Poradite hru pro manzela na vanoce?

Ahojcek,
Chtěla bych koupit na Vánoce manželovi nějakou společenskou hru. Prochazim internet a zjistila jsem ze je na trhu nespočet různých karetních i deskovych her o kterých jsem ani neslysela. Nemám vůbec predstavu co koupit. Chtěla bych něco dobre hratelneho ve dvou ale zároveň aby to mohlo hrát i více hráčů. Něco trosku logického a strategického. Proste něco zábavného na večery u vinka. Opravdu si nevím rady. Doma máme jen scrable, clovece a dostihy.
Chtěla bych rozšířit naše hry a začít více po večerech hrát hry nez koukat na tv. Takže by toto nebyla poslední hra kterou bych chtěla koupit. Na cene nezáleží hlavně když bude mít úspěch. Moc dekuji.
9.12.2012 16:43:54

re
Rádi poradíme, ten výběr je fakt obrovskej, jen nám ještě napiš, jestli hledáš hru jen v češtině, nebo angličtina neva, jak dlouho bys cca chtěla hrát a jaká témata má manžel rád (historie, scifi, fantasy, horror, sport...)

9.12.2012 16:47:17

re re
a jeste mnozstvi chechtaku volnych k zainvestovani

9.12.2012 16:49:53

ndru - čti
"Na cene nezáleží hlavně když bude mít úspěch"

9.12.2012 16:55:08

Re
Angličtina vůbec nevadí. Oba jsme par let žili v zahraničí takže cestina nebo anglictina. Hru bych asi chtěla hrát více jak pul hodiny ale zase abychom ji za vecer (3-4hod) stihli dohrát. Manžel ma raz sci-fi, fantazii i historii.Miluje pana prstenu, hobita a tomu podobne temata... Já mám rada i horor. Sportovní hru bych nechtěla.
No a finance tak do 1500kc, ale opravdu na ni nezalezi.
Dekuji moc.

9.12.2012 16:56:40 | Upraveno autorem (porovnej)

to ta"drsná"
na tohle nehraju. jednak nejaky cenovy strop proste ma (mozna je vzhledem k cenam her irelevantni, ale nejaky proste je) a jednak tahle veticka implikuje 'na cene zalezi, pokud se uspech nedostavi'

9.12.2012 16:59:34

to Bodlina
jak jste na tom s kartama?

9.12.2012 17:03:32

To ndru
No umime jen zolika a prsi. Takze velcí karetní hrací nejsme.

9.12.2012 17:06:04

ndru
jsi nějaký přecitlivělý, ne? :-) Ať čtu jak čtu, tak na citování zadání neshledávám nic drsného.

9.12.2012 17:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

to Bodlina
njn. kdyz si ponekteri prectou, ze manzel rad tolkiena, tak z toho bude http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/
o takove karty mi slo (e;

9.12.2012 17:25:23

to od'halena'
doktor zakazal se rezat, tak se nekde odreagovavat musim, nae? pouziti rozkazu 'cti' lze vnimat jako nererspektujici a tedy i drsne

9.12.2012 17:28:43

ndru
no, máš to asi fakt těžký.
be happy :-)

9.12.2012 17:31:04

Bodlina
Zkus si pročíst něco o Dorn - Výprava za bránu osudu. Česká hra. Manžela bude bavit a není to extrémní skok do časově i herně obtížných her typu War of the Ring (second edition).

Nebo Cyclades... Ikdyž je fakt, že ve dvou jsem to nikdy nehrál, takže nemohu poreferovat o hratelnosti.

9.12.2012 17:32:50

Dorn
taky doporučuju...

9.12.2012 17:36:27

Bodlina
Tipy:

V roce draka. Jednodušší na pravidla, takže to nebude takový šok z přechodu od scrable, clovece a dostihy. Ale logiky a strategie tam je dost. Dobré v jakémkoliv počtu hráčů.

Sid Meier's Civilization: The Board Game (z roku 2010). Na pravidla už složitější, ale evidentně jste inteligentní lidé, kteří to určitě zvládnou ;). Hratelné ve 2 i více (s rozšířením pro 5 jinak max 4)

Z Tolkienovek bude asi optimální volba Middle-Earth Quest. Semi kooperativní (jeden hraje za Saurona ostatní spolu za hrdiny) atmosférická hra. Hratelné i ve dvou (jinak max pro 4 - Sauron + 3 hrdinové)

9.12.2012 17:41:31

Dorn
No vidíš, už jsme dva :)

Jinak u těch Cyclades to asi žádná hitparáda ve dvou nebude. Neumím si nějak představit, že by mě cokoli nutilo protihráče napadat a už vůbec ne po vodě. Bude to ve dvou asi dost pasivní, protože oba budou dělat podobné věci.

9.12.2012 17:41:55

ad Cyclades
Moc nesouhlasím se saiwerem ohledně Cyclades ve 2. Vůbec to pasivní není. Je to dobře hratelné a zábavné. Kámen úrazu pro někoho (pro mě :) ) může být (nudná) dražba ve 2 hráčích.

EDIT: Napadat tě nutí to, že bez toho nevyhraješ :). Mapa je ve dvou zmenšená a bojovat prostě musíš.

9.12.2012 17:45:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight
osobne neznam moc her , a nemam nahrano tolik co ostatni zde .. ale Mage je skvele fantasy .. takze pokud ma rad fantasy a hral i nejake pc strategicke hry tak ho to chytne :)))

9.12.2012 18:05:00

Beholder
Nechci to tu moc plevelit, ale tu pasivitu v Cycladech jsem myslel tak, že je lepší přes Arese pouze shromažďovat armádu a soupeře napadnout až v případě, že ti dojde na ruku Pegas. Předpokládám, že využívání Poseidona je ve dvou dost omezené, ale jak říkám, možná se pletu, bo jsem to ve dvou nikdy nehrál...

9.12.2012 18:13:50

Mage Knight
Ta se asi nevleze do časového omezení. Navíc to už je vážně hardcore. S podobnými hrami mívám problém ten, že je nikdo nechce se mnou hrát. To může být kámen úrazu v případě, že se majitel nechce scházet v herních skupinách, ale hraje hry pouze pro zábavu se svými přáteli.
Skok mezi sázky a dostihy a MK není nemožný, ale nevidím to jako dobrý nápad.

9.12.2012 18:18:46

Dekuji
Dekuji všem za rady, pripominky a nápady.
Dorn se mi líbí,dokonce jsem po zhlednuti youtube recenze pochopila pravidla což se u mage knight nestalo. Recenzi teto hry jsem musela v polovine vypnout protože jsem se úplne ztratila a vůbec nevěděla o čem mluvi. Zda se mi pro nás "úplne začátečníky" hodně slozita. Jak píse saiwer.
U hry dorn je dobre zakoupit i to rozsireni nebo stačí ten zaklad? Zatím se mi líbí tato hra nejvice. Ještě mrknu na cyclades.
Co se tyče karetní hry pana prstenu vypadá taky zajimave a trosku složite. Ale nerada bych zkoncila s tím ze musím porad přikupovat nové a nové balíčky karet. Místo toho bych raději příští Vánoce koupila zase jinou hru.
Moc všem dekuji.

9.12.2012 18:35:10

Bodlina
přimlouvám se za Dorn, je to fakt pecka, pravidla žádný hardcore a zábava zaručena...Skoro se jen divím, že tě zaujala na první pohled, já jsem na první pohled byla spíš rozčarovaná, přišlo mi to takový jako dětsky nakreslený pastelkama a ty "žetonky"...a na druhej pohled a hned první zahrání (zatím) nepřekonaná srdcovka! Fakt paráda, máme ji doma moc rádi...a když koukám na ten herní plán, tak hned vidím ohromný příběhy (bažiny plný hermanů, krypta plná kostlivců a stoky plné krys, které brzy zaplaví Argos a nad tím vším pán zla Zorkal, brrrr :-) - fakt fantazie...

Rozšíření není, dle mého názoru nutnost...

9.12.2012 18:43:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár námětů
Tedy doporučovat Mage Knight jako první "větší" hru ... to asi ne

Ze svých začátků můžu doporučit následující:

Citadela: Nenáročná, jde hrát v poměrně různém počtu hráčů. Mám jí rád i ve dvou, ale samozřejmě čím více tím lépe. Stojí pár frfňů s koupí bych neváhal

Tikal: Výborná převahovka ... splňuje požadavky na strategickou a logickou hru. Dost o počítání, plánování ...

SmallWorld: Krásná graficky, jednoduchá pravidly, převahovka hezky hratelná v různém počtu lidí, nejvíce se mi líbí ve dvou. Více lidí trochu snižuje ovlivnitelnost vlastní hry. Méně strategická než Tikal

Revolver: Hezká karetka - je jen pro dva.

Přítelkyni baví ještě Poštovní kurýr či Pilíře země, ale mne už moc ne :)

Je toho opravdu velké množství, co si lze vybrat. Schválně jsem volil trošku jednodušší kousky.

Dál bych doporučil i to co tu už padlo: Cyclades, Civilizace, Dorn, ... atd ...

9.12.2012 18:44:16

Ta"jemná"
Jelikož já Znám opravdu jen clovece, dostihy, monopoly a scrable tak me by se asi líbila vzhledově kazda hra. Opravdu jsem netušila kolik moderních deskovych her pro dospělé je na trhu. A ze jsou tak oblíbené a lidmi hrane.

9.12.2012 18:49:39

Bodlina
jj, to jsou opravdu zážitky při hraní těchto her, ale pozor, je to mor, je to mor :-)

Každopádně přeji "dobrou ruku" při výběru :-)

9.12.2012 18:52:15

Bodlina
Já osobně to rozšíření k Dornu vůbec nehraji. Moc se mi nelíbí síla obsažených hrdinů vůči původním. Myslím si, že se základem zažijete spoustu zábavy a když se hra bude líbit, rozšíření jde dokoupit kdykoliv. Není to ten typ her, které musíš koupit hned co vyjdou, protože jsou hned vyprodány...

9.12.2012 19:03:10

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd (EN)
Zombicide 2nd (EN)
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas