Trollí aréna II - Arkham Horror vs. Descent

Přináším vám druhou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Druhé kolo je zde:

Arkham Horror vs. Descent

Jelikož zítra odjíždím do Transylvánie, ukončím tento souboj až příští neděli či pondělí.
18.9.2009 11:01:19

PJ

Descent...
...protože nemám rád H. P. Lovecrafta a ty jeho chobotnice z multivesmíru :-) Klidně přiznám, že jsem ani jednu hru nehrál, ale AH se mi prostě nelíbí tématem. S. King rocks! ;-)

______________________________________________________________

sydo: pokračuj v aréně, líbí se mi a baví mě. těším se na další souboje :)

18.9.2009 14:52:32

rbx

Merlin
(AToE)... a vyrazne bez atmosfery. Ale to si necham na pristi duel :-)

18.9.2009 14:53:55

to rbx
To se ti jen zdálo, to bylo tím rychlým tempem :-)

18.9.2009 15:45:26

Arkham
Hrála jsem jen Arkham. Descent znám jen z popisu a sedí mi určitě mnohem víc Arkham.

18.9.2009 15:53:38

Arkham
Mám oboje, hraju oboje, jen Arkham má lepší atmosféru a karty setkání ("dáš si v hospodě jídlo, hoď si na štěstí, jestli ses neotrávil... =)") - tohle prostě Descent nemá, bere se mnohem víc vážně =)

Jinak držím sydovi a arénám palce, alespoň se dozvím, co si raději koupit. Docela by mě zajímalo, jak by vyšel souboj Descent x Talisman... =)

18.9.2009 20:37:50

to Elissa
tak descent už bojuje. Ale možná by si to mohl rozdat Talisman s Runeboundem (nebo jako easy kill s Proroctvím :-)

18.9.2009 21:34:24

AH
Descent jsem zvažoval / zvažuji ale AH má skvělou grafiku a atmosféru.

Jinak chci napsat, že arena je fajn nápad. A když si tady čtu příspěvky,které vždy zdůvodní své hlasování je to pro mě lepší, než jen kouknout zda AH má 9,7 a Descent 9,5... Jen tak dál... :)

19.9.2009 03:02:01

Arkham
i když je to trochu nefér, podle mne, jelikož arkham je čistá kooperativa. Ale je svižnější a jednodušší.

jinak se mě tehla rubrička/diskuzička líbí, takže jen tak dále sydo

19.9.2009 08:26:59

P.S.
tak jsem si to tu přečetl celé a souhlasím s Frenzym. Ostatně křesťani vs. divá zvěř taky nebyl zrovna vyrovnanej souboj ne ;-)

19.9.2009 11:24:02

Pomerovani-souboj
Ackoliv tu zaznely relativne rozumne argumenty, proc takhle, mam porad problem s tim formatem. V okamziku, kdy jsem hral jen jedno, tezko muzu vedet, co je muj favorit:) Pak se to tu omezi na "mam rad Lovecrafta", proto Arkham, ackoliv to druhe jsem nehral, pripadne u minule - "mam rad stredovek, takze Dominion, nehral sem ani jedno":)

19.9.2009 12:07:35

aneken
Mám stejnej problém, z prvního duelu jsem hrál jen DV, ale přišlo mi blbé jim dát hlas jenom proto.

19.9.2009 15:42:32

Descent
At jsem nehral ani jedno, Descent je zepry dobra fantasy kooperacka, a dobra fantasy hra nemuze mit nulove skore. Sydo, nevzdavej se, napad je to super, nenech se odradit rypali... :)

21.9.2009 08:34:11

Arkham
Descenta neznam. Pro Arkham hlasuji predevsim proto ze me Descent uz podle popisu nezaujal natolik, abych se o nej vice zajimal.

to Sydo
Troli arena je rozhodne dobry napad a tak jsem pro pokracovat. To ze par lidem nesedl vyber nevadi. Jinak tohle forum a vubec tyhle stranky jsou ted moje nejoblibenejsi a nejnavstevovanej-si, protoze se tady porad neco deje a chodi sem lidi, ktere to bavi a o hry se zajimaji.

22.9.2009 09:02:02

Arkham
Ač jsem nerhál ani jednu z těchto her, tak pravidla mám pročtená u obou a každopádně dávám přednost Arkhamu, který si zřejmě koupím až bude dokončela lokalizace do češtiny.

22.9.2009 09:09:19

Deth
Ona se dela lokalizace do cestinyyyyy??? To by znamenalo, ze bych mel s kym hrat. Olalalaaaa, doufam, ze to neni plany poplach :)

22.9.2009 11:13:28

lokalizace Arkham
já mám na mysli překlad od Mortheo, tedy nic oficiálního

22.9.2009 12:38:34

To Deth
Ach jo, uplne jsem zaplal :(

22.9.2009 14:53:58

hm
oficialne to cz nikdy nevide! dam za to vlas do ohna .P ja som prekvapeny ze sa do toho niekto vobec pustil, mozes byt rad, ked to bude v original grafike nie je co riesit (:

22.9.2009 15:31:20

Žeby české hnidopišství?
Už delší dobu přemýšlím nad některými diskuzemi a čím dál častěji se sám sebe ptám, co se v nich vlastně vůbec řeší. Pokaždé to začíná stejně, detaily o hře, principy, pravidla atd. Pak se to ale velice často zvrhne v jakési výměny názorů o tom že někdo rád euro, někdo AT, ten či onen je barbar nebo ignorant, protože preferuje to či ono. Proboha proč??? Proč se tady neustále řeší takové kraviny? Sydo přišel s velice zajímavým nápadem, kdy budou proti sobě bojovat dvě hry a hned se sakra musí ozvat spousta rýpalů, kterým vadí kdejaká kravina.Proč vybral to či ono a ne úplně něco jiného.

Do háje, není to snad jedno? Proč musíte všichni řešit principy kdejaké kraviny, místo toho, abyste řešili to co se řešit má?Připadám si někdy jak mezi malými dětmi!!!

SYDO: fandím tvému nápadu s bitvami různých deskovek,drž se toho dál a nedej na věčné rýpaly a ufňukánky,kteří budou pořád na něco nadávat.

Já osobně hlasuju pro Descenta,sice jsem ho nikdy nehrál, zato AH asi třikrát,ale takhle hra mě nikdy nezaujala, proto dávám hlas jejímu protivníkovi.

A teď do mě vy fňukny :-)

22.9.2009 16:17:18

Loselfos
Lidi nezměníš. Budou takový jací jsou , ať tady napíšeš cokoli. Když se to vezme kolem a kolem tak taky neřešíš, co se má. Myslím si, že poslední dobou se více kritizuje něčí vyjadřování, než jestli je agricola AT nebo ne. Nepřeháněl bych to s těma mantinelama v diskuzích. Buďmě rádi, že to tu žije a pohlavky shůry nechme na Olympu.

22.9.2009 16:50:30

Pro mě jednoznačně AH
Mohu se směle pochlubit, že jsem hrál obě hry (Arkhamu desítky her a Descenta asi 3 hry) a jednoznačně své narostivší chapadla přidávám na stranu Arkhamu. Je to nejlepší hra, kterou jsem zatím kdy hrál, vynikající promyšlená kooperativka, která má silné téma a její mechanismy se ho drží zuby nehty. Atmosféra z této hry přímo číší včetně toho zoufalství, že se to prostě nemůže dát zvládnout.
Descent je na druhou stranu sice hezký, ale ani z něho moc necítím tu atmosféru ani mi nevyhovuje princip scenarií. Když už jednou skupina zahraje nějaké scenario, tak už nemá cenu ho hrát znova, protože všichni ví, co se tam stane a kudy mají jít (samozřejmě má do toho co říct overlord, ale zase ne natolik, aby mělo cenu hrát stejné scenario vícekrát). Na základě scenaria taky záleží obtížnost, takže když se stane, že overlord vybere nějaké těžké scenario, tak může nezkušené hrdiny smést z povrchu zemského bez problémů a nikdo si při tom pak nebaví. Některé věci se mi tam navíc zdají vůči tématu poměrně nedomyšlené (když někdo vykrade truhlu, tak poklady dostanou všichni, ať už jsou jak chcou daleko, potvory vylézající ze zdí apod.).

Co se týče porovnávaných her, tak bych navrhoval arénu mezi Descentem a Middle-Earth Questem, i když je mi jasné, že MEQ teď nemá asi dost lidí, aby ho dokázalo dost lidí hlouběji rozebrat. Ale zajímalo by mě, co lidi více přitahuje na té a té hře, protože se u obou jedná o tým VS jeden člověk a obě jsou to high fantasy ameritrashe. Přitom mají úplně jiný styl hraní a jiné mechanismy.

25.9.2009 12:43:26

PJ

Vyhlášení vítězů
Sydo, co je s Tebou?

27.9.2009 12:08:42

Arkham : Descent = 16:4!
ARKHAM:
rbx
zeus
citron
siaron
frenzy
beholder
lubbo
ringo
eyron
sappho
elissa
sszgsa
boldrick
parxel
deth
kadaver

DESCENT:
tomasv
elenistar
pj
drussbarb

tak takovýhle masakr jsem opravdu nečekal, nicméně AH potvrdil pověst jedné z nejlepších her vůbec.
Jinak se omlouvám za pozdní vyhlášení, z Transylvánie jsem dorazil až dnes :)

27.9.2009 15:07:48

Hip hip Arkham!
:-)

27.9.2009 15:49:55

nečekal
jsem jiný výsledek ... pro mě jsou obě hry v top10 (abych byl konkrétnější, v top2 taky :-)

27.9.2009 18:40:43

Vybíráme z Bazaru

Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Marvel Unite - základ + 2 rozšíření
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas