Trollí Aréna 30 - Dobyvatelé Vesmíru vs. Warhammer: Invasion LCG

Třicátá trollí aréna je tu - každý týden dvě hry v souboji o vaši přízeň! Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští čtvrtek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Třicáté kolo je zde:

Dobyvatelé Vesmíru vs. Warhammer: Invasion LCG

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
7.10.2010 12:38:51

Dobyvatelé vesmíru
bo to druhý neznám a navíc prostředí Warhammeru nemám rád...

7.10.2010 17:12:54

PJ

Grafika WHI (a potažmo Dobyvatelů)
Ani bych to nenačínal, ale když už to tu nakousáváte... mně se ta grafika také dost nelíbí. Pár obrázků je pěkných, ale celkově je to na mě přeplácané, někdy až kýčovité a celkově nějak poněkud pokleslé. Já si prostě fantasy představuju jinak, nějak spíš po silmarillionovsku ;-)

Grafika Dobyvatelů také mohla být lepší, ale prostě mě tohle prostředí i výtvarný styl oslovuje mnohem víc. Hlavně je tam geniální symbolika, moc se mi tenhle systém líbí.

Je to samozřejmě individuální, jako celá Aréna. To jen tak pro jistotu, kdyby mě chtěl někdo osočovat, že jsem subjektivní ;-)

7.10.2010 17:22:55

PJ
Grafika je prostě spjata s tím světem, který je nehostinný, brutální, někdy dejme tomu nechutný, agresivní, temný atd. Kdo ten svět má rád a třeba i čte knihy z tohoto světa tak tomu se grafika prostě musí líbit. Kdo je alergický na velké pancéřové nárameníky tak ten v tom prostě zalíbení nenajde :)

7.10.2010 17:28:47

dodatek
a jinak nic přeplácaného na těch kartách nevidím, ale možná jsem zaujatý, těžko říct :). Pro mě byla grafika karet W:I láska na první pohled a věděl jsem že tu hru musím mít až pak jsem začal řešit hratelnnost, jestli to budu mít s kým hrát a podobné zbytečnosti :))

7.10.2010 17:30:42

Grafika
Grafika W:I bylo to co mě ke hře poprvé přitáhlo, prostě nádherné karty a to stále platí i v rozšíření. Teprve, pokud se mi hra líbí graficky, tak je šance, že ji koupím, protože mě to donutí se s hrou seznamovat podrobněji.
Dobyvatelé vesmíru mají docela pěkné karty také, ale oproti W:I to je slabota. No, je vidět, jak je každý člověk jiný a každému se líbí něco jiného. No a to je jen dobře :-).
Když bude nejhůř a půjde do tuhého, tak si může PJ s Beholderem roztrhat občanky :-), jo a já Beholderovi klidně pomůžu. Tu přeplácanost ti PJ neodpustím :-))).

7.10.2010 18:16:41

Dobyvatelé
Na LCG mám Call of Cthulhu a o W:I raději ani nepřemýšlím... to by to dopadlo...:-)

7.10.2010 18:35:55

PJ

Deth
Kdybych věděl, že Beholder je takový řízek, co klidně v ruce roztrhne zalaminovanou kartu, tak se s ním v životě nehádám a ještě mu budu pro jistotu vykat ;-) jinak se tu nikdo nehádá, jen každý předložil svůj názor. Beholderovo vysvětlení v 17:28:47 je více než uspokojující a já ho beru i s vědomím, že lamino nepřetrhne ;-)

7.10.2010 18:44:21

Dobyvatelé
Druhé neznám.

7.10.2010 19:33:12

Dobyvatelé
Od jisté doby prostě nemám rád sběratelské karetní hry a i když svět warhammeru miluju a mám rád hry i knížky z tohoto světa, tak toto ne... možná tak jako pěkná karetní záložka do rozečtené knížky :-)

7.10.2010 19:58:12

Dobyvatelé
... bo to druhé jsem ještě nehrála...

7.10.2010 20:55:16

Warhammer:Invasion
Ad obrázky: grafika hry pro mne hraje svoji roli, ne zásadní, ale "obludnou" hru bych si nekoupil (tak trošku je to případ Snow tails - reprint považuji za nepovedený). W:I má určitý standart, který mě nijak nenadchl. To samé v podstatě platí o Dobyvatelích vesmíru.
Ad hratelnost: W:I funguje skvěle (musím říci, že mě baví objevovat další kombinace atd). Dobyvatelé se dají hrát ve více hráčích, ale já nějak nejsem sto zapamatovat si karty, abych to mohl nějak opravdu roztočit.
Ad cena: Nemohu pochopit, jak si někdo může kupovat W:I (mám všechno proxy). Je to něco úplně šíleného. Navíc se mi nelíbí žetony (špatně se s nimi manipuluje, sám používám barevné minerály) a origo karty jsou podle mě měkčí než magikové, což považuji rozhodně za chybu. Vím to, protože kluci z kroužku si hru natolik oblíbili, že si ji pořídili. Cena a potažmo rychlost vydávání rozšíření, to jsou největší slabiny této vynikající hry. Ani nemůžu uvěřit tomu, že to všechno lze stihnout otestovat, natož potom hrát i jiné hry.
To koneckonců vypovídá o důvodu, proč si myslím, že je W:I lepší. Zvládnout svůj základní balík není vůbec složité. A hraní tak člověka baví už po pár minutách, což se o obyvatelích říct nedá.

7.10.2010 21:29:19

Dobyvatelé vesmíru
Sběratelky skutečně nemusím (výjimku bych udělal maximálně u Game of Thrones) a navíc DV se mi hodně líbí - téma, grafika, herní principy.

7.10.2010 21:31:41

Stepan
Vše proxy? No vidíš a já zase nechápu, jak někdo, kdo si stěžuje na kvalitu karet si může vše tisknout. To je konec konců dost drahé, když to tiskneš doma, potažmo si necháš tisknout ve fotostudiu. A to pominu to, že výrobce z toho nemá ani korunu.
LCG - hold se člověk musí smířit s tím, že každý měsíc vychází nové rozšíření, tak to je u každé LCG hry, no a těch 300,-Kč člověka, který hru hraje rád nezabije.

7.10.2010 21:44:47

Dobyvatelé vesmíru
W:I neznám a ani mě neláká.

7.10.2010 21:59:11

deth
No, pokud vím tak byly doby, kdy si člověk musel koupit 3 rozšíření, aby měl všechno. Naštěstí už je ta doba pryč. Cenově vyjde proxy pořád o mnoho lépe a hlavně člověk tiskne jenom to, co potřebuje. A nakonec si i ten výrobce přišel na své, když si to žáci koupili. Takže tak. Bohůžel pořád není s kým hrát a otestovat nějaké vychytané balíčky. Člověk, aby všechno poučel, a to není ono.

7.10.2010 22:00:04

Stepan
"Musel koupit 3 rozšíření"? Ale kdepak, proč? Když hry hraji, abych si zahrál, tak na co.
Nás to tady hraje 6 a nikdo z nás nemá Core set 3x. A nikdo neproxuje. No a pokud jde o mě, tak bych ani proti "papírkům" nehrál. Ale to je každého věc.

7.10.2010 22:07:21

lcg
Já pořád nechápu jak si někdo může stěžovat na cenu a vydávání LCG her. Vždyť ten formát je dělaný jako levnější verze sběratelských her. Zase tak drahé mi to nepříjde, to už rovnou můžete chtít aby to vydávali zdarma. :) Když chcete deskovku, tak stačí core set a jednou za čas nějaký rozšíření pro obvzláštnění.

7.10.2010 22:24:54

lcg
Nevím co myslíš těmi sběratelskými deskovkami (karetkami) - Magic atd? Mě prostě přijde, že to dělá výrobce schválně. Jemu nejde o hráče nebo hru jako takovou a vydává protě kvůli penězům a to se mi nelíbí. Ještě stále nevnímám deskovky jako nějakou tržní záležitost, ikdyž to tak už asi dávno není. Neříkejte, že máte radost z tolika nových karet? Vždyť to nemůžete stačit odehrát. Ty změny, které teď udělali (každá karta 3x) to trošku mění k lepšímu. Nadruhou stranu ta hra je fajn i pouze v základní sadě.
Ještě k proxování. Leta jsem hrál Magic a dal do něj nekřesťanské peníze a v součastnosti si neumím představil, že bych hrál s origo kartami. To bych se musel zbláznit. Takhle, když mě napadne něco zajímavého, tak si to vytisknu a s kamarády pěkně ozkouším. Já na tom nevidím nic zvláštního.

7.10.2010 23:14:40

Stepan
člověče vzbuď se...to je snad úplně normální věc že lidi produkují věci aby si vydělali peníze, ne proto aby v tom utopili velké náklady a těšili se z toho jak se to všem líbí, že si hrají zadarmo.

7.10.2010 23:31:08

Beholder
Jasně, ale pořád se shodneme na tom, že některé firmy si svých hráčů cení více než jiné a některé jsou za penězi na úkor her (Magic a spol.). Koukal jsem nedávno na cenu Warhammeru 40000 a to je další věc, kterou nechápu. Opravdu si myslíte, že to má takovou cenu, nebo to šroubujou nahoru, aby z toho udělali něco exkluzivního?
Mám ještě jednu poznámku, ale už je to trošku mimo toto fórum. sleduje, kde se deskovky vyrábí? Až mě trošku mrazí, že tenhle prima koníček nepřímo napomáhá takovým věcem jako dětská práce, špatné prácovní podmínky, pracující bez odborů apod. Vždyť snad vše pochází z hračkážského průmyslu v Číně. To už bych si raději připlatil, aby se ty věci vyráběly v lepších podmínkách. Ale to už opravdu nepatří, tak se omlouvám (souvisí to s politikou výrobců).

7.10.2010 23:51:06

PJ

Stepan
Tak například hry od Aley jsou "Made in Czech Republic". Některé hry se dělají v sousedním Německu. Ale jinak většina je z Asie, to máš asi pravdu. A tipuju, že když nadáváš na cenu WI, tak by sis asi na nic nepřiplácel, protože by ty hry dražší o desítky procent. Jinak souhlasím, že pracovní podmínky v Číně jsou humus, ale bojkotem to asi nevyřešíme. A mimochodem, Tebou zmiňované odbory, tj. spolek "Autobusovým zájezdem za vánoční kolekcí"... to asi přejdu bez komentáře, protože to sem už tuplem nepatří.

7.10.2010 23:59:04

Stepan
Myslel jsem sběratelské karetní hry. A Warhammer je primárně sběratelská hra ne deskovka. S tím že je to levnější a že víš co si koupíš a kolik toho budeš mít.

8.10.2010 00:09:04

Beholdet
1. citace: "Kdo je alergický na velké pancéřové nárameníky tak ten v tom prostě zalíbení nenajde"

...tady jsi to vystihl úplně do posledního písmenka. To bylo to srovnání "krůček od stylu WoW", ten si taky dává záležet na nárameníkách, ale aspoň se dopředu tváří jako comics for kids fantasy, kdežto Hardcore muscle bloody brutal Warhammer je pro mě jenom taková laciná řežba párty pro teenagery, který s pivem v ruce koukaj do kulturistického časopis a vydávají u toho zvuky opice (bez urážky - jedná se o přehnanou nadsázku).

2. citace: "a jinak nic přeplácaného na těch kartách nevidím, ale možná jsem zaujatý, těžko říct."

Dobrým příkladem je orkská karta Big 'Uns. Já skoro ani vlastně nevím, co se na tom obrázku děje.

8.10.2010 00:29:18

W:I
Ale s těžkým srdcem - RftG byla moje první opravdová hra a karetka navíc... Miluju je, ale W:I mě dostává prostředím. Jsem velkej fanda W40k (jen z PC her), takže jsem si chvíli na fantasy klon musel zvykat, ale koupili jsme si s bráchou pár knížek z tohodle prostředí a jsem v tom až po uši.

A co se týká ceny. Záleží jak to chcete hrát - my hrajeme s bráchou už asi dva měsíce jen core set (jeden) a baví nás to. Pořád plánujeme nákup elfů, ale nespěcháme... Takže si nemyslím, že je povinnost kupovat battle packy. Záleží na každém. Stejně tak máme RftG jen v základu. I když nějaký rozšíření bych klidně dal... huáá.
V týhle aréně je těžký hlasovat, ale líbí se mi právě ta řežba, která v RftG chybí. Je fajn, když bráchovi vykiluju nějakou jednotku, zapálím mu město a tak ;.)

8.10.2010 11:01:52

ani jedna..
..na truc! :P ..kazda ma cosi a je v comsi 'lepsia/horsia'.. hold sa tu neviem rozhodnut a uz vobec nie skriepit;))

8.10.2010 11:16:57

Vybíráme z Bazaru

Prodám Mutant chronicles
Prodám Mutant chronicles
Akt. cena: 4999 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas