TOP "10" Fantasy Flight Games..

Rozhodol som sa založiť túto diskusiu o najlepších hrách od FFG. Nakoľko je to celosvetovo jedno z najúspešnejších a najuznávanejších vydavateľstiev a jedno z mojich obľúbených.

Držte sa asi takéhoto postupu:
1. Musí to byť hra od FFG. :)
2. Nezáleží na tom, kedy bola vydaná, dokonca to môže byť hra, ktorá sa ešte len blíži.
3. Môžu to byť aj hry, ktoré boli po "reprinte" od FFG, ale uveďte do zátvorky za hrou.
4. Hry zoraďte od najlepšej po "najhoršiu" (od vrchu dole).
5. Pokojne uveďte aj krátky komentár k hrám, prečo práve TÁTO. :)

Je to len kvôli prehľadu a hlavne podľa vašich hodnotení. Nemusíte dodržať ani počet hier.
11.1.2012 22:10:24

Santorrinni
pěkné téma :)

1. Chaos in the Old World - pro mě nejlepší hra vůbec, napínavá, akorát dlouhá, s perfektními mechanismy, každý hráč musí hrát jinak, má jiný styl hraní a jiné cíle. Prostě bomba hra...

2. Cosmic Encounter - naprostá šílenost, nejlepší párty hra, nekonečná variabilita, podrážení, člověk nikdy neví co příjde, ale je to skvělá zábava

3. Sid Meier's Civilization: The Board Game - pro mě nejlepší strategie, budování, bojování, krásné zpracování, opět musí každý hrát jinak, několik různých možností jak vyhrát

4. Mansions of Madness - nejatmosferičtější hra co znám, chodit po strašidelném domě, nacházet různé věci, odkrývat příběh, bojovat/utíkat (před) monstry je prostě super :)

5. Descent - skvělá hra, pro mě nejlepší "RPG" deskovka, scénáře, pokaždé jiná mapa, ale bohužel strašně dlouhé :(

6. Starcraft - super sci-fi strategie nejen pro fanoušky PC Starcrafta, pěkné zpracování, hafo figurek, pěkné mechanismy (umísťování žetonů příkazů a jejich následné řešení, karetní souboje, tvorba bojového balíku)

7. Blood Bowl: Team Manager - vynikající, rychlá karetka, jednoduchá, náhodná, ale hodně zábavná. Kdo má rád Warhammer Fantasy a Blood Bowl, musí to mít :)

8. Death Angel - pro mě velké překvapení. První hra, která mě baví hrát solo. Opět Warhammer, ale tentokrát 40.000 a konkrétně Space Hulk. SH byl pro mě velkým zklamáním, tohle naopak příjemným překvapením

9. Battlestar Galactica - možná, že jak ji zahraji vícekrát, tak ještě postoupí výše. Pro fanoušky seriálu nutnost. Je to kooperativka, mixnutá semikooperativkou se zrádci :). Atmosferické, s napětím, podezříváním a tajným podrážením

10. Middle-Earth Quest - musím ho tu dát, přesto, že mě velmi rychle omrzel, ale ten mechanismus s kartami, které slouží pro pohyb, boj, životy, zranění a únavu zárověň je prostě skvělý. Ale věřím, že se MEQ vlezl do této TOP10 jen díky tomu, že jsem nehrál ty hry, které zmíním níže

11. místo, cena útěchy - Android - bohužel se mi tam nikde nevlezl, možná, že mohl jít místo MEQ, ale nebyo by to fér, protože jsem ho hrál jen 1x. Ale atmosféra to byla vynikající, Ta hra je vlastně z 90 % o atmosféře a otázka je kolikrát by mě to bavilo hrát...

A ještě jedno spešl umístění 12. a to jest Warhammer: Invasion. Už ho nehraju, protože to je LCG na které jsem neměl čas a peníze, ale je to skvělá karetka typu Magic, jednoduché mechanismy, ale vymakané a v jednoduchosti je přece síla. Navíc to má skvělý artwork.


Neumístili se, protože jsem je nehrál, ale chystám se to napravit (u některých brzy, u některých kdo ví kdy), protože mě hodně lákají:

- Gears of War
- Horus Heresy
- A Game of Thrones: The Board Game Second Edition
- Battles of Westeros
- Elder Sign
- Rune Age
- Tide Of Iron

Hry, které mě zklamaly:

- Arkham Horror (říká se o ní, že to je perfektní atmosférická kooperativka, já souhlasím, je atmosférická, ale já si nemůžu pomoct, pro mě ta atmosféra vždycky velmi rychle uteče a vypaří se pryč)

- Warrior Knights (hodně statické, nudné, rozvleklé, nic moc se ve hře neděje)

- War of the Ring (ale to není pure FFG, nejvíce mě zklamala nepřehlednost, délka a taky se občas nic moc ve hře nedělo)

- Runewars (zpočátku nadšení hlavně ze zpracování, ale došlo k vystřízlivění, protože mi hodně nesedly souboje, mám sice raději karty než kostky, ale tady mi ty karty hodně nesedly, navíc jsem měl občas dosti pochybnosti o způsobu získávání dračích run, občas ji člověk dostal jen díky štěstí)

- Runebound (ten velmi hodně, pro mě nejnudnější "RPG" deskovka, i Proroctví nebo Talisman mi příjde lepší)

- Lord of the Rings: The Board Game (hodně nudná kooperativka, od Knizii, takže to taky neberu moc jako pure FFG)

- Kingsburg (nudné kostkové "farmaření")

- Fury Of Dracula (hrál jsem pouze ve dvou, takže Lovci měli práce až moc a Dracula jen čekal a pak odehrál kolo za pár vteřin a mohl zase čekat, ve více lidech to asi bude lepší, ale pro Draculu bude situace stejná)

DungeonQuest - (děsná, náhodná blbost, nemůžu to říct jinak :) )

- Blue Moon City (nevím co k tomu říct, divná hra, Kniziovina...)


Teď takový mix her, které jsem hrál, ale nedokážu zařadit ani do jedné kategorie:

- Talisman - Kdysi jsem se ho nahrál, dnes už mě nebaví

- Nexus Ops - reprint hry od Avalon Hill, který teprve výjde. No je to prostě dicefest jak prase, co k tomu říct. Náhodně brané mise dokážou dost často naštvat, s "blbě" hozenými kostkami se počítá :). Už nemám potřebu tu hru hrát :)

- Micro Mutants - Je to docela sranda, ale spíše jako párty hra do klubu

- Ingenious - zase Kniziovina, ale už taková, která mu jde imho nejlépe, tedy abstraktní. Uvažuju už dlouho o cestovní verzi.

- Constantinopolis - docela příjemné euro, ale žádný zázrak

- Chaos Marauder - 100% luck, 0% taktika nebo strategie, ale je to sranda :)

A poslední kategorie her, na které se těším a ještě nevyšly:

- Descent: Journeys in the Dark Second Edition
- Fortress America
- Merchant of Venus


Takže to je asi tak všechno :)

P.S: Fantasy Flight Games iz da best !!!

EDIT: Tak jsem si vzpomněl, že jsem hrál ještě...

- Ad Astra (ale to taky není pure FFG), tu bych taky zařadil do kategorie "neurazí". Tzn., že nezklamala, ale na top10 nestačí. Rozhodně to je pro mě Osadníci killer :)

- Through the Desert - Opět Kniziovina ve FFG reprintu (hrál jsem německou verzi, ale to je jedno). Dnes už takové abstrakce jdou mimo mě. A jediná abstrakce, na kterou nikdy nezapomenu je Kniziova Euphrat and Tigris

- Mutant Chronicles - pěkné figurky (nabarvené, což je pro mě +), ale hratelnost mě nějak neuchvátila, spíše zklamání

- A myslím, že už definitivně poslední na kterou jsem zapomněl - World of Warcraft - patří rozhodně k těm lepším "RPG", ale svět Wowka nemusím, takže pro mě hra nemá žádné kouzlo a nevariabilní mapa mi v tomto typu her dost vadí, ostatně ani možnost vývoje postav (bez rozšíření) není moc variabilní. V této kategorii her je pro mě the best Descent a doufám, že se k němu zařadí i Mageknight a tím všechny dosud vydané "RPG" deskovky zabije :)


Suma sumárum 32 her se značkou FFG co jsem zatím hrál :)

12.1.2012 01:13:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Santorrini
Aaa, dalsi prostor pro odu na Wilsona :-) cili:

1. Descent, hra ktera sice od hracu vyzaduje trochu obeti v podobe pronikani do spravne strategie, ale pak nabizi mistrovske, epicke mnohovrstevnate dilo, jenz budu milovat co budu ziv :-) Dokud jsem zil usedle doma, v podstate me vsechny ostatni hry jenom rusily takovym tim "mel bych si je taky zahrat", ale v 95 procentech pripadu padla volba na Descent. Ted, kdyz jsem povesil ucitelske povolani na docasny hrebik a jal se venovat muzice na plno, na nej ve svem londynskem pokojicku nemam cas ani misto, tak zustal v Cechach ... ale stejska se mi po nem strasne a je to to hlavni proc se vzdycky jednou za cas tesim domu a tejden pred odjezdem spatne spim :D
2. Fury of Dracula (reprint) jedno z mych nejvetsich dosavadnich deskohernich prekvapeni. Ten se mi do batuzku vesel, tak ted uz jen najit dost casu...

zbytek je bud s odstupem za nimi ("drobnosti" typu Elder Sign, nebo Konieczkovo MEQ), nebo jsem s nimi doposud nemel tu cest... (a strasne me zajima Android, jen bojuju s tematem, pac Blade Runnera jsem nikdy nebyl stonc dokoukat do konce:-)

12.1.2012 01:17:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Santorrinni
1. Battlestar Galactica - atmosféra, příběh, odhalování cylonů
2. Middle Earth Quest - herní mechanismy, příběh, rozumná herní doba, lze hrát i s nehráči
3. Arkham horror - atmosféra, příběh
4. Chaos in the old world - každý hráč hraje jinak
5. War of the ring - pouze expanze = samostatné scénáře, které mi přijdou lépe zpracované, než základní hra
6. Warrior knights - obsahuje vyjednávání
7. Fury of Dracula - příběh + dedukce
8. Android - atmosféra

12.1.2012 07:01:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Top 10
Hry, ktere muzu posuzovat, jelikoz jsem je hral:

A Game of Thrones, Android, Arkham Horror, Battlestar Galactica, Chaos in the Old World, Sid Meier' Civilization, Descent, Journeys in the Dark, DOOM the Boardgame, Fury of Dracula, Mansions of Madness, Rune Age, Runewars, Starcraft, Twilight Imperium, World of Warcraft, The Boardgame. Zebricek je nasledujici:

01. Starcraft - Podle me jedna z nej her od FFG, velmi komplexni, skvele miniatury, temer zadna nahoda, tri ruzne rasy s ruznymi schopnostmi, a kratka herni doba. Tri hodni se mi zdaji naprosto super.

02. Android - Naprosta dokonalost. Sice nektere casti hry nejsou vyuzity, jakoby cekaly na rozsireni, ale pribeh, mechanismy, atmosfera, proste bomba. Hra ma spoustu moznosti, jak vyhrat a delat vsechno najednou se proste neda. Bohuzel je hra skodici a to hodne, coz se ne kazdemu muze libit + obsahuje hodne textu v AJ, predevsim slangovy s hodne odkazy na Americkou "kulturu", ktery ma za nasledek, ze si to ne kazdy muze zahrat.

03. Arkham Horror - Prekvapive az na tretim miste. Ne ze by hra nebyla kvalitni, ze by si nezaslouzila prvni misto, ale nemuze skoncit na prvnim miste jen kvuli tomu, ze to je srdcovka.

04. Battlestar Galactica - Uzasna semikooperativni hra plna schizofrenie, kdo muze byt Cylon. S rozsirenimi hra obsazuje podle me vyssich pricek, protoze napr. takovy pilot ma nejakou fci, atp. Jedno velke minus hry je pocet hracu, ktery je podle me minimalne 5.

05. DOOM the Boardgame, Descent, Journeys in the Dark - Obe hry velmi kvalitni a dosti podobne. Kdyby vznikla jejich kombinace, tak by se jednalo asi o uplny ideal. To co hezky pokryva DOOM, to mi chybi v Descentu a naopak to co ma Descent mi chybi v DOOMovi. Mechanismy jsou super, grafika je paradni. Pokud muzu hram neco vytknout, tak je to herni doba. Me osobne to nevadi, ale spoustu lidi to odradi.

06. World of Warcraft, The Boardgame - Hral jsem jen jednou a bohuzel v sesti hracich. Jelikoz hra trva dlouho, tak skupina zvolila simultanni odehravani kol, coz mi neprislo nejlepsi. Jinak hra byla super a bavila me, jen by me asi zaujala vice, kdybychom nehrali vsichni naraz, coz zapricinilo zmatek. Myslim, ze hra je kvalitni a rozhodne zabavna. :-)

07. Mansions of Madness - Z nadseni se pro me stala hra spise zklamanim. Zaklad hry je super a odpustil jsem i drobne chybky, ktere se vyskytly, jelikoz si myslim, ze neni lehke hru nastavit, aby byla vyvazena pro vsechny nebo nevznikaly situace, ktere by hru zpusobili nehratelnou a zaroven hra byla vice variabilni. Bohuzel onen prival "rozsireni" a propadak s rozsirenim Forbidden Alchemy me tak nejak presvedcil, ze se ze hry snazi vyzdimat co nejvice na ukor kvality a to je podle me obrovska skoda, protoze hra me neskutecny potencial.

08. Sid Meier's Civilization - Moc povedena predelavka PC hry do deskove podoby. Velmi variabilni a pritom se drzi predlohy. Zajimave vyreseny souboj, rozhodne velke plus za ctyri ruzne druhy vitezstvi, takze hru muzu doporucit.

09. Twilight Imperium - Super hra, zajimave mechanismy, pekne komponenty, ale ta herni doba. Pri posledni hre jsme odehrali 6 hodin a pocet viteznych bodu nepresahnul 1. V ten okamzik jsem usoudil, ze si radsi zahraju SC, ktere mi poskytne neco podobneho, ale za podstatne kratsi dobu. Nicmene hra je velmi kvalitni a pokud je cas, tak muzu doporucit.

10. Runewars - Runewars se pro me stalo spise zklamanim. Hra samotna je moc pekna, variabilni, mechanismy jsou zajimave, ale zpusob, jakym se dojde k vitezstvi mi prisel prilis nahodny a jelikoz na me hra pusobila hodne strategicky, tak mi to prisel jako temer nevhodny prvek.

11. Rune Age - Deckbuilding, ktery me nicim nezaujal. Takovy Resident Evil mi prisel zajimavejsi.

12. Chaos in the Old World - Vinci nebo Smallworld z prostredi WH. Pekna hra, hezka grafika, variabilni, zajimave mechanismy, ale hra mi neprisla v podstate nicim nova a ani prostredi mi neni blizke.

13. Fury of Dracula - Fury of Dracula jsem mel moznost hrat jednou a vickrat jsem nemel naladu. Hra ma zajimavy zpusob souboje, ale opet mi moc nesedla. Mam radsi asi variabilnejsi hry...

14. A Game of Thrones - Mel jsem moznost hrat prvni edici. Hra muze byt pekna a zajimava, ale opet se nejedna o muj styl. Graficky je top druha edice, ktera vypada moc pekne, mechanismy jsou opet zajimave, ale hra me jednoduse moc nezaujala. :-)

12.1.2012 09:42:37

Topka
Hry, které posuzuji, nýbrž jsem si je zahrál (bohužel jich není moc): A Game of Thrones (obě edice), A Game of Thrones LCG, Arkham Horror, Battlestar Galactica, Battles of Westeros, Lord of the Rings: The card game, Mansion of Mandness. Jejich pořadí:

1. A Game of Thrones (1. i 2.edice)- Srdcovka, na kterou nedám dopustit, protože Martin, protože Icefire, protože Westeros :-). Minimální podíl náhody, hra u které se opravdu musí hodně přemýšlet až z toho velmi často bolí hlava, což rozhodně není na škodu. Prvek bidování na důležité věci bývá velmi často klíčový a hlavně uzavírání vratkých spojenectví ala Diplomacy.

2. Battlestar Galactica- Skvělá scifi semikooperační hra, která svým způsobem vychází z coop hry Shadows over Camelot avšak je více komplexnější a řekl bych i zábavnější, navíc má opravdu krásné a věrné modely vesmírných plavidel. Díky ní jsem se nakonec podíval na celý seriál.

3. A Game of Thrones LCG (Martin podruhé)- skvělá karetka s mnoha možnosti jak si postavit balík a na co si ho zaměřit. Navíc ač jde o karetku tak je zde podíl náhody hodně nízký.

4. Battle of Westeros (Martin potřetí)- systém Battlelore, který jsme si oblíbil u Memoir 44, upravený pro lepší hratelnost a taktické možnosti převedený do mého oblíbeného světa, co chtít víc? Skvělá hra pro dva, kde to avšak bez přemýšlení a taktiky to moc nejde (oproti MM 44, kde vše bylo o kartách co vám přišly a hlavně o hodech na kostce). Opět výrazně menší podíl náhody než bývá zvykem.

5.Arkham Horror- hra se skvělou atmosférou, kde se bez kooperace dá velmi težko vyhrát. Celkově mi sedí více než její bratříček MoM.

6.Lord of the Rings: The card game- pěkná karetka, která se snaží po Westerosu, Warhhameru, a světu Lovecrafta přivést na pole karetních her další oblíbený svět. a zatím se jí to podle mě daří.

7.Mansion of Madness- úžasná atmosféra, pěkně vymyšlený systém otevírání tajemných míst pomocí různých hlavolamů, nádherné figurky. Ale: Bohužel replayabilita musí jít časem velmi dolů s ohledem na počet scénářů. Taky mi příliš nesedl systém házení kostkou, abych podhazoval nebo dorovnával hodnoty mých schopností (zajímavé že najednou začně člověk házet tak vysoká čísla, která potřebuje většinou v jiných hrách :-D) Navíc si myslím, že keeper to má leckdy hodně snadné. Pokud bych si měl vybrat, zda hrát AH nebo MoM, tak volím AH.

12.1.2012 10:43:31

Top10
1. Arkham Horror
2. Twilight Imperium
3. StarCraft
4. Tide of Iron
5. Battlestar Galactica
6. War of the Ring
7. Battles of Westeros
8. Middle-Earth Quest
9. Chaos in the Old World
10. Android

12.1.2012 19:13:51

FFG TOP 10
1) StarCraft
2) A Game of Thrones
3) Arkham Horror
4) A Game of Thrones LCG
5) Mansion of Madness
6) TI3 - Ano Permonicku, bohužel až 6 místo.
7) Cosmic Encounter
8) Middle-Earth Quest
9) Battles of Westeros
10)Talisman

12.1.2012 20:09:38

FFG
Nema moc stesti na hry of FFG, zatim me zadna neohromila (pravda proslo mi rukou jen kvarteto :).

1) Starcraft - asi jedina, kterou si dam rad znovu, pekne udelane boje
2) Runebound - ac je to dlouhe, prostoje nejsou velke a tudiz me to celkem bavi hrat.
3) Warrior Knights - prislo mi to desne staticke, ale mozna jsem ten pravy potencial neobjevil
4) WOW:TBG - velka, velka skoda! Vyvoj postavy i souboje se mi opravdu libi. Tot ale vse. Treskute prostoje, nemoznost hrat za sebe, "bordel" na mape. Karetni rozsireni to malinko vylepsilo. Fakt skoda.

12.1.2012 20:31:23

Moje Top 10
1. Lord of the ring: the card game
2. Talisman
3. Star Wars: the card game (uvidíme, jak se pohne v mém osobním žebříčku po vydání)
4. Middleearth quest
5. Warcraft:TBG
6. Dracula
7. Runewars

12.1.2012 20:40:35

Meje FF Top 10
1. Ad Astra
2. Chaos In The Old World
3. City of Thieves
4. Dead Angel
5. Micro Mutants
6. Rune Age
7. Red November
8. Blood Bowl Team Manager
9. Magblast
10. Chaos Marauders

13.1.2012 19:01:55

...
1.Talisman
2.Runebound
3.Meq
4.Galactica
5.Android
6.MoM
7.DungeonQuest
8.Civilizace
9.Lotr Card Game
10.Adventurers

A pět nejhorších:
1.WoW
2.Trough the Desert
3.Mad Zepelin
4.Ad Astra
5.Kingdoms

13.1.2012 19:17:01

..
1. Gears of War [zatial nepoznam lepsi akcny coop +scifko]
2. Twilight Imperium++ [EPIKA na kvadrat+scifko]
3. Chaos in the Old World+ [namakane, neni o com,vzdy rad]
4. BSG++ [tema+hratelnost+atmoska ..klasika]
5. Horus Heresy [pre 2, megabrutal - tazko opisat]
6. Starcraft+ [v 6tich v 2vs2vs2 neni lepsia hra +scifko]
7. War of the Ring - Battles of the 3rd Age [lebo kosibratr]
8. Warrior Knights+ [moja prva ffg pre 6, prijemne spomienky]
9. Mutant Chronicles [nostalgiacka tema+paradna hratelnost+mam to vsetko v zetonoch]
10.Runewars+ [ani neveim, taka pohodicka]

"+" znamena nutny exp:))

13.1.2012 19:50:45

Moje Topka...
1) Tide of iron (originální, modulární, možnost tvorby vlastních scénářů a kampaní)

2) Starcraft BG (výborná analogie své počítačové předlohy, bez rozšíření jen poloviční zážitek)

3) World of warcraft BG (výborné "vypiplání" postavy/postav, zajímavý soubojový systém, nutno mít všechna rozšíř.)

4) SM Civilization BG (4 možnosti výhry, technologie provázány s většinou herních prvků, s rozšířením opravdu lahoda)

5) Horus heresy (lahůdka pro 2 náročné hráče, úplně vše je třeba dopředu a podrobně plánovat)

6) Twilight imperium (scifi bonbónek plně vychutnatelný až v alespoň 6 hráčích, dlouhá herní doba 7+ hod.)

7) Battles of westeros (relativně svižná startegická oddychovka pro 2, prozatím (oficiálně) bohužel jen pro 2 rody)

8) Arkham horror (ponurá atmosféra, velmi variabilní (máte-li dostatek rozšíření,samotný základ nic moc))

13.1.2012 19:55:10

Moje topka
1) Battlestar Galactica

...

Já vlastně nevím, naprostá většina původních FFG her u mě spadá do kategorie "fakt rád jsem si to zahrál a užil jsem si to", ale kupodivu ne do kategorie "to si musím zahrát znovu".

13.1.2012 21:50:02

Top hry
Předem musím říct, že deset míst je na takovouhle firmu málo :) A od pátého místa už to nebude nejpřesnější, protože pohled na různé hry se čas od času trochu mění.

1. Rezervováno pro REX :) Pokud naplní mé očekávání
2. Battlestar Galactica
3. StarCraft
4. Chaos in the old world
5. Mansion of Madness
6. Wings of war
7. Cosmic Encounter
8. Twilight imperium
9. Descent
10. A game of thrones
11. Android
12. Doom
13. Red November

A po vzoru Ozzyho dám taky pár nejhorších :)

1. WoW the board game
2. Arkham Horror
3. Fury of Dracula
4. Dungeonquest - za smrt v prvním kole :)

14.1.2012 10:49:00

top
Top
1. Battlestar Galactica
2. Civilization
3. Tide of Iron
4. Warrior knights
5. Runewars
6. MoM
7. Brittania

Pravděpodobně se zařadí do top 10 - Game of Thrones a Chaos in the Old World

Down
Arkham Horror

14.1.2012 13:30:25

top
Hodnotím len hry ktoré som hral
1. Battlestar Galactica (+ all exp.) - jednotnačný TOP nie je o čom !!!
2. Starcraft - veľmi zaujímavý spôsob boja, tvorba mapy a je to STARCRAFT
3. Civilization - oceňujem 4 rôzne spôsoby výhry
4. WoW BG (+ all exp.) - neuveriteľná variabliita, a kopec kociek, ktoré mi nevadia , na jedného bossa môžete vytvoriť množstvo dvojíc, trojíc hrdinov a zakaždým ich hrať inak.

najväčší prepadák - Arkham Horror - atmosféra fajn, pekné komponenty no kopa pravidiel bez zábavy, nuda ... žiadna hra len stráženie pravidiel

15.1.2012 23:54:26 | Upraveno autorem (porovnej)

FFG
Tak na uvod musim napsat, ze je to velmi tezke takovy TOP10 sestavit - sestavim ho z toho co jsem hral. Byt je mam, nehral jsem ,tak nemohu hodnotit, ale casem trba mohou ten muj TOP10 prekopat - War of the Ring, Runewars.

1. Starcraft - moje total nejoblibenejsi deskova hra ze vsech, neda se nic delat. Excelentni zpracovani, perfektni herni system, deckbuildingovy prvek, budovani zakladen, souboje, navic neskutecne vychytane dle predlohy. RTS na PC rad nemam, takze jsem na PC Starcraft dlouho ignoroval a paradoxne me k nemu dohnala az deskovka. takze motiv SC na desce vubec neplynul z toho, ze by me to uchvatilo na PC. Na PC jsem se pak docela hodne pobavil u kampane za terrany a Zergy, super atmosfera, pekny pribeh, ale ta deskovka je neskonale lepsi, protoze je na tahy:-)

2. Chaos in the Old World - nemam, dlouho jsem mel k te hre jakysi odstup diky ne prilis povedene prvni hre, kterou jsem absolvoval. O to vice me zaujala, kdyz to Beholder dotlacil po nejakem roce a donutil me to hrat znovu. Dalsi partie uz bylo pilovani taktiky a fakt jako super. Hra uz ma jedinou vadu, ze ji nevlastnim:-)

3. Sid Meiers Civilization the Board Game - Pekne provedena Civka na desce,. asi nejlepsi kombinace komplexnosti a zaroven svizne hratelnosti nezabirajici desitky hodin. Samozrejme to nese dan v soubojovecasti, ktera me ne uplne zcela uspokojuje, protoze Civka pro me znamena z velke casti tahani jednotek po mape, ale pres to proste skvele. Mam rad hry dle PC predloh a civka je jednou z vynikajicich predloh, kterou hrozne rad hraji i na PC.

4. Blood Bowl: Team Manager - jak nemusim karetky, ta ktohle fakt jako jo. Perfekni hra na manazera tymu zucastnujicich se zapasu. Opravdu nadherna a komplexni karetni hra.

5. World of Warcraft TBG - ja mam tuhle RPG hru proste rad. Libi se mi system vyvoje postavy, libi e mi jak se vyvoj postavy, zbrane a zbroj projevuji v soubojich navysovanim poctu kostek, kteryma se hazi na uspech, libi se mi i prubeh hry. Vytknul bych jen nemoznost sbirat expy za modre potvory, ale to pry upravuje rozsireni, ktere si budu muset jeste poridit. Fakt fajn hra. Nevim cim to, mam strasne rad hry podle PC predlohy, ale vetsina z nich je dle her, ktere na PC nehraji a ani je hrat nechci. Warcraft bych na PC nehral, ale na desce je proste fajn. Starcraft jsem i pres to, ze je to RTS prubnul, dokonce me i bavil, ale lasku k RTS ve me stejne nevzbudil:-) Takze WoW TBG ve me urcite nevzbudi lasku k online hre WoW, k te mam spise silnou averzi:-)

6. Arkham Horror - hra, kterou jsem mel, ale uz ji nevlastnim. Je t ospecificka hra, ke ktere musi mit clovek ty spravne naladene spoluhrace. Ja je bohuzel nenasel. Hra se mi libila i pres to, ze je kooperativni a ty ja moc nemusim. Snaha znicit neco, co se v dalsim a dalsim kole mnozi takrka geometrickou radou me moc neuchvacuje, alearkham si me svym zpusobem ziskal svou atmosferou.

7. Cosmic Encounter - tohle je takova spise party hra, hrozna prca, vsichni hraji proti vsem a to i v momente, ze nekdo nabidne nebo prijme spojenectvi. O kudly v zadech neni nouze. Neni to samozrejme zadna strategicka bitva s kosmickymi lodemi, je to proste karetka, kde se prebijeji karty.

8. Tohle misto mam rezervovano pro War of the Ring

9. tohle misto mam rezervovao pro Runewars.

10. Tohle misto bych rezervoval pro hru, kterou nemam, nikdy mit nejspise nebudu, ale chtel bych ji mit a k ni spoustu spoluhracu a hrat ji - Twilight Imperium


----------------------------------------------------------------------------------------------
a pod carou

11. inspiroval me Deathmers, takze ja tu rezervaci pro Rexe dam ale sem:-)



Jinak jsem zvedav taky na Descent 2. edition. Monstrozita puvodniho descentu a nektere prvky, ktere me odradily mi spise zaradily descenta do ignore, ale na tu druhou edici jem proste zvedav.

16.1.2012 09:09:37 | Upraveno autorem (porovnej)

...
1)Starcraft:Brood War - schvalne pisu BW, protoze zaklad je polovicni, jinak nej strategie na stole, co sem kdyz hral
2)Mansions of Madness - atmosfera, nebyt toho dlouheho setupu, klidne i prvni misto
3)AH - klasika, se spoustou rozsireni se proste nema sanci ohrat
4)AGOT LCG - nejlepsi karetka
5)Cosmic encounter - veryyyyyyyyyy funnyyyyyyyyyyyyy
6)Civilizace - co dodat
7)Descent - nejlepsi dungeon crawler, co znam, bohuzel strasne dlouho trva, uvidime, co nova edice
8)Fury of Dracula - pekna hra, ovsem nadseni z ni nesdili me okoli, nemam s kym hrat

Dal psat nebudu, protoze jsou to jen prumerne hry, ktere me prislis nezaujaly/nehral jsem je, nebo vylozeny odpad, jako je DungeonQuest.

16.1.2012 15:16:27

Vybíráme z Bazaru

Trny a drápy - rozšíření k Duchům ostrova
Trny a drápy - rozšíření k Duchům ostrova
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas