peril

Pomozte vybrat best RPG deskovku

Zdravim, nevieme= sa rozhodnut ktoru RPG deskovku kupit, na kazdu som si precital nejaku recenziu, ale nedokazem ich medzi sebou porovnat ktora je mozno najlepsia, najzabavnejsia, pri ktorej sa naozaj nebudeme nudit a vtiahne nas maximalne do hry a do pribehu. Zboznujem RPG kvoli rozvoju postav a pribehu, takze by to malo mat naozaj ten RPG feeling. Hravali by sme vacsinou vo stvorici, obcas aj 5. Hraci cas vobec nerozhoduje, ale chceme nieco na dlhsie, minimalne na 3 hodiny.
Rozhodujeme sa medzi: Proroctvi, Runebound 2nd edicia, World of Warcraft, Descent, Dorn
Mozno som este nejaku RPG deskovku zabudol, tak ak niekto pozna este nieco super, tak by mohol doplnit.
Budem moc rad za kazdu radu a skusenosti, dakujem :))

RPG forever
21.7.2009 13:21:18

Runebound
Nedávno jsme hráli (standard - bez rozšíření). A docela to odsýpalo. Nebáli jsme se riskovat a šlo to. Té délky bych se až tak nebál..

21.7.2009 16:02:46

rbx

peril
Pokud bych volil mezi Runebound a Arkham, tak jednoznacne Arkham. Jinak jak psal Citron, pokud se nebojis v Runeboundu riskovat, tak to muze byt rychle a odsypa to. My to hrajeme ve dvou a oba dva moc neriskujeme a protahne se to klidne na 6 hodin. Jinak co se tyce rozsireni, tak si k Runeboundu kup Frozen Wastes, nebo pripadne Sands of Al-Kalim. Islands of Dread zase az takovou zmenu neprinesla a byl jsem docela zklaman.

21.7.2009 16:16:57

Stepan

Runebound
Zdravím, mám zkušenosti s Arkhamem, Runeboundem a Talismanem (2. edice). Před nedávnem jsem se rozhodoval, co koupit za RPG hru a vyhrál Runebound (Arkham už jsem měl a Talisman nakonec bitvu prohrál). Musím říct, že Runebound nás chytil nebývale. Hráli jsme ve třech asi osm her. Jednu hru jsme byli schopni odehrát za hodinu a půl, ale je to potom opravdu úprk a hru si člověk moc nevychutná. Je tam zoufale málo interakce mezi hráči, ale nám to nevadilo. Mám uděláno už několik malých rozšíření (talenty a kouzla + zvířátka na cestování), vytiskl jsem si variantu s upravitelným herním plánem atd. Tato hra nabízí neskutečný prostor k dalším úpravám. Mohu jen doporučit.
PS: Docela mě překvapilo, že RPG her není zas až tolik (v porovnání například s válečnými hrami)

21.7.2009 16:25:42

po tech 26 prispevcich
jsem se opet utvrdil v tom, ze kdybych kupoval nejake RPG ja, tak proste Runebound:-) Ma vsechny plusy ktere od deskove RPG hry na stole ocekavam. Jedine minus je dlouha hraci doba, ale kdyz chci hrat, tak proc si stezovat na herni dobu, ze:-) WoW mi prijde zbytecne zjednoduseny, Descent musi mit PJ, Talisman neni klasicke RPG, Proroctvi me nebavilo, neskutecna nuda....takze asi tak:-)

21.7.2009 16:56:17

peril

Arkham
teraz som si precital viac recenzii na Arkham a pride mi to naozaj najzabavnejsie zo vsetkych spominanych hier, takze asi pojdem do toho. Chcel by som velmi vyskusat aj Runebound ale momentalne sa musim rozhodnut pre jednu, takze asi idem do Arkhamu,,, diky vsem za rady :)

21.7.2009 17:09:32

rbx

peril
Dobra volba. V Arkhamu hori vsem hracum hodne casto koudel u riti, kdezto Runebound je spis pohodove hrani a toho napeti tam neni moc. Az budes chtit fantasy, tak mas asi jasnou volbu.

21.7.2009 18:10:47

peril
otazkou je co ocekavas od RPG, v Arkhamu sice muzes nastavovat urcite vlastnosti postavy, ale tyse dale nijak nevyvijeji. Neziskavas zadne expy, postavy se proste dale nevylepsuji, Aekham podle me je spise takovy survival horor, ale urcite ne RPG.

21.7.2009 19:26:47

peril
kazdopadne ten Arkham jestli nemas ,tak doporucuji rovnez, protoze je to vyborna hra.

21.7.2009 19:27:14

arkham !.!
na aky zaner si sa pytal? vlastne to je jedno- arkhaaaam! :D
...ale vazne, fajn hra! vrelo odporucam ako ostatni zhypnotizovani kolegovia (:

21.7.2009 19:38:32

RPG
já se taky chystám na nějakou RPG hru a určitě jdu do Descent. Nádherné zpracování prostředí (chodby, dveře, pasti, díry), parádní miniatury potvor různých rozměrů. Různé scénáře = různé chodby + plus rozšíření s hraním "venku" jako kampaň. Prostě Dungeon na desce, to musí být super. Jeden musí být Overlord, ale proč by to mělo být mínus? Další pozitivivum vidím v množství rozšíření. Descent jich má zatím únosné množství. Rozšíření do Runebound jsem se nikdy nedopočítal :)

21.7.2009 19:53:34

Beholder
minus je t ov tom, ze ja osobne bych chtel pipklat postavu a kdyz totez budou chtit vsichni hraci, kdo bude toho overlorda delat? Co se tyce rozsireni, tak Runebound uz je tak jako tak dlouha hra a asi by to byla prvni vyjimka, u ktere bych rozsireni neporizoval, takze by me netrapil ani jejich pocet. Uz tak nemam rad kdyz uz samy o sobe rozsahle hry bobtnaji.

21.7.2009 20:24:02

Ringo
však se může overlord střídat. I hra za něj musí být zábavná...Co se týče rozšíření...tomu sám nevěříš :), určitě bys chtěl mít všechny...

21.7.2009 20:26:26

Beholder
u Runeboundu tomu i verim, protoze fakt nevim co bych s temi rozsirenimi delal. treba u Arkhamu jsem se chystal hned kupovat vsechny rozsireni a dosud k tomu nedoslo, protoze zakladni hra plne postacuje. Ty rozsireni chci defakto hlavne jen kvuli sbirky veci kolem Lovercrafta.

21.7.2009 20:30:33

Beholder
Co se tyce hry za PJ, me na jednu stranu kdyz jsem byl jeste zainteresovany do Draciho doupete strasne bavilo vytvaret dungeony a dobrodruzstvi, na druhou stranu jsem se aktivne nikdy do te role ze bych sve dobrodruzstvi zralizoval nedostal, ale hral jsem jednou normalne radoveho kouzelnika a zjistil jsem kolem role PJ par veci. za 1. tohle musis mit v krvi, pokud nemas dostatek fantasie uplne pro kazdickou prilezitost a neumis to poradne podat, je to nuda (to seasi netyka Descenta, tam je asi dobrodruzstvi dane a jako PJ klades prekazky proti hrdinum)
2. Musis umet hru vyvazit tak, aby byla vyzvou, ale zaroven aby nebvyla smrtici, hrace nebude bavit kdyz je na kazdem kroku PJ drti, zaroven je strasna nuda, kdyz ti PJ rekne "tisicihlava armada nemrtvych, ktera se na vas hrnula ze vsech stran byla spalena na popel tvym fireballem". Asi se to tqkyDescenta netyka uplne, protoze jestli jem ho dobre pochopl, hraje PJ vylozene natvrdo proti hrdinum a snazi se je porazit. Kazdopadne tahle role kladece prekazek by me hrat asi rozhodne nebavila. ale kazdopadne o Descenta jdi, strasne se tesim az to doneses a ja si zahraji nejakou postavu a budu ji piplat, zatimco ty budes PJ:-D

21.7.2009 20:35:33

peril

.
ja to asi spravim tak ze si precitam najskor navody ktore su online a podla toho sa rozhodnem, lebo nemozem kupit 2 hry naraz. Pre Arkham som uz rozhodnuty ale stale ma este pritahuje aj Runebound, hlavne kvoli tomu ze je to viac RPG ako Arham, neviem ci mi nebude v Arhame chybat vyvoj postav, expovanie a levelovanie.
Popripade, nieje tu niekto z Brna ze by sme nieco zahrali aby som sa vedel rozhodnut? :D

21.7.2009 21:13:41

rbx

peril
Pokud chces levelovat postavu, vybavovat ji vsim moznym harampadim, tak v tomto ti Arkham moc nepomuze, tam jde spis o atmosferu a boje, nez o RPG. Naopak Runebound ma tolik vybaveni, ze to za jednu hru nemuzes cele prebrat.

21.7.2009 21:40:05

Ringo
pokud jsem to dobře pochopil tak Overlord s PJ z Dračáku toho mají velmi málo společného. PJ má téměř volnou ruku. Overlord jen háže klacky pod nohy hrdinům v už hotovém scénáři pomocí karet. Může to být zajimavé, ale každopádně to chce imho hodného Overlorda aby ta hra pobavila, protože prý má celkem přesilu nad hrdinama (tohle jsem aspoň vyčetl tady v diskuzi u hry a tuším i Morthe mi něco o tom psal). Jsem sám zvědavý jaké to je a budu jen rád když si to někdy u vás zahrajem a klidně se zhostím role Overlorda a myslím že i Mialee si ráda hodí pár klacků pod nohy :)

21.7.2009 21:57:15

Descent - Overlord
Musím říct že u nás v partě se na pozici OV střídáme zatím dva a mě se hra líbí z obou pozic. Je pravda, že OV je svázán scénářem, ale na druhou stranu, když si vyberete zajímavý, můžete hrdiny dost podusit. Myslím že debata o vyváženosti je složitá - když si hrdinové nalosují dobré vlastnosti a OV nejdou kartym tak si moc neškrtne . Na druhou stranu občas musí ubrat a pustit hrdiny kousek dál, aby je to ještě bavilo :). Jinak jsem vymysleli prima kombo (jen to chce šťastnou ruku při losu vlastností) - pro znalé - Upíří krev (při zabití získáš 1 únavu) a maskr (po zabití zaplať 1 únavu a máš další útok) :)

21.7.2009 22:06:32

tomasV
Ehm, podusit se daji vzdycky ... a kombo je sice hezke, ale overlord ti pro nej musi nachystat podminky, coz prumerne zdatny OL neudela ... ale zase pravda, trochu ho to limituje :)

21.7.2009 22:12:32

Descent
může mi tedy někdo z hráčů Descenta osvětlit, proč bych měl investovat 2000,- do RPG, které je okleštěno jen na rubačku v jeskyni? Descent bych pořídil kvůli figurkám, které bych použil do D&D, jinak význam této hry nevidím v ničem. Pořád mě to láká, ale nějak nevidím důvod, proč si raději nezahrát normální RPG.

21.7.2009 22:24:56

sydo
jestli tím normálním RPG myslíš dračáka na papíře, tak k tomu se dnes velmi těžko shání čas, lidi apod., ten descent je přece jen přístupnější. A právě že to je omezené jen na tu jeskyni se mi líbí. A když tak je tam to rozšíření co je "venku"

21.7.2009 22:29:27

Beholder
čas? Když jedna partie Descenta trvá 4 hodiny?

21.7.2009 22:33:00

RPG vs. Descent
dnes jsem se stal hráčem descentu:-), takže si dovolím malý postřeh. RPG je scénáři a PJ má bohužel nejhorší roly zprostředkovatele a jen se diví jak na to ostatní nemohou přijít:-)
Descent, na proti tomu, je hra dvou frakcí proti sobě. Jak moc vyvážená si nedovolím posoudit, zatím

21.7.2009 22:35:47

SYDO
tak duvodu proc muze byt spousta - nemusis tvorit dobrodruzstvi, nemusis tak moc coby PJ, v Descentu Overlord, trapit fantasii nebot nenastavaji necekane situace vyvstavajici z nevypocitatelnosti lidskeho uvazovani, vse je tak nejak dane, hozeno do predem dane chodby a starejte se. Ja khrac, ktery tou hrou jde, tak Overlord ma dane mantinely, do kterych hodi vse co mu hra da k dispozici. Je to takove plug and play RPG. Ja spise nevidim duvod si tuhle hru porizovat v pripade, ze ji v drtive vetsine budu hrat ve dvou, protoze ani ja, ani zena by nechteli hrat overlorda:-) A kdyz uz jo, tak je asi lepsi, kdyz proti Overlordovi stoji vice hracu.

21.7.2009 22:40:04

PJ
PJ obecně není protihráč družiny. Alespon by to tak mělo být. V descentu tomu tak je. (Nehral jsem ho, ale hrál jsem Dooma) Jak řiká sydo. Pokud máš rad RPG tak ti to žádný Descent ani wowko nenahradí. Proč by si svojí postavičce házel sám klacky pod nohy ve formě špatných vlastností. Pokud ale jsi "RPG" hráč typu find and kill tak descent je asi dobrá volba. Jinak už se kosíbrácho na to těším ;)

21.7.2009 22:40:48

Vybíráme z Bazaru

Wracking Crew scenar
Wracking Crew scenar
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas