Prodej počeštěných originálů pod cenou

Osobně jsem si nikdy žádnou hru nevyráběl a ani to dělat nebudu, protože se mně prostě líbí originály a myslím narozdíl od jiných, že hry jako zábava drahé nejsou. Neodsuzuji však fandu tohoto specificického koníčku jaký tady všichni máme, že si zkusí doma pro sebe napodobit nějakou hru. Myslím, že tyto fandové podporují "průmysl" deskových her i tak dost a dle mého se o krádež nejedná.

Mě spíš zaráží, jak někdo neustále může na aukru nabízet hry našich dovozců a výrobců za kolikrát menší než poloviční MOC cenu. Ty hry musely vyjít z jejich výroby či distribuce, jelikož jsou počeštěné . Např. teď tam za pár hodin končí Jambo za 210,-Kč, Memoir za 710,-Kč, Karetní osadníci za 231,-Kč. Kde to ty lidi berou a co to je za lidi, kteří takhle snižují hodnotu her? Vždyť na tom nemůžou snad skoro nic mít, chápu, že občas to jsou nějací překupníci od zlodějíčků, ale jsou tam "týpci", kteří to tam "tlačí" pořád. Díky za odpovědi.
29.7.2009 09:05:02

Kren
k tomu dovozu levneji nakoupenych a draze prodavanych na Aukru. Priznam se, ze jsem zhresil a kdyz jsem zjistil, ze ten tezce vybojovany a nekrestansky zaplaceny Nexus Ops na eBayi, ktery me vysel na nejakych bez mala 1500 Kc a pak jsem zjistil, ze to v Australii i s postovnym vyjde mnohem levneji, nevahal jsem, nakoupil jsem tolik kusu, abych je na Aukru s mirnou prirazkou prodal a dostal se postupne z tech 1500 za muj Nexus na tu cenu,za kterou to bylo v Austeralii v oficialnim shopu, kde mi jeste odecetli dan. Ale byly to asi 4 kusy a pokud se bavime o zivnosti, tak jsem tim prodejem nedosahl castky, ktera se priznava na financnim urade a tudiz ten muj kseftik byl o dan z prijmu rovnez osvobozen. Mimochodem na svou obhajobu bych podotknul, ze za utrzene penize jsem si koupil u nas na nejmenovanem webshopu opet deskovou hru, mrk mrk;-) Dale bych na svou obhajobu rekl, ze Nexus u nas neni vubec nikde prodeji (pokud bude mit nejaky prodejce zajem o to k nam Nexus Ops za solidni cenu dovezt, dam mu zdroj, ja uz to prodavat na Aukru nebudu, protoze jsem dosahl toho, co me tolik zralo, tedy ceny meho Nexusu, ktery vlastnim, na prijatelne urovni:-) Rad to sverim nejakemu webshopu ktery se prodejem deskovek zabyva, co ja bych pro rozsireni u nas teto fantasticke hry neudelal:-)))

29.7.2009 22:48:24

Ringo
Tady se bavime o systematicke cinnosti, tohle bych ti fakt nezazlival:)

29.7.2009 23:15:12

ad Aneken
Samozřejmě, že jsem taky myslel systematickou činnost. Vždyť i já jsem na AUKRU prodal asi dvě nebo tři americká rozšíření ke Carcassonne :-). U nás ale stejně nikde nešla koupit.

30.7.2009 09:58:19

Kren
Ja jsem jen chlacholil Ringa, aby nemel vycitky;)

30.7.2009 11:40:50

2 Anaken
tak zase nejake zasadni vycitky nemam, protoze nemam nic proti kapitalismu a otazkou poptavka / nabidka. Kdyby vsichni prodejsci jeli na nulovy zisk, proc by vlastne prodavali: Ja sice nejsem prodejce z povolani, nicmene kazdy se jim v podstate stavame, davame-lido prodeje cokoliv, at uz z jakychkoliv duvodu.

2.8.2009 17:59:50

Zkušenost s KIZ
Nemáte někdo zkušenosti s nákupem v kiz.cz? Přijde mě to dost podivný "obchod". Chtěl bych tam koupit hru Cashflow, nicméně ten systém objednávek spolu s možnou platbou jen předem mě dost odrazuje. Na internetu jsem nic nenasel.

8.8.2009 10:55:17

Ošklivý sup
Já, tam objednala Dominion za velmi příznivou cenu a musím říct, že i když objednávání vypadá velmi podezřele, tak zatím spokojenost. Informují o každé změně objednávky a na každý dotaz opravdu rychle odpoví. Jinak Dominion ještě nepřišel, protože ho v pátek teprv odeslali, ale snad spokojenost potrvá i po rozbalení hry.

8.8.2009 11:25:43

Mialee
A ta objednávka se odešle jak? Přidám zboží do košíku, vyberu se jeden z nabízených termínů a pak tam vyberu způsob platby a zaplatím. A pak jen čekám?

8.8.2009 11:39:13

Ošklivý sup
Ano přesně, tak jak píšeš. Já platila přes účet, tak jsem provedla platbu hned. Jinak vždy zpracovávají objednávky v daný termín a posílají e-maily v jakém stavu objednávka je. Nakonec pošlou odkaz podacího čísla zásilky a dokonce poštovné bylo menší než udávali, tak přeplatek převedli na kiz účet třeba k příští objednávce. Opravdu spokojenost.

8.8.2009 12:02:08

Mialee
Můžeš mě prosím pak napsat, jestli ti ta objednávka přišla ok. díky

10.8.2009 10:25:43

Ošklivý sup
OK, napíšu.

10.8.2009 11:16:50

Moje názory na všechno tady...
...tak nějak globálně.

Když to jenom trochu jde, nakupuju hry v cizině! Ať hodí kamenem, komu to vadí. Pravda, většinou jsou to hry, které nemají jazykově závislý herní materiál (třeba Carcassonne nebo Blue Moon City), ale mám i hry, kde mám karty v němčině - Pilíře světa, Hellas, Osadníci (zlatá edice, u nás se asi prakticky neprodávala). Důvod je často velmi zajímavá cena nebo že nechci čekat na české vydání.
Např. Carcassonne se spolehlivě v Německu v běžné obchodní síti dá koupit pod 10 euro. Teď byla v Toy'R'Us Alhambra + všechny rozšíření za 30 euro. To je 750Kč (při platbě kartou u obchodníka a kurzu minulý týden) a u nás se pod 1700Kč nedostanete.
Hra Zahrady Alhambry (na kterou pro Vás připravuju překlad pravidel a pár foteček, protože to tady ještě není popisovaná hra) mně vyšla na 10 euro. Nic proti Corfixu, ale jejich pravidla podle mně někdo přeložil tak za 6 minut, protože je tam spousta chyb - ve výpisu materiálu jim vypadla jedna barva věže, v originále osmiúhelníkové kartičky zahrad přeložili jako šestiúhelníkové atd. Tudíž si myslím, že jimi nastavená velkoobchodní cena (odhaduji ji na 470Kč, když doporučená je cca 650Kč) opravdu nemá opodstatnění.
Na Vánoce se všude po Německu válely Maxipacky Thurn&Taxis. Za 23 euro jste měli všechny tři hry/rozšíření v jedné krabici. To jest za cenu nižší, než se u nás běžně prodává samotný Thurn. Opět materiál není jazykově závislý a pravidla se dají přeložit, pokud nechcete parazitovat na těch už přeložených (neoficiálních i oficiálních).

Něco jiného je pro mně třeba nákup Kuby a Pilířů. Přece jen české kartičky se hodí, takže Kubu i Pilíře (které už mám německé a kupoval jsem je v Essenu hned po vyjití za běžnou cenu 25 euro) mám ještě i v češtině, abych ke hrám mohl přivést i děti a přátele, kteří jazyk neovládají (já tedy německy taky ani nepípnu, moje jediné "naturlich" se nehodí pro všechny situace).

No ale abych to Německo jenom neidealizoval. Toledo, které se dá sehnat u nich velkoobchodně do 20ti euro spolehlivě, tak maloobchodně ho tam pod 32 euro neseženete. Jméno Růže jakbysmet. A co mně u nich úplně točí, to jsou ti jejich pogermánštění Osadníci s nápisem přes celou krabici Deutschland !!! Velkoobchodně za 18, maloobchodně to germáni berou po dvou domů za 35 euro jen to fikne.

Ohledně prodávání na Aukru. I já jsem tam samozřejmě prodal několik kusů her (počítám tak do 20ti) No nedopřejte lidem z Ostravy, kteří se do německého nebo rakouského Toy'R'Us hned tak nedostanou, aby nevlastnili Carcassonne nebo MayFlower nebo Thurn&Taxis za super cenu! Výdělek? Opravdu v řádu desetikorun, spíš chápáno jako příspěvek na naftu. A teď pozor! Přesto řádně přiznáno a zdaněno!!! Popravdě, nemůžu si dovolit a možná ani nechci, aby mně finančák popotahoval kvůli několika málo prodaným hrám přes Aukro. Tím chci říct, že je klidně možné, že ti týpci na Aukru, o kterých se tu diskutuje, že prodávají hry ve "velkém" je dost možná také mají zdaněné. Jen je prostě dobře nakoupili. Ale pokud se jedná o lokalizované hry, tak to vážně nevím, jak by to dělali. Ale je možné se zeptat lidí v Mindoku na jejich názor, jak prosákávají lokalizované hry v češtině na Aukro za tak nízké ceny. Já osobně na Aukru moc takových věcí neregistruju, spíš ty hry dotažené z ciziny, než lokalizované, takže nevím.

A pokud má někdo morální problém a myslí si, že ty hry pocházejí z nelegálního zdroje, moc ho tady prosím, ať to oznámí úřadům! To myslím vážně! To není práskání, to je prostě vyčištění trhu od nekalých praktik. Samotnému mi vadí, když se jinde prodávají hry počeštěné u českých distributorů za ceny, na které normální český dealer nedosáhne ani velkoobchodně!!! Ale pokud se prodávají za ceny mírně vyšší, než je cena velkoobchodní, je to zase a jen problém té české malosti a ubohosti! Protože český obchodníček neumí nic jiného, než se podhazovat cenou a tak na sebe strhávat pozornost. A český zákazníček v té honbě za nejlepší cenou mu v tom jen a jen pomáhá! Výsledkem není nic jiného, než pokažený trh, nefungující střední společenská vrstva, šedá ekonomika, zdravá "nasranost" lidí, kteří ten byznys myslí vážně a chtějí se tím živit, ale jsou zpruzelí díky parazitujícím pitomcům.

Pokud se Vám zdá můj příspěvek trochu schizofrenní (na jedné straně sám nakupuju levněji v cizině, ne druhou tady brečím nad zkaženým trhem), tak věřte, že i pravda je někde na půl. Situace s cenami stolních her v ČR je ještě celkem dobrá. Něco málo se dá vydělat jak velkoobchodně, tak asi i maloobchodně, navíc zákazník tu cenu vnímá ještě jako snesitelnou a tak za hru vyndat 800Kč je ochotno spousta lidí. Já sám mám na krámě hry nakoupené u českých distributorů a prodávám je za doporučené koncové ceny. Pravda, prodávám jich hrozně málo, protože lidi ke mně přijdou, nechají si o hře povyprávět a pak jdou a na internetu si jí koupí levněji. Jenže mně hry neživí, mám je ve svém krámu s výpočetní technikou proto, že mně osobně baví a proto, abych mohl říkat rodičům, kteří s nevychovaných spratkem si přijdou koupit herní počítač nebo počítačovou hru: "Nechcete tomu svýmu nevychovanýmu usmrkanci koupit raději stolní deskovou hru? PC hra ho odvádí od lidí a od rodiny, kdežto deskovka Vám umožní prožít dohromady spoustu krásné zábavy. Pravda, museli byste i Vy zapojit ty svoje choré mozečky a místo vyhozených kopyt a láhve piva u televize byste museli přemýšlet o obilí a dřevu, o indigu a nebo o rumu. To je Vám pane, podle Vašeho nosu soudě, blízké téma, ne?" A představte si, že ty lidi většinu koupí tomu spratkovi ten počítač a nebo tu stolní hru!
No, to jsem ale odbočil, chtěl jsem tím říct, že já české hry prodávám okrajově, ale cenou se nepodbízím, i když jich prodávám maličko a rád bych samozřejmě hodně. Ale víc než to mně štvou internetové krámy, které hrnou před sebou s jedním procentem krabice s komponentama a myslí si, jak dělají veliký byznys. Ani houby! Jenom kazí trh. Počítačů ani her se neprodá víc jenom proto, že je super cena s jedním procentem. Počítačů i her by se prodávalo mnohem víc, kdyby cena na trhu byla zdravá (tzn. ani vysoká, ani nízká, prostě daná zdravým trhem) a kdyby dealeři kromě obavy o svoje přežití se díky zdravé ceně mohli víc věnovat zákazníkům a dávat jim nějakou přidanou hodnotu, která zákazníka ve finále i potěší a proto se rozhodne koupit!
Takovou zdravou přidanou hodnotu vidím na Světě deskových her. Hezké stránky se spoustou popisů, dobré členění, rozumné ceny. Toho člověka, co to provozuje, neznám, ale přeju mu moc úspěchů v podnikání, protože to dělá dobře. A jen doufám, že popisy ke hrám nemusí bastlit po nocích, vyčerpaný z dennodenní lopoty a z vyplňování formulářů, kterými ho dennodenně bombarduje tenhle přiblblej byrokratickej stát. A že překlady pravidel mu nedělají šikovní kluci po nocích, kteří si tak musí přivydělávat, protože se pohybují v oboru, který je zrovna tak zkažený, jako je maoobchodní prodej IT.
Vadí mi, kolik úředníků je na jednoho pracujícího člověka. Vadí mi, kolik "zaměstnaných" je na jednoho skutečně pracujícího člověka. Vadí mi, kolik lidí je ve státním aparátu a zbytek je ve službách a obchodě, místo abychom vyráběli a tvořili hodnoty. Vadí mi, že i člověk, který chce normálně pracovat a normálně žít, není na stejném společenském žebříčku tak vysoko, jako úplně identicky zařazený člověk pracující ve vyspělé Evropě. Ale to jsem trochu utekl od tématu.

16.8.2009 07:50:07

Offtopic o "zkaženosti" trhu
Co je zkaženého na tom, že část lidí chce co nejnižší cenu? Vždyť to, jestli jim ji nějaký prodejce nabídne je čistě na prodejcích a nikdo je k tomu nenutí (jinak než konkurenčním bojem, což považuji za naprosto legitimní způsob).

A pokud jim ji nabídnout nemůže, tak se holt musí zaměřit na segment trhu, který na ceně tolik nelpí a nabídnout jim přidanou hodnotu, na kterou slyší...

A jak říkáš, že kamenné obchody slouží v dnešní době jako "bezplatné poradny" pro internetové obchody, tak je to podle mého pouze o tom, jestli se to "rádcům" vyplatí díky prodejům, které se pak v obchodě uskuteční. Navíc když se zákazník přijde poradit, tak je to dokonalá situace na realizaci vlastního nákupního aktu. Vždyť obchodník na nakupujícího může působit přímo a osobně a vysvětlit mu, co mu nabízí oproti internetovým obchodům (to internetový obchod nemůže a ty si často konkurují pouze cenou a určitou důvěryhodností).

Jenže spousta kamenných obchodníků (teď nemyslím nikoho konkrétně) než by vymyslela konkurenční výhody a vymezila se tím jasně proti eshopům, zůstane u brblání. Je to tak nějak jednodušší...

Jediné co podle mého názoru kazí trh jsou zásahy státu, které trh často (pár rozumných by se našlo) jen křiví a zaměstnávají armády úředníků.

Konec offtopicu. Pokud někdo na toto téma chce diskutovat, buď založte nové téma, nebo mi napište soukromou zprávu :-)

16.8.2009 13:28:04

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas