Sid Meier's Civilization X Through the Ages

Ahoj,
chci se Vás zeptat, kterou z těchto dvou her byste mi doporučili?
Co jsou jejich klady a zápory vůči té druhé?
Která z nich vás víc chytla?
Jaké zásadní rozdíly mezi nimi spatřujete?
17.6.2011 12:32:49

Gaspar & Richmond
jasne, z hernihohlediska kdyz to vezmu jako deskovku, tak je to pro mnohe urcite zajimavy herni mechanismus. Pro me osobne bohuzel negativum, protoze se to vymyka me predstave o vyvoji Civilizace. Ono to TTA je fakticky karetka.

21.6.2011 17:34:09

Čas
Časovo su si tieto hry podobé?

25.7.2011 16:18:25

Indibaldini
řekl bych že víceméně jo

25.7.2011 16:30:47

Civilization
Asi budu trochu negativní, ale raději tu z dílny FFG. Pro mě civilizační hra bez mapy je o ničem. Tím nemyslím opravdu nic zlého, ale prostě to nemohu tolerovat. Navíc mám u hry od Chvátila pocit, že nedělám nic jiného než počítám a počítám... A atmosféra hry na mě prostě ani nešáhne.. :(
Co si budeme namlouvat, vojenská síla je ve světě velice silným " komunikačním " prostředkem a rád pozicí svých vojsk jasně naznačuji aby si protihráč uvědomil jak moc si může dovolovat. :) A v téhle hře mi to naprosto chybí.. :(
Nechci tady rozepisovat další věci co mi vadí a bohužel jsem civku od FFG nehrál, ale to neznamená, že bych nedoporučil právě tu. :) Jsem asi jen blázen co hledá trochu víc atmosféry, která rozproudí rozhovor mezi hráči. A cítím, že právě od FFG by to mohla splnit.. :)

Ale zároveň i vím, že druhou civku spousta lidí miluje, takže to neberte útočně.. :)

Jsem si vzpomněl, že mi na Through the Ages vadí i grafika... :(

26.7.2011 00:24:50

SSZGSA
tak to mame na to naprosto stejny nazor ve vsech bodech:-) Viz 18.6.2011 01:00:52

26.7.2011 07:48:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Porovnanie po jednej hre
Dali sme včera prvýkrát novú cívku vo dvojici a...nedohrali sme ju. Určite si ju ešte zahrajeme, ale naše dojmy so ženou boli takéto:
Nová cívka je ohromne komplexná, človek nestíha sledovať a pamätať si, kde má aké výhody, bonusy, karty, hrozby, atď. Pri Vlaadovej cívke sme mali obaja pocit, že hru máme pod kontrolou a je prehľadná (aj keď sme samozrejme ťažkí začiatočníci).
To sú ale iba prvé dojmy, tešíme sa na našu prvú dokončenú hru.

16.9.2011 17:23:13

to pecovarhy
Hm, tak já jsem to měl přesně naopak.

16.9.2011 17:58:32

.
Prosím vás , kto poznáte obe tieto hry, ktorá z nich je viac náročná na obsluhu? Myslím príprava hry a potom aj samotné obsluhovanie počas hry. Ďakujem.

2.1.2012 23:16:52

springb
určitě Through the Ages co se týče obsluhy. Co se týče chystání tak si myslím, že to je vyrovnané, ale když to řeknu s nadsázkou, tak chystání Through the Ages je děsná pruda, ale chystání Sid Meier's Civilization mi nevadí :)

2.1.2012 23:30:33

Beholder
Ktorá hra prejde rýchlejšie do krvi?

2.1.2012 23:55:15

springb
podle mě Sid Meier's Civilization. Ale Through the Ages rozhodně není špatná hra...

3.1.2012 00:01:41

.
S TtA mám trochu skúsenosť, raz som ju hral vo dvojici ,ale nie do konca, ale s Sid M.C nemám skúsenosť žiadnu a práve tú mám chuť teraz kúpiť keď už vyšla v CZ verzii.

3.1.2012 00:07:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Sid Meier's Civilization X Through the Ages
teď mě hned neukamenujte, ale mi příjde že souboj Sid Meier's Civilization X Through the Ages není ani tak souboj her jako souboj amerikatrash vs euro. A když se podívám na názory v této diskuzi a hry kter diskutující vlastní tak to zhruba odpovídá.

3.1.2012 22:29:24

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas