Téma hry, ktorá totálne odrádza

Zaujímalo by ma či máte aj vy témy hier, ktoré vás odrádzajú od kúpy resp. idú úplne mimo vás :)
17.8.2011 12:59:14

hmm
tak jak to tak čtu, jsem tu asi jediný (nebo jeden z mála) kterému nezáleží jaký má hra téma či grafiku. Mě baví fakt všechno co se dá zařadit do kategorie moderních deskových her - takže jediný co nehraji jsou monopoly, člověče nezlob se a jeho mutace, z pohádky do pohádky apod.

19.8.2011 16:25:36

Party eroticke hry
Laskovani, LEO hratky a podobne kraviny. Desne utrpeni;)

19.8.2011 17:41:07

uplne jinak
no celkem se divím jakou širokou škálu her mnoho z vás vylučuje a tím více že ve valné většine do těchto kategorii spadají ty nejlépe hodnocene a oceňované hry.

asi jsem k tomu ještě ne přičich, ale vypadá to na tvrdou selekci mezi (nevím jak lépe to napsat) main-streamem a undergroundovými hrami s tím že většina z vás main-stream odsuzuje. prože zrovna agricola, osadníci, Arkham horror a další hry které jste mezi řádky zavrhli mají práve ta nejlepší hodnocení.

za se be mohu řícz že nezavrhuji ani tak téma hry jako spis principy: všechny hry na rychlost a reakce omezené časem, všechny hry na vědomosti a osobní dovednosti (kreslení, pantomima...) a hry s velkým podílem náhody (člověče a pod.)

a jestli je hra z období renezance nebo je ilustrovaná jako Čtyřlístek, to jsou už jen detaily které mohou ovlivnit jak moc se mi líbí podobně jako herní mechanismy

23.3.2012 16:10:21

Agricola
Kidání hnoje, krmení prasat, stavění chlívů, to opravdu nemusím

23.3.2012 19:18:14

Agricola
Mám kamaráda, který Agricolu nikdy nezkusil a už jí odsuzuje. Proč? Přesně tvrdí to co Panzer: "nezajímá mě okopávání zahrádek. Pokud nemohu sousední farmu zlikvidovat kobercovým náletem, je to pro mě nuda."
Ale věřím, že jakmile si to zahraje, přijde tomu na chuť. Je inteligentní, má rád počtářské hry, tam kde se musí uvažovat. Agricola je v podstatě skvělý mechanismus obalený farmou, hnojem a ovčími prdelemi. Nic víc a nic míň

23.3.2012 19:50:10

U mňa
Väčšinou ma nelákajú športové hry do tématiky. A to som veľký športovec, ale dáko na hracom stole ma to neoslovuje, asi si radšej zabehám v skutočnosti :) V zásade ináč neodsudzujem nič. Tiež ma neláka dáke okopávanie, krmenie prasiat. Osobne si myslím, že to celkovo nieje veľmi príťažlivá téma vo všeobecnosti :D . Ale všimol som si, že väčšina ľudí tu píše o tom že nemá rado farmarčenie, ale koľko hier je takých? Je mi jasné že tým hneď myslia agricolu. Ja mám osobne najradšej postapokaliptické prostredie (a nie len z Earth reborn :)) a tiež sa nepovažujem veľmi za eurohráča, ale agricola je pre mňa jednoducho skvelá hra ktorá má mať všetko čo skvelé euro má mať. Všetko tam skvelo funguje, nedá sa povedať že niečo je lepšie a niečo nie, každá hra má iný priebeh a skvelo sa dá plánovať. Agricola je jednoducho skvelý manažment ktorý možno ľudia vedia odohrať, ale nahrať v každej hre množstvo bodov a mať rozvinutú farmu si vyžaduje umenie. Plus na konci hry pekne vidieť výsledok na svojom hracom poli je tiež pôžitok :)

PS: nedávno ma zaujalo euro DOMINANT SPECIES ktoré tiež nemá pre mňa bohvie akú tematiku. Ale tá hra je podľa mňa s agricolou vrchol eura (s tých čo som hral) :)

23.3.2012 20:02:44 | Upraveno autorem (porovnej)

u mna
nesedia mi ziadne sportove...

naopak, zboznujem vlaste vsetky temy, od fantasy, sci-fi, horroru, cez historiu, WWI, WWII, steampunk, postapo, riadenie podnikov, vsetky historicke konflikty, zombies, lovecraftian madness....v tomto som ja aj skupinka nasa multifunkcna :-D

23.3.2012 22:30:08

PJ

Nemám rád
- sport
- válčení (ve smyslu klasických wargames)
- erotické hry (podotýkám, že se bavíme o deskovkách :o))
- zemědělství
- čím jsem starší, tím víc mně vadí fantasy

Na druhou stranu mám rád témata divná, originální, praštěná. Viz třeba Antler Island, Onirim, Horse Fever, atd. Ale obecně platí, že pokud je nějakým způsobem hra zajímavá a jiná, tak téma zase tolik neřeším, hodně záleží na dalších okolnostech...

24.3.2012 09:06:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak...
Pokud se to neodehrává v Číně/Japonsku/Koreji atd., tak si zahraju snad všechno. No, kromě Warhammeru a Dust Tactics...

24.3.2012 09:15:47

PJ
Je to až neuvěřitelné, jak se my dva někdy (často) shodujeme :)

Vadí mi:
- sport
- válčení
- erotika, chlast
- fantasy, scifi!!!
- a vůbec nemusím nějaké párty hry, až na vzácné výjimky

K zemědělství na desce jsem zatím nepřičichla (dosud mě nelákalo), zatím jen ve skutečnosti, a to nenávidím :)

Taky připouštím výjimky, když je hra fakt dobrá - Dobyvatelé vesmíru, Alien Frontiers, Crazy Kick, ve slabé chvilce i Memoir.

Co naopak miluji, je antika, netuším proč. To si zahraju i antické člobrdo.

24.3.2012 09:27:06

nedávná zkušenost
Je to pár měsíců, co jsem si uvědomil, že mě nebaví hry, kde se hledá vyvolený, šetří se čas a hraje na varhany.

24.3.2012 09:55:22

PJ

ikri (a jinak pardon za OT)
To je fakt ;-) Je milý, že se tu najdou i lidi, který baví divadlo a se kterýma se nemusím dohadovat jestli je euro mrtvý jako disko nebo ještě mrtvější :o)

S tou antikou to máme mimochodem také stejně :-) co se týká toho antickýho člobrda, rozhodně by neměla uniknout Tvé pozornosti tahle hra v počtu dvou hráčů (chystám překlad):

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/fortuna-2309/obrazky/

A mě osobně velmi zaujala tato novinka:

http://boardgamegeek.com/boardgame/119816/amber-road

Vale, puella :-)

24.3.2012 10:35:23

nepřitažlivá (až odpuzující) témata her
obecně vojenství tak od 16. stol. - 2. válka
antika
erotické
party
dětské (pohádkové)
horor
zombie

24.3.2012 10:45:06

novy poznatek
Nelaka me nic o co muzu tak nejak zavadit v beznym zivote. Utraceni penez, problematika svozu odpadu, karetka o posezeni v hospode, nebo (a to me fakt rozesmalo) Rock Band Manager :-) A dalsi tadyty originalni temata co jsou posledni dobou tak v kurzu.

Zjistil jsem, ze deskovky jsou pro me takova nekolikahodinova intenzivni dovolena, kdy jsem nekym jinym, resim jine problemy, ziskam hromadu zazitku docela jinyho druhu, zkratka vycistim si tim hlavu jak tejdnem na horach... vivat AT a Kevin Wilson zvlaste :-)

Ale jestli tohle ctou taky nasi designeri, myslim ze jeste neni na trhu deskovka s tematem Ceske Posty :-)

24.3.2012 13:40:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Co by to bylo za žánr? Horror? Worker Placement Parody? Bohemitrash? :)

24.3.2012 14:56:32

Havelock
do techle temat by se vlezla nejaka pekna ceska politicka hra...

27.3.2012 08:14:19

to Malik
Proboha nezačněte sem někdo tahat politiku >:(
Stačí když jsou toho plné diskuze na jiných servrech. Ať už se tam téma týká čehokoli, tak se vždycky najde nějaký ..., který do jakéhokoli tématu zaplete Kalouska a českou politiku. Proboha buďme toho ušetřeni alespoň tady na Trolovi.

27.3.2012 08:49:05

Vybíráme z Bazaru

Spire’s End Hildegard + 2 rozšíření + playmat
Spire’s End Hildegard + 2 rozšíření + playmat
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas