Opravdu jsou současné hry nejlepší?

Na BGG jsem si dal vyhledat všechny hry, které mají alespoň 500 hodnocení (aby to nebyly KS exkluzivity, které hraje jen pár lidí) a pak jsem si je nechal seřadit podle hodnocení. Ve výběru jsem vynechal wargame hry, které považuji za samostatnou odnož deskových her. Celkem 92 her má momentálně průměrné hodnocení přes 8.00 a z toho rovných 73 her je data vydání 2014 a novější.

To skutečně momentálně vychází nejlepší hry všech dob nebo je to tak ovlivněno hypem?
7.7.2018 08:49:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Bohatost témat
Já si naopak myslím, že to je jedna ze slabin deskových her. Vždyť kromě euroher se deskovky plácají v začarovaném kruhu - fantasy, sci-fi, post-apo, zombie a cthulhu. Jelikož se v deskovkách stále pořádně neorientuju, často vše konzultuju s databází na BGG, a když jsem si tam zkusil do podrobného vyhledávání zadat tematické hry (eura mě zatím moc nelákají) a dal si odfiltrovat zmíněná klišé, zůstal ten výsledný seznam dost krátký. Vždyť autoři deskovek tahle témata nesmyslně cpou i tam, kde jsou naprosto zbytečná (např. Shadow of Brimstone nebo Fireteam Zero).

A jenom poznámka k tomu, že ten kdo nenajde to, co hledá, tak jenom neumí hledat. Tak já evidentně hledat neumím, protože RPG, které by vyhovovalo alespoň částečně mým představám, se mi zkrátka najít nepodařilo (viz vlákno Nejlepší RPG/dungeon).

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

10.7.2018 12:14:33

Re: Bueno
„Vždyť kromě euroher se deskovky plácají v začarovaném kruhu - fantasy, sci-fi, post-apo, zombie a cthulhu.“ Pokud to chápu správně, teď mluvíš o tématu, že? V podstatě s tím vůbec nesouhlasím.
Tématické zasazení, teda jako příběhový background za mechanikou, je podle mě v deskoherní branži naprosto v pohodě. Já tam vidím slušnou rozmanitost.
Ten zmíněný Fireteam mám docela nahraný a (alternativní minulosti WW2 se sci-fi zápletkou) mě zrovna hodně baví.
Add nejlepší RPG/dungeon – myslím si, že u deskovek hledáš něco, co v současné době prostě nenabízejí.

10.7.2018 14:02:33

springb
Já bych tu premisu že klasické abstraktní hry se neohrajou taky zpochybnil. Z karetních her se standardním balíkem karet mě moc nebaví žádná a šaschy jsou sice o něco lepší (rozuměj, narozdíl od prší nebo žolíka bych je hrát neodmítl), ale taky bych si místo nich radši vybral nějakou deskovku z mé sbírky.

11.7.2018 12:37:45

Nové x staré
Nemyslí ze by nové byli lepší - samozřejmě lépe vypadají, mají lepší kompenenty a tak ale herně je to podle mě cca stejně .
Rozdíl je tom množství
Jestli předním vyšlo 100 her za rok 2 byli kvalitní tak teď když jich vyjde 1000 tak je 20 kvalitních a to tedy znamená ze v celkovém výsledku řekneme 100 nejkvalitnějších bude proste většina těch novějších ... btw ty fakt dobře se většinou stále vydávají , reeviduji, reedicuji reprintuji atd ...

A k těm temtum ty témata jsou klišé pravé proto ze jsou populární , to ze je to jen více toho stejného co už tu bylo nemění nic na tom ze je to tu proto ze to proste hraci chtějí ... podobně jako každá druhá kniha je detektivka nebo milostný roman a film akční střílečka, nebo romantická grcka.

11.7.2018 13:47:41

Vybíráme z Bazaru

Gùgōng (CZ)
Gùgōng (CZ)
Akt. cena: 25 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas