První kooperativní hra do naší party

Ahoj, potřeboval bych poradit s nákupem první kooperativní hry do naší party.

Hrajeme v počtu 2-5 (nejčastěji 4), nevadí nám delší herní doba (běžně hrajeme i tři hodiny v kuse). Složitější pravidla také nejsou problém.

Česká verze hry je výhodou, ale není podmínkou.

Díky za rady :-)
22.9.2016 17:43:48

Velka kniha straslivych car
Tu jeste nezaznela ??
Nehral jsem ale je to jedna z mala kooperacek ktera netrpi alfasamcem co tak vim.
A pokud je nekdo ochotem hrat za zlouna tak jeste levé 7 omega protocol.

30.9.2016 08:18:19

Coop
Pokud se jedná o hru do skupiny s holkama, tak bych doporučoval ten Descent - hlavně kvůli aplikaci, která z něj udělala asi nejlepší coop hru - strašně moc to zlepší atmosféru hry, tím, že najednou z žetonů hledání (nebo jiných komponent v jakékoliv hře) najednou jsou například hromady kostí, hromada bahna z níž vykukuje něco lesklého atd.. Pak je tam podkres zvukový. Appka si pamatuje váš progress a díky tomu je poměrně rychlý setup hry při další seanci.
A náhodně losuje potvory (kromě těch pevně danných), čekám že jestě appku budou dál vylepšovat a rozvíjet..
Co jsme to hráli cca už tak s 6-8 různými kamarádkami/přítelkyněmi, tak všechny to opravdu bavilo (už základní hra bez appky, ale některé už si stihli zkusit i appku).
Jediná nevýhoda (v tomto případě, povedeného provedení je to ale spíš výhoda), je ta potřeba tabletu (mobil má hodně malý displej), čili mít přístup k el. síti, na chatě bez elektřiny si zahraješ tak jednu seanci, pak ti dojde baterka, mě tablet vydrží při hraní asi tak 5h-6h.. :)

Podobné by to mohlo být s Mansions of Madness 2ed. kde je taky aplikace. Ale vyzkoušeno nemám (jen z toho co jsem načetl a co říkají lidi co si zahráli)

Z her co jsme ještě hráli, tak holkám se docela líbila zima mrtvých (ale méně než Descent) a myslím, že by se mohla líbit i Zombicide Black Plague.
To tedy pokud se jedná o CO-OP hry. A samozřejmě nesmím zapomenout Pandemic - holky rády pomáhají lidem - a zachraňovat lidstvo před viry, no jak víc můžou ještě pomoct :)

Pokud bys chtěl i něco jiného než co-op tak holky celkem bavil Blood Rage, RuneAge a nebo Zaklínač.

30.9.2016 09:24:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Appky
K těm aplikacím bych jen doplnil, že není potřeba tablet. Já sám tablet nemám a ani nechci. Telefon mám sice poměrně velký, ale appka k Descentu je i na něm dost titěrná. Vyřešil jsem to instalací emulátoru Android na notebook a appku nainstaloval tam. Takže titěrnost i výdrž se vyřešily :)

30.9.2016 09:40:28

Tipy
Kooperacky mam celkem oblibene, takze za me:
Robinson Crusoe
Dead of Winter
Space alert
Velka kniha straslivych car
Eldritch horor
Warhammer quest - karetni

Pokud nevadi appka, tak by mozna stal za uvahu i Xcom. Zajimavy asi bude i Pandemic Legacy, ale ne kazdemu sedi ten Legacy system a minimalne zakladni hra trochu trpi vudcim hracem.

30.9.2016 10:47:45

Descent app
Než emulovat Android na notebooku bych zvážil instalaci Steamu, appka je v něm taky k dostání.

30.9.2016 11:51:22

app
jj je i ve steamu, ale pro mě je notebook už moc velký, leda by jste měli nějaký z těch malých..

A jinak to zatím není v češtině a je tam dost textů v příběhu, o které je škoda přijít, musel by někdo vládnout angličtinou a ostatním to předčítat, tak to děláme my, že to třeba 1-2 lidi "obhospodařují" a vyprávějí ostatním co se tam píše :)

1.10.2016 18:29:55

Koop
V podstatě všechno to dobré už tu padlo, tak jen za mě přihazuji bod pro Velkou knihu strašlivých čar - vizuálně moc pěkný + celkem těžké, což u koop her považuji za přednost.
Podobně super jsou níže zmínění Grizzled, nevýhodou zde je ovšem poměrně vysoká cena (na to že to je malá karetka).

Jinak Zimu mrtvých a Shadows over Camelot jako reprezentanty semi-koop (koop se zrádcem) za mě taky doporučuji.

2.10.2016 15:05:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Kooperativní hry
Doma hrajeme z kooperativních her Descent (anglický), Záchranáře, Temné znamení a Pandemic. Můžu doporučit všechny.

3.10.2016 22:44:03

Vybíráme z Bazaru

Bolide
Bolide
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas