Pomoc Brblovi s výberom hry

Zhrniem Brblove požiadavky na hru, ktoré uviedol vo "Vaše poslední úlovky":

"Poradte mi nejaku hru kde sa zaobidem bez jazykovych znalosti a navod si stiahnem tu.Caylus a o hre Rok draka uz viem.DAKUJEM.

Ziaden text na kartach,napr.Cartagena alebo Caylus.Nejde mi o navod k hre.

Pocet hracov 2-3,delka nezohrava ulohu,tema:mam rad historiu typu piliere zeme ale kludne napis aj AT hry.Moje znalosti cudzich jazykov koncia pri rustine a madarcine."

Moje vlastné odporúčania, keď sa pozriem na svoju zbierku a ak je, brblo, Tvojou doménou stredovek:

1. Notre Dame. Vyšla s českým-slovenským návodom a je úplne jazykovo nezávislá.
2. World without end - Joe tu nahodil slovenský preklad pravidiel a má to v určitom zmysle najbližšie k Tebou spomenutým Pilířom Země.

7.5.2011 15:30:28

World without end
Tak som si ešte raz prešiel Tvoje požiadavky a WWE nespĺňa tú o žiadnom texte na kartách. Ospravedlňujem sa.

7.5.2011 15:32:30

brblo
Dakujem vsetkym ktori mi tu prispeju.Peco to nevadi,snaha sa ocenuje.

7.5.2011 15:40:10

...
brblo neboj se her, kde jsou karty s textama, často jsou lokalizované i ty karty, jestli máš rád historii a zvlášť středověk, počkej na lokalizaci HIS, je to sice už pro trošku pokročilekší hráče, ale vsadím se, že jakmile si přečteš pravidla, nebudeš mít co řešit. Ještě mě napadla civka od Vládi Chvátila Through the Ages, ta je v češtině i vydaná.

7.5.2011 15:49:22

ozzy
To sa Ti lahko povie,Ja som hracsky panic,mam problemy s hrami ako je Caylus.AT hru nemam odohranu ani jednu.

7.5.2011 15:53:47

brblo
byl jsem na tom steně jako ty, osobně jsem začínal s osadníky a carcassone a talismanem, pak už to šlo rychle: Runebound, Middle Earth Quest, War of the Ring..... Jednoho dne k nám sydo přitáhnul HIS a já jsem neměl ani ánung, do čeho jdu. Hned druhý den jsem si to musel jít koupit.... Všechny ty hry, co jsem popsal, tu mají český překlad, být tebou projedu si to tu, kouknu do pravidel a na fotky a uvidíš sám. Já na odpanění doporučuju třeba Vládce podzemí a jestli máš rád eura, tak Agricolu, to e sice o zemědělství, ale ve středověku :-) Obojí komplet vydané v češtině

7.5.2011 15:59:40

Earth Reborn
Je to hra ze skupiny her, kdy se po plánu pohybuje skupina postav (hrdinů). Střílí po sobě a snaží se splnit zadání mise. Hra má komplikovanější pravidla, než legendární Space Hulk, ale zase jsou pravidla více koplexní a umožňují i interakce s prostředím a střelecké duely (ve SH střílí jen jedna strana, druhá útočí jen na blízko).
Hra má výbornou atmosféru a silný backround. Frakce jsou odlišné a musí se i odlišně hrát. Ns druhou stranu nejsou odlišné zcela:-)
Hrací plán je variabilní a proto má hra vysokou znovuhratelnost.
Hra má zvláštní systém managemntu příkazů a proto je hodně taktická.

Grafické zpracování je skvělé a hra je narvaná kvalitními kompotenty. Když to srovnám s hrami of FFG, tak za svoje prachy dostaneš opravdu kvalitu:-)

7.5.2011 16:02:56

ozzy
Osadnikov mam sfuknutych aj s kupcami-barbarmi a mesta a rytieri taky.Carcassone,Piliere zeme.Zaujal ma Arkham horror ale je tam vraj vela chyb na kartach.Co je to HIS?

7.5.2011 16:05:40

brblo
Moc rád bych ti pomohl, ale tvé požadavky jsou víc než stručné. Zkus se rozepsat a vymyslet si, co nejvíc podmínek, které by hra měla splňovat. Stručnost je v tomhle případě nepřítelem tvým i ostatních, kteří by rádi přispěli.

Napiš, co jsi kdy hrál, co se ti líbilo, co naopak. Kolik minut (hodin nebo dnů) jste ochotni v jednom zátahu hrát. Kolik lidí by hrálo (2-3 jsi psal, víc určitě ne?). Jaký by byl věk hráčů? Raději budovat, obchodovat, válčit, intrikařit nebo kooperovat? Herní komponenty (vadí figurky, dřívka, karty nebo žetonky?). Cenový limit? Byl bys ochotný si vytisknout přeložené komponenty a hrát i s nimi?

Her je v současné době obrovský výběr, a proto jsou všechny tyhle aspekty důležité, aby ta tebou vyvolená splnila očekávání.

Můj tip: Cyclades
Taková universálni hra. Něco mezi euro a AT s "bezbarierovou" jazykovou náročností, protože je vše řešeno symboly, které jsou pak vysvětleny v českém překladu tady na serveru. Trochu toho boje, trochu toho budování, trocha diplomacie a plus něco navíc.

Edit:
Další zajímavé hry by mohly být Smallworld nebo třeba Poštovní Kurýr.

HIS je Here I Stand, ale to je hra pro nadšence a blázny (proto sám jednu mám). Pro tebe by byla zcela jistě nevhodná... alespoň prozatím.

7.5.2011 16:09:14 | Upraveno autorem (porovnej)

MARVIN
Tak s tymto ma asi kopne manzelka do zadku,ozzy agricolu som hral.

7.5.2011 16:09:29

brblo
arkham klidně ber, ty chyby tam jsou, určitě to není profi překlad (lepší je ten, který si tu stáhneš na zatrolenkách), ale hrát se to dá bez problémů. HIS = Here I Stand, ale to zatím počeštěné není, ale už to nebude dlouho trvat :-)

Edit: nebo zkus Smallworld, žádný text na kartách a ženský to maj rády :-)

7.5.2011 16:13:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Sjone
Takze hral som osadnikov,carcassone,agricolu,piliere zeme,caylus,Osadnici a carcassone my uz nestacia.Co sa tyka hry tak mi staci doba hrania do 90minut.Vek hracov medzi 30-35.Komponenty mi nevadia ziadne,cena do 70eur,vyhovuje nam skor to budovanie a obchodovanie ale ani trochu toho valceni nezaskodi.Kludne napis svoje tipy,Ja to vyselektujem a dam Ti vediet.Babo rad!Este som hral dobu kamennu a puerto rico.

7.5.2011 16:19:49

....
a nebo zkus Vinhos, to by se ti mohlo líbit hodně

7.5.2011 16:21:03

ozzy
Chyby su vraj popisane na kartach,ma to byt okolo 30kariet to je dost.

7.5.2011 16:21:28

brblo
Rozhodně se připojuji k sjonemu. Cyclades. Dá se to ve všech počtech. 2-5 Nejlepší tedy v pěti.

7.5.2011 16:22:22

brblo
Pro manželky tento druh her opravdu není ... kup Agricolu:-)
Anebo Shadows ower Camelot, to je hra, kterou manželky milují a nikdo neví proč:-D
Dokonce i ta moje jí hraje ráda ato je co říci ...

7.5.2011 16:23:55

marvin
Agricolu sme hrali,este rozmyslam nieco s kartami,zena masti karty jak stary chlap!

7.5.2011 16:26:42

Marvin
hele nebudeš tomu věřit, moje manželka hraje maximálně Scrabble nebo Bang...., ale teď jsem domů přinesl Burning Blue a ona studuje pravidla jako divá! K neuvěření :-)

7.5.2011 16:27:00

dominion
Ten holky baví. :)

edit: Rozhodně doporučuji. Jednoduchá pravidla. Jsou to kartičky. Některá rozšíření jsou už počeštěná. A úspěšnost u nehráčů a svátečních hráčů se blíží ke 100%. málo interkakce - výborná rodinná hra. Jednoduchými domácími pravidly, mužeš vymyslet handicap, aby jsi hrál i s dětmi.

7.5.2011 16:27:21 | Upraveno autorem (porovnej)

dominion
som mal na Jeziska v ruke,vyhrali to Piliere ale co som cital recenzie vyzera to zaujimavo.

7.5.2011 16:30:37

brblo
Jak je v tom ženská, tak to je konec... Každá rada marná. Chlap je hračička, tomu můžeš podstrčit téměř cokoliv, ale ženský jsou vybíravý (omlouvám se těm pár hrám věrným dámám tady na serveru).

Radši se v tomhle poraď se svou paní, aby se předešlo možnému zklamání. Zkusil bych to na ní s Agricolou a Smallworldem. To jsou takové hry, které ženské obvykle baví. Ty Cyclades jsou otázkou... řekl bych, že spíš jo, ale ruku do ohně bych nedal.

7.5.2011 16:32:35

sjone
by si sa divil,zatial nefrflala ani nad jednou hrou.Ale uvidime co povie na Arkham horror.

7.5.2011 16:41:17

brblo
Podle mě bude brlblat.

7.5.2011 16:45:56

elenistar
asi hej,hororov sa boji jak cert krize.

7.5.2011 16:47:56

kartove hry
ak by si hladal nejaku kartovu rychlovku pre dvoch mozem doporucit Jaipur alebo Ztracene mesta, obidve su skvele, ziaden text na kartach, pravidla prelozene. Pripadne aj Jambo existuje ceska verzia.

7.5.2011 20:53:45

Pokud je žena začátečník, tak bych Agricolu příliš nedoporučoval. Je to dost komplexní hra a navíc relativně dlouhá.

Jambo je určitě vhodnější hra velmi přístupná ženám i nováčkům. Dominion taky může uspět. Ztracená města dokážou rychle chytit ale mohou se brzy ohrát.

Ještě tu nepadla Citadela: středověk, budování, jednoduchá pravidla a přitom velmi zábavná věc s krátkou hrací dobou. Sice karty mají lehce potemnělou náladu, ale nic strašného.

Po čtvrtečním seznámení s Tikalem bych doporučil i jej. Komplexností a hrací dobou se asi nejvíce blíží Pilířům.

EDIT: Puerto Rico: jak jsem na nej mohl zapomenout??? Budovatelská historická hra s potenciálem dlouhodobé závavnosti i po desítkách partií.

San Juan: de facto karetní verze Puerto Rica. Rychlejší, jednodušší ale také zábavná a mnohonásobně opakovatelná hra.

Sankt Petersburg: sice je CZ verze již vyprodaná, ale dá se občas sehnat z druhé ruky. Mám tuhle hru moc rád i když se v ní platí rublem. :)

Alhambra: Taky hodně chytlavá budovatelská hra.

ZH, Alhambra a Tikal jsou jazykově zcela nezávislé a ostatní jsou dostupné v češtině.

7.5.2011 23:16:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Predam Valka Kvetu (Deluxe)
Predam Valka Kvetu (Deluxe)
Akt. cena: 16 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas