Prodej počeštěných originálů pod cenou

Osobně jsem si nikdy žádnou hru nevyráběl a ani to dělat nebudu, protože se mně prostě líbí originály a myslím narozdíl od jiných, že hry jako zábava drahé nejsou. Neodsuzuji však fandu tohoto specificického koníčku jaký tady všichni máme, že si zkusí doma pro sebe napodobit nějakou hru. Myslím, že tyto fandové podporují "průmysl" deskových her i tak dost a dle mého se o krádež nejedná.

Mě spíš zaráží, jak někdo neustále může na aukru nabízet hry našich dovozců a výrobců za kolikrát menší než poloviční MOC cenu. Ty hry musely vyjít z jejich výroby či distribuce, jelikož jsou počeštěné . Např. teď tam za pár hodin končí Jambo za 210,-Kč, Memoir za 710,-Kč, Karetní osadníci za 231,-Kč. Kde to ty lidi berou a co to je za lidi, kteří takhle snižují hodnotu her? Vždyť na tom nemůžou snad skoro nic mít, chápu, že občas to jsou nějací překupníci od zlodějíčků, ale jsou tam "týpci", kteří to tam "tlačí" pořád. Díky za odpovědi.
29.7.2009 09:05:02

nenarocny konicek
Mno nevim, nevim, ale ja jsem to pred nedavnem pocital a mam uz ve hrach auto... Tak nevim, zda je to opravdu tak nenarocny konicek, jak pises. :)

29.7.2009 09:12:15

docela jsem zvědav kam se tahle diskuze dostane? :-D
Jsou to pořád ti stejní uživatelé = "překupnici". A hlavně na aukru už mě nepřekvapí vůbec nic.

29.7.2009 09:13:48

hmm
to me nestraste, tro jsem si asi rozsireni k WoR koupil od nejakeho prekupnika, protoze bylo taky dost pod cenou. Sice nebylo pocestene, ale vyslo me dost levne. Ale bylo to fungl nove zabalene, ve folii....

29.7.2009 09:21:41

Aukro
Myslím žes nepochopil úplně správně fungování Aukra, resp. aukcí obecně. To že někdo vystaví předmět za korunu neznamená, že ho za tu korunu touží prodat. Je to jeho risk, kdy za nepříznivých okolností někdy ztratí, za příznivých jindy vydělá. A ti, kteří tam hry prodávají opakovaně, tak toto riziko akceptují.

Nižší vyvolávací cena přivede více potenciálních kupců a tudíž vyšší šanci, že ve finále prodám za víc. Je v tom psychologie, jakmile jednou přihodím, tak tu aukci sleduji a přidávám po malých částkách až se nakonec často dostanu nad cenu, kterou jsem za to byl původně ochoten dát.

Taky si všimni, že jen malá část her se tam prodá za tu nízkou vyvolávací cenu. Na Aukru platí: nehodnoť cenu v aukci před jejím ukončením. Často v posledních chvílích vystoupá cena předmětu na dvojnásobek, než kde se držela celý týden před tím.

Nemyslím že na Aukru je příliš mnoho kradených her (nemluvím o ostatním zboží, jako jsou mobily atd.) Prostě Aukro je nejjednodušší způsob jak prodat nepotřebnou věc za smysluplnou cenu.

Určitě řada her na Aukru byla nepovedeným dárkem, nebo se lidem jednoduše ohrála a tak ji chtějí vyměnit za jinou (viz nedávné téma herní promiskuity). A aby se jí rychle zbavili, tak jdou s cenou dolů.

29.7.2009 09:53:09

husak
tak pokud je na mysli prihazovaci aukce, tak ok, ale co kdyz je tam na proklate nizke cene uz "kup ted"?

Jinak ale nevim, co koho treba vede nekomu koupit darek za 3 litry, treba WoR + rozsireni a dotycny to hned nerozbalene navali na Aukro s 40% slevou. Taky to proste nechapu. Napadlo me jedine, ze si to dotycny privezl ze zahranici, kde to za proklate nizkou cenu nakoupil, protoze to tam maji proste tak levne.

29.7.2009 09:55:35

husak
Neboj, chápu fungování aukra a píšu tady o lidech, kteří prodávají hry přes akuro ve velkém. Hry se často opakují a pod cenou se neprodají možná první kusy, ale potom již ano. To určitě nejsou nepovedené dárky.

29.7.2009 09:58:53

Ringo: taky nevím, ale jelikož tam nakupuji, tak mi to nevadí. Já je nenutím prodávat tak levně, takže nemám psychický problém to od nich levně nakoupit.

Aldomoro: no předpokládám, že kdyby se jim to nevyplatilo, tak to dlouhodobě dělat nebudou. Taky nechápu, že je baví prodávat s výdělkem okolo 50 Kč na kusu. Když si spočtu čas na vystavení aukce, kontrolu účtu, balení, dopravu na Poštu, tak já osobně bych se na to vykvajznul.
Vím že nedávno tam byla opakovaně Ztracená města, teď Jambo a průběžně tam další týpek prodává Polarity. Není náhodou, že všechny 3 už mám taky doma...
Akorát, safra, ta Ztracená města se mi teď někam ztratila. :-)

29.7.2009 10:17:11

Aldomoro
Ja jsem treba za nejaky prace pro Albi a Mindok byl placenej ve hrach - takze bych to mohl delat taky... Ale snazim se cenu nejak drzet. Priznam se, ze jako prodejce me vic mrzi obchody, ktere nici ceny lokalizovanych ceskych her - jsou takove, kde efektivne nemuzou na hre vydelat ani korunu, protoze na Aukru je to v jednotkach kusu...

29.7.2009 10:18:23

a co třeba
rigno - co třeba to že si za 2500 chce koupit něco jinýho a zrovna je nemá.
aldomoro - zřeba zkrachovalej maloochodník co chce vyprodat co se dá, nebo překladatel co je dostal zadara za překlad.

29.7.2009 10:21:43

to ringo - cizojazycne hry
U cizích her to je vetsinou dovoz z ciziny - taky jsme tak neco kupoval a ten kluk rikal ze proste vychyta slevy v shopech v cizine - koupi si pro sebe co chce a pribere neco dalsiho, co pak nahazi na aukro.

29.7.2009 11:17:40

..
Důvodů je určitě více. S těma dárkama nevidím problém. Prostě dostanete od někoho dárek a nemůžete mu hned vpálit jé mě deskovky nebaví. Tak to prostě prodáte za levně, protoze chcete penize hned a pro vas to nic nestalo.

Me treba zarazi ze jsem na Mallu koupil Puerto Rico uplne nove za 399kc, kouknete se za kolik ho tam prodavaji ted :-) Takby by me zajimal duvod takove ceny...

To preprodavani ze zahranici take neni spatny napad. Kdyz navic vemu vpotaz ze tam mohou mit od urcite sumy dopravu zdarma, tak pribrat nejaky kus, ktery se tam prodava za 40-50 cenu jako u nas a tady ho strelit, vydelat na to a jeste vam to zaplti dopravu.... je dobrej napad...

29.7.2009 14:19:12

to Ošklivý sup
Pokud chceš aby u nás ještě vůbec vycházely lokalizované hry, tak to moc dobrý nápad není :(.

29.7.2009 14:30:23

all
asi vás spoustu naštvu, ale já nevidím důvod proč si nekoupit hru za nižší cenu, zvlášť, když ve světě ta nízká cena je. Ekonomii vůbec nerozumím, ale když máme to tržní hospodářství tak jde asi jen o konkurenci, a prodejci budou muset zlevnit, asi.
no a když to nepůjde tak se budou levnější hry kupovat v zahraničí. alespoň se naučíme i jiný jazyky:-)

29.7.2009 15:06:39

souhlas s Boldrickem
Proč je u nás nižší úroveň než v zahraničí (německo, anglie, usa) a přitom proč prakticky všechno (nejen hry, ale třeba i elektronika) stojí víc než v přepočtu tam?

Nevidím důvod nekoupit něco výhodně v cizině, pokud se to tady prodává za vyšší cenu a nepřeložené. Jiná věc je, pokud se u nás prodává dražší verze v češtině. Pak není (alespoň pro mě) co řešit - česká verze vítězí. Nicméně (alespoň pro mě) je důležitý i faktor pohodlí - je sice pěkné něco objednat o čtvrtinu levněji, zaplatit to přes internet a pak týden, dva na to čekat, ale pohodlnější a rychlejší je zajít si do krámu a koupit to rovnou, byť za vyšší cenu ... pak to mám hned a nemusím se na to dlouho těšit ... :-)

29.7.2009 15:24:25

Merlin
Takovej souhlas bych od fanouska BF necekal;)

29.7.2009 15:37:25

to aneken
Nezapomínej, že já o sobě nikdy nic takového neřekl, všechno je to jen váš vybájený výmysl :-)

A mimochodem, z mých cca 130 her je jich z ciziny jen asi 8 ...

29.7.2009 15:40:23

ad dovoz levnějších her
Souhlasím s Boldrickem pokud se jedná o to když si někdo ze zahraničí sežene levněji pro sebe hru. U Ošklivého supa ale šlo o kšeftování s hrami, bez toho, aby to bylo oficiální podnikání se vším všudy, včetně daňových odvodů a všeho kolem. Aneken má internetový obchod, tak může sám napsat jestli má z každé hry 50% zisk a přehazuje peníze vidlema. A jsme zase u oblíbeného tématu urvat pro sebe něco co nejvýhodněji, hlavně ať do toho nemusím moc investovat. Ono je něco jiného, když se pár lidí domluví a objedná si ze zahraničí několik her aby se podělili o poštovné a něco jiného je když si já sám objednám víc her abych s tím kšeftoval na Aukru - pak to jasně poškozuje seriozní dovozce a vydavatele, kteří musí vést účetnictví, platit daně, starat se o reklamu a o provoz obchodu byť internetového.

29.7.2009 15:54:25

to kren
máš pravdu, souhlasím

29.7.2009 16:08:31

Prodej
No tak zdaleka vidlema zdaleka ne, zatim ani vidlickou;) Problem u levnych her ceske provenience je ten, ze nektere sajty maji nepochopitelne ceny a tim kazi ceny vsem. Vzhledem k tomu, ze vetsina shopu vzdy bude zit hlavne z lokalizaci (viz u nas v zebricku prvni Agricola), protoze se jich prodava radove vice, tyhle shopy kazici ceny pak v horsim pripade zkazi trh natolik, ze muzou vytlacit ty, kteri se tomu venuji, vozi novinky a tak... Kde tak nizke ceny berou, to netusim (asi kazdy chape, ze Vysoke napeti za 500 nemuze byt ziskove), zvlast kdyz to tak maji u celeho sortimentu, nejen u nakych pecek na nalakani. Chapu jako vyjimku shopy spojenych s velkoskladem, ktery svoj zisk realizuji v maloobchode za velkoobchodni marze, tam to chapat jde, ale to by meli zatrhnout vyrobci... Pripad Mihaj.net - Mindok si ho zkrotil, Albi ne... Ted nechci, aby to vypadalo, ze si stezuju nebo dokonce nabadam k tomu, aby se kupovalo na Planete Her, v Hrasu nebo ve Svete deskovych her, jen popsuji situaci, jaka je:)

29.7.2009 16:21:00

to Aneken
Vidíš, a já si myslel, že jsi připojený na Zatrolené hry zpod slunečníku nějaké tichomořské pláže, kouříš drahý doutník a obsluhují tě spoře oděné ženy :-))).

29.7.2009 17:31:39

kren
Ale ja nerikal nic o zivnosti. Tim ze si koupim o nejakou hru navic a pak ji prodam problem nevidim.

29.7.2009 18:10:24

živnost
No právě že jsi nic neříkal o živnosti a chceš na tom vydělávat. v tom je problém.

29.7.2009 18:40:25

kren
protoze prodej 1-2 her za rok neni zivnost. Je to temer to same jako kdybych prodal nejakou hru, kterou mam a uz ji nechci. Stejne tak jako kdyz das obleceni do sekace tak to neni tvoje zivnost.

29.7.2009 20:58:18

Sup
Jasne, dulezity je rozsah te cinnosti. A ti borci to nedelaji s 1-2 hrami rocne, ale treba 10-20 mesicne... Takovych vykuku je plnej internet, nejen ve hrach samozrejme...

29.7.2009 22:23:19

To je podezřelé
Asi je skutečně někde něco špatně. Pokud na Aukru nabízí při odebrání 4 ks Kámen zbraně papír 25% slevu z ceny kup teď 300 Kč, tak to vychází na 225 Kč. To asi nebude z oficiální distribuce, co???

29.7.2009 22:36:49

Vybíráme z Bazaru

Vindication - Archive of the Ancients
Vindication - Archive of the Ancients
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas