peril

Pomozte vybrat best RPG deskovku

Zdravim, nevieme= sa rozhodnut ktoru RPG deskovku kupit, na kazdu som si precital nejaku recenziu, ale nedokazem ich medzi sebou porovnat ktora je mozno najlepsia, najzabavnejsia, pri ktorej sa naozaj nebudeme nudit a vtiahne nas maximalne do hry a do pribehu. Zboznujem RPG kvoli rozvoju postav a pribehu, takze by to malo mat naozaj ten RPG feeling. Hravali by sme vacsinou vo stvorici, obcas aj 5. Hraci cas vobec nerozhoduje, ale chceme nieco na dlhsie, minimalne na 3 hodiny.
Rozhodujeme sa medzi: Proroctvi, Runebound 2nd edicia, World of Warcraft, Descent, Dorn
Mozno som este nejaku RPG deskovku zabudol, tak ak niekto pozna este nieco super, tak by mohol doplnit.
Budem moc rad za kazdu radu a skusenosti, dakujem :))

RPG forever
21.7.2009 13:21:18

proroctví ne
Proroctví mám doma a můžu říct, že se ohraje - není špatné, ale po čase začne nudit...

21.7.2009 13:26:25

ja neradim
jen jsem hledal taky tu nej RPG deskovku a ze vseho mi vitezne vysel Runebound, akorat bych jej nemel s kym hrat, tk jsem myslenku takove hry zatim celkove zavrhnul

21.7.2009 13:27:20

peril
Nejlepší RPG je Magic Realm, ale musíš si jí vyrobit (na BGG jsou materiály ke stažení) a prokousat se krutými pravidly - propracovanost si žádá své.

21.7.2009 13:38:15

peril

Magic Realm
Tak o tom som tiez uz pocul, ale na vyrobu a sprovoznenie niecoho takeho by som si nevedel najst tolko casu a neviem ci by som na to mal aj dostatocne velku trpezlivost.
Nemas nejaku radu ohladne deskoviek ktore sa daju kupit? :) diky

21.7.2009 13:59:55

Peril

proroctvi vs runebound
Co sa tyka proroctvi, moc sa mi zamluva ale ked hovoris ze po case zacne nudit tak to by asi pre nas nebolo najvhodnejsie. Myslis ze rozsirenia nespestria nudnost hry? Lebo rozsirenia k akejkolvek deskovke by boli pre nas samozrejmostou.

Runebound ma tiez moc zaujima, ale kedze som ho nikdy nehral tak si ho neviem porovnat s hratelnostou Proroctvi a podla recenzii mi prislo proroctvi o trochu lepsie, ale to sa teda asi mylim. Aj pri vybere Runebound by sme urcite dokupili nejake rozsirenia.

Preto by som chcel vediet ci je Runebound +rozsierenia lepsi jako Proroctvi +rozsirenia

21.7.2009 14:08:23

Nejblíže klasickým RPG typu AD&D, Dračí Doupě
je Descent. Jen má tu "nevýhodu", že jeden hráč představuje "pána jeskyně" a ostatní hrají za hrdiny. Navíc když si dokoupíš rozšíření Road to Legend, tak nejsi omezený na jeden "dungeon", ale hraní se rozšíří na celou kampaň, kdy po mapě cestuješ mezi jednotlivými dungeony, chodíš do měst nakupovat, léčit se a pod. A mezi herními setkáními si hru ukládáte jako na počítači :-)

Kampaně v Road to Legend jsou vážně na dlouho, ale zase máš možnost si vymazlit svou postavu (pokud tedy nejsi pán jeskyně :-).

21.7.2009 14:16:40

Ostatní
Runebound není špatný (mám ho doma), ale přijde mi hodně pomalý.

WoW - Adventure Game je hezká, prý výrazně rychlejší, ale nemám tolik nahráno, abych mohl soudit. Souboje jsou každopádně rychlejší. A mechanismus je nastaven více konfrontačně než u Runeboundu (lze k němu ale škodící karty dokoupit jako rozšíření).

Velký WoW jsem nikdy nehrál, ale hodně lidí mi říkalo, že je to extrémně o házení kostek (přímo hrstí kostek), takže mne to odradilo. Náhodu ano, ale nesmí se to hnát do extrému :-)

A teď uvažuji o nákupu nové edice Talismanu od Fantasy Flight Games. Perfektní zpracování mě hodně láká...

21.7.2009 14:19:44

Zeus
Ze by dalsi prirustek za nasi reklamu na Zatrolenkach?;)

21.7.2009 14:30:37

Peril
Proroctví nebrat. Talisman je zábava, ale RPG to moc není. Plnění questů je v Return of the Heroes, k tomu existuje také rozšíření. DEscent - nikdy jsem nechápal smysl téhle hry - 4 hodiny prolézat dungeon? Proč si raději nezahrát normální RPG? Dungeon také mohu prolézat dlouho a navíc k tomu vymyslet i příběh, ne jen tupou řezačku.

21.7.2009 14:35:46

peril

zeus
Tak o tom panovi jeskyne v descente som nevedel, to je pre nas asi dost velke minus, neviem ci by to z nas niekoho bavilo.

O tej novej edicii Talismanu pocujem prvy krat, cital som recenzie kde porovnavali Talisman vs Proroctvi a Talisman sa zdal byt odost lepsi, ale vraj sa uz neprodava.

Co sa tyka tej pomalosti Runebound, ovplivnuje to hratelnost? Myslim tym ze ci sa pri tom hraci mozu zacat nudit :) Ale necham si teda poradit..

A keby si mal porovnat novu ediciu Talismanu vs WoW: AG ? Diky este raz za pomoc :)

21.7.2009 14:37:12

Descent
ba ne, kecal bych - kvůli těm figurkám bych si to koupil a pak je používal do klasických RPG :)

21.7.2009 14:37:32

Peril
No Proroctvi me nudilo, i kdyz jsem ho hral primo s Vlaadou, prijde mi desne rozvlacne. Pritom jeho dalsi hry mam dost rad. Maly Wowko nemam moc nahrano, ale je pekny, Runebound taky. Uvazovat muzes i podle ceny. Maly WoW vyjde na 850, Runebound uz na 1250 a Descent a velky WoW uz dva litry...

21.7.2009 14:39:04

Talisman
se prodává - je krásná nová edice od FFG a k ní už dvě rozšíření. Proroctví s esnaží být vybalancovanějším Talismanem, ale pro mě přidalo jen nudu a přitom je hra zhruba stejně dlouhá a o nhodě jako Talisman. Navíc se mi ani trochu nelíbí provedením. Ale mě neber moc vážně, bo proroctví opravdu nenávidím a nikdy si neodpustím příležitost ho pohanit ;)

21.7.2009 14:39:32

2Zeus
kdybys pořídil nový Talisman, mohli bychom překecat rbx, abychom se k němu nakýblovali a zahráli :) jsme na to zvědav jak to vypadá, já mám ten starý a jedině proto, že se mi víc líbí stará mapa jsem si ten nový ještě nekoupil. Ale ta Smrtka a nová Jeskyně... hmm, lákavé.

21.7.2009 14:41:37

přesně
Hráli jsme proroctví i s Dračí říší(rozšíření) a nuda - prostě by to chtělo něco... Sice nemůžu říct, že ho nenávidím, ale radši si zahraju cokoliv jiného ( mám ho doma jen kvůli tomu, že mi brácha hodně těžce sháněl Dračí říši, abych měla radost ...) Hrajem ho cca 2* do roka

21.7.2009 14:44:46

Peril

...
aneken: o cenu mi vobec nejde, ci to bude stat 5 kil nebo 3 litry, budeme sa na to skladat 4 a ide nam o najlepsiu zabavu :)

sydo: tou novou edici myslis konkretne Talisman 4th edition? A kde by som nasiel tie rozsirenia? A je nejaky rozdiel v hratelnosti medzi starym a novym Talismanem?

Takze na runebound asi kasem, takze teraz Talisman vs WoW :D

21.7.2009 14:51:33

peril
ano, tu novou 4. edici (nebo spíš edici 4,5 - tu s těmi plastovými figurkami). Hratelnost je stejná jako u starého, jen přibyly fate žetony, díky kterým si můžeš znovu hodit nepovedený hod. Talisman je zábavná hra k pivu, náhoda je značná a nějaká RPG taktika tam moc není, nicméně mě baví fest. Mám jen starou edici, moc se mi líbí její zpracování, ale ta nová je též super. Na Talismanu jsem vyrůstal, takže svou roli pro mě hraje i nostalgie. Ale nneí to klasické RPG s questy a postava se vyvíjí jen zvedáním síly, vůle a počtu předmětů/kouzel. WoW neznám a ani mě nijak neláká, svět WoW mě nijak nebere, možná proto, že jsem přesycen počítačovou verzí.

21.7.2009 14:58:44

Paradoxně k RPG
Když tak o tom přemýšlím, tak z her, co mám a hraji, tak asi nejlepší RPG je Arkham Horror. Ač není v kategorii RPG, tak jejího ducha naplňuje velmi dobře a je vynikající...

Questy tam jsou (např. rumor karty a v rozšířením pak přímo karty mission, tasks), vlastnosti postav taky (předměty je lze i vylepšovat), vybavování předměty taky, získávání schopností, kouzla, nakupování, souboje s nestvůrami a odměna... Jediné co chybí jsou zkušenosti a úrovně "hrdinů". Ale nějak mi to ani nevadí... :-)

21.7.2009 15:09:14

Zeus
ha, na Arkham jsem zapomněl a dávám Diovi za pravdu, to je fest RPG.

21.7.2009 15:12:43

peril

arkham
super uz som sa na to trosku pozrel a vyzera to naozaj dobre. A odporucili by ste aj nejake rozsirenie?
Takze myslite ze Arham je zabavnejsie ako Talisman? :)

21.7.2009 15:23:43

Arkham vs. Talisman
Za mě 100% :-) Čímž neříkám, že Talisman je špatný... Jen Arkham je prostě vynikající :-)

Pokud rozšíření, tak se hlavně zaměř na ta velká "Dunwich", "Kingsport", "Innsmouth", které do hry přinášení více a inovativnějších mechanismů. IMHO nejlepší z nich je Dunwich.

21.7.2009 15:26:17

rbx

Rpg
Pokud by melo jit o fantasy svet, tak se klonim k Descentu. Runebound mam, hral jsem ho mezi svymi hrami asi nejvice a je hodne dlouhy, az moc. Ale rikal Siaron, ze kdybychom nebyli prizdisraci :-), tak se ta doba hry zkrati na pulku. Asi zbytecne moc zbrojime mezi jednotlivymi levely.

Sydo: Talisman bych zahral, neni nutno me prekecavat :-)

21.7.2009 15:27:17

peril

rbx
ten descent by som urcite volil ale asi by sa nenasiel nikto komu by sa chcelo robit pana jeskyne, takze proto ne.

pri runebound by nam ta delka nevadila, nechceme hravat kazdy den, mozno 1-2x do tyzdna, ale ak je to tak dlhy ze je to az nudny, tak potom radej ne.

21.7.2009 15:37:04

peril
Pokud nejsi rozhodnutý tak si nejdřív všechny hry zahraj a pak uvidíš co se ti líbí nejvíc.
Pokud jsi z Prahy mužeš si někdy zahrát Desvent,já ´budu hrát klidně za pána jeskyně.

21.7.2009 15:57:51

Arkham a WoW: Board Game a tak
Arkham je jednoznačně moje top hra, takže nemohu nedoporučit :-) Skvělá atmosféra, která prochází celou hrou (postavy, události, etc.)
WoW:tBG zase asi nejlíp umožňuje rozvoj postav (schopnosti, kouzla, talenty - výběr, komba, i s ohledem na získané předměty). Ale je to hra kolosálních rozměrů (hooodně velký stůl nebo podlaha :-), pravidla nejsou úplně jednoduchá (ale nejsou tak složitá, jak to vypadá na první pohled) - ale to vlastně pravidla pro Arkham taky :-)
Takže je otázka, co vám víc sedne a co spíš hledáte.
Ještě jedno hledisko - Arkham je rozhodně kooperativní, WoW je týmovka (2 týmy proti sobě - a proti hře), Talisman nebo Runeboundvyloženě kompetitivní

21.7.2009 16:01:12

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
ISS Vanguard ENG + Personnel Files + obaly
Akt. cena: 2750 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas