prosím poraďte strategickú rubačku s kockami

- Séria Axis and Allies sa mi protiví herným svetom.
- Runewars sú síce komplexné (to by nevadilo až tak), ale odrádza nás dlhá hracia doba.
- Cyclady nás odradili dražbou.
- Veľa nádejí som vkladal do D&D Conquest of Nerath, avšak vadila nám dlhá hracia doba, keďže každý z dvojice musel hrať za dva národy.
- Viem o hre Nexus Ops, ale neviem posúdiť jeho obtiažnosť. Nová edícia od FFG síce stratila čaro svetielkujúceho vydania AH, ale to viem oželieť :).
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ZHRNUTÉ: potreboval by som teda poradiť hru, ktorá spĺňa tieto parametre:
- dobre hrateľná vo dvojici!
- trvanie do 2 hodín!
- čo najmenej angličtiny (krátke popisky na kartách nevadia)!
- nie príliš komplexná, strategická rubačka
- boje s kockami (vítané sú custom dice alebo aspoň viacstranné kocky)
- prostredie fantasy, prípadne sci-fi (ale môže byť aj iné, nie však moderné vojny, WWI ani WWII)
- plastové figúrky vítané

Ďakujem za každý nápad :), lebo momentálne nemám čas robiť prieskum :/.
19.7.2012 09:05:22 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Těžko se radí, když je všechno špatně, zvláště pak když už i setup je problém :) Strategických her pro dva s plastem do dvou hodin asi moc nebude. Jestli vůbec nějaká. Napadá mě ještě Ikusa, která je hodně podobná Nerathu, ale ve dvou to asi moc nerozhejbete. Takže ode mě už jenom hodně štěstí.

19.7.2012 12:40:06

ad Havelock
Prečo by malo byť všetko zle? Poprosil som o tipy na hru podľa požiadaviek a postupne selektujem. A fakt mi z toho ako jediný zatiaľ vychádza Nexus Ops. Ale keby som našiel niečo podobné Nexusu z fantasy prostredia, to by bolo super :).

19.7.2012 12:46:52

acedrac
tak zkus Risk: Lord of the Rings

19.7.2012 12:50:19

Clash of Gladiators
Nemuzu si pomoct, ale tuhle rubacku jsem si docela oblibil.

19.7.2012 12:51:51

ace
prave mas v bazeare Risk 2030 za poho cenu+je kopec rozsireni k tomu.. ;)
(e: alebo Magove z Hexanu, to by mohlo byt pre Teba!)
ehm, nexus je skoro ciste fantasy (draci, pavuci, krystalini etc) , za scifi su tam len (marinaci) a vse ostatne je neutralne imho:)

19.7.2012 12:52:35 | Upraveno autorem (porovnej)

ad .opčík
Ak by som mal viac času na hranie idem rovno do Runewars, takže s tými Mágmi z Hexanu je to trošilinku mimo :D :D.
Asi som už viac menej rozhodnutý pre Nexus.
--
ad Clash of Gladiators:
Nezaujalo, dík :).
--
ad Risk: Lord of the Rings:
Pozriem, ale nie je to len do fantasy prezlečený A&A?

19.7.2012 13:26:53

ad Nexus Ops
V Nexuse je 6 typov jednotiek (dík za opravu), čo je o 2 menej oproti CoN. Aká je však miera recyklácie jednotiek resp. koľko jednotiek tak priemerne dokupuje hráč za kolo?

Chcel by som sa vyhnúť tomu, ako sme v Conquest of Nerath museli neustále dokupovať jednotky (v boji za kolo padlo aj 20 figúrok) a príšerne dlho sme špekulovali, aké jednotky dokúpiť (bolo 8 typov jednotiek) a za cca 20 goldu sa dalo nakúpiť zhruba 10 jednotiek. A to nám zabilo celú hru.

19.7.2012 13:34:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Nexus Ops
No za prvé v Nexu je 6 druhů jednotek...

Ve hře dvou hráčů jeden hráč průměrně těží cca 10-16 rubia za kolo (7 ti vynáší základna a zbytek co kde kontroluješ rafinérie). No a spočti si sám, ceny jednotek jsou:

Mariňák - 2
Krystalín, Fungoid - 3
Spider - 6
Lava Leaper - 8
Drak - 12

Takže ve hře dvou hráčů je nákup asi 2-6 jednotek/kolo, podle toho, co chceš kupovat - levné lidi na obsazení dolů, nebo dva Lava Leapřit (to už máš 16 rubia...)

Ve hře více hráčů se navíc příjmy sníží, nebudeš kontrolovat tolik rafinérií.

19.7.2012 13:42:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Clash of Gladiators
to vypadá docela zajímavě. Nevíte kde se to dá sehnat ?

19.7.2012 13:48:23

ad Venca81
Uf, tak to mi príde dosť podobné s CoN, i keď v Nerathe sa dalo kúpiť až 20 jednotiek za 1 gold, tuto to vyzerá na menej. Nerád by som totiž kúpil hru, ktorá bude mať ten istý problém, pre ktorý sme predošlú predali :/.
--
Ešte dve otázky:
01. Koľko polí (území) má hrací plán pre dvojicu? (To by totiž mohlo byť podstatný rozdiel oproti CoN, kde bolo k dispozícii hádam 50 území.)

02. Dá sa pri boji ustupovať?

19.7.2012 13:52:04 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

acedrac
neboj, v Nexusu malokdy dostanes na herni plochu vsechny figurky. A pokud ano, blizis se k vitezstvi. I kdyz ono uzemni prevaha jeste neznamena jasne vitezstvi, hraje se na splnene ukoly a ty muze dosahnout clovek i bez uzemni prevahy. Pamatuju se, jak pred dvema lety na Warconu hrali zacatecnici Nexus a hrali to jako Axise, tedy vsichni zbrojili a zbrojili, herni plan se rojil jednotkama. Vystridal jsem jednoho mene uspesneho hrace a za 15 minut bylo po vsem, protoze jsem splnil kratce za sebou nekolik ukolu a vyhral jsem.

19.7.2012 14:26:30

ad rbx
Dík za zhrnutie :). Tak a Nexus putuje na wishlist :).
Ďakujem všetkým za tipy a rady :), ak vás ale ešte niečo napadne kľudne píšte :).

19.7.2012 14:35:53 | Upraveno autorem (porovnej)

acerdac
tak nexus je cisto rubacka.. mne sa ta hra velmi pacila s nou urcite neslapnes vedla. Len v tej hre ide cisto len o rubanie sa medzi sebou. Ku eclipse. V hre je worker placement ako v agricole ekonomika hry a boje sú čisto amery. Krasne ich ovplyvňuješ vylepšeniami. Eclipse je taka zmes eura a twilight imperium (zjednodušený TI). Bojov tam môžeš mať neúrekom. Stačí si nastaviť len menšiu galaxiu, čo dokonca odporúča aj samotny tvorca hry pre viac konfliktov.. čiže boje sú podľa mňa premakané a určite by som ti odporučil sa zbaviť toho mýtu že sú druhoradé... Sú určte lepšie a zábavnejšie ako v nexuse...

PS: tak vidím že si sa už rozhodol.. tak veľa zábavy :)

19.7.2012 14:36:57 | Upraveno autorem (porovnej)

ad stOKYi
Netvrdím, že ma Eclipse neláka, ale hľadám fakt niečo krátke, bez rozsiahlajšieho ekomického aspektu a zložitého vylepšovania. Skrátka, čím menej eura, kde sa zasekám plánovaním, tým lepšie. Navyše potvorky > rakety :).

19.7.2012 14:43:14

rbx

acedrac
a strategicke rubacka s kostkama je jeste Empires of the Void, coz je mix mezi Nexusem a Eclipse. Mas tam jak technologie, tak vesmirne souboje.

19.7.2012 15:11:11

Quarriors!
a těch her do dvou hodin stihneš 10 :-)

20.7.2012 10:40:15

Elnie
Quarriors! má švagor, ale to je deckbuilding kostkovka, nie strategická rubačka na mape :).

20.7.2012 13:22:25

GEARS OF WAR
Pre mna jednoznacne tato hra. Anglictiny len za mak a ak ti ozaj robi problem, mozes si hru komplet pocestit. U mna jasna jednotka, ale ak mas problem s nahodou... ale ved kocky su sami o sebe nahoda, nie?

20.7.2012 13:52:22

ad dajo26
GoW je taktická hra, moderné boje moc nemusím a navyše mám tri podobné taktické trilógie D&D CR, WoA a LoD (aj keď GoW je podľa recenzií lepšia). Keby mám rád moderné boje namiesto fantasy, tak GoW by som určite mal :). Ale dík za tip :).

20.7.2012 14:18:46

acedrac
Zkus Descenta druhou edici viz aktualne probihajici diskuse. Lip bych tu hru nevystihnul - strategicka rubacka s kostkami. :-)

20.7.2012 17:12:55

ad Descent
To je tiež taktická záležitosť na hexoch či políčkach. Ja zháňam skôr menšie merítko, presun armád cez územia ako Runewars, Cyclades a pod :).

20.7.2012 18:16:55

Vybíráme z Bazaru

Code 777
Code 777
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas