Drussbarb

Prosim o radu,jakou deskovku si poridit

Ahojte,muzete mi nekdo dat tipy na deskovku,ktera by mne bavila?Zakoupil jsme Agricolu,ktera mne pro narocnost a hlavne kvuli minimalnimu faktoru nebavila (chtel bych ji prodat za 500,-,pripadne mi piste na drussbarb@post.cz).Misto ni si chci poridit nenarocne a zabavnoucke Osadniky.Ale jako fanda Heroesu,Warcraftu a fantasy strategii obecne bych chtel i neco epictejsiho.Premyslim o Age of Mythology a Warcraftu (o obojim,mam dost znamym a narozky se blizi :).Jenze je problem v tom,ze zadnou z techto her jsem jeste nezkusil a skacu poslepu do kalne vody.Premyslel jsem i o: Titan,Battle lore,Age of Empires III a WoW.Vsechny jsem ale vyradil kvuli tomu,ze nejsou user friendly nebo cesky (anglictina mi nedela problem,ale pritelkyni ano).Prosim o tipy,pripadne o vlastni zkusenosti o vyse zminovanych.Recenzi a komentaru jsem prolezl prehrsel,ale kazda zkusenost jinych potesi.Diky za tipyu
22.1.2009 09:15:28

andy
budu se snazit, ale ja uz su proste takovej, pisu jak mi prsty narastli...
tak co, zadnej brnak??? :/

1.2.2009 17:09:50

To Merlin
Osadníky - Města a rytíře mám také. Nicméně preferuju Kupce a Barbary, protože jednak nesouhlasím, že je tam něco recyklované - naopak dříve vyšlá drobná rozšíření s některými mouchami jsou tam dotažena do konce a pak to preferuju právě proto, že to není jedno velké rozšíření, ale že můžu Osadníky pokaždé doplnit něčím jiným a pokaždé je hra jiná. Kdežto rytíři jsou pro příležitostnou hru příliš na dlouhé lokte.

2.2.2009 00:41:32

ŽETONKOVÁ STRATEGIE PRO VÍC HRÁČŮ
Zdravím,
rád bych rozšířil svoji sbírku her o nějakou válečnou žetonkovou strategii pro víc než dva hráče.
Požadavky: Aby to nebylo na 10 hodin hracího času, rozhodně nechci světové války, raději fantasy, středověk nebo starověk, aby hra byla pro víc hráčů tj. ne, že za jednu stranu můžou hrát dva. Co jsem tak pokukoval po různých hrách, tak jsem uvažoval o Successors 3ed, ale bojím se, abych nešlápl vedle. Třeba hra jako Battlelore by se mi i líbila, ale nechci figurky, radši žetonky, kde je popsaná i nějaká ta síla jednotek atd. Jo, nakonec ještě: nejsme v naší herní skupině žádní hardcore hráči, takže systém jedna chyba a ve spirále jdeš ke dnu radši ne.

Díky za případné rady a podněty. (Ještě jedna podmínka, aby se hra dala sehnat v ČR, klidně i s dlouhou dobou čekání, protože objednávat někde ze zámoří bych asi nezvládl).

27.11.2009 08:24:41

Titan
něco jako heroes might and magic na počítači

27.11.2009 08:26:25

Hike
Titan bych v tomto případě nedoporučoval, ve více hráčích se dokáže dost protáhnout a dle tvého popisu je eliminace hráču problém. Successors jsou super, ty mohu jen doporučit, pokud jsi z Prahy, můžeme ji vyzkoušet. Koukni taky po Britannii, zajímavá hra.

27.11.2009 09:19:56

Britannia
Sydo ma pravdu, to je naprosta pecka. Jedinej limit je, ze je optimalizovana pro 4 hrace, v jinym poctu se da, ale je to nouzova varianta...

27.11.2009 10:11:55

Successors
urcite doporucim, a nebo pokud nemáš dělat co s penězmi, tak Command and Colors: Ancients, páte rozšíření je až pro 8 hráčů:), ale potřebuješ všechna předešlá:) což značí tak 5000 se vším všudy a týden lepení:)

27.11.2009 10:17:15

poděkování
Takže zatím to vypadá, že k Successors se připojila ještě Britannia. Z Prahy bohužel nejsem, takže vyzkoušení asi moc nehrozí.

Command and Colors ... mno 5 kapříků zrovna volných nemám, no ... a je pak otázka, jak moc časově náročné to bude, když by se to mělo hrát.

Titan: mno, prohlédl jsem si detailněji a i přes otřesně barevnou hlavní desku mi to nepřipadá úplně špatné, ale je fakt, že systém postupného vyřazování hráčů je trošku problém - přece jenom první vypadlý hráč (a přiznejme si, že to bývám často já) se pak nudí a souboj posledních dvou brzy začne hrozit, že přeroste do dvojnásobné vraždy zbytkem kolektivu.

Pokud by měl někdo nějaké další nápady ... budu rád.

27.11.2009 11:33:46

Hike
Pro mě je třeba mapa Titanu jeden z nejkrásnějších herních plánů vůbec. Pokud vadí eliminace, můžete to udělat tak, že jakmile vypadne první hráč, sečtou se body všech hráčů a nejsilnější vyhrává. Ale i tak bude herní doba dlouhá. Nebo nemusíte hrát na eliminaci ale na dosažení určitého počtu bodů - kdo ho dosáhne první, vyhrál. Tím budete mít i kontrolu nad délkou hry.

27.11.2009 11:41:07

sakra
Už pár dní mámna Titan hroznou chuť, ale Kosibratr může většinou jen dopo :(

27.11.2009 11:42:14

sydo
Já hrál Titána před 11 dny se synem. Byli jsme sami doma (chudák doléčoval chřipku) a užili jsem si 3 hodky :)

27.11.2009 11:44:56

CCA
doba normální hry ve dvou není většinou delší 60 minut a předpokládám, že v v osmi se to též moc neprotáhne, ale spíš doporučím Successors, krásna hra, krásné komponenty a skvělá myšlenka délka kolem 4 hodin

27.11.2009 12:16:59

Vybíráme z Bazaru

Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Architekti Západního království: Sběratelská krabi
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas