Tip na škodící (podrazáckou) hru

Ahoj, mohli by jste mi poradit nějakou škodící hru, kde se hráči navzájem sice mají rádi, ale rádi i někomu uškodí, nebo případně i spoluhráči pomůžou.
Něco ve stylu Munchkina, kde si hráči navzájem pomáhají, spolupracují, ale zároveň jsou připraveni spoluhráči kdykoli uškodit, protože vyhrát chce každý :)
Takovýto styl hry je v naší herní skupině velmi oblíbený.

Rád bych vás poprosil, jestli by jste mi mohli nějaké hry se škodícím prvkem doporučit. Díky
10.2.2013 14:13:37

city of horror a lifeboat
Společně se snažíte přežít, ale zároveň když přijde na věc je lepší nechat sežrat zombíky někoho jiného.

Nebo na podobný způsob - Lifeboat.
Společně ve člunu. Většinou jednu postavu miluješ a jednu nenávidíš a sám chceš přežít. Velmi škodící.

10.2.2013 14:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Napada me
Dungeon Run a City of Horror. Ani jedno jsem nehral, jen jsem prihlizel. V Dungeon Runu spolecne bezite jeskyni zabit nejakeho bose, ale potom se to zvrhne a vitez muze byt pouze jeden a ten utika zpet z jeskyne s pokladem.

City of horror je zombie hra a tam se pry jen vyslovene svini.

10.2.2013 14:23:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Lifeboat & Vládce Tokia
Vládce Tokia
Hráli jsme Munchkin a teď se u nás hodně hraje Vládce Tokia. Není tam takové podrazáctví jako v Munchkinu.
Spíš je to o tom, všichni proti všem a poslední kdo přežije zvítězí, nebo získá 20 bodů.

Lifboat - hráli jsme cca 3x. Je to celkem drsné pokud se třeba domluví 2 hráči a šikanují celý člun. Výhoda hry je její skladnost a cena. Není určitě pro nekonfliktní hráče.

10.2.2013 15:15:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Ostrov
Asi to není úplně ono - hráči nemají společný cíl - ale určitá spolupráce je vždy výhodná. Zároveň je VELICE škodící.

A nehrál jsem ale slibně vypadaí Cutthroat caverns.

10.2.2013 15:34:02

Cutthroat Caverns
... Bez vzájemné spolupráce nevyhrají, ale zároveň je potřeba dělat na ostatní podrazy ;)

10.2.2013 17:20:20

tip
Zooloretto, Aquaretto

10.2.2013 19:15:01

Panic Station
Nevím, jestli to bude zrovna to pravý ořechový ale já bych to do toho zařadil :P..nic nemá na to když protihráče slovně šikanuješ že je nakaženej ostatní na nej ze strachu útočí a na konci zjistíš že byl čistej celou dobu :D

10.2.2013 21:53:28

Stanice Paranoia
určitě souhlasím se Smochym. Dobrá volba. Při vstupu do stanice se jeden hráč nakazí virem. Ostatní spoluhráči musí spolupracovat. Ikdyž se dá vyhrát i při hře "sám na sebe". Ale je to těžší.

13.2.2013 11:16:57

Totálně podrazácká hra
Pokud toužíš po totálně podrazácké hře (ne jen nějaké běžné škodění soupeři, ale opravdu totální podrazáctví), tak zvol tuhle:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/intrigue-1089/

Pozor, neplést si to s jinými hrami podobného nebo i stejného názvu !!!
Je to vynikající hra, ale je třeba ji hrát s lidmi, které dobře znáš a u kterých předpokládáš, že si nebudou brát ty podrazy osobně.

13.2.2013 12:24:06

rambonit
Tenhle typ her neni muj nejoblibenejsi, pac nikdy neodhadnu kdy skodit a kdy pomahat :) Ale doporucil bych podivat se na nasledujici, podle me dobry hry:

Level 7 - utikate s partickou z komplexu plneho emzaku a vojaku (7 pater=7 scenaru), moc pekne provedeni a mechanismy

Insula - vizualne pomerne specificka, spatne napsany pravidla, ale hra funguje dobre a mechaniky hrani karet+pouzivani akci+hospodareni s energii jsou podle me supr.

Stran fantasy me uz dlouho laka Dungeon Run, ohlasy na nej jsou velmi pozitivni, ale nehral jsem ho...

16.2.2013 03:36:54

Cosmic Encounter
Coze? Tady jeste neni tato skodici hra? Jakze? Nejpodrazactejsi hra vsech podrazackych her? .... napraveno ;)

16.2.2013 12:11:58

Nox, Zeměplocha
Koupil jsem Dungeon run, ale moc škodící mi nepřijde, nicméně je to dobrá hra s rozumnou hrací dobou, nelituji.

Dále můžu doporučit škodící krátkou karetní hru Nox a docela pěkně se škodí i v Zeměplocha: Ankh-Morpork i když občas kromě hráčů, škodí hra všem :)

31.8.2013 18:50:59

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas