Drussbarb

Prosim o radu,jakou deskovku si poridit

Ahojte,muzete mi nekdo dat tipy na deskovku,ktera by mne bavila?Zakoupil jsme Agricolu,ktera mne pro narocnost a hlavne kvuli minimalnimu faktoru nebavila (chtel bych ji prodat za 500,-,pripadne mi piste na drussbarb@post.cz).Misto ni si chci poridit nenarocne a zabavnoucke Osadniky.Ale jako fanda Heroesu,Warcraftu a fantasy strategii obecne bych chtel i neco epictejsiho.Premyslim o Age of Mythology a Warcraftu (o obojim,mam dost znamym a narozky se blizi :).Jenze je problem v tom,ze zadnou z techto her jsem jeste nezkusil a skacu poslepu do kalne vody.Premyslel jsem i o: Titan,Battle lore,Age of Empires III a WoW.Vsechny jsem ale vyradil kvuli tomu,ze nejsou user friendly nebo cesky (anglictina mi nedela problem,ale pritelkyni ano).Prosim o tipy,pripadne o vlastni zkusenosti o vyse zminovanych.Recenzi a komentaru jsem prolezl prehrsel,ale kazda zkusenost jinych potesi.Diky za tipyu
22.1.2009 09:15:28

Drussbarb
tak ja to mel tak, ze dokud mi deskovky prisly vice jako Clovece nezlob se, tak jsem je nehral radsi vubec a na hry jako Agricola, Caylus, Tikal a pod. jsem cekal jako na smilovani z nebes:-) Kdyz neco proste delam, mam rad, kdyz to ma nejaky smysl. Hod kostkou nebo nahodne padnute karty mi zadny smysl nedavaji. Co ti brani vymyslet nad lepsim hracem lepsi taktiku? Neco se od nej naucit. Precurat takoveho hrace musi byt preci vrchol herniho blaha.

Co se tyce Agricoly a nahody - ano, nektere karty umi s prubehem hry radne zatocit, proto je dobre balicky rozdelit a rozdelovat pomerne karty z kazdeho balicku, nebo hrat jen s jednim balickem. Ovsem jde nahodu eliminovat zcela hranim "rodinne verze" ktera je bez karet. Nechapu kde se vzal vyraz rodinna, kdyz bych prave naopak rekl, ze by to mela byt verze pro ryzi taktiky, kterym zadne smilovani z nebes pomoci extra karty nepomuze.

23.1.2009 10:27:02

To SSZGSA
jojo, tenhle War of the Ring za tisícovku je německá verze,ale hraní to v ničem nebrání, český pravidla i přelepky karet jsou na Boardgamegeek....co se mi na hře kromě jinýho líbí je to,že děj i jednotlivé bitvy můžeš hodně ovlivnit událostníma kartama. Každá karta má dokonce dvě funkce,zjednodušeně jednu pro děj a jednu pro bitvu.Hráč každé kolo líže 2 karty a maximum karet v ruce je 6,takže občas je to pěknej mrsk,rozmyslet se kterou kartu si ještě nechat pro další vývoj hry a kterou jako nepoužitou odhodit...

23.1.2009 12:13:43

Molok

To Ringo
Ono mozna jde i o jiny faktor - schopnost prohravat. Pokud ji mas, nemuzou ti vadit hry s vetsim prvkem nahody. Ja vyhravam hry pomerne casto a to i ty s prvkem nahody, protoze mam i stesti :) ale kdyz ches hrat s okruhem pratel nebo pritelkyn, ktere proste nemaji na to te precurat, nebudes jim vnucovat hru, kterou pokazde vyhrajes. To pripadne pivko nebo vinko ;-) pri hrani mluvi o tom samem, tj. urcitem nadhledu nad vysledkem hry, coz neznamena, ze se clovek nesnazi vyhrat. Muzes namitnout proc clovek, kdyz nema v okoli dostatecne zdatne hrace si nenajde komunitu srovnatelnych hracu, ale pak uz je to o prioritach proc vubec nekdo hraje deskove hry. Ja proto, abych se pobavil se svymi blizkymi a udelal si na ne chvilku cas. A bavim se jen tehdy, kdyz se u hry bavi i ostatni. Proto jsem za urcity faktor nahody u her a nebavim se o clovece ;-)

23.1.2009 12:28:47

To Ringo
Mno,ono je to hlavne o tom,co koho bavi.Ja osobne jsem pro srandu a zabavu,ktera plyne z toho,ze si u her pokecame,klidne zakalime,asi neberu deskovky az tak vazne.Mozna i proto jsem pro Osadniky a ne pro Agricolu.Jak naznacuje Molok prede mnou,ja nejsem pure hrac deskovek ktery je hraje pro to,ze je strasne bavi a je kvuli hre ochotny hledat hracske komunity,ale clovek,ktery se snazi na hry nalakat pratele,kteri deskovky zel bohu nehraji vubec.Kdyz jsme poprve hrali s kamarady Osadniky,meli uzasny uspech,pak jsem zacal vyskladavat Agricolu,kterou jsme nakonec ani nedohrali,vytahli jsme clovece a rvalo se u toho jedna basen :).Kazdy ma jiny vkus na zeny,auta a treba i na hry.Proto se nepidim po hardcore strategiich,ktere jsou podobne sachum (kde neni taky zadny faktor nahody),ale spis po oddechovkach.Radsi prohraju s lidma,kteri hraji hur nez ja,ale proste se jim dari ryzovat suroviny na zaklade stesti a ja pri dve promyslene strategii jen nadavam a prohraju (nebo naopak vyhraju).

23.1.2009 12:43:30

Molok
to jsi spojil nekolik veci dohromady a moc to spolu nesouvisi. Myslim tim umeni prohravat a narocnost hry. Spise nechas vyhrat slabsiho hrace v narocne hre, i coby hrac zkusenejsi, pokud mas onen nadhled o kterem hovoris nez ve hre, ktera je postavena na nahode, kde jsou sance 50: 50. Ja kdyz uz teda nehraji s hracem sobe rovnym, tak si i pres to umim hru treba uzit, proste tim ze ji hraji, ale nedrtim mozkove zavity az tak moc. Proste si jen uzivam. Treba stavbu mestecka v Caylusu. Nikdo nikoho nenuti si na papire predpocitavat varianty jak dopadne ta ci ona kdyz udela to ci ono. Lze to hrat i treba intuitivne. vlastne tak hravam i ty sachy, nejsem zadny borec, ktery by hral sachy s prepoctem 10 tahu dopredu. Maximalne 2 - 3 a zbytek je intuice a operativni rozhodovani se dle kazde nastale situace. Slozite hry si nevybiram pro to, ze bych chtel hru pojimal jako matematickou olympiadu, to ani nahodou (fuj matematika:-). Slozitejsi hry si vybiram proto, ze mam rad komplexnost a tak nejak dokazi lepe simulovat tema do ktereho se chci vzivat.

23.1.2009 13:42:43

Molok

To Ringo
:) No já jsem nepsal, že nemám Agricolu rád, jen že ji nemám s kým hrát, abych prohrál ;-) Proto volím ten prvek náhody, který ale není rozhodně 50:50 ani u takové lehké hry jako Osadníci. Nějakou strategii musíš vyvinout.

23.1.2009 14:24:54

To all
Jsme se hodne posunuli jinam,ale je super,ze oblibou deskovek,at jsou jakekoliv,nejsem postizeny jen ja.Hrani zdar.Specialni dik Diovi za tip na Ticket to Ride,tohle je myslim pro me zname dobry uvod ke stolnim hratkam.Snad jsem vas vic pobavil nez pohorsil :) Caute

23.1.2009 15:12:37

Shadow over Camelot
Myslím, že zajímavou volbou by mohlo být i Shadow over Camelot. Kooperativka. Kdo by se nechtěl vžít do jednoho z rytířů kulatého stolo :) Ještě jsem ji tedy nehrál, ale chci si ji pořídit.

28.1.2009 16:43:27

tip k osadníkům
Zdravím všechny. Dnes jsem ve stádiu, že mi osadníci nic moc neříkají, ale začínal jsem na nich. Dokoupil jsem si k nim ještě Námořníky, kteří to ozvláštní. Co je však dle mého soudu nejlepší rozšíření? Jednoznačně Atlantis. Zejména balíček kartiček nahrazující hody kostkou. Čísla jsou tam ve skvělém poměrovém zastoupení tudíž to značně eliminuje faktor náhody. Hru to posune blíže k perlám typu Puerto Rico či Caylus.(Dojem na závěr - měl jsem možnost vyzkoušet Dobu Kamennou a vypadá více něž dobře)

29.1.2009 08:35:35

To Elenistar
Mnohem lepší jsou Kupci a Barbaři jejichž součástí je zrovna tak jak v Atlantisu balíček s kartami Události katanu, které nahrazují kostky. Navíc ostatní drobná rozšíření a varinty z Kupců a Barbarů jsou pro Osadníky mnohem přínosnější a lepší než rozšíření z Atlantisu.

29.1.2009 10:05:21

To Elenistar
Ahoj,
když jsem četl poslední tvou větu tak jsem zase na rozpacích. Doba kammená mi vůbec nepřirostla k srdci.Tím nechci tuhle hru pomlouvat nebo cokoli jiného.Jen jsem se bavil asi se třemi lidmi a všichni si ji vychvalovali a tak jsem si ji koupil.Ale těžké zklamání.Hratelnost byla jednoduchá a přiznám se, že konečné hodnocení takové zmatečné.Zvláště když rozhodnou kary. Tak jsem ji prodal.A najednou čtu tvůj přispěvek a zase musím přemíšlet co jsem dělal špatně.Přitom jsme ji hráli správně a nejméně 10x... :)

29.1.2009 10:45:10

To all
Já mám Dobu kamenou rád, baví mě u ní, že se dá hrát úspěšně z mnoha rozdílnými strategiemi (např. "na kladívka","na domky" nebo "na karty" :-), co je v téhle hře někdy smrtící jsou kostky... Naopak mi vůbec k srdci nepřirostl Shadows over Camelot a to jsem se na tuhle hru šíleně těšil. Zklamala mě ale má v plánu jí dát ještě pár příležitostí :-)

29.1.2009 11:00:07

ad doba Kamenna
jeste chvili a zacnu na tu hru byt alergicky. Zda se mi prehnane vyhypovana a nemuzu si pomoci, zacinam mit dojem ,ze podobne jako u pocitacovych her zacina nekdy vice rozhodovat grafika nez obsah hry. Ten obsah by ani u Doby kamenne nebyl vylozene na zavadu, nicmene mi pripada jako vykradacka kde ceho s hezcim obalem a bohuzel mezerami v hernim mechanismu. Podobny pocit mam i ze hry Cuba. Ale je to muj osobni pohled na vec, snad tim nekoho zase neurazim nebo nezvednu ze zidle:-)

29.1.2009 11:20:26

to SSZGSA
Díky za reakci, jde o to, že jsem ji zkoušel teď poprvé. Nemám s ní tedy bohaté zkušenosti. Než si nějakou hru koupím, nejprve si ji někde vyzkouším nebo se na ní poptám. Závěrečné hodnocení zmatené trošku je, to bez diskuze. Ale na druhou stranu je tu zde díky tomu prvek pamatování to hrál druhý soupeř. Pokud se na tohle zaměříš(podobně jako v puerto ricu počítat soupeřovi body, což jsem zjistil dělá málokdo)máš ohromný trumf proti soupeři, který si hrabe jen na svém písečku. Děkuji ještě jednou za kritický pohled příště se na to zaměřím.

29.1.2009 18:20:28

ještě jednou osadníci
Diky za tip, kupce a barbary jsem v ruce neměl.

29.1.2009 18:21:21

poznámka k osadníkům
No nevím nevím, vychvalovat Atlantis může podle mě jen někdo, kdo nehrál Města a rytíře ... neboť Atlantis je směska dříve volně dostupných rozšíření z internetu a vykradenejch nápadů z Měst a Rytířů ... a za tu cenu mi to přijde jako dost slušná zlodějina ... Totéž se dá říct o nejnovějším rozšíření Kupci a Barbaři ... polovina zrecyklovanejch nápadů z Atlantis (kdo má Atlantis, tohle nekupujte :-) a druhá polovina pár dalších nesourodejch doplňků ... no nevím, mě to jako pořádné rozšíření nepřijde ... radši mám něco velkého a konzistentního jako třeba Hrůzu v Dunwichi než tohle ...

29.1.2009 18:27:42

omluva
omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. mě se na tom atlantisu vážně líbí jenom kartičky. to rozšíření jsem si ani nekupoval. jenom sestrojil ty karty. To jest jen upřesnění

29.1.2009 19:06:21

BRNO a sry za "offtopic"
hraniachtivi ludia z brna, ozvete se mi, ted sem sice dlhodobo v bratislave, ale inak su skoro furt v brne /a negdy medzi 25.2. - 10.03. tam taky na par dni budu/. takze mozeme stretnut a zahrat, pripadne pokecat a doporucit si hry navzajom. piste mi kludne na mail mozete i tel.cislo, nemam problem vam pak cinknut a dohodneme sa pak presne co kde a kedy ;) hram zdar!

30.1.2009 10:18:21

Titan a Nexus Ops
Tak jsme tu, sice pozdě, ale přece :) Titan je super hra, včera jsem konečně dostal do ruky reprint, dřív jsme hrál jen po netu. Hra je to skvělá, vypadá úžasně ALE: je to hardcore hra, která vyžaduje mnoho partií (desítky) aby si člověk mohl říci, že už ví co a jak a stovky her, aby si mohl říci, že je opravdu dobrý. Ve hře je mnoho strategických a taktických možností, jejichž objevování je kouzlo hry. Pokud byla Agricola moc složitá, nemohu Titan s klidným srdcem doporučit. Pokud hledáš lehčí strategii pro 4 lidi, doporučuji Nexus Ops - výborná hra, i když je celkem problém ji sehnat, ale na BGG ji lidé prodávají. Odehraje se za hodinu a půl a je u toho spousta zábavy, angličtiny je opravdu minimum a ještě naprosto primitivní.

30.1.2009 10:35:14

sydo
nexes nafotit tu nexus ops? nebo rovnou i pravidla? :D diki

30.1.2009 11:19:51

2 Voloda
Nechceš používat běžný znak "ch"? To "x" jako jeho náhrada docela znesnadňuje čtení (zvlášť, když jsem teď četl "Nechus ops" :-).

30.1.2009 11:22:57

2voloda
ty bys furt fotil :) Nexus nafotím zítra i s Titánem, chystám se na to. Pravidla ne, jak říkám, nemám scanner.

30.1.2009 11:28:08

To all
Hehe,vidim,ze probiha dalsi kolo rad.Sakra,ale uz mam koupene Age of Mythology a Ticket to Ride:Europe.Narozky mam za mesic,tak ted uz jen cekam :).Mimochodem,docetl jsem se nekde na netu,ze na AoM lze dokoupit 4.rasu (v zahranici).Nevite nekdo,co je na tom pravdy?

30.1.2009 12:31:12

To Sydo
Titan urcite nafot,jsem na to mooc zvedavy,jako velkeho fandu Heroesu mne Titan zajima velmi,i kdyby jen z edukativnich duvodu :)

30.1.2009 12:32:12

pozdě ale přece
sice už je rozhodnuto ale myslím že prvnotně uváděný kritéria docela hezky splní i pilíře země a pak určitě souhlasím s tím TtR evropa.

1.2.2009 14:47:23

Vybíráme z Bazaru

BioShock Infinite: The Siege of Columbia
BioShock Infinite: The Siege of Columbia
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas