Proroctví nebo Vládci podzemí?

Zdravím, chci koupit k vánocům pro rodinu nějakou pěknou hru a strašně mě zaujaly hry od Vlaadi. Jelikož u nás převládá spíš fantasy než sci-fi tak se poohlížím po Vládcích a po Proroctví... Potřeboval bych poradit, po čem sáhnout. Hrát budeme většinou ve čtyřech, ale dobré by bylo, aby se to dalo i ve třech. Budou hrát rodiče, já a desetiletý bratr - ten je ale na deskovky zvyklý a třeba na Osadnících ho vychováváme už od jeho šesti. Pořádné hry, co u nás nejvíc letí jsou třeba Pandemic, Ticket to Ride, Osadníci nebo jednodušší Citadela... Myslíte, že je Proroctví/Vládci o hodně složitější než mnou vyjmenované hry? S větší složitostí počítám, ale zase všeho s mírou :) Poraďte prosím, kterou hru vybrat. Předem díky za odpovědi.
28.11.2011 01:09:57

rox
a neni to tim ze proroctvi turnajove hraje jen pet lidi? ok neni to jen o hode ale take o tom co prijde za karty.
nicmene proroctvi mam rad ale bohuzel se mi celkem ohralo. na vladcich mi vadi to hekticke pocitani a nahaneni bodu v poslednim kole. ale radeji bych volil vladce nez proroctvi

29.11.2011 15:34:51

turnaje
Ono je turnajové hraní i v Proroctví? OMG, tak to je dobrá sada :). Asi zorganizuju nějaký turnaj v Mansions of Madness nebo ne, Cosmic Encounter by byl ideální na turnaj :)

29.11.2011 15:46:17

turnaj
vyhlasuji turnaj LE BOMB, pripadni vyrazeni se mohou ucastnit doplnkoveho turnaje pro mene zkusenejsi v Zombie dice.

ne nechame radeji toho a budeme se drzet tematu ;-)

29.11.2011 15:51:47

rox
Za prvé mám proroctví celkem rád. Ale přikláním s k tomu co říká falco. Myslím, že to moc lidí turnajově nehraje. Tam fakt nic nevymyslíš. Zahraješ si to desetkrát a podle mě mužeš hrát na špičce. ALe nebudeme se hádat. Zkrátka je to talisman like a tudíž to je o kostce. A to ještě dost blbě. na 2k6 je šílenej roptyl. 1k6 by bohatě stačilo. Jediný co mi přijde fakt o skillu, tak je ten šílenej hádankář. :)
A navíc je to dost nevyvážená hra. Stačí abys měl štěstí a sebral čtyřlístkovou louku a nemůžeš prohrát a na druhou stranu porazíš mumii a sice dostaneš super předmět, ale zase pak už prostě nevyhraješ. Ale jako hra dobrý

29.11.2011 20:47:57

turnaje v Proroctví
Nechci lobovat ani pro jednu ze svých her :), ale co říká RoX bych nepodceňoval. Když jsem tu hru kdysi dávno dělal, tak jsem sice taky netušil, že se v tom budou dělat turnaje, a myslel jsem, že to závisí hlavně na štěstí, ale musím říct, že jsem byl nakonec fakt překvapenej. Před tak cca sedmi lety (nevím přesně) jsem byl na Gameconu, a všiml jsem si, že se v jeho průběhu hrajou dva turnaje v Proroctví současně (myslím nějakej Gamecon turnaj, a finále mistrovství ČR), s celkem dost hráčema. To by tak překvapivé nebylo, proč ne, na Gameconu se hraje soutěžně i DrD, ale fakt jsem netušil, že v té hře existují tak výrazně vyčnívající top hráči, kteří prostě vyhrávají náhoda nenáhoda.

Byla tam holka, která tuším z devíti her (většinou ve třech hráčích) v obou turnajích vyhrála všech devět... a její kluk, vyhrál z osmi zápasů sedm (víc ani nemohl, protože v jednom hráli proti sobě). Ok, říkejte si, že je to náhoda (konkrétně cca jedna ku dvaceti milionům, pokud vás to zajímá), ale já si s nimi raději promluvil, a zjistil jsem spoustu zajímavých věcí o svojí vlastní hře, o vyváženosti postav atd. A později s nimi konzultoval vyváženost dalších vydání a rozšíření, protože mé vlastní hře rozuměli lépe, než já sám...

Btw: Možná si už nepamatuju přesně v kterém roce to bylo, a kolik přesně že vyhráli těch her atd., ale jsem si jist, že se ten kluk představil jako RoXan. Takže jak říkám, názor někoho s nickem RoX bych nepodceňoval :)

30.11.2011 01:50:07

Vlaada
Mě jen překvapuje v jakých deskovkách jsou lidi schopni dělat turnaje. Já jsem tím rýpancem nechtěl nějak podcenit skill hráčů této hry, to ne. Jen mi hlava nebere, co vede lidi k tomu dělat turnaj v "RPG" atmosférické hře. Suché počítací eura bez atmosféry ještě pochopím, ale tohle už ne :)

Je to jen můj názor. Prostě mě to jen "fascinuje" :)

30.11.2011 10:32:21

ad earthworm
ja by som vzhľadom na "tvoju hráčsku skupinu" odporučil vládcov podzemí. je to veľmi dobrá a komplexná hra a pravidlá sú smiešne jednoduché. kto tvrdí opak, jednoducho klame. čo je ťažké na ukladaní panáčikov na plochu volení si akcií. omg...čo sa týka už samotného hrania. áno - to je zaberák na hlavu ale výhodou je, že aj keď bude mať tvoj 10-ročný brat možno trošku handicap, stále tá hra poskytuje možnosť sa hrať s vlastným dungeonom a piplať si ho po svojom, čo prinesie tiež dobrý pocit na konci hry aj bez výhry. presne ako sa píše v pravidlách tejto hry :-) ad proroctví - nebudem súhlasiť s tými č tvrdia, že trvanie hrania proroctví môže byť kratiše ako vládcov podzemí. proctví je hra, ktorá sa hra dlho a pri počte hráčov 5 to už nikdy v živote nechcem hrať. hlavne ak v tej grupe ešte je hráč odchovaný na DrD alebo podobných srandách a prepočítava každý hod. to je potom smrť hrať :-) každopádne je to vynikajúca hra a s oboma rozšíreniami ešte lepšia a hrávam ju veľmi rád. v dvoch s oboma rozšíreniami nám to však trvá 4 hodiny. vládci podzemí nikdy nie dlhšie ako 1,5 hodiny. samozrejme prvá hra s nováčikmi je dlhšia.

ad beholder - nuž turnaje sa môžu robiť v čomkoľvek, čo sa hraje na víťaza. mňa napríklad "fascinuje" ako vyčleňuješ počítacie eura bez atmosféry ako suché...hra je suchá do takej miery, ako sú suchári hráči pri nej, aj keď je pravda, že pri agricole sa baviť je takmer nemožné :-D

30.11.2011 11:13:46

Beholder
No já Proroctví neznám, takže nemůžu soudit. Ale rozhodně mě děsí přestava toho, jak lidi dělají trunaj v DrD a někdo vítězí ... to mi přijde mnohem fantastičtější, než jakékoliv dobrodružství pro DrD vytvořené :). ... jestli to nakonec není tak, že to ti lidi dělají právě proto, že je to natolik fantastické ... a dá se to prožít v reálu.
(sorry za offtopic)

30.11.2011 11:45:37

IN

...
A neni turnaj v proroctvi proto, ze pochazi z dob, kdy jeste takovy boom deskovek nebyl a byla to jednoduse top hra sve doby? Mozna to posuzuji moc podle sebe, ale Protoctvi byla moje vubec prvni deskova hra, u ktere jsem pochopil, ze pod pojmem deskovka se nerozumi jen clovece nezlob se a sachy. Takze vlastne diky Vlaadovi uz tri roky strkam penize do novych a novych deskovek. Fakt diky..:)))

30.11.2011 11:52:43

ad IN
si presne môj prípad, aj čo sa prvej hry týka aj času, kedy som sa k nej dostal :-)

30.11.2011 12:39:39

Turnaje...
Napriklad v umeni se soutezi uz stovky let, jen jsou halt kriteria jina nez kdo dobehne prvni, to me teda hlava nebere uplne jiny veci:-)

Ja znam jenom Vladce podzemi, ale rozhodne je dovedu doporucit.

30.11.2011 12:47:03

IN

doplneni
jak jsem tu uz jednou psal, spise nez k Protoctvi bych se dnes priklonil k Mage Knight. Je to prakticky stejne tema, ale opravdu vyborne zpracovane. Klobouk dolu.

30.11.2011 12:53:50

IN
pokud umí všichni hráči anglicky, tak určitě...

30.11.2011 13:26:06

Vladci ale vzhledem ke složení skupiny spíše Galaxy Trucker
Budu jen opakovat co zde již bylo řečeno nákupem Galaxy truckera rozhodně nic nezkazíš, skvělá svižná hra s interakcí, humorem (Pod stromečkem už mě čeká rozšíření).

Vládci podzemí - v současné době asi hra, kterou bych si ted asi nejraději zahrál (už dva měsíce abstinuji od deskovek v Bruselu :/) - troska premysleni, perfektni hratelnost a vhodne i pro relativni novacky (přítelkyně to hrála poprvé a dodnes nevím jak nás porazila).

Proroctví - má první deskovka, přijde mi trošku stereotypní, rozhodně si více zábavy užijeme u galaxy truckera a Vládců

1.12.2011 22:53:24

RoX

:-)
Není pravda, že turnaj v Proroctví hraje 5 lidí - na posledním deskohraní to bylo nějak 15 hráčů. A ano, do finále se pravidelně dostávají ti stejní, stejně tak jako ti stejní dokáží vcelku přesvědčivě vyhrát své hry.
Každopádně - je o "skillu" člověka správně odhadnout, kdy může zariskovat, umět si spočítat, jakou má procentuální šanci na výhru. V talismanu byla kostka všemocná, zde to není tak moc pravda. Finále na letšním deskohraní rozhodla Hůl času - v rukou elfího druida, který za nic někdy kolem 10tého tahu obětoval myslím Zářící kosu a ještě něco.

Prosím, netvrďte mi, že Proroctví je hra o štěstí jako Talisman, urážíte tím tuhle hru :-)

Ale zpátky k tématu - osobně bych právě mnohem víc doporučil Proroctví, protože svého času ho s námi (i na turnaji) hrála nezletilá dcera a bavilo ji to.

P.S.: Pokud myslíte, že je to tak easy, přijďte příští rok na turnaj v Proroctví do Prahy na Deskohraní a ukažte, jak je snadné se po 2 hrách dostat na finálový stůl:-)

P.P.S.: 2Vlaada: Roxane mi ta "holka" už jenom říká, když je na mě naštvaná, takže používám zkrácený nickname RoX :-) A časově to asi tak nějak vychází, fakt je ten, že jsme se účastnili myslím 3 MČR po sobě, kam i kvalifikovat se byl docela oříšek. Tehdy se v kvalifikaci otočilo přes 80 hráčů a "finále" hrálo snad 25 lidí, kdy po 3 hrách se dostali ti nejlepší na finálový stůl - překvapivě jsem tam nechyběl ani já, ani žena.

6.12.2011 13:51:02

RoX
"správně odhadnout, kdy může zariskovat, umět si spočítat, jakou má procentuální šanci na výhru"

To píšeš furt o Proroctví nebo už o Pokeru? :)

Moje fascinace turnajovým hraním Proroctví stále stoupá výše :)

6.12.2011 13:54:58

Vybíráme z Bazaru

Mortum: Středověká detektivka
Mortum: Středověká detektivka
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas