The best solitare game ever

Jaké jsou vaše zkušenosti s hrami designovanými pro jednoho hráče? A vaši favorité?
21.2.2012 10:29:38

re
Z mého pohledu je jako solitér vynikající Dungeon Twister 2.
Sólo mám rád i Arkham Horror nebo Conflict of Heroes.
EDIT: Jak jsme mohl zapomenou na LOTR: LCG

Ale živí spolu/proti hráči jsou přece jen o level výš, než jakýkoli solitér :-)

21.2.2012 10:32:44 | Upraveno autorem (porovnej)

ghost stories
to je snad jediná hra v jednom, co mě baví

21.2.2012 10:34:18

The best...?!
To je asi příliš silné.. Ono také záleží, jestli je člověk ochoten hrát solitaire hru půl dne, nebo mu to stačí tak na hoďku, hoďku a půl...
Docela hezky fungují i Elder Sign a Mage Knight. Elder Sign je hodně náhodný a rychlý, zabere málo místa, MK už toho chce trošku víc.
Dokázal bych si představit mít rozloženou nějakou wargame, kolem které člověk chodí, a sem tam šoupne žetonkem. Ale na to nemám místo :) A hrát to v kuse je opravdu trošku haluz.

21.2.2012 11:01:48

Lord of the Rings: The Card Game LCG
Pre mňa jednodznačný favorit!

Sólo som hral aj Pandemic (ten ma dokonca sólo bavil najviac), Elder Sign či D&D sériu, ale tie ma až tak nenadchli.
Ale boli aj hry ktoré som zásadne odmietal čo i len skúsiť v sólo verzii, napr. Le Havre či Agricola, hoc "Agrišu" mám vo dvojici veľmi rád :).

21.2.2012 11:17:30 | Upraveno autorem (porovnej)

trošku to rozvedu :)
Po několika pokusech solo hraní jsem zjistil, že je to pro mě děsná nuda a nedokážu u toho vydržet déle jak hodinu. Prostě mi to příjde tak trochu schizofrenické a připadal bych si třeba takto:

http://www.youtube.com/watch?v=n6GIQhEYQuk&feature=related

:)

Takže solo Agricoly apod...děsná nuda, dlouhé solo kooperativky...děsná nuda...Zkoušel jsem i čistě solovku jen pro jednoho hráče (Alexander), po prvním souboji jsem musel sám pro sebe konstatovat...děsná nuda :). I Poldova vysněná myšlenka, mít rozloženou wargame a občas si šoupnout žetonem u mě dostala šanci. Ale bohužel opět ani tohle mě nebralo. Prostě mi tam chybí někdo na té druhé straně stolu. Takže jsem si řekl, že by to mohlo stačit, dal jsem tomu šanci mnohokrát. Solo hraní společenských her (paradoxní spojení slov :) ) mě prostě strašně nudí.

No nakonec jsem tomu dal ještě další šanci a pořídil jsem si karetní kooperativku - Death Angel. A kupodivu jsem už odehrál několik solo her a ono mě to baví :). Je to akční, jednoduché, ale zase ne primitivní (je třeba nějak takticky myslet, předpokládat nejhorší a snažit se z těch nejblbějších možností vybrat tu nejméně blbou :) ). Nachystání a sklizení hry je za chvilku a co je nejdůležitější, jedna hra trvá okolo 30-60 minut.

Takže za mě je to Death Angel (i když to není primárně solovka, ale lze hrát jako solo a řekl bych, že to je nejlepší hrát právě solo)

21.2.2012 11:32:42

Onirim
pripadne snad pak Equilibrion

21.2.2012 11:39:54

IN

...
Přiznám se, že jsem utekl od počítačových her k deskovým právě kvůli socializaci, takže kdybych pak začal hrát sólo deskové hry připadal bych si fakt divně..:). Ano, když se učím pravidla, dělám to pak, ale na ostro už jedině s lidmi..:). Jinak hurá zpět ke kompu...
Pokud je správná odpověď nějaká hra, pak bych se přikláněl k Space Hulk - Card Game. Je to krátké, svižné, nezabere to moc místa...

21.2.2012 11:47:31

sólo
v poslední době mě sólo hodně(nejvíc) baví Ascension - rychlé, rychle rozložené i složené, většinou dám 2-3 hry hned po sobě.

dále Wrath of Ashardalon - mám taky hodně rád, ale tady už je hra i příprava na trochu delší dobu(ale není to tak hrozné), takže se k tomu nedostanu tak často.

Field Commander: Alexander - lehká wargame, nabízí docela dost možností a čtyři různé scénáře, taky není vůbec špatná.

Jinak obecně se sólo hraní nebráním, i když na živé spoluhráče to zdaleka nemá, mám spíš problém se dokopat k tomu, abych jen sám pro sebe něco rozložil, jakmile už se donutím, tak si to pak už užívám:)

21.2.2012 11:50:05

solitare
za seba - iba v prípade, že sa hru učím . Sám som zvedavý na názory, lebo zatiaľ ma nič zo stoloviek neoslovilo až tak, aby som nad tým dokázal sám sedieť . V mojom prípade teda zatiaľ solitér len ako prostriedok pre naučenie sa hry pre ďalšie hranie. Aj jediný čistý solitér čo mám, zombie in my pocket ,som upravil pre dvoch hráčov.

21.2.2012 11:51:40

ad IN
"Přiznám se, že jsem utekl od počítačových her k deskovým právě kvůli socializaci, takže kdybych pak začal hrát sólo deskové hry připadal bych si fakt divně..:)."

Iste má každý z nás lepší zážitok z hry keď sú aj spoluhráči. Ale keď sedíš v robote celý deň za pc a večer nikomu sa nechce hrať, je sólovka super :). Naviac vyvoláš taký sentiment, že na druhý deň si s tebou zahrajú všetci :).

A inak sólo hranie u mňa tvorí asi iba 10-15% času stráveného hraním. Takže divne si nepripadám :).

21.2.2012 11:53:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro me jsou nejlepsi solitare
pocitacove hry. Nez abych rozkladal na stul deskovku a sam se sebou vykladal nejake karty, to si radsi dam na compu Civku, Ufo Enemy Unknown, Jagged Alliance, Space Empires nebo Battle Isle II, III, popripade nejaky RPG/Dungeon, kterych bych tu musel vypsat asi padesat:-)

Acedrac: ad PC v praci - no kdyz uz se mi doma za tim PC nechce sedet, tak jsem rad, ze se pri mem nedostatku casu alespon takhle dorvu k nejake knizce a konecne si neco prectu.


21.2.2012 11:53:55 | Upraveno autorem (porovnej)

má oblíbená solitérka
Zulus on the Ramparts!

ikdyž kvalita není kdoví co, tak hra je tak chytlavá, že jsem během jednoho dne odehrál i 6 partii, 1:5 výhry:prohry...mozek pracuje o106, ale přitom pravidla jsou jednoduchá a hra se odehraje rychle - 5 až 45 minut.

VPG prostě solitérky umí skvěle, mohu doporučit celou serii solitaire States of SiegeTM, kde si člověk vždy něco najde...
http://victorypointgames.com/results.php?category=19

a abych neopoměl, bavil jsem se taky u Elder Sign a Kaiser Pirates.

21.2.2012 12:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Airborne in my pocket
Uplne nahodou jsem objevil tuhle PnP vec na BGG. A uz to laduju do kosiku na Artscow :-)

Nasel jsem si kupon na postovne zdarma.. Takze zatim to vypada na 5 balicku (2 zakladni, jsou nutne + 3 rozsirujici k tomu). Nez se s tim sr*t (s prominutim) na domaci inkoustove tiskarne, volim tuto moznost..

Kdyby se nekdo chtel pridat, dejte do dnesniho vecera vedet, pak objednavam (nevim jestli vsechny rozsireni, ale kdyz uz, tak uz).
Jeden balicek karet je 11USD, minimum pro hru jsou 2. DPH se asi nevyhneme, ale jsou to jen balicky karet, takze zasilka bude mala.. treba to projde.

Marc Arnaudo to hezky hodnotil, ma tam i video.. Proste si rikam.. Proc ne? :-) Mistni sikovni hraci si muzou vse i najit a vytisknout sami... Jen predesilam, ze Artscow fakt umi. Uz mi posilali karty k jine hre a vypadalo to moc hezky. Juj ja se tesim :-)

21.2.2012 12:56:33

Ty moje
Jasně, na živé spoluhráče to zdaleka nemá. Sóle hře se ale nebráním a když pominu nesmrtelnou klasiku PC wargamingu Steel Pathers (boha jeho, kdyby neexistovala, mohl jsem mít minimálně jednu vysokou školu navíc:))), raději si poslední dobou zahraju stolní hru než čumět do komlpu.
Podle mě je prostě důležité hrát hru, která byla jako sólo zamýšlena - ne hru pro dva a víc, kterou jde hrát i v jednom, to je pak většinou utrpení.

Lord of the Rings: The Card Game LCG - souhlas, jako sólo je prostě funkční, výjimka potvrzující pravidlo.

Death Angel - na hru ve 2 a 4 to nemá, ale jako sólo taky parádně funguje

Série Field Commanderů - Rommel, Alexander, Napoleon (chystá se i Fleet Commander Nimitz - tomu už asi neodolám:) Nehrál jsem, ale pravidla načetl a vypadá to hodně schopně. To Zluda - vlastníš to? Četl jsem, že na rozdíl od Rommela se tam nehýbou nepřátelské jadnotky po mapě, jen se generuhjí v provinciích a čekají na bitvu, a hru to dost degraduje.

VPG solitérky - souhlas, jsou bomba. Vlastním Ottoman Sunset a je to prima. Rychlé, akční a většinou dramatické.

Kaiser Pirates - děsné zklamání, hrál jsem ve 4, sólo ne, ale pro mě je tahle hra neuvěřitelný přešlap GMT. Aspoň, že má hezké kartičky na prohlížení:)))

Série leaderů od DVG (Hornet leader, Phantom leader, U-boat leader). Asi neodolám a půjdu do toho - hodnocení to má dost dobré a pravidla jsou perfektně vymyšlená.

Steel Wolves - normálně si u hraní sólo divně nepřipadám, ale u téhle úchylárny jo. Hlavní kampaň tak 200 hodin čistého herního času minimálně. Ani to nebudu zkoušet a hraju jenom malé kampaně a scénárka.

Fields of Fire - údajně jedna z nejlepších sólovek. Nedočkavě čekám na druhou edici, hergot, GMT pohněte sebou, nebo budu muset někde sehnat tu první:)

Airborne in my pocket: dík za tip, vypadá to parádně. Zítra tisknu:)




21.2.2012 19:32:12

PJ

PC game
Když jsem sám, hraju na PC nebo si ještě pravděpodobněji čtu.
Připadá mi divné hrát společenskou hru sám, taková herní samohana :o)

21.2.2012 23:16:12

Marabu ad FC: Alexander
Nepřátelé se nepohybují, jen jim přicházejí posily. Ale nijak to hru podle mě nesráží - i to relativně odpovídá historii, kdy se Alexandrovi protivníci po většinu času jen bránili. Musíš se rozhodovat kde zaútočíš dřív, s jakými jednotkami, jestli kolo počkáš, abys doverboval další falangu, ale tím zase riskuješ, že přijdou posily i soupeři.

22.2.2012 08:39:38

Vybíráme z Bazaru

Znáš mě
Znáš mě
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas