Poradite humornou hru?

Rada bych rozsirila sbirku nasich her. Mame doma klasiku jako Dominion, Citadelu, Osadniky, Activity, Bang! atd. Ted bych rada neco trosku veseleho. Posledni dve jmenovane hry jsou super, ale ve dvou si je clovek nezahraje :(. Pred casem jsme si koupili karetni hru Killer Bunnies, u ktere jsme se kralovsky bavili. Ale casem se to ohraje a do dalsich edic se mi nechce. Poradite mi prosim nejakou hezkou hru, u ktere se vzdy zasmeje a da se hrat pouze ve dvou? Predem moc dekuju za rady!
5.10.2012 05:44:12

hodně nás baví ve dvou

Colossal Arena (bezvadná hra)


Mamma Mia (tu mám moc ráda)


Mr. Jack Pocket (nedávno jsem to vybalila poté, co to rok odpočívalo a baví nás to čím dál víc)

Ticket to Ride (Nordic countries)

YOMI

TImeline

a dobře se bavíme, nevím proč u karetních monopolů (Monopoly Deal card game). Je to taková odlehčená hra, ale celkem zábavná, rozhodně zábavnější a vtipnější než deskové monopoly :-)


5.10.2012 06:14:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Skús
Dobble :).

5.10.2012 08:21:24

Galaxy Trucker
Tam je srandy ajaaaj.

5.10.2012 08:26:44

Humor
Poo the CardGme
Gloom
Infarkt
Braggart
Bylo nebylo
Kraghmortha
Kill the hippies
Roborally
a pochopitelně ASL :-)

5.10.2012 09:24:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Humor
Infarkt - nejhranější z her na letošních osadnících Evropy
Dobble - jedna z nejlepších oddychovek a varianta dvouručné horké brambry nemá chybu.
Obě jdou hrát ve dvou a platí zde, více lidí více srandy.

5.10.2012 09:48:26

Aristoocrazy
Jsem zaujatý jelikož jsem jejím producentem, přesto mi tato letošní novinka přijde v ranku "hráčských her" případně "delších strategických her" velmi humorná. Jde v ní o vztahy šlechtických rodů, jako námluvy, rození dětí a postupnou degeneraci těchto rodů... To vše na středověké mapě, kde jde o území, intriky, dobývání atd.
Myslím, že pokud máte rádi humor ve společenských hrách, tak stojí za povšimnutí...

5.10.2012 12:54:00

to: Jitka
např. Halali, příp. i JAMBO nebo Řím. Ale záleží na vašem vkusu a na to, čemu se vůbec dokážete zasmát?
Dobrá je i karetka Revolver.

11.10.2012 13:09:33

Vládce Tokia
Měřeno smíchem a jeho intenzitou asi nejhumornější hra letošního Deskohraní;) Možná mi to tak jen přijde, bo to vydávají REXhry, ale lidi se u toho hodně baví;)

11.10.2012 13:21:26

hlasuji pro dobble
Dobré pro děti ze školky i partu poloopilých kolegů z práce, i jakoukoliv kombinaci všeho mezi tím, vejde se do kapsy, lze hrát i v hospodě jen než donesou pivo, více miniher v jednom balení, vysvětleno do pěti vteřin, sranda i napětí, pěkná kovová krabička. Pro mě objev roku, rozdáno x kusů jako dárek nehráčům, vždy s úspěchem. Navíc nízká cena, hratelné od dvou hráčů do v zásadě mnoha - třeba i ve více skupinkách.

11.10.2012 20:33:56 | Upraveno autorem (porovnej)

DF
Dungeon Fighter :)

11.10.2012 22:20:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Černé historky
když je partička aspoň 5ti lidí, nejlépe i s nějakýma puberťákama, tak se u toho člověk nasměje. Samozdřejmě, pokud to budou hrát suchaři nebo bručouni, tak to moc vtipný nebude. Záleží hodně na složení hráčů.

13.10.2012 14:05:41

Galaxy trucker
Infarkt, Dungeon fighter, Roborally, Dobble, ...

a ze složitějších - Příšerky z podzemí ;)

13.10.2012 14:36:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vladci podzemi nebo Priserky?
Mili hraci, dekuji vsem za bezva tipy! Vcera jsme si koupili Dobble a je to opravdu super hra. I deti to moc bavi. Navic jsem zacala psat dlouhy seznam Jeziskovi :)
Chtela bych zkusit i jednu z her V. Chvatila. Doporucili byste mi Vladce podzemi nebo Priserky??
Diky!

14.10.2012 00:41:27

vlaadovy hry
z her, které uvádíš, se mi příšerky jeví jako přístupnější rodinnému typu hráčů. úplně pro děti nebo pro náhodnou kolemjdoucí návštěvu není ani jedna, u obou je potřeba hodně počítat a kombinovat. vláďovy hry ale většinou obecně moc nejsou lehké na zvládnutí. ještě bych ti navrhl mrknout na galaxy trucker. já osobně mám od něj ale nejradši arénu, i když je těžké na ni sehnat spoluhráče, manželku nebaví, a taky se dá sehnat jen výjimečně v bazaru, je to přes deset let stará hra.

14.10.2012 08:44:15

vlaada
Tak ještě jsem to konzultoval s manželkou, a podivuje se, proč jsem nedoporučil Bezva fintu. Protože má vždycky pravdu, tak nelením a napravuji. A skutečně, i za sebe můžu říct, že pro rodinnou sbírku má hra řadu plusů - od nízké ceny přes snadná pravidla i dostatečně zajímavý herní mechanismus, kdy vyhraje ten, komu se empaticky nejlépe podaří přečíst úmysly soupeřů. Můžu hru směle doporučit, nezřídka se stává, že kované hráčské vůdčí typy (jako v naší skupině například já, ehm), jsou potupeny a zesměšněny manželkou kamaráda, která se původně ostýchala vůbec na hraní nějaké hry pomyslet. Fungovalo to i na různých teambuildingových seancích s kolegy z práce a můžou to rovnocenně s dospělými hrát i děti z první třídy. A je to hra Vládi Chvátila.

14.10.2012 09:30:38

upíři
Jestli hrajete i s dětma, tak doporučim upíry, nebo-li Dicke luft in der gruft, zde vedeno jako Dawn under - u nás momentálně nejhlučněji doprovázená hra výbuchy smíchu i zděšení.. :-)

14.10.2012 19:07:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Hraju
s kymkoli, koho se mi podari ukecat :D Tedy pres den s detmi (4, 6, 8) a po vecerech s manzelem. Bezva finta vypada dobre, ale stejne bych jeste Jeziskovi napsala o ty Priserky nebo Vladce podzemi. Docela se mi to podle popisu zamlouvalo. Diky za tipy!

15.10.2012 05:45:55

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas