Prosba o pomoc - námořní hra

Chci všechny místní poprosit o pomoc s výběrem námořní hry. Hrajeme většinou ve čtyřech - dva manželské páry a rád bych pořídil nějakou námořní hru, ve které probíhají bitvy jednotlivých lodí. Neměla by to být nějaká žetonková hra s šílenými pravidly, nebo Dreadfleet, spíš něco střední obtížnosti, ale ne zase nic lehkého. Zatím jsem se díval na Pirate´s Cove a Merchants & Marauders, ale ani jedna z nich mě nepřesvědčila, že by byla ta pravá. Máte někdo zkušenosti s podobnými hrami???
Délka hry nás moc netrápí, angličtinu nějak zvládneme a období hry taky nehraje zásadní roli.
7.11.2012 17:01:55

Serenissima
.

7.11.2012 17:04:32

Naval Battles
Ale osobně je nesnáším... Zdají se mi nevyvážené, letadlové lodě jsou zbytečně silné, ale synové to mají rádi - a je to až pro 6 hráčů

Jinak taková Pirate Cove je docela fajn.

7.11.2012 20:41:15

re
Pirate's Cove je rodinná hra, pro mě slabší. Naopak M&M jsou podle mě super. Další variantou jsou Kaiser's Pirates, moc hezká, byť karetní záležitost, ve 4 ideální.

7.11.2012 20:45:14

Cabo da Roca
... je přesně to, co píšeš - námořní hra, bitvy jednotlivých lodí, transport zboží i odkrývání nových destiček á la carcassonne. A svého času byla v Levných knihách za 50,-- Kč.

Bohužel, herně a pocitově je to dost blbá hra : - ((

7.11.2012 21:50:13

Loselfos
no tak záleží hodně, jestli chceš hru, která primárně řeší boj (a to bys pak musel jít skutečně do žetonkovek-Close actíon, Flying colors...) a nebo nějakou strategickou, ve které se boje lodí objevují, ale řeší se tam i jiné věci-obchod, stavění přístavů atd. Pokud je to druhý případ, tak ta Serenissima je dobrá volba, zvlášt ted kdy by každou chvíli měl vyjít (nebo už vyšel?) reprint.

7.11.2012 22:19:53

serenissima
Jednoznačně, nutně potřebuji reprint, starou a ještě starší nemám.
Boj, obchod,stavění, vše v jednom.

7.11.2012 23:40:27

serenissima
jde hrát čistě obchodně - bez boje (hodně plánovací a počítací), tak i čistě bojově - drobná úprava pravidel, kdy obchod slouží jen pro vydělávání peněz na stavbu bojových lodí.

A je to hra s absolutně největším bordelem v krabici, když ji otočíš na stojáka !! To ale asi nebude nejpodstatnější informace :)

8.11.2012 02:35:29

All
Díky všem za nápady, zatím to teda vypadá, že se asi budu soustředit na Serenissimu :-)
Žetonkovky by v naší skupině asi opravdu neprošly, přecejen holky chtějí hrát "hezké" hry :-)
Kombinace bojů, obchodu a stavění bude pro ně určitě tím správným mixem, tak snad někde na netu narazím na pravidla, abych si je mohl prostudovat. Jinak vylepšování lodí atd v Serenissimě asi není, že? V tomhle se mi docela líbilo Pirate's Cove.

8.11.2012 07:04:31

Loselfos
Já myslím že ten Pirates cove je ideální. Proč jsi jej zavrhl?
Hra vypadá hezky, jsou tam boje lodí, lodě se vylepšují a člověk se stará jen o tu svou jednu. Není to nijak extra náročné (ale ani úplně primitivní) a herní doba je zhruba hodina a půl.
Po letech hledání ideální pirátské hry, jsem došel k závěru že zrovna Pirates Cove je ze všech nejlepší.
Merchants & Marauders mám sice rád, ale vidím u té hry několik problémů, jako třeba naprosto nezajímavé prostoje než se hráč dostane znovu na tah.

8.11.2012 09:14:30

Trpaslik88
Neříkám, že jsem Pirate´s Cove zavrhnul, jen z něj mám zvláštní pocit. V diskuzi ho ostatní chválí, vylepšování lodí se mi líbí, jen ten vzhled se mi zdá až moc dětinský, ale chci si prostudovat pravidla a uvidím, zatím jen zkoumám možnosti :-)
Jak jsou na tom s boji Merchants & Marauders, případně co jiného ti na nich vadí???

8.11.2012 11:02:55

přidám se do debaty
O M&M jsem začal uvažovat poté, co se zde objevil překlad karet v grafice. Mám totiž rád pirátskou tématiku a kvalitních her (v češtině nebo s překladem) na toto téma je jako šafránu (nebo ještě méně).

Nerad bych plevelil Loselfosovi toho vlákno, protože chce hrát ve 4, ale když se tu otevřela diskuse i na téma M&M, tak bych toho rád využil.

Trpaslik88 píše, že jsou velké prostoje. Což by mohlo odpadnout při hře ve 2. Ale je to ve dvou dobré?

8.11.2012 11:29:17

beholder
uplne mimo. díky za zprávu, že je to v grafice. :) konečně snad rozeběhnu tu německou verzi

8.11.2012 11:35:23

M&M
Ve dvou jsem tuto hru nezkoušel. Vždy jen ve čtyřech. Na prostoje u her jsem celkem zvyklý, u ostatních mě ale často tahy jiných hráčů alespoň zajímají, zde mě často nezajímali vůbec. Stávalo se to především v okamžiku kdy hráč nakupuje a prodává v přístavu.
Jinak ty prostoje zase tak tragické nejsou, nejsou ani tak dlouhé, opravdu mi vadila především jejich nezajímavost.

Dalším mírným problémem je příliš mnoho prvků nutných k zapamatování/sledování - každé pole herního plánu má nějaký efekt, krom toho jsou na různých místech další karty, lodě atd. Tohle všechno pobrat tak aby jste zahráli co nejefektivněji vyžaduje buď delší plánování (respektive prohlížení plánu) a nebo hodit efektivnost tahu za hlavu.

Co se bojů týče, tak ty jsou možné, ale často je lepší se jim vyhnout a hrát si víc "na svém písečku". Navíc hráči kteří se rozhodnou především obchodovat se samozřejmě budou boji snažit vyhnout za každou cenu. Ale plusem zase je že i tenhle způsob hry může vést k vítězství (popravdě možná až moc snadno).

Nechápejte mě špatně, mě se M&M líbí, právě kvůli velmi silné pirátské tematice, hra je moc hezky zpracovaná, má plno super nápadů, questy, vylepšování lodí, války evropských mocností, piráty, prostě všechno co má pirátská hra mít. Po několika zahráních jsem ale získal trošku pocit že Pirates cove nabízí téměř to samé, jen v mnohem přehlednější a uhlazenější formě.

8.11.2012 11:53:33

Trpaslik88
Díky moc za ten popis M&M, to je přesně to co mě zajímalo, jak je na tom tahle hra s boji atd.
Osobně bych rád nějakou hru, kde je člověk právě nucen do toho konfliktu jít a ne aby se mu snažil vyhýbat.
Zatím to teda vypadá, že vyhrává Pirate´s Cove :-)

Ještě malý dotaz, jaký je Blackbeard, složitost tam už bude asi někde jinde,že???

8.11.2012 12:25:37

Pirate´s Cove
mě to příjde jako spíše taková light game, rodinná oddychovka.

8.11.2012 12:39:36

Blackbeard
To je hodně škodící záležitost...Je pravda, že složitostí je oproti PC hooodně jinde, ale díky hutné a realistické pirátské atmosféře ji mám fest rád... Problém s nepřehledností pravidel řeší hezké "výcucy" na BGG

8.11.2012 12:56:41

Blackbeard
Blackbeard jsem zkusil 2x a je to o poznání náročnější hra.
Mě třeba přijde že M&M bere z Blackbearda spoustu principů a používají je v modernější podobě.
Výhodou Blackbearda oproti M&M je, že hráči zasahují do hry i mimo svůj tah (škozením), nicméně já u Blackbearda naprosto postrádám onen dobrodružný aspekt a téma o pirátovi a jeho lodi. V Blackbeardu měníte piráty jako ponožky, někteří vám přežijí jen pár kol a upgrade lodi nebo piráta je tu téměř nulový.

Jinak, ano Pirates Cove je spíš light game, respektive jak se říká beer & pretzels. Nicméně herní doba je mírně přes hoďku a zase úplně plytká odreagovávačka to taky není.

8.11.2012 13:51:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout - insert
Mozkožrout - insert
Akt. cena: 21 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas