Poraďte hru

Ahoj, dlouho jsem se neptal, tak to jdu napravit. Hledám hru, která by bavila i mou drahou polovičku.

Parametry jsou následující:
- Hra musí být dobře hratelná i ve dvou hráčích, ale musí mít možnost dalších hráčů (ideálně 2 - 4).
- Ve hře by mělo jít o prachy, nebo o nějaký majetek.
- Prachy a majetek se musej dát krást! Tzn. někdo si něco syslí a protože moje přítelkyně má nehorázný štěstí, tak když mám naspořeno, tak mi všechno ukradne...
- Nebo se nemusí něco přímo krást, ale musí se dát zabíjet.
- Hra by měla být svižná a mít relativně jednoduché mechanismy (tzn. žádné tříhodinové eposy a žádné hoď 5 kostkami, odečti sílu, přičti obratnost, spočítej počet figurek na bojišti, vynásob výškou terénu, připočti postih/bonus za povrch...)

Hmm, takže jednoduchý, ne?


A nemůžu si odpustit jednu nekorektní poznámku.
Vzal jsem přítelkyni na Deskohraní v domnění, že až uvidí ten svět barev a ty krabice a vůbec, že se taky nadchne. No... je tu malá pravděpodobnost, že by to tak dopadlo, ale když jsme tam vlezli, smrdělo to tam jak v pavilonu opic, potkávali jsme tam divný lidi, který očividně ani netuší co to je šampon a jak se to používá, měli takový ty sjetý pohledy, a celkově to tam vypadalo fakt divně, tak se nemůžu divit, že moje nadšení pro hry nesdílela a spíš došla k názoru, že hry jsou pro divný lidi a že to ona není a že se bez deskovek tedy obejde. Cože mě MRZÍ! Sakra, teď jsem si ulevil. Kde byli uživatelé tohoto serveru, aby to tam zachránili? Hmm?!
16.10.2010 11:51:20

Děkuju
V rozhořčení jsem psal jak prevít.

Moc děkuju za každou radu, která se tu objeví.

16.10.2010 11:51:59

ipetrk
Tvuj postoj pritelkyne je trochu mrzuty a hlavne z duvodu, ze jste tam potkali hodne divnych lidi a ona divna neni, takze vlastne pro ni deskovky nejsou. Dost omezeny nazor. Deskovka by ji mela bavit, ze se ji libi a ne proto, jaky to hrajou lidi :-D Krom toho ona to s nima hrat nebude, bute to hrat preci s tebou a s tebou se citi dobre, ne? :-)
Mate dost tvrde naroky na to, co to ma umet. :-D Me napadla hra Cyclades. Pravidla jsme se naucili za pet minut, jsou vazne trapna. Ve hre se "bojuje" a da se tam zaskodnicit. Da se hrat ve 2 - 4 hracich a cas je tak na hodku asi. Myslim, ze primo okradat se tam neda a primo zabijet tez ne. Proste jen zabijis souperovu armadu. Predem bych doporucoval hru odzkouset, nez si ji koupite. Jinak pokud se ji libi te zabijet, tak potom zkuste neco jako DOOMa? Je pro 2 - 4 a kdyz ona bude pan jeskyne, tak mi ver, ze ji to neprestane bavit asi nikdy ;-) Ale myslim, ze to asi neni uplne hra pro vas. Nekdo rika, ze lepsi nez DOOM je Descent, ale to uz je hra na podstatne delsi dobu. Dal me napadaji nejake farmy. Mozna by byla zajimava civka od Vladi Chvatila. Ale tam nevim, jak to je s poctem hracu, tusim,ze to ale ve dvou hratelne je a Vladovi hry jsou relativne jednoduche ve srovnani s FF hrami.

16.10.2010 12:00:57

ipetrk
Myslím, že by tomu popisu celkem odpovídali City of Thieves, kteří by měli být co nevidět venku.

16.10.2010 12:06:40

to Beholder:
Taky me to napadlo, ale jelikoz to je od FF tusim? Nejak to prevzali ci co, tak se bojim, ze tam bude hodne pravidel a i casova narocnost velka. Takze jsem to vyloucil. Osobne s hrou zkusenosti nemam a tesim se, az ji kamarad dostane a budeme ji moc otestovat, vypada velmi lakave.

16.10.2010 12:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

ipetrk
zožen si Vládcov podzemí. Síce skoro nič z tvojich požiadaviek hh ale určite ju to chytí :) Ja som to tiež kúpil a moju drahú polovičku nemôžem dostať od impíkov :) a toho krásne nakresleného materiálu čo tam je. Mna to sice moc nebere viac ma baví agricola z tohoto súdku ale jej s ato stračne páči a je to u ne na 1. mieste. Takže skús Vládcov a uvidíš nebude sklamaná :)

16.10.2010 12:15:21

Vojtech Musil
právě že přesně naopak, CoT mají extrémně jednoduchá pravidla a mechanismy

16.10.2010 12:19:41

to Beholder
Tak to je fantasticka zprava a potom se priklanim k tvemu nazoru, podle popisu to sedi asi na 100% co ipetrk chce :-)

16.10.2010 12:24:02

ipetrk
... a co Citadela jako předehra? :)
Je to sice "jen" karetka, ale pěkná, ve dvou hratelná, jednoduchá, můžeš zabíjet i krást, akorát jaksi v menším rozsahu.
Jinak na Deskohraní jsem byla ve čtvrtek, měla jsem UMYTOU hlavu, čistá, navoněná, namalovaná. :-D
Jak na tom byli ostatní nevím, měla jsem oči jen pro hry. Smradu jsem si nevšimla :-)
Že je mezi hráči spousta podivínů domácích, to souhlasím. Ale sex provozuje také spousta divných lidí a kvůli tomu se ho rozhodně nevzdám.

16.10.2010 12:53:47

...
... a nedá mi to, abych ještě nedoplnila pro Tvou přítelkyni -snad se neurazíte, když rozvinu ten příměr k sexu -nemusím chodit na swingersparty, když mi tamní lidi připadají divní,ale doma si můžu sex užívat dle svého :)
Že se slečně nelíbilo na Deskohraní, to přece nemá s hraním samotným nic společného.
A opravdu jsem si taky povšimla, že třeba mezi hráčkami je velké procento "šedých myšek" a intelektuálek a podobně, pár nemytých hlav u mužů by se fakt našlo, ale je to spíš o tom, že na výstavě s tématem počítače se najde spousta ujetých domácích kutilů a obézních podivných intelektuálů, ale počítač přece používáme všichni.
Abych to shrnula, chtěla jsem říct, že ti, kteří přijdou na festival her, vůbec nemusí být reprezentativním vzorkem skupiny hráčstva:)
Ale možná by to bylo něco pro zamyšlení pro organizátory, jestli tam tedy nenalákat víc začínajících hráčů, kteří vypadají ještě relativně normálně ;-)

16.10.2010 13:06:52

ikri
Asi tak jak jsi to popsala jsem se to snazil vystihnout, jen to neumim tak dobre podat a mozna to pusobi pak hrube a urazlive :-D
Proste to je o hrani her s lidma, ktere mam rada vyhovuji mi a ne o nekom, kdo prisel na akci.
Jeste dam maly priklad:
1. Byli jste nekdy na nejake velke akci? Pro Tour v MTG atp? Silenost a nekteri lide opravdu stoji za to a necekali byste, ze tam takovy vzorek lidi vubec potkate. Holky, kluci, tatove od rodin... :-D
2. Moje vlastni zkusenost: Jednou jsem byl v Cernem rytiri si zahrat SW miniatury a videl jsem tam chlapa, mohlo mu byt 35+, mel kufrik. Vypadal jako tatka od rodiny, trochu cvok a hral pokemony. To co z nej lezlo? Jak si tam toho kluka vynda a ze z te ruky karet, co mu prisly si vymasti? Nikdo by to do nej nerekl asi, kdybyste ho potkali na chodniku. :-)

16.10.2010 13:21:20

rbx

Ipetrk
jamaica, Duel of Ages, City of Thieves, Isla Dorada, Rush ´n ´ Crash.

16.10.2010 14:05:01

ipetrk
a si si isty,ze toto su poziadavky(mam na mysli hry) tvojej milej?fakt ma nenapada ziadna hra,tvoja polovicky musi byt sakramentsky narocna.ja este zenaty nie som,ale skus sa ozenit,malo by ti z tvojich poziadaviek vyjst asi tak 80% :-)

16.10.2010 22:24:27

Na pravou míru
Ona to v zásadě nemusí být jedna hra. Jsou to prostě určitý principy, který by nám spolu šly ;-) Třeba karetní Monopoly ji baví dost. Ten moment, kdy mě ožulí...

==>Beholder: Díky moc! Kouknu na to...

==>Balorok: Vládcov podzemí se mi děsně líběj! Mám je ve wishlistu už dlouhu... Ale nejsem si jistej, jestli je to ončo. Už takhle hraju málo a nechce se mi kupovat hru jen proto, že se mi líbí a pak doma bude ležet.

==>ikri: Se tě to nějak dotklo ;-) Ale jinak si to vystihla přesně - počítač využíváme všichni, protože chceme, nebo musíme. Sexujeme taky všichni (asi...) protože chceme. Neříkejte, že jste se nikdy nesetkali s názorem, že hry jsou: pro malý, dospělý snad hry nehrajou atp. Moje přítelkyně je v těhle věcech racionální, když zjistila, kolik jsem přečetl fantasy, tak se divila jak to že jsem takovej, jakej jsem. Prostě má naprosto jiný koníčky a nikdy ji nebavilo sedět doma a číst si, nebo něco hrát - já se ke hrám taky dostal teprve nedávno a kdyby mi někdo zapáleně vyprávěl, jak doma hraje 5 hodin deskovku, tak bych se divil. Takže je z její strany je to vůle změnit svůj pohled. Ona nemusí (viz. tvůj příměr k PC) a není jistý, jestli ji to bude bavit (viz. tvůj příměr k sexu). Takže když pak dorazí na takovou akci, tak ji to jen utvrdí v jejím přesvědčení ;-)

==>dajo26: Jak jsem psal, je to souhrn principů, který by ji bavily - a mě samo taky ;-)

==>rbx: Díky Ti!!! Nádherný shrnutí. Něco z toho musí domů (CoT, a RnC jsou moji favoriti!)
EDIT: Tak jsem na to koukal a ta Isla Dorada taky vypadá fajn. Uáá. Budu to muset ještě nějak vyšpekulovat...

17.10.2010 00:12:48 | Upraveno autorem (porovnej)

ipetrk
Mně se to vůbec nedotklo :)
Že jsou hry jen pro malý, to jsem slyšela zatím jen od 13tileté neteře,která odmítla z toho důvodu hrát :-D. Ostatní si netroufli mi to říct. :)

17.10.2010 07:34:56

ipetrk - Bezva finta
Jeste myslim, ze by se vam mohla libit bezva finta. To je takova hodne rychla, jednoducha, ale ne blba, osiraci hra. Akorat teda moc nevim jake to je ve dvou.Myslim, ze by to ale mohlo byt to prave pro tvoji pritelkyni. Kdyztak na BGG je i videorecenze. Anglicky se to jmenuje sneak and snitches.

17.10.2010 09:28:18

rbx

Ipetrk
za málo, tak nějak jsem předpokládal, co by ji mohlo bavit. Jsou to vše spíše jednodušší hry.

17.10.2010 09:48:18

ipetrik
Já mám doma zhruba to samé. Hry jsou pro děti, doma nevydrží jen tak si číst.. Fantasy a scifi je pro mimoně atd.
Jako brát ji ještě někam na hrací akci s cizími lidmi.. To bych ji asi musel nejdřív něčím omámit. Na druhou stranu.. s vyšší koncentrací podivínů jsi měl počítat. Ajťáci taky nejsou normální lidi, stejně jako über-skalní příznivci Tolkiena, Hvězdných válek... Osobně proti nim nic nemám, ale většinový názor nebude zrovna lichotivý.
Mno, jinak u nás doma prošly Kyklady (krást se svým zpusobem také, umožňuje to 1 mytická bytost ze 17), Smallworld, Pandemic, A la carte, Livingstone.. Ale abychom začli hrát z její iniciativy, to musí být opravdu zvláštní okolnosti (max. jednou za dva týdny)
Na druhou stranu mě překvapilo, že když jsem vzal hry a šel za klukama do hospody, šla se mnou z vlastní vůle také a dobrovolně :) Navíc jsme se všichni dobře bavili, takže příště půjde pravděpodobně také..
Je tedy pravda, že hodně tomu pomohla chvála od kluků, jak krásně nabarvila figurky v Kykladach. Mluví o tom doteď, jak musí ještě nabarvit tu poslední..

Tak to zkus také.. Domluvit něco s "normálními" známými a vzít ji s sebou :) Když se hraní spojí se "společenskou" událostí.. Může to pak i ta tvoje vnímat jinak.
A podle toho co píšeš.. Bych do Vládců podzemí určitě nešel. Asi nejde čekat, že se slečna vžije do hry.. Tady to bude platit dvojnásob. S klukama se u Smallworldu vyblbneme, s ní to je jen pokládání žetonů, které mají různé efekty.
Proto třeba byl doma relativně úspěch s A la carte, kdy se máš na sporáku plechou pánev a sypeš do ní koření (může se sypat i do soupeřovy), a s Livingstone, kdy jedna z akcí je tahání kamenů různé hodnoty z pytlíku.
Prostě cokoli, kde děláš něco jiného než jen posouváš zetony.. By mělo mít větší šanci na úspěch.. Aspoň doma to takhle funguje :)
Uf, kdybych věděl jak se rozepisu, asi bych to na iPodu nepsal ale zapl bych PC :)

17.10.2010 10:12:04

Díky díky díky!
==>rbx: Ono mi v zásadě o jednodušší hry jde. I já si rád zahraju nějakou rychlou "blbinu". Ještě mě napadlo - jedna hra ji tam přeci jen zaujala - velký Ubongo, jakmile viděla to množství barevnejch drahokamů... ale to si zase nejsem jistej já, jestli by to nadchlo mě. Zatím mě to nechávalo chladným, takže se na něj teď budu muset kouknout. Spíš se bojím, že vyjma barevnejch kamínků to nakonec nebude bavit ani jednoho.

==>Polda: Díky za duševní podporu. Nemyslím, že by to bylo něco mimořádnýho, že holka na deskovky prostě moc není. Mimochodem. Dominion ji moc baví, a to hlavně když jsou tam kletby a zloději ;-) Ve víc lidech se k tomu taky nechá strhnout. Ale dát si hru jen tak ve dvou, to moc ne. I když poker... Cyklády se mi líběj, ale to co mi navrhl rbx je takový víc funny.

17.10.2010 10:29:07

ipetrik
No na deskohraní jsem byl letos třikrát (s umytou hlavou :)a že by se tam pohybovli týpci se sjetými pohledy... nepřišlo mi. Spíš kupy maminek s dětmi, party vysokoškoláků a pár bloumajících jednotlivců. Připojuji se k tipu oplprokopa - Bezva finta, sice karetka ale dobře hratelná i ve dvou a řekl bych že dokonce i pro páry vhodná - budete překvapení jak často trefíte myšlení toho druhého kam dát zloděje a kam donašeče. Pozor u větších her na dobu přípravy hry před začátkem a vysvětlování pravidel, víc jak 15 min může přítelkyni odradit!

Polda: Bacha, brát přítelkyni do hospody, to je dvojnásobnmá útrata, poloviční zábava :))

17.10.2010 10:35:40 | Upraveno autorem (porovnej)

ipetrk
njn to je presne asi definícia pre vládcov podzemí. Mna tá hra totálne sklamala čakal som ovela viac (prepáč Vlááďa) ale mojej priatelke sa neskutočne páči prevedenie a celkovo ju to baví. Plus je pre nu to že jej tam nemôžem nič zničiť iba tý hrdinovia :) Ako keby neni jej tak hru predám po prvých 2hrách :)

17.10.2010 11:25:39

Panzer
jo, s tou přípravou a pravidly to je taky pravda..

Jinak v té hospode jsem byl za suchara já, protože jsem bande hyricich spoluhráčů vysvětloval pravidla a někdy jsem si musel vynucovat pozornost :) A ona tam zapadla překvapivě dobře. Fakt jsme se bavili :)

17.10.2010 11:42:21

re
Tak ještě jeden můj tip: Dominion, je to o majetku, jednoduché, dobře hratelné ve dvu až čtyřech, dá se tam krást a hezky škodit
Bezva finta je bezva, ale ve dvou bych se toho malinko bál...
Ad freakové: Od té doby, co jezdím na deskoherní akce jsem zjistil, že nemytí freakové jsou v těžké menšině a deskovky hrajou vezměs hodně fajn lidi, viz Zatrocon ;-)

18.10.2010 10:48:44

to ipetrk
1) Jsem fanda do deskovek, doma jich mám něco přes stovku
2) Nemám rád takové hromadné akce jako deskohraní a nezúčastňuji se jich, nejraději hraju doma s přáteli. (Výjimka jsou akce s lidmi tady z Trola)
3) Moje žena deskovky vůbec nemusela, hrávala je z donucení a nechutí hlavně kvůli dětem. Trpělivostí a nenásilím jsem asi během 3 let docílil toho, že žena hraje, hraje ráda a v poslední době dokonce přemlouvá mne abych si zahrál a včera jsem byl na nákupech, sbalila hry a šla hrát k sousedům přes les :D.

Tím chci říct, že každý je jiný a nelze paušalizovat. Hlavně se ničeho nedosáhne nucením někoho horem dolem, ale je třeba nechat svobodu.

18.10.2010 11:09:08

ipetrk
Musíš si vybírat herní akce lépe :) Takový zatrocon nebo Warcon byly (pokud mohu říci za sebe) akce domáckého typu, kde se prostě sešlo větší než malé množství hráčů podobného vkusu a hygienických návyků a bylo to super. Deskohraní je masovka a navíc většina tamních her se do zdejšího vkusu moc netrefuje. Ale vše, co zvyšuje povědomí o deskovkách v ČR je super.

18.10.2010 11:17:19

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Akt. cena: 600 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas