Nezapomenutelné herní zážitky

Napadlo mě založit jedno vlákno na to, aby se lidé mohli podělit o své zážitky z her. Zažili jste při hraní něco, o čem jste se bavili ještě týden nebo na to vzpomínáte do teď? sem s tím!

Začnu tím, co mě k tomuto vláknu inspirovalo - sobotní partie Cosmic Encounteru:
Kontroluji 4 planety, mám před svým kolem a mám vyloženou technologii Xenon Lasers (přidává nebo odebírá 1 z mého bojového součtu) - technologii, které se každý smál, když jsme ji vyložil a já se přiznám, že jsme z ní také nebyl nadšený, ale byla levná, tak proč ne. Začínám své kolo a soupeři hned reagují - vzhledem k tomu, že mám 4 planety jsem největší hrozba, alien Kamikaze tedy vytahuje svůj trumf - Střelu Omega. Nerozmýšlí dlouho a pálí, jedna z mých kolonií je rozmetána po celém vesmíru spolu s planetou, na které stála - jsem zpět na 3 koloniích. Otáčím svůj cíl a útočím, obránce si věří a nezve do obrany nikoho, v ruce má svou obrannou Flare, kterou se zatím úspěšně bránil, tu mu svým artefaktem ruším a obsazuji 4. kolonii. Opět jsme jedno kolo od vítězství a mám nárok na druhý útok. Určuji soupeře a šikuji lodě do útoku. Obránci jde každý na pomoc a proti mě tak stojí flotila 12 lodí. Rozhodnu se hrát vše nebo nic a pomocí své Flare karty obětuji téměř celou mou flotilu rozloženou na planetách a za každou obětovanou loď posiluji útok o 3. Pokud prohraji, je to se mnou bledé, bo bych měl na každé planetě jen jednu loď a jeden Artefakt Mor (bere hráči 3 lodě a karty) by mě vyřadil. Hrajeme útočné karty, soupeř přihazuje posilování, já mu ho svou schopností ruším, soupeř mé rušení ruší artefaktem. Skóre je 32:32 (při remíze vyhrává obránce) a soupeři si plácají rukama nad stolem. Pár vteřin smutně koukám a... uhodli jste - Xenon laser se zapojuje do hry. Soupeřům tuhnou úsměvy, má pěst vítězně letí ke stropu spolu s oslavným křikem. Servírka leknutím pouští solničku, štamgasti gratulují, soupeři znechuceně koukají na Xenon Laser. Dokáže tohle váš kečup (nebo Puerto Rico)?

A teď vy, pochlubte se.
2.2.2009 08:43:09

rbx

Magic
Nikdy jsem Magic nehral, pravidla neznam, ale ty karty se mi vzdycky hrozne libily. Muze mi nekdo potvrdit moji domenku, ze pri hre o ty karty proste prichazim? Ze kdyz prohraju se souperem boj, tak mu sve kart odevzdam? Nebo je moje celozivotni domenka mylna?:-)

9.2.2009 21:44:52

rbx
naštěstí je mylná :), o svůj pracně vymazlený balík po prohře rozhodně nepřicházíš ;)

9.2.2009 22:27:42

rbx

Arkham + LNotE Zombie Game.
No tak to potom nechapu, proc jsem do toho nikdy nesel, ale to uz je off-topic a radeji mlcim. Co se tyce meho nezapomenutelneho herniho zazitku, tak se mi libila asi 4. partie Arkhamu, kdy potvore chybel jeden zeton k vitezstvi a v nasi zdecimovane particce uz zbyl jen jeden clen, ktery uz by dalsi kolo utoku neprezil. No a ten hodil uzasny hod, kterym potvoraka dorazil. Bohuzel to bylo uz pred cca 3 mesici, takze to neumi podat tak barvite jako vy tady okolo, se vsemi temi detaily. A taky si pamatuju, jak jsem si sam se sebou hral The Last Night on the Earth, Zombie game a poctive hral jak za lidi, tak za zombiky a kdo by me sledoval, tak by si myslel, ze jsem blazen, protoze jsem si sam pro sebe mluvil, nadsene jsem nadaval svemu zombie ja, kdyz jsem decimoval brokovnici zombaky a naopak jsem slintal nad uspechem particky zombie, ktere obklopily vnadnou studentku :-) Jojo, to bych si nekdy zahral ve vice lidech nez v jednom :-)

9.2.2009 23:09:02

rbx
Sákryš, přijeď do Berouna, pustíme Night of the Living Dead a pak popadneme brokovnice :)

9.2.2009 23:19:23

Magic
jj,byl to Healing Salve,pekne :). A k vydavani novych edici apod. mne netrapi, protoze to hraju jen s jednim clovekem po hospodach, baliky mame delane jen z nahodnych karet.
Presto jsem do MtG vrazil za ty dva roky tak 4k,ale nebylo to nutne,staci udelat variabilni slabounky balik,ktery pokazde chodi jinak a je to OK...

10.2.2009 08:28:58

MtG
Taky jsem hrál.A jak se mi to líbilo.Ale když jsem se rozhodl chodit na turnaje, tak to bylo jen prohra,prohra,víhra a tak.Nebavilo mě, když mi někdo radil jak musím do balíčku dát tohle a tohle což by vyšlo na 2000,-. Magic jsou neskutečně drahou hrou ale jak tu píšete skvělou. Jelikož jsem se rozhodl i karty sbírat, tak to bylo opravdu náročné. Když však Wizzards zavelo 4x sadu za rok, tak jsem si řekl, že už to opravdu přehánějí a přešel jsem na deskové hry.Což je zatím to nejlepší.:D Jen mám teď doma kupu karet a nevím co snima!:D

10.2.2009 11:20:48

To SSZGSA
Jj,kdyz jsem videl lidi,co hraji s peclive pripravenyma balickama,ktera jsou vymyslene do posledni karticky,tak mne ani nenapadlo chodit hravat turnaje.Mne MtG bavi jen jako oddechovecka s prateli,kdyz jsem jednou hral s pokrocilymi hraci (hra 2 proti 2),zabava byla tatam. Odveta ovsem byla zabavna velmi. Protoze souperi hrali s kartama stahlyma z netu, tak jsme je napodobili a k nej Sliverum,co jsme nasli (sliveri produkujici manu,imunita vuci kouzlum,neblokovatelni,vzajemny boost...) jsme pridali Black Lotusy, Moxy (zepry byli zakazane ci co,ale protoze jsme byli tak slabi,tak nam je povolili) - pak bylo poteseni sledovat prezirave usmevy, ktere postupni tuhly vic a vic :). Ale to nebylo pratelske hrani jako spis snaha jim oplatit vyprask z prvniho klani. ... Ale jako pratelska hospodska hra je to super

10.2.2009 12:49:14

ještě jednou MtG
kamarád říkal, že díky konkurenci šli s cenama dolů + ještě nějaký komerčně ekonomický důvody, který si nepamatuju. takže je poslední dobou problém sehnat kartu za 100kč (samozřejmě jsou). Dále je to zběratelská hra, takže když chcete můžete do ní narvat miliony. Ale protože mě docela bavil, tak jsem právě ke hře s kamarády a přítelkyní koupil ony dva balíčky, no a na turnaje se nechystám, hraju jen pro radost.
Ostatně já klidně i prohraju, když se u toho pobavíme a mluví se o tom ještě pár dní. Což platí pro všechny hry:-)

10.2.2009 12:50:56

To Drussbard
K těm Sliverum, já je moc nemusel.Já jsem miloval Rebel. To pak byl šrumec, když jsem si je tahal z balíčku a pak z hřbitova.Z našich kluků, co jsme to hráli jen tak tak jsem neměl konkurenci.Ale i to zašlo, když přišla škola a všichni najednou neměli čas. Ale souhlasím tady i s Boldrickem, základní balíčky neboli PCD jsem miloal.Byl vždy vyvážený a někdy jsem vyhrál já někdy moje slečna. Hlavně Ravnica byla super.Ty obrázky z města mě prostě nenachají ani dnes odpočinout.:D

10.2.2009 14:34:35

To SSZGSA
Ja Slivery taky nemusim,s kamosem jsem je ani nehral,protoze co se tyka nasich funny baliku to nebyla hra,ale cekani,kdy vyhraju.Ja je hral tehdy jen jako odveru "profikum",protoze udelat silny Sliveri balik zvladne i laik :)

10.2.2009 15:29:24

trocha odveci (:
pre mna je nezabudnutelna jedna hra z dectva, klasika tej doby-nakup policok a nasledny zisk ked mi nanho niekto skoci, ala dostihy a sazky. Problem je ze si neviem spomenut ako sa volala, ani ju nikde najst doma ani na webe. Mozno mi niekto z Vas pomoze ju objavit (: Hra mala dost vystredne farebne ladenie, ruzova, zlta a podobne. Hlavna crta je ze tam boli akysi Ken-ovia (manzel barbie:) obleceny v sakach(sa mi mari) a tych si clovek kupoval ako kone v dostihoch, to je tak vsetko :D ou

22.2.2009 17:40:00

osadníci
po dlouhé do jsem si zase zahrál. Tentokrát na turnaji v osadnících. Sice to není ulpně to co bych rád ale zaplaťpánbůh.
Takže k zážitkům.
Ze 4 her jsem dvě vyhrál což vzhledem k faktu že naposledy jsem osadníky vyhral snad před lety bylo velmi potěšující.
Porazil jsem při tom ceného soupeře z herního klubu v poslední hře a sice o bod takže další plusový bodík.
No a pak zážitek z asi nejrychleji oderané partie kdy jsme ve 2. kole turnaje byli vyškoleni naprosto neuvěřitelně během 15 min. bylo po hře a mimo vítěze jsem ostatná měli 3 nebo 4 body

20.3.2009 00:02:44

malé rýpnutí;-)
ještě to sice není zážitek, ale bude. Dnes jedu ještě s pěti podobnými blázny na odlehlou chatu a s námi Starcraft, Galaxy Trucker, Axis and Allies, Space Hulk, Fury of Dracula no a ještě něco a samozřejmě i pár piv.
Těším se jak malej Boldrick:-)

20.3.2009 14:16:56

pivo
mě včera pivo stálo hru. Po partičce Warrior Knightů jsme klasicky vytáhli Hive. Měl jsem bílé a soupeře zahnal do defenzívy, ale jelikož on pil kolu a já pivo, začal mít brzy navrch. Partie se nakonec protáhla na půl hodiny a já dostal na budku.Kdepak, Hive a pivo jen na jedné straně nejdou dohromady :)

2 Boldrick - přeji pěkný víkend :)

20.3.2009 14:21:25

top race
moju priatelku uplne pohltil Top race, tak sa jej to vcera zapacilo, ze uz nic ine ani nepocujem, takze nova hra do zbierky je na svete :D

21.3.2009 00:49:12

Axis and Allies
Včera večer vypukl velký pokus o změnu historie. K mé smůle k ní ovšem nedošlo (hrál jsem za osu). Hráli jsme ve třech. ostatní šli na pivo, hlupáci:-)
Začali jsme asi v šest. Německo zahájilo útok na všech frontách. Dobylo kavkaz i sever ruska a zastavilo se až před Moskvou. Japonské císařství vyčistilo pacifik a zaútočilo na amerikou podporovanou čínu. To vše během dvou hodin. A pak nastala série vyrovnaných bitev. Zahynul nespočet vojáků, zničilo se neuvěřitelné množství techniky. A ruští mužici:-) nakonec dokázali naše tygry a pantery pobít svými kladivy:-). Skončili jsme v půl třetí ráno:-) ve chvíli kdy jsem přišel o armádu v takovém rozsahu, že by její vytvoření zabralo další dvě hodiny a to jen v případě, že by proradní spojenci na mě neútočili:-). Vítězná japonská flotila také utržila takové ztráty, že nedokázala vytvořit totální převahu. Možná by dokázalo ještě válku zvrátit, ale samotný štáb, už byl vyčerpaný.
Naprosto úžasné hraní, už se těším na další boje.

22.3.2009 20:46:56

boldrick
ja chci takyyyyyy ... posledni axis partii jsem sehral nekdy na podzim .. uz jste zkouseli ty advanced pravidla, nebo se porad mydlite na klasiku porad stejne monotonne ? :) KGF a IPM :-P

23.3.2009 12:26:27

to Siaron
ještě jsem si advenc pravidla nečet, takže podle klasiky.
Ale nuda to rozhodně nebyla;-) pravděpodobně budem hrát +- do čtrnácti dnů tak ti dám vědět

23.3.2009 12:45:14

boldrick
Tak ja nemluvil o nude, pro me axis neni nuda (ikdyz mnozi by se mnou nesouhlasili :)) ), jen jsem mluvil o monotonnosti, protoze dle zakladu je v podstate 1, dobre, mozna 2 strategie, ktere se daji nazvat vitezne (samozrejme, nahoda je potvora), a cokoliv jineho je v podstate hazard ... zatimco to co hrajem my se odehraje pokazde jinak, se stejnou sanci na vitezstvi pro obe strany :)

23.3.2009 12:57:31

TI3
Včera jsme hráli asi 5,5 hodiny Twilight imperium ve 4 hráčích, s klasickými pravidly, jen s Distant suns a tím, že Imperial strategy card dává 1VP. Úvod patřil expanzivně hrajícím Yssarilům, kteří velmi rychle začali napadat a blokovat nezkušené Naalu. Hacanové a moji Jol-Narové si především hrabali na svém písečku ve své části galaxie. Yssaril svoji expanzi rozšiřoval,dokonce obsadil domovský systém Naalu a začal ohrožovat i Hacany s kterými svedl několik bojů o méně významné planety. V kritickém hlasování o popravě vesmírného tyrana však byl naprosto proti očekávání zvolen naprosto mírumilovný Jol-Nar a to především proto,že nedlouho předtím obsadil Macatol Rex.Tímto hlasováním byl značně oslaben a přislíbil pomstu všem ostatním rasám.Jeho oslabení se snažil postupně využít Hacan,jeho nečekaná invaze na Mecatol však byla odražena. Díky velkému počtu bodů se poslední dvě kola nesla ve snaze zabránit Jol-Narům ve výhře.Yssarilův průlet červí dírou slavil částečný úspěch na několik málo okamžiků dokonce zabral Jol-Narům domovskou planetu Nar.Také se pokusil obsadit Mecatol,hlavně díky vysokému stupni pokroku obránců a jejich PDS se mu to těsně nepodařilo.Patetický a zoufalý pokus Naalu dobýt Mecatol s jedím Cruiserem vezoucím jednu pozemní jednotku nestojí téměř za zmínku. Na konci šestého kola vítězí Jol-Nar dosažením desátého vítězného bodu. Druhý končí překvapivě Naalu s 8 body těsně za ním Hacan. Suverénně poslední s cca třemi body zůstal paradoxně Yssaril.Teď mi na desetihodinnové směně v práci po necelých 5 hodinách spánku sice padá hlava na klávesnici, ale za to vítězství to stálo :-)

23.3.2009 16:09:09

ti3
pokud jste hrali pomoci zakladni objectivu, tak zadny div .. tam totiz nejsou body za expanzi a boj, ale za poklidne farmareni :) Ale jinak to zni jako dobra hra :)

23.3.2009 16:37:21

Titan:)
Kdyz o tom tak premyslim, tak rozbalovani Titana je herni zazitek sam o sobe:) Nebo spis loupaci, nikdy jsem se tolik nenaloupal:) Jeste ze loupani her tak miluju - dycky odhanim zenu, abych si mohl vylupovat sam:D

1.5.2009 11:15:46

loupání
to já dycky musím napsat kamarádce, ona by mi neodpustila, kdyby si nemohla párkrát loupnout :) u Titana jsme se vyřádili fest.

1.5.2009 12:15:24

loupání
Asi jsem nemocný...Všechny žetony zásadně loupu sám a při své oblíbené hudbě, zavřený v pokojíčku ničím nerušen.To by bylo asi normální ale když pak každý žeton dokola ošetřuji lepidlem a nožem ořezávám ostré nevystřihnuté zbytky už si normální nepřipadám. :)
Runeboud šel, nebylo toho hodně a práce rychle utekla.Arkham? Základní ušel..ostatní rozšíření mám ještě připravené.Pak přišel Starcraft..To už jsem si řekl, že nikdy více..Ale TI3 mě dostal..Dělal jsem to celý týden!!! Už nikdy více....( Co mě asi čeká jako další lahúdka?!:D )

2.5.2009 00:53:10

SSZGSA
no, nekupuj si wargames, zastřihávání žetonků je hrozná pruda :)

2.5.2009 12:02:22

Vybíráme z Bazaru

Hit Z Road
Hit Z Road
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas