Naprieč vekmi

Ktorá zo stolných hier sa vám doteraz najlepšie hrala, a zároveň najlepšie evokovala historické obdobie alebo žáner, ku ktorému bola tématicky navrhnutá?
Neobmedzujte svoj subjektívny výber iba dátumovými hranicami, pridajte nové kategérie - žánre, obdobia, podľa ľubovôle. Ideálne do zátvorky uveďte aj hru, s ktorou sa dá vaša vybraná "najlepšia" hra porovnať - hier je už veľa, a teda by to mohlo ísť.
25.9.2012 23:14:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Naprieč vekmi za seba
Pravek: Pravek (Doba Kamenná)
Starovek: Antike (7 Divu sveta)
Stredovek: Notre Dame (Pillars of the Earth)
Novovek: Vysoké napětí (Továrnik)
Sci-Fi: Galaxy Trucker (Dobyvatele vesmiru)
Fantasy: Middle Earth Quest (War of the Ring)
Naprieč vekmi: Through the Ages: Story of Civilization (Sid Meier's Civilization: Desková hra )

25.9.2012 23:17:59 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
Ahoj, už když jsem četl tvůj první příspěvek, tak mě jednoznačně napadl Starověk = Antike. Ta hra má úžasnou atmosféru, to jsme se shodli.
Sci-fi ani fantasy moc nemusím, takže za sci-fi jednoznačně Stanice Paranoia, není to takové přehnané sci-fi s vesmírnými koráby. A to mám ještě Nexus, ale to beru jako takovou pohádku. Zkrátka Stanice Paranoia je pro mě více zkousnutelné sci.fi, než Nexus.
Za fantasy volím SmallWorld, opět proto, že nemám rád moc fikce a SW si z fantasy dělá pěkně legraci :-)
Za novověk bych volil určitě Twilight Struggle. Typicky středověkou hru s hrady a rytíři asi nemám, ale pokud jde o to období, tak volím Sekigaharu, ta je skvělá.

26.9.2012 08:57:34

...
u mna suhlas s Through the Ages: Story of Civilization (ale Wilsonova Civka? nema to byt CHvaatilova?)... U mna to jednoznacne zarezonovalo s temou prierezu celou historiou civilizacie.
Sci-Fi: Space Empires 4X a High Frontier
20.st.: Twilight Struggle a 1989
18.st.: Maria (pripadne Wilderness War)

26.9.2012 10:47:48

Venca81 a Gaspar
Venca, jasne, s Tvojím avatarom to ani inak nešlo :-)
Gaspar, Wilsonovou cívkou som mal na mysli Sid Meier's Civilization: Desková hra, už som to opravil.
Vďaka páni za posty, možno si tu niekto nájde aj ideálnu hru - inšpiráciu pre tú "svoju" historickú dobu.

26.9.2012 11:10:32

BGG
Dal som to tam tiež (http://www.boardgamegeek.com/geeklist/147695/poll-pecovarhys-through-the-ages). Kto chcete, zahlasujte, vďaka.

29.9.2012 23:51:14

Naprieč vekmi
za mna z toho co mam:-)
Starovek: Antike (Olympos)
Stredovek: World Without End (Pilliere Zeme)
Novovek: Colonial - dokonala simulacia zamorskych objavov so vsetkym, co k tomu patrilo
Sci-Fi: Mám jedine Nexus Ops
Myty a legendy: Cyclades, Shadows over Camelot

30.9.2012 10:04:54

Vybíráme z Bazaru

World of Warcraft: Wrath of the Lich king
World of Warcraft: Wrath of the Lich king
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas