Ticket to Ride a dalsi

O vikendu jsem konecne vyzkousel TtR a fakt jsem velmi VELMI prekvapeny, jak hratelne to je. Pravidla trivialni, pro svatecni hrace vyborna zalezitost. Kamos ma Osadniky, ktere jsem si chtel taky poridit,abych mel neco hratelneho.TtR je velmi podobna zalezitost (snad princip "setreni" vagonku a prijemne taktizovani co,kama a jestli vubec), mozna jeste lepsi nez Osadnici,protoze je pro 2-5 hracu. Znate jeste podobne pecky, ktere nejsou prilis sofistikovane, nepostrasi normalni lidi a jsou HRATELNE?
6.4.2009 08:46:13

Drussbarb
No, u nás byl vždy i mezi "nehráči" oblíbený Talisman. Ale ne každému sedne to fantasy prostředí. Jinak Osadníci se chytli vždycky :)

6.4.2009 08:51:21

to Drussbarb
Když TtR, tak bych doporučoval Märklin edici, ta je asi ze všech TtR nejvyváženější se zajímavým prvkem cestovatelů (nehledě tedy na design, který je pro fandy vláčků excelentní).

6.4.2009 09:46:49

To Kren
Mno, uz mam Europe, dalsi TtR nepotrebuju :)

6.4.2009 10:12:04

To Sydo
Talisman je super, ale je to na hoodne hodin, ne? TtR je na pul hodinky az hodinku. Lakalo by mne to, ale to uz je lepsi WoW AD, ne? Ale na tohle prvorodice lakat nechci, to je bez sance :)

6.4.2009 10:13:41

Talisman
no, záleží na počtu hráčů, ale ty dvě hodinky to zabere. O WoW hovořit nemůžu, nehrál jsem, ale podle ohlasů na Fortress:Ameritrash, kde mají velmi podobný vkus jako já, je to ještě více bez duše než Proroctví, takže mě ani neláká. Jde o to, že Talisman je ultra jednoduchý a plyne svižně, jde vysvětlit během pěti minut a je to skvělá zábava.

6.4.2009 10:17:09

to Drussbarb
Tak to se už nedá nic dělat jinak Europe je prý ze všech verzí nejslabší :(

6.4.2009 10:26:50

Europe
Já mám doma jen Europe a přijde mi parádní... A i když jsem ze začátku odmítal hrát s nádražíčky, tak síť je navržená tak, že se tomu občas nevyhnu... A líbí se mi ta větší variabilita (tunely, přívozy, odlišení dlouhých tratí) než u prvního TtR.

Ale jinak souhlas, že Marklin by měl být nejpromakanější (jen se mi příčí hrát na mapě Německa :-). A pro méně lidí (2-3) je lepší sáhnout po Švýcarsku nebo Nordic, mají pro menší počty lidí "lépe" navržené tratě (aby si hráči více překáželi a měli více možností ke škození).

6.4.2009 10:50:49

ad Zeus
Už mám i Švýcarsko :-)

6.4.2009 11:56:21

To Zeus, Kren
Die,jinak diky za tip na TtR :). A mne se prave ze libi mapa Evropy, kdyz ne Evropu, asi bych sahl po Americe, Nemecko, severni zeme a ni Svycarsko mne nelaka. Mozna Ceskoslovensko v roce 1920 by bylo OK :). Ale jedna verze staci, uz se tesim, az ocucham zel. stanice, podle navody mi to muze usetrit moc minusovych bodu :)

6.4.2009 12:29:31

To Sydo
Ja jsem v RPG ztraceny. Runebound, Talisman, WoW, WoW AD, Descent. Jaky je v tom rozdil, U Descanta je pan jeskyne, ale jinak je vse vice mene stejne, ne? Muzes mi nejak srozumitelne popsat, v cem se tyto hry lisi? :). Krome delky hry, ktera nejde pod 2 hodiny (snad krome WoW AD) ...

6.4.2009 12:31:48

Krátce k RPG
Runebound, WoW AG, Talisman: Každý sám za sebe a všichni mají stejný cíl (takže se mohou i trochu škorpit navzájem). V Runeboundu je to škorpení podpořeno více až speciálními balíčky charakterů (bez nich to není moc možné, nutné dokoupit). Talisma neznám...

WoW (velký): 2 hráčské týmy proti sobě (přý hodně velký dicefest :-).

Descent: Všichni proti jednomu pánu jeskyně... Pro mě takové Dračí doupě na desce :-)

6.4.2009 12:47:16

To Sydo, Zeus
Takze Talisman oproti Runeboundu v zakl. verzi umoznuje skorpeni navzajem. Talisman ale netrva tak dlouho a ted je nova edice ... Hmm, nevim, kazdopadne jsem moc rad za to, ze ted mam konecne zabavnou hru, ktera bavi i mou polovicku :)

6.4.2009 14:54:13

to drussbarb
jj TtR je přesně ta hra která chytne i hráčské novorozeně.
Stějně dobá a se stejným efektem je dle mé zkušenosti třeba niagara - ta řeka prostě pobaví všechny.
Klasikou je pak carcassone - ale většinou prní 1-2 hry bodují jen města a cesty.
na druhé straně je třeba ještě řada pěkných vyloženě rodiných her jako kurýr nebo doba kamené, kteří ale trpí handicapem že když je ukáži nepolibénému tam při prvním pokusu mi řekne že je to složitý - a většinou moc ze začátku nebaví. A tak musím zjednodušovat pravidla - třebaže to pak už není ani moc hra - tak pochopí pricipy a při 3 ti hře už chápou. Ale jako startovací hry prostě moc nejsou.

6.4.2009 14:54:46

Ticket to Ride
Je ta hra nějak výrazně jiná než Transamerika? Protože TA mě tedy vůbec nebavila a co jsem slyšel, tak TtR je její o něco "složitější" verze.

6.4.2009 15:20:27


Mecenáš trolíků

rozdíl
tak základní myšlenka je stejná, dostaneš přidělaná města a ty propojuješ, trasy si zde ale buduješ sám, nemůžeš využíva to co postavili ostatní a na to abys mohl postavit určitej úsek potřebuje karty téže barvy takže podle toho co sbíraš za karty se dá odhadovat co plánuješ. Určitě je to více hráčský ale jinak vydím velký plus v tom co tu bylo zmíněno jako první - vysvětlíš za 5 minut a můžou hrát i začátečníci.

mě se třeba TA líbí - je to sice hodně triviální a uspěch je více měně závyslej na losu a štěstí, nějakej skill tu má jen malý zastoupení ale zase je to hratelný za 10 minut a to je taky pro mě dost cenněná vlastnost. Da se zahrát třeba při čekání na jídlo v hospě.

6.4.2009 16:39:09

rozdil
jinak jsem to psal já, abyste to měli komu případně omlátit o hlavu - sem si nevšim že nejsem přihlášenej.

6.4.2009 16:41:22

Europe vs. Marklin
Hráli jsme Evropu i Marklin... a musím říct, že víc se mi líbila Evropa. To psycho při prorážení tunelů, jestli se mi to podaří... A hra v pěti, kdy si všichni navzájem škodí a kazí plány =)

7.4.2009 08:19:37

To all
Mno, mam 100 chuti zbavit se Battlelore, ktera sice tesi me srdce vojevudce, ale nemam to s kym hrat a misto toho si poridit Niagaru. Pokud neprijdu na neco tak zabavneho / jednoducheho jako Ticket. Uplne nejradsi bych si poridil Titana, bo jsem nej fanda Heroesu, ale to bych musel mit v Brne moznost si to vyzkouset. :) Mate jeste jiny tip na navykovou hru krome Niagary? Dik

15.4.2009 14:23:08

Druss
No tak zahrat si Titana v Brne neni nerealne:) Ja ted teda mam 4pohar a sobas, ale za tri tydny by to mohlo jit;) Myslim, ze dalsi se radi pripoji:)

15.4.2009 14:44:00

re:aneken
se ženíš? :)

15.4.2009 14:56:27

aneken
dobře ty, pěkně ti padly kostky :) Řekl jsi to tak hezky mimochodem: no, mám teď fočus a pak se budu ženit :D tak mnoho štěstí, ale ne že pojedete na svatební cestu dokud si nevyzvednu ten Blackbeard ;)

15.4.2009 15:08:13

aneken
svatební cestu bych volil Essen :))

15.4.2009 15:09:40

Sobas
Richmond: No muj napad to nebyl, ale jo:)

Sydo: No spis padly tak, ze jsem bitvu o svatbu a nesvatbu prohral:) Neboj, na svatebku jedem az v kvetnu;)

15.4.2009 15:23:54

rbx

:-)
Niagara je super, jestli myslis to posouvani reky a prevazeni zbozi. Mam ji v merku uz dlouho, ale furt jsou na rade slozitejsi hry. Kazdopadne se mi to libi jak principem, tak zpracovanim. A jinak si kup Nexuse :-))

15.4.2009 15:26:09

rbx

aneken -sobas
zaloz si na toto tema jinou diskuzi! Tady se diskutuje nad vaznejsimi tematy! :-))))))

15.4.2009 15:27:13

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas