Rada nováčkovi

Zdravím,
Chtěl bych od Vás zkušených hráčů doporučit jakými složitějšími deskovými hrami začít, mám doma osadníky z katanu, carcassonne a teď nedávno jsem dostal hru risk. Ale ty mi přijdou takové oddechové, nic náročného na přemýšlení. Možná s rozšířeními by tyto hry dostaly nový rozměr, ale chtěl bych zkusit něco nového. Nejlépe ze žánru budovatelských či civilizačních her. Předem díky za Vaše rady a tipy
8.7.2011 09:47:42

Rada nováčkovi
Myslím, že toto diskuzní fórum je celkem obsáhlé a podobné dotazy se opakují. Pro každého něco je, nejlepší je si pročítat popisy her a recenze. To k hraní patří, nečekej že ti někdo naservíruje hru Abrakadabra, jakože tu jedinou.
Pro léčbu šokem doporučuji prozkoumat www.gmtgames.com

8.7.2011 09:54:56

racochejlll
Já bych s klidným srdcem doporučil Sid Meier's Civilization: The Board Game

8.7.2011 09:55:05

racochejlll
To je moc málo informací. V kolika lidech hrajete, kolik času takovou hru chcete hrát? Co si sám představuješ pod slovem složitější?

Antike, Civilization, Through the Ages, Age of Empires... jen tipy

8.7.2011 09:56:43

rada
A kolik by vás tak hrávalo?
Pokud do 4 hráčů a lákají tě civilizační hry, pak se sama přímo nabízí relativně nová Sid Meyers Civilization:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sid-meier-s-civilization-the-board-game-1513/

Zrovna nedávno jsem ji poprvé vyzkoušel a přišlo mi to perfektní, komplexní a zhruba na 3-4 hodiny. Jediný problém je právě to že naše skupina je většinou 5 člená, takže se hrám pro 4 spíš vyhýbám.

Další hra která se přímo nabízí je Agricola:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/agricola-203/

Tady nemůžeš šlápnout vedle - jedna z nejlíp hodnocených her na BGG, léty ověřená, strategicky náročnější než tebou zmiňované hry. Ze svých zkušeností můžu jedině doporučit.

Z tvého popisu bohužel není moc jasné jak až daleko chceš s tou náročností zajít. Hry které jsem vyjmenoval jsou pořád časově rozumně dohratelné a přístupné širšímu publiku. Pokud tě lákají opravdu echt náročné hry, tak pak se otevírá široká škála dalších možností.

8.7.2011 10:01:16

odpovědi na názory
To Trpaslik88: Děkuji za radu... Nikdy jsem deskové hry moc nehrál a když už jsem hrál tak to bylo z donucení třeba člověče nezlob se a netušil jsem jak moc jsem se zmílil, když jsem tvrdil, že stolní hry jsou nuda. Po koupi mé první hry Carcassonne jsem tomu uplně propadl...:-) Děkuji za tipy vypadá to že ta civilization asi zvítězí...

To Sjone: Většinou ve třech hráčích, Čas, když už hrajem, moc neřešíme seděli jsme u stolu s hrami také asi 7,30 h... Já sám nevím co si představit pod pojmem složitější, jestli si vybírat složitost podle doporučeného věku hraní, nebo podle časové náročnosti sám nevím... Ale Díky za tipy

To Beholder: Civilization je jeden z mých favoritů, tak podle ostatních názorů, tato hra asi bude kvalitní a časově rozumě hratelná... Asi mám rozhodnuto :-) akorát jsem četl zde na stránkách že by měla vyjít někdy o prázdninách v CZ lokalizaci tak asi ještě počkám...

To Polda: Omlouvám se můj dotaz asi trochu zaváněl spamem.

8.7.2011 10:34:53

racochejIII
Civilizace by měla být už za týden v češtině dostupná, tak si počkej :-). Já na její vydání v češtině čekám od ledna, kdy mi z Blackfire poslali e-mail, že ji vydají lokalizovanou.

8.7.2011 10:38:06

tip
Za mou osobu treba Brass (u nas k sehnani pod nazvem Kohle). Moje nejoblibenejsi budovatelska strategie.

8.7.2011 10:43:49

Deth
Výborně. Týden to ještě vydržím a dáš mi tip kde hru koupit jestli přes internet nebo někde ve specializované prodejně?

8.7.2011 10:43:58

Richmond
Zajímavá hra, ale to jsou bezesporu všechny. Právě proto jsem měl dotaz jakou hru si vybrat a více lidí se shodlo na civilizaci navíc má vyjít v CZ lokalizaci tak půjdu nejprve asi do ní...

8.7.2011 10:49:13

racochejlll
určitě by ti někdo doporučil nějakou specializovanou prodejnu, jen bez toho aniž by věděli odkud jsi, tak se to bude doporučovat docela špatně =)

8.7.2011 10:54:07

Hrabinho
Jsem z Písecka.

8.7.2011 10:57:55

racochejIII
Já kupuji téměř výhradně na internetu a zde si vyber podle sebe: Fantasy obchod, Černý rytíř, Planeta her, Tomovy hry, Hras, Ostrov her, Svět deskových her, Svět her, Blackfire.
Ovšem v současné době Civilizace v češtině v nabídkách ještě skoro vůbec není. Před týdnem byla tuším jen na Blackfire.

8.7.2011 10:58:06

racochejlll
Tak to asi některý z e-shopů co psal Deth, ty to určitě naskladní velmi rychle jakmile to Blackfire vydá.

8.7.2011 11:02:56

Deth
Díky porozhlédnu se tam.

8.7.2011 11:06:13

tak
takto som sa pred par mesiacmi pytal aj Ja ako uplny novacik.Na premyslanie Ti odporucam Caylus alebo lahsie Piliere zeme.Momentalne u nas vitazi Rok draka a Kuba.

8.7.2011 12:28:44

ja blbec
zas som to zle precital.Nic narocneho na premysleni.Tak sorry ospravedlnujem sa.

8.7.2011 12:33:04

racochejlll
Antike

Ještě si dovolím vypíchnout hru zde již uvedenou, kterou bych začínajícím (rozkoukávajícím) se hráčům doporučil, protože má jednoduchá konzistentní pravidla a zároveň dokáže být přístupná pro nováčka i zábavou pro veterána. Budovatelsko bojová hra to bezesporu je a dá se hrát jak ve 3 tak i v 6 lidech.

8.7.2011 13:09:02

brblo
Racochejlll chtel hru, ktera je narocnejsi na premysleni, takze napoprve jsi to pochopil dobre.

8.7.2011 13:14:57

Hike - Antike
Je to super hra, ale má pár mušek. Už bych ji nikdy nehrál v menším počtu než pěti hráčů, protože jinak si peče každej na svém, a vzhledem k tomu, že je ta hra bez jediného prvku náhody, takže bez konfliktu si hráči jen spočítají, ve kterém kole by kdo vyhrál. Také soubojový systém stylem dva panáčci přebíjí jednoho by zasloužil home rule (třeba kostka za každého panáčka a hitují na 5 a 6).

Pět šest hráčů a tohle malé home rule a hru to dle mého mnohem zlepší. Jinak je to samo o sobě dobrá hra.

8.7.2011 13:54:21

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories: Under the Mask
T.I.M.E Stories: Under the Mask
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas