldrick
loselfos
pj
miri
sappho
ringo
drussbarb
rbx
kosibratr
steve
vinas solamnus
eyron
paladin91
kadaver
prior
seils

Pokud jsem na někoho zapomněl, přiznejte se :) BattleLore vyhrálo, holt jednodušší hry to mají vždy jednodušší :)

15.12.2009 09:16:53

Sydo
Co se dá hold dělat :) vždyť je to čistě válečná hra. Asi před dvěma měsíci jsem řešil stejný problém Battlelore/Wotr a možná ještě trochu Descent a nakonec to u mě vyhrál Wotr. Jednak v něm není zase až tolik náhody jako v Battleloru, má kvalitnější kostky ty v Battlelore se prý loupou, je náročnější a samozřejmě se v něm objevují motivy Středozemě. U Battlelore mě odradila vidina neustále nových a nových rozšíření, která bych si, jak se velmy dobře znám, musel neustále kupovat a urcite by mi to nedalo a dalsi penize bych lil do barev na nabarvení celé hry, a potom jsou tu ty nádherná fota krajiny vylepšené modelářskými stromky = další investice :D. Nakonec je tu poslední faktor, a tím je délka hry. Osobně už mám krátkých 30-60 min her dost, a tak jsem dal přednost 2-4 krát delšímu Wotr. Momentálně už jen čekám na Vánoce abych si mohl Wotřík rozbalit, a potom mě čeká další dylema Descent/Battlelore ..... Hold co se dá dělat .

15.12.2009 10:04:07

Sydo
No to ti klidne ze sveho pohledu vysvetlim i ja;). War of the Ring je strategicka hra, zatimco Battlelore takticka. Me osobne se tyhle dve kategorie taky srovnavaj velmi tezko. Coz ale neznamena, ze by to neslo, proste vyjadris preferenci pro jednu hru, no:)

15.12.2009 10:12:22

aneken
To máš recht, ale jelikož podobných her se srovnatelným počtem podobných hodnocení je tu jako šafránu, musím tyhle věci přecházet, to bych tu arénu mohl zavřít dávno. stejně za chvíli budu muset přikročit k soubojům ještě nesrovnatelnějších her, v tom případě prosím lidi s komentáři, "to nejde srovnat" ať si je nechají pro sebe a nehlasují, když jim to tak vadí.

15.12.2009 10:20:35

Sydo
Jn dost těžko se to srovnává. Mně osobně to trvalo úmorně dlouho. Dokonce jsem nemohl spát, protože se mi neustále vybavovaly všemožné recenze a obrázky z obou her :D. A potom tu byla tapředstava, že bych vybral špatně, a potom být ***** není zrovna in .D

15.12.2009 10:33:49

sydo
arena je super, ale to už si asi slyšel? :-)

all:já srovnávám dvě hry a ne podobnost systému her. no a hra mě baví proto, že... a nebaví proto, že...
:-)

15.12.2009 10:34:07

Sydo
Vsak jo, ja jsem rad, ze tu arena je:) Ze zacatku jsem mel prave ten problem se srovnatelnosti, no a pak jsem se od toho oprostil a ted hlasuju pro to, co mam rad:)

15.12.2009 10:41:21

rbx

sydo
pro ty nespokojence a brblaly bys priste treba mohl vyhlasit Battlelore x Memoir'44 :-))

15.12.2009 13:41:16

rbx
JJ, ale to by bylo jasné hned, i když perfektně srovnatelné :)

15.12.2009 13:42:55

to Aneken
Mohl bys prosím porovnat pojmy:
- Strategická hra
- Taktická hra

15.12.2009 13:48:14

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery Ancient Chronicles KS + Immor Soul +
Sword&Sorcery Ancient Chronicles KS + Immor Soul +
Akt. cena: 100 €
Končí za: 3 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas