Oblíbenost českých vydavatelství

V poslední době se roztrhl pytel s lokalizacemi a vydáváním deskových her v rámci českých vydavatelství. Zajímal by mě takový menší průzkum mezi hráči, jak si ve Vašich očích jednotlivá vydavatelství stojí a sestavit podle toho žebříček, kam můžete promítnout veškeré aspekty jako: sortiment her, přístup, osobní zkušenosti a jiné objektivní a subjektivní dojmy.

1. Fox in the Box (jednak s úctou oceňuji práci, preciznost a nadšení Davida při lokalizaci "ne - jednoduchých" her a zároveň mě v současné době nabídka her FitB oslovuje zdaleka nejvíce)
2. Albi (jsem moc rád, na jakou cestu ohledně vydávaných her se Albi vydalo, malý škraloup za nepraktickou krabici k Hellas a za výsek v kartonu pro kostičky k rozšíření Scythe;)
3. Mindok (děkuji za vydání Studené války; v nabídce mají stále dost zajímavých kousků; nezapomenu na totální fail při pořádání turnajů na Deskohraní v Praze "za umístění si jako cenu vyberte v našem stánku hry, která nejsou označeny křížkem - kdyby mi je někdo neukázal, tak je hledám dodnes)
4. Blackfire a Rex hry ( u Bf se u mě pocitově zlepšila vstřícnost ke komunitě, ale ne všechny rány jsou ještě zhojeny, u Rexů bych si v současné nabídce dokázal vybrat jen Blood Rage, jinak orientaci na větší množství malých her tolik nefandím, očekával jsem trochu větší exkluzivitu... (P.S.: taky mě sejří, že mi z planety chodí pravidelně poškozené krabice a když jsem si objednal pořadače na žetony, přišly mi s nepasujícími víky)
4.6.2018 18:35:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Malé hry
Loni se to holt tak nějak sešlo, větší hry jako Nájezdníci, Marťani a Clank se nám svezly do 2018, takže to mohlo působit, že chcem dělat jen měnší věci;) Ale letos to bude právě naopak - Mage Knight, Ex Libris, Honba za Prstenem, Aeons End, Říše Příšer, Roll Player, to jsou vše velké hry.
Pro nás je fakt těžší se k některým věcem dostat a často i v boji o hru prohrajeme. Namátkou jsme chtěli dělat Scythe nebo Mars: Teraformace, na Zombicide už jsme byli i domluvení, ale pak CMON cuklo a dalo to jinam, takže z pozice menšího musíme vybírat zajímavé věci, nemáme ultrajednoduchý přístup k licencím jako třeba BF... A ani tržní sílu Albi, které si může dovolit nasekat více kusů.
Jinak jsem teda rád, že se tu schází i fanoušci REXher, ocenění naší práce nás vždycky fakt potěší.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

5.6.2018 12:24:28

Oblíbenost...

Souhlasím s Kubrtem, jsem rád za všechna vydavatelství, s žádným z nich nemám problém a alespoň je z čeho vybírat.

Pokud se ale podívám na svojí skromnou sbírku (cca 40 ks včetně rozšíření), jednoznačně vedou Rexhry. Na druhém místě MindOk a Albi.

Klukům z Rexher opravdu fandím, výběrem her mi sednou nejvíc, líbí se mi jejich přístup a děkuji jim za dobrou práci.
Jen tak dál!

5.6.2018 13:32:30

Rexhry
Udělali jste mi velkou radost hrou Břink! Moc se na ni těším. Roll player byl taky příjemný šok. Mage Knight sice není můj šálek, ale oceňuji, že jste to nevzdali, a dokázali si to prosadit. To vzbuzuje velký respekt.

5.6.2018 13:33:22

Oblíbenost
Spíš bych se ptal, jestli tu máme vyloženě špatné vydavatele. Často se tu nadává na Blackfire a uznávám, že některé překlady úplně nevyšly, ale jinak mi přijde, že se fakt snaží, vozí sem skvělé (a často i riskantní) hry apod.

Nakonec to hodnocení stejně asi bude ovlivněno tím, kdo kterou hru vydává. Já jsem třeba rád, že je na náš malý trh tolik vydavatelů a vychází toho v češtině vážně hodně - navíc se díky širokému záběru dostane na tituly všeho druhu.

Za sebe bych zmínil, že třeba Blackfire mi hodně sedne do vkusu, dost her mám od Mindoku, Albi do toho teď šlápli výborně a u REXíků je u toho vidět osobní nasazení (navíc skvělé hry), navíc pomáhají i s distribucí cizojazyčných her.
---
Autor hry Velryby ničí svět

5.6.2018 13:39:34

Bedikk
Absolutne suhlasim, pekne napisane :)

5.6.2018 13:43:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Kurdt57 - naprostý souhlas
Kubrte, moc pěkně jsi to napsal. Nebudu sestavovat svůj žebříček, protože jsem zaujatý každou chvíli jinou hrou :) Jsem rád, že vychází spousta pěkných her. A že jich je!
Všem těm dobrým lidem v čele i těm skrytým v zákulisí s úctou děkuji za jejich práci, která nám přináší tolik radosti a zábavy :)

5.6.2018 15:34:20

Bedikk
No, on to BF má tak trochu "vyhrané" tím, že je exkluzivním zástupcem pro FFG (a teď i Asmodee?) - takže má snadný přístup ke spoustě krutopřísně slintózních her, ke kterým všem ostatním zároveň blokuje přístup. A k tomu má BF takový ten korporátní přístup, že se s nějakými "chybičkami" moc nemaže. Což štve hodně lidí (v komunitě hráčů), protože přístup hráčských firem (MindOk, Rex...) je diametrálně odlišný.
Pravda je, že poslední dobou je tu hodně vidět MichalBF (doufám, že mu nekomolím nick), který se snaží vymývat hráčům písek z očí navátý v dříbějších letech. Nicméně loňská akce akce s TI4 na startovači to BF zase dost "polepila"...

5.6.2018 15:42:56

...
1. FitB - zase máme světový unikát,co vychází od Davida v CZ, mají
jinde jen v angličtině.
2.+3. Albi+ Rexhry
4. Mindok
5. Dino+Piatnik

CGE - ano je to vydavatelství,ale beru je spíše jako autorské studio,u nás trochu jiná liga. Hry u nás nechají vydávat někoho jiného,ať je nezatěžuje distribuce atd. Hry si vyrábějí sami v Čr.

Dino - mám pocit ,že všichny vydavatelství mají radost,že Dino zůstává u Člověče a Dostihů. Protože kdyby začli vydávat i jiné hry,tak se svým zázením by valcovali všechny.

A nakonec bez pozice ti co to dělají jen na kšeft,mají své chytré řeči,vyžírají hry jiným(kvůli možnosti vydávat v Německu nebo třeba v Rumunsku) a pak to pěkně do...ví.

5.6.2018 17:33:46

Sympatie
Největší moje sympatie mají Rexhry a Fox in the box, co se týče přístupu k deskovým hrám. Co bych dal za to, kdyby měli k dispozici hry FFG, od kterých mám nejvíce her..

Albi a Mindok respekt k tomu jaké hry začali vydávat, pomalu vytlačují ze skříně ty od Blackfire. BF musím ale také pochválit, protože ušli dlouhou cestu a už pochopili, že značka a exkluzivita, která jim zajišťuje hry s jistým příjmem, nestačí a začali s námi také komunikovat a starat se více o své produkty..

5.6.2018 19:52:31

Fandim vsem, ale...
Fandim vsem nasim vydavatelum, krasne ten nas maly cesky trh syti.
Ale prece jen musim vyzdvihnout FitB - je to k nevire, ale az diky tomuto vydavatelstvi se nazyvam sberatelkou her, protoze i kdyz je obtizne najit spoluhrace a dostat jejich hry do hlavy a na stul, tak je proste musim ve sbirce mit. Vzdycky si u nich temer vse predobjednam, tuto potrebu u jinych vydavatelu nemivam.
U ostatnich (Albi, Blackfire, Rexhry, Mindok) sleduju trh a vyzobavam, co me prave zaujme.
Prijemne me ted prekvapil Piatnik se svou prvni hrou z ocekavane trilogie Century-cesta koreni. Vnimam to jako zajimave zmrtvychvstani.
Kazdopadne smekam kloboucek vsem. Jen tak dal!

6.6.2018 22:43:01

Vybíráme z Bazaru

Codex naturalis
Codex naturalis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas