Ticket to Ride a dalsi

O vikendu jsem konecne vyzkousel TtR a fakt jsem velmi VELMI prekvapeny, jak hratelne to je. Pravidla trivialni, pro svatecni hrace vyborna zalezitost. Kamos ma Osadniky, ktere jsem si chtel taky poridit,abych mel neco hratelneho.TtR je velmi podobna zalezitost (snad princip "setreni" vagonku a prijemne taktizovani co,kama a jestli vubec), mozna jeste lepsi nez Osadnici,protoze je pro 2-5 hracu. Znate jeste podobne pecky, ktere nejsou prilis sofistikovane, nepostrasi normalni lidi a jsou HRATELNE?
6.4.2009 08:46:13


osobně TtR neuráží, i když k němu asi úplně dobrovolně nesednu a vymyslím radši něco jiného.

Osadníci mě nezaujali, ale respektuju jejich postavení na poli deskových her, Carcassonne jsem se přehrál, takže už ho taky nevyhledávam, ale dostalo mě víceméně k deskovkám, takže jsem mu za to vděčný :)

Pokud by Drussbarb potřeboval po 11 letech ještě nějaký tip :), tak z novějších věcí určitě doporučím Ethnos (2-6 hráčů), ten je počtem hráčů, komplexitou a tvorbou setů karet s TtR podle mě celkem dost srovnatelný.

Dál přidám Obludárium (2-5 hráčů), pro 2-4 už je toho pak hromada: Splendor, Century, Majesty, Kingdomino...

14.2.2020 16:14:24 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Me se pro nehrace osvedcilo Kingdomino a Azul

14.2.2020 16:25:40

Všichni
Vida, jak se nám po deseti letech rozjela diskuze :)

Toto jsou hry, které se osvědčili u manželky, svátečních hráčů a dětí:
Kanagawa
Takenoko
Azul
Kingdomino
Ticket to Ride: Europe
Scythe :)

U Scythe mě šokovalo, jak vřele jej přijala žena, za rok jsme zahráli 30+ partií, což je parádní počin s přihlédnutím k tomu, že času na hraní díky dětem už moc není.
Díky insertu Folded Space se s přípravou a úklidem dostaneme ve dvou hráčích pod hodinu...

19.2.2020 10:28:36

Royals

pokud někomu nesednou vláčky a líbí se mu mechanika v TtR doporučuji Royals a jinak jsem párktát pro nehráče (pokaždé jiná skupina a vždy věk 25+) vytáhl Kmotra - imperium Corleonů a byli nadšeni

OT: já to mám přesně naopak - osadníky si vždy rád zahraji, Carcassone nesnáším :)

19.2.2020 11:00:45

totalpan
S Osadníky / Carcassone to mám stejně

19.2.2020 12:13:44

Výběr po letech
Po letech prosím, poraďte s výběrem hry, hlavně na hraní s manželkou, kritéria nedokážu popsat, protože máme docela velký rozptyl, snad jen .... nechceme hry nad hodinu a půl.
Tady je seznam her, které se nám osvědčily, historicky se sice trošku opakuju, ale snad to přežijete:

Na křídlech - z doplňkové a tak trochu nechtěné hry se stala bomba, máme obě rozšíření a netrpělivě očekáváme další.

Scythe
7 divů světa duel
Azul
Eldritch Horror
Kanagawa
Kingdomino
Malé velké galaxie
SmallWorld
Takenoko
Jízdenky prosím!: Evropa

Tyto hry bohužel musí z domu, protože nejsme sběratelé:

Divukraj - hra nesedla hlavně mně, pěkná mechanika vizuálně nádherné hry, ale všechno ostatní mi připadá otravné, od zbytečného prastromu, až po velkou krabici obsahující vzduch a pár karet. Totální zklamání :(

Root - parádní, ale pro dva hráče zbytečná hra, proto půjde. Naštěstí své Root choutky můžu kdykoliv ukojit hraním na mobilu :)

Magic the Gathering - jediný spoluhráč mi odešel, s krvácejícím srdcem se musím rozloučit s nejlepší hrou, ale vzpomínky zůstanou, snad za pár let nebudu znovu řešit, kde sehnat karty :)

Hry, které mě zaujaly:

Ethnos mi tu doporučil Kee, ale moc mě neláká, většinou hrajeme ve dvou, kde Ethnos neexceluje.

Dále mě zaujali Marvels Champions, kde mě láká téma, které baví i ženu a formát LCG, který po zbavení se magiků bude chybět, ale bojím se nízké znovuhratelnosti a hlavně mě VELMI odrazuje politika arcizlého vydavatelství BF, které koupí (rozuměj zablokují) práva na hru s tím, že je už předem jasné, že nedají do češtiny malé rozšíření obsahující zásadní postavy a pak se diví, že nedokážou prodat dost kusů ani tak silné značky, což je docela kumšt. Kam se hrabou na Foxíky, kterým nelze nepřát úspěch, ale bohužel nemají v portfoliu nic, co by doma prošlo.

Nějaké nápady? Díky!

19.1.2021 19:29:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Drussbarb
Za mě z rodinnějších her, které vám náročností pravidel nevyrvou mozek z hlavy, ale přitom se toho u nich dá docela dost vymyslet, to jsou tyto (vše pravidelně hraju ve 2 s mamkou, odehrané jsou za cca 45 min):

Azul: Letohrádek (ano, máme i původní Azul a hrajeme oba)
Quadropolis (o stavbě vlastního města, vyprodává se teď za opravdu směšné peníze)
Ostrov koček - pro nás hit minulého roku (draftování karet + umisťování tetrisových dílků)
Kartografové (žánr flip and write aneb zakreslování tetrisových obrazců do mapy)
Sagrada (trochu jako luštění sudoku)

A z těch kratších (karetky cca na 15 min):
Mandala (neskutečně interaktivní převahovka)
Skol ty Skoty (vykládání karetních sad)
Kombo Afrika (kombinační se zvířátky)

19.1.2021 21:33:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Výběr
Doporučili byste na hraní primárně ve dvou se ženou:

TIME Stories
Tento druh hry nemáme, jen mě trošku odrazuje nutnost hrát za více než dvě postavy

Terraformace Marsu
Architekti západních království

21.1.2021 16:19:44

Drussbarb
Doporučuji
Mars Teraformace (s rozšířením Předehra)
Settlers - Zrod impéria
Splendor
Marco Polo

21.1.2021 18:04:54

All
Díky za tipy!

Zkusím se mrknout na Kartografy a místo Splendoru zkusím jeho Marvel mutaci, to by taky mohlo fungovat.
Settlers mě nebavili (stejně jako Divukraj).

Stejně mě ale nejvíc láká asi Terraformace, už se těším, až budu mít čas se pořádně podívat na pravidla.

21.1.2021 18:29:56

Drussbarb
S tím Marsem ale jdeš proti svému kritériu. Ten totiž ve dvou nestihnete za hodinu a půl ;) Pokud bys tohle časové omezení nepsal, tak bych ho taky doporučila.

21.1.2021 19:03:45

Anupinka
Hopla, to jsem si nevšiml :)

21.1.2021 19:32:52

Mars
Na obranu Marsu musím říct, že té delší herní doby si manželka z nějakého záhadného důvodu nevšimne :)

Ten čas jsem překouk, sory. Rozšíření "Předehra" čas trochu zkrátí, kdyby to byl problém.

21.1.2021 20:46:58

Mars

Podle me se na tu hodku a pul po odehrani par her da dostat. Ale jen s Predehrou.

21.1.2021 23:18:23

Trilogie západních království
Jakou hru byste zvolili z trilogie západních království?
Paladinové mě trochu odrazují příliš vysokou složitostí, zvažuju Architekty nebo Vikomty.

Jinak k tomu vezmu Marvel Splendor, to by mohlo mít úspěch.

Díky


22.1.2021 10:05:15

Drussbarb
Vikomti jsou prej ideální kompromis mezi zavařenym mozkem z Paladinů a příliš jednoduchou hrou, jakou jsou Architekti.

22.1.2021 11:34:59

Drussbard

to záleží na počtu hráčů
Architekti jsou čím více tím lépe
U vikomtu a paladinu je to spis naopak.

Mysllim ze si psal ze chcete hrát hlavně ve dvou a tam si myslím ze jsou ti paladinove nejlepší a zase tak složité to není.

22.1.2021 11:35:49

Tip
Me doma pro dva funguje ještě five tribes a lorenzo.

22.1.2021 12:18:50

Paladin91
To mi bylo hned jasné, že budeš doporučovat Paladiny :)

22.1.2021 13:57:55

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions MS. Marvel
Marvel Champions MS. Marvel
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas