s chutou si zahrat

asi dostanem po hube , ale nevadi . Rad si precitam vsetky aktualne temy, ale tych starych a novych hier je uz naozaj vela . Velmi sa mi pacili posledne diskusie - rady novym hracom . Tiez pisete ,ze vsetko zavisi od konkretnej hernej skupiny . Chcem Vas vyprovokovat k priznaniu momentalnej hry , ci uz uputanim , alebo hranim .Dajte do placu milacika januar 2011 . Ale dajte tu , ktorou ste sa zaoberali , alebo hrali .Vacsinou striedate , ale dajte jednu .
29.1.2011 07:29:23

Dobyvatelé...
...vesmíru, stále a pořád dokola když mám čas, ale zatím s počítačem, protože spoluhráčů pro tuto hru je minimum :)

29.1.2011 07:45:51

Yomi
nehorázně dobrá karetka :). Zatím hraji bohužel on-line, ale není to ono, potřebuji mít karty v ruce a mít naproti sobě živého člověka :)

29.1.2011 08:18:58

Beholder
Vypadá pěkně, nechceš o ní něco napsat? Popis, recenzi? :) A dá se sehnat?

29.1.2011 08:23:27

Fazole
Staré dobré rosenbergovic Fazole se u nás staly hitem vánoc i januára. Ať samotný základ, nebo více kombinační a blafovací varianta Ladybohn. Prozatím mám vyzkoušeno i La isla Bohnita ve dvou hráčích a taky se líbí. Doufám, že tento týden dojde na šípkové růženky Bohnroschen následované mafiánským Al Cabohne.

29.1.2011 08:47:59

Dungeon Twister 2
Se synkem cca od půli ledna pronikáme do tajů Dungeon Twister 2 (tímto děkuji frantax za překlad,velmi nám usnadnil život). Ač je synek věkově hluboko pod doporučenou hranicí i jeho hra chytla a přestože jeho hlavička ještě nepobere všechny možné kombinace a strategie už teď mi dokáže silně zatopit. Po týdnech šoupání figurek stylem ´kam tě kostka zanese´ v jiných hrách vítaná změna, kdy si člověk fakt musí pořádně rozmyslet co udělá. Takhle dlouho před každým tahem přemýšlíme snad opravdu jen v šachách - ono rozdělit smysluplně max.5 akčních bodů mezi 8 postav není žádná prča a když už pracně vymyslíte nějakou strategii, tak vám soupeř otočí s klíčovou místností a můžete začít znovu.

29.1.2011 08:51:58

husak
Tak snad ty mi konečně odpovíš na otázku - je Ladybohn rozšíření,nebo se hraje extra bez původních fazolí? To mi ještě nikdo nevysvětlil :)

29.1.2011 08:56:34

Smallworld
pořád jsem ho tak nějak ignoroval,ale potom co ho kamarád dostal k vánocům a zahráli jsme pár her,mě hrozně chytil a už ho mám doma taky včetně všech rozšíření(krom karetního) :-)

29.1.2011 09:00:29

ikri
hmm...popis bych možná zvládl. Na recenzi to ještě nevidím. Sehnat se zatím u nás nedá, ale doufám, že se to brzy změní :)

29.1.2011 09:07:20

Doom

Byl to dárek k vánocům pro děti. Strašně je to chytlo. V zásadě, můj veškerý čas věnovaný prostředním synům v lednu, byl čas strávený s Doomem.

Pokud se nás na herním pátku někdy sejde max. 4, snad to vyzkouším někdy i s dospěláky.

29.1.2011 09:31:10

Roll Through the Ages
nějak mě to chytlo a když si se mnou doma nikdo nechce nic zahrát, tak buduju a buduju a když si se mnou doma chce někdo zahrát, tak buduje taky :-)

29.1.2011 09:45:13

Yomi
Zatím jen online a Print and Play verze, dokud nebude k sehnání origoš. Výtečná záležitost!

29.1.2011 10:01:56

Betrayal at House on the Hill
Vánoční dáreček, který se mi líbí svou atmosférou a nikdo na začátku netuší, co se děje, až se to stane. Uprostřed hry se jeden človíček stane zrádcem na základě scenaria, které se rozhodne na základě místnosti a karty, která se otočila jako poslední. Scenario pak i rozhodne, jaký je vlastně zrovna příběh a co mají hráči udělat, aby vyhráli, a stejně tak i zrádce dostane své instrukce, které ostatní neznají. A pak to už jenom padá, hrdinové umírají a zrádce se směje :-)
Nejvíc se mi na hře líbí to, že je pokaždé jiný příběh (scenarií je v základní hře 50 a už se dalších 20 objevilo na BGG jako fanouškovských). Navíc příběh není na začátku hry znám a odhalí se až v průběhu. Odpovídá to tak přesně těm Béčkovým hororům, kde se partička teenagerů dostane za různými účely do nějakého opuštěného domu (sex, prachy, rokenrol :-) ) a po nějaké klidné době se tam něco stane - začne tam něco strašit, nebo je tam začne někdo slasherovat, apod.
Jen škoda problémů s komponentami, kdy se po nějaké době po vyloupání všechny tily prohnou a hůř se s nimi manipuluje (viz http://cf.geekdo-images.com/images/pic838982_lg.jpg napravo jsou tily z nového vydání, které se takto prohnou).

29.1.2011 10:27:35

Ikri: Ladybohn
napsal jsem odpověď ke hře ať se to tu nemotá.

29.1.2011 10:33:35

Small world
Od Vianoc sme ho skúšali vo dvojici, trojici, štvorici aj pätici a neviem si tuto hru vynachváliť.
Keď som niekedy začínajúcim hráčom predstavoval Dobu kamennú, tak teraz idem hneď na Small world. Ten s nami bez problémov hraje aj manželkina mamka, ktorá v nedávno oslávila 60tku.

29.1.2011 10:36:10

Kadaver
ajaj...tak tohle zamrzí. Rád s váma někdy v Korunce zahraju, podle toho co jsi napsal to vypadá hodně zajímavě :)

29.1.2011 10:57:55

ikri
popisek k Yomi jsem právě odeslal. Ale je to můj první popis ke hře, tak nevím jak to dopadne :)

29.1.2011 10:58:57

superman Beholder :)
Tak to zírám a děkujeme!

29.1.2011 11:01:35

ikri
není zač. Ani nevím co mě přimělo napsat popis ke hře (což běžně nedělám :) ). Asi to, že mě hra hodně překvapila a nadchla (podobně jako tenkrát Dominion) a stačil jedinný nenápadný podnět a projevení zájmu :). Navíc mám teď trochu čas :)

29.1.2011 11:11:21

Battlestar galactica: Exodus
Já tu hru prostě zbožňuju, byla skvělá bez rozšíření a je ještě skvělejší s nimi:-)
Je to snad jediná hra kterou jsem schopná hrát třeba čtyřikrát za sebou a taky jediná, která mě donutí zapomenout na všechny povinnosti. Teď jde o to, jestli je to dobře nebo špatně :-)))

29.1.2011 11:21:35

top januar 2011 = Sankt Petersburg
Doma jsme vytahli asi po 4 letech petersburg a posledni mesic nehrajeme pomalu nic jinyho. Necekal jsem, ze se k nejake starsi hre tak intenzivne vratime. Poridili jsme i rozsireni a hrajeme to s pokerovyma zetonama misto tech papirovych penez a je to vazne bomba. Genialne jednoducha na pravidla s velkou hloubkou. Kazda hra je jina. Supr

29.1.2011 11:31:11

RattleSnake
Máme tolik strategických her!
A přece poslední dobou nemáme večer náladu na nic přemýšlivého, tak do zblbnutí hrajeme umisťování magnetů.
Dokonce se už objevují i house rule varianty... ;)

29.1.2011 11:41:28

android
po půl roce odkládání konečně doma spokojenost.

29.1.2011 11:48:51

Wilderness War
Včera jsem to hrál poprvé a po delším rozkoukávání a listování v pravidlech, mě to nadchlo.
A to i přesto, že prohnaní indiáni ve službách Francie mi vyplenili několik britských osad v okolí Bostonu.
Přesto, že francouzské vojsko vedené generálem Montcalmem v Hudson Carry zmasakrovalo celou britskou posádku včetně velitele.
Přesto, že armáda generála Loudouna při obléhání Ohio Forks přes zimu málem vyhladověla a její pokus o vyhnání francouzských vojsk z Niagary tak dopadl velmi neslavně.

29.1.2011 11:51:20

Android Beholder :-)
to Beholder: Betrayal je ale oddychovka, je to hodně o náhodě, ale je to sranda. Každopádně v Korunce někdy zahrajem, neboj.
to paladin91: Gratuluji k nalezení skvělé hry, Android rozhodně stojí za to.

29.1.2011 12:23:06

rbx

Dedo
Chapu, ze rad zakladas nova temata, ale kdyz uz to udelas, melo by to mit nejakou stabni kulturu. Ted si zalozil tema, kde ma kazdy rict, jaka byla jeho nejoblibenejsi hra za leden 2011 a jmenuje se "s chutou si zahrat". Jsem zvedav, jak se bude jmenovat tema na nejoblibenejsi hru za unor 2011. Kdyby se to uz od zacatku jmenovalo Vase hra mesice, usetril bys spouste lidem pripadne hledani a zlepsil orientaci na webu.

29.1.2011 12:24:08

Vybíráme z Bazaru

Red Rising Collector's edition
Red Rising Collector's edition
Akt. cena: 25 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas