Sólo Wargaming

Zdravím, viete odporučiť nejaké dobré sólo wargamy?

Mám predobjednané Navajo Wars ale ešte nejakú dobu potrvá než príde. Chcel by som vyskúšať Comancheriu ale tá je aktuálne vypredaná.

Máte nejaké skúsenosti s hrami od DVG alebo Compass Games? Chvíľu som uvažoval nad Hornet Leader (a aj inými XXX Leader hrami od DVG) ale nejak ma to neláka ani graficky ani tématicky. Je to naozaj tak dobré, že by som tomu mal dať šancu?

Nechcem PnP, tématicky ma láka WWI a WWII ale nebránim sa ani antike alebo stredoveku v Európe. Ideálne niečo, čo má hernú dobu max 3h, ideálne tak 1-2h.
29.8.2019 09:28:14

Codeword Cromwell
David: nehrál jsem to... Ale je to drahé, je to velké, je to krásné, je to vzácné, hází se tam kostkama...
Nestačí? :-)
Tak dál.

Coby obyvatelé anglické vesničky se bránite invazi esesáků.
V hlavní roli učitelka, kaplan, chirurg, místní rváč, policajt, servisák... A další. Každý se svým životním příběhem a specifickou interakcí s okolím.
Už stačí? :-D

3.9.2019 10:33:40

IN

@polda
Hate you! Objednáno na BGG Marketu..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

3.9.2019 10:37:40

bgg market
Keď to tu David spomenul, nedá sa mi nespýtať. Aké to je nakupovať cez BGG market? Mám sa čoho obávať? A hlavne nerozumien, prečo sú tam v cenách tak obrovské rozdiely.

3.9.2019 11:31:34

IN

BGG Market
Zatím jsem těch nákupů moc nerealizovat (tak cca 5), ale myslím, že se není čeho obávat. Je to něco jako bazar tady na ZH. Cena je taková, jakou si kdo řekne. Něco je levnější v Evropě, něco v zámoří. Lepší je se předem zeptat na náklady na dopravu. Většina chce platit přes paypal.
----------------------
Majitel liščí krabice

3.9.2019 13:00:29

BGG market
David: LOL, věděl jsem že ti udělám zářez :-D

Obecně... No, docela to funguje, pár her jsem nakoupil i prodal a vše bylo podle domluvy. Navíc dnes, když Zasilkovna funguje po celé Evropě (a chce i do USA), tak i to poštovné je úplně v pohodě. A jinak to je o lidech. Někdo si od tebe koupí hru a přestane komunikovat... Tak ten obchod zrušíš a jedeš dál. Platí se na dobírku (super skrz Zasilkovnu) nebo předem.
Jako kupující jsem taky byl vždy spokojený. Pokud si vyžádáš fotky, tak víš do čeho jdeš atd. Jinak blbci jsou všude, ale u her jich tolik není.

3.9.2019 14:39:38 | Upraveno autorem (porovnej)

BGG Market
Za mě taky zatím bez problémů, vše řešeno přes paypal, akorát u War of the Ring Collector´s Edition, bylo dost zájemců co se začalo domlouvat a pak z toho zas vycouvalo, ale tam je to vzhledem k výši investice pochopitelný navíc tam to poštovný dělalo taky svoje, nakonec se mi tam stejně ozval člověk tady z Česka takže svůj účel to splnilo :)

3.9.2019 15:53:48

další dobré sólo wargame + kam za jejich nákupy

Hra pro jednoho hráče Picket Duty od Legion Wargames, také není špatná. V době invaze do Okinawy v dubnu 1945 připravilo americké námořnictvo plán, jak zabránit očekávaným útokům kamikadze během bitvy o ostrov. Aby bylo možné poskytnout systém včasného varování před hrozícími útoky na kamikadze, americké námořnictvo zřídilo 16 radarových stanic kolem ostrova. Ve hře Picket Duty, ve které jste - jako kapitán torpédoborce třídy Fletcher - máte odrazit útoky kamikadze. Hra pokrývá časové období od konce března 1945 do konce června 1945. Váš cíl je jednoduchý - přežít.

Kam za nákupy v zahraničí, když to není u nás?
Za mne: https://www.philibertnet.com, https://gamers-hq.de, http://ugg2nd.de.

3.9.2019 19:16:40

PietrodaBele

Jak je to s poštovným z tebou doporučovaných obchodů. Posílají to v pohodě nebo je třeba využívat prostředníka jako je třeba mailbox.de?

6.9.2019 19:39:00

pavelch
Posílají mi to v pohodě na přímo, většinou za cca 10 euro za dopravu. Nejlepší balení má philibert, potom gamers a potom ugg2nd. Přepravce různý od DHL přes ČP po UPS.

6.9.2019 20:02:33

U-Boat leader
Nebola tu este spomenuta hra od DVG U-Boat leader + tactical expansion, ktory z toho spravil inu hru. Podrobnosti su spomenute v podcastu Dohrano, v casti venovanej solo wargames hram.

8.9.2019 22:09:47

@PietrodaBele
Diky moc za tipy na eshopy! Tyhle jsem neznal, tak musel aspon gamers-hq.de otestovat ;)
Objednano ve ctvrtek odpoledne a dnes dorazilo do Brna.

10.9.2019 20:57:30

lacky

A co Ježíšek od gamers-hq.de nadělí :-), pokud se mohu zeptat?

10.9.2019 21:09:03

@PietrodaBele
Zustal jsem verny tematu diskuze :)
Uz delsi dobu pokukuju po wargamesce ze serie SoS (States of Siege) od VPG, ktere jsou v CR nesehnatelne.
Protoze na gamers maji skladem Empires in America ve 2. edici, tak to byla jasna volba.
Ono obecne to bude asi hodne problematicke se znovuvydavanim starsich VPG kousku, vzhledem k situaci v jake se VPG (bohuzel) nachazi, ale to uz by bylo na jinou diskuzi.

10.9.2019 21:47:36

@lacky
Ta hra vypadá dobře. Máš také nějaké oblíbené zahraniční obchody, kde mají dobré ceny (sólových) válečných her, velký sortiment a slušné jednání?

11.9.2019 20:00:45

@PietrodaBele
Hry jsem zatim v zahranici nenakupoval, nepocitam-li vyjimku Mechs vs. Minions primo od riotgames s vynikajicim pomerem cena/vykon.
A druhou vyjimkou je KS - tady, jak jsem tu jiz psal nize, jsem podporil Castle Itter od DVG (mimo jine je to stejny autor, co delal Pavlov's House, ktery je ale vice na operacni urovni).
Mozna maly tip, pokud backujes neco od DVG, tak v naslednem Pledge Manageru najdes jejich kompletni herni sortiment a to za vyrazne nizsi ceny.
Napriklad cena byl taky jeden z duvodu, proc jsem v PM jeste pribral FC:Napoleon, kdyz jeho retailova cena na webu je 100$ (tak nejak asi odpovida tem +- 2.5tis co ho koupis tady), oproti tomu v PM byl za 80$ a to jeste pri nizsim kurzu nez je dnes.

11.9.2019 21:49:33

@lacky
Díky za info, mrknu na to.

11.9.2019 22:22:14

Bismarck: The Last Battle
Tak na tuhle solovku se vyloženě těším!
https://www.compassgames.com/preorders/bismarck-the-last-battle.html

1.11.2019 18:35:07

...
Ještě jednou moc děkuji za rady. Nějak se tím probírám. Asi nejvíc by se mi zamlouval Pád Avalonu, ale je to hrozná darda. Nevím, jestli se mi do toho za ty prachy chce.
Při hledání jsem narazil na Level 7 Escape, který mi padl do oka. Máte někdo zkušenost s tímto? Vhledem k tomu, že už má hra několik let, nepřišlo na trh třeba něco obdobného, odladěnějšího?

2.11.2019 15:12:44

Ozivim tohle starsi tema, mate zkusenosti s timto eshopem ugg2nd.de, ktery zaznel nize? @PietrodaBele  

Zaregistroval jsem se tady a prvni vec, co me prekvapila, byla cena her zvysena (dle hry) o cca 1-2 eura, nez cena kterou vidim u te same hry jako “neregistrovany”, napr. Sovereign of the Seas (122,52 EUR vs 124,58 EUR po prihlaseni).

A druha vec, jeste zavaznejsi mi prijde, ze pri placeni mam zadat udaje o platebni karte (cislo, jmeno, platnost, CVV…) primo do fomulare na jejich strance, tj. nekona se zadne presmerovani na platebni branu, jak je dnes u eshopu bezne.

23.2.2023 22:09:10

@lacky nakupoval jsem tam asi dva roky zpátky, oni slouží i jako distributor pro některé tituly, vše proběhlo v pohodě, s tím zvýšením ceny, to už si teda nepamatuju.

23.2.2023 22:24:03

@lacky. Já tam také nakupoval dříve než jsem zjistil, že jsou i lepší, rychlejší a lacinější obchody. Nakupoval jsem zde v minulosti několikrát a jediný možná vážný problém byl, že jejich eshop neuměl od dob zavedení 3D secure na kartě v eshopu provést transakci, takže sice jsem zaplatil, ale u nich to vidět v eshopu nebylo, tak jsem musel dokládat výpis z karty od banky atd. Trochu oprus. Minimálně rok jsem u nich neobjednával, tak nevím, jak na tom jsou. Jinak ugg2nd.de dělá distribuci pro CZ například pro hry od GMT, místní obchod svet-her.cz od nich bere skoro všechny wargamy. 

24.2.2023 07:28:50

Diky za odezvu @Froggery @PietrodaBele .

To s tou kartou bylo fakt divny, to bych cekal tak 20 let nazpet.

=========================================

Jeste neco k tematu, nemate tip, kde sehnat aspon v EU (v CR tomu sanci nedavam) veci od Hollandspiele, maji zajimave solovky? Idealne, aby slo platit kartou, znam jen secondchancegames z UK, kteri akceptuji jen paypal a kdo vi, jak je to ted s dopravou mimo EU.

24.2.2023 22:10:11

@lacky  Second Chance Games je jediný obchod v Evropě se kterým se Hollandspiele dokázali domluvit na podmínkách, takže jinde bohužel nenajdeš. Jediná další možnost je pořídit si soubory pro P'N'P verzi na wargamevault.com, kde ale momentálně nenajdeš nejnovější tituly, protože jsou Hollandspiele s nahráváním souborů cca rok pozadu oproti fyzickým hrám.

25.2.2023 07:26:21

Z ugg2nd.de jsem objednával minulý týden, vše bez problému. Kartu jsem sice zadal na stránkách, ale pak normálně platil přes potvrzení v georgi. Líbilo se mě hlavně rychlé dodání přes UPS se slušnou cenou poštovného (8,5 eura). A samozřejmě hlavní důvod byl nedostupnost hry na českém trhu :-)

25.2.2023 08:50:40

Vybíráme z Bazaru

Včelín + jako nový (obaleno) - Praha 8
Včelín + jako nový (obaleno) - Praha 8
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas