Náhrada Mars Teraformace

Ahojte, často hrajeme Mars Teraformaci, zahráno cca 50x, stále nás baví. Prosím o doporučení podobné hry. Na hře nás baví téma, draft karet i vylepšování své destičky přijmů. Můžete mi prosím doporučit něco neméně dobrého?

Napadl mě Eclipse?

 

Děkuji

 

Lukáš

8.11.2021 10:15:36

nok

Napadá mě Terra Mystica, popř. teď vyšel Gaia Project, Settlers (Zrod Impéria nebo Vládci Severu), možná Dobyvatelé vesmíru/Race for the Galaxy, ale to se špatně shání. Eclipse má určitě něco málo podobného s těmihle hrami, ale už se jim vzdaluje. Navíc za peníze z Eclispe pořídíš 2, 3, možná všechny 4 hry vypsané výš.

8.11.2021 11:16:15

Podmorska mesta

8.11.2021 11:29:29

Ark Nova, i když teda tematicky je to jiné

8.11.2021 11:30:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych navrhl Alien Artifacts - není tam draft, ale to je u zmíněných her jen u Settlers. Hlavně obtížnostně je to blíž Marsu než zmíněné (opět kromě Settlers). Pokud by vás to bavilo, jsou k tomu i rozšíření.

8.11.2021 12:26:45

#It's a Wonderful World 

8.11.2021 20:04:26

Co #High Frontier 4 All 

…draft tam myslím není, je tam nějaká dražba, ale nevím, nehrála jsem…

8.11.2021 20:55:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Eclipse má podobného vylepšování na desce a sci-fi téma, ale kromě toho je to taky nejlepší hra na světě, takže pokud máš možnost nebo chceš koupit jednu hru, nikam jinám nekoukej :)

8.11.2021 23:18:20

K Teraformaci Marsu mi nenapadá nic podobného. Asi nejvíc mi připomíná Outpost. Sice mám dražbu radši než draft, ale doporučit na slepo Outpost si úplně netroufám. Typově mi Teraformace Marsu trochu připomíná Deus. Ale jediná podobnost je zde v tom, že jsou to engine buidery s mapou. Draft jsem měl rád v Ginkgopolisu. Problém je ale v tom, že Ginkgopolisu není podobné vůbec nic.  

9.11.2021 11:58:21

Kombinace draft karet, budování nějakého enginu a vesmírné téma asi nic podobného není. Podobný engine building dojem jsem měl z Podmořských měst ale nesmí ti vadit, že se tam boduje každá blbina - tzv. point salát. Co se týká vesmírného témaru tak na trhu najdeš celou plejádu her eur (Gaia Project) přes ameritrash (TI4) až po fantastickou simulaci která je zároveň i po herní stránce pecka High Frontier 4.

9.11.2021 14:18:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím,

myslím, že Mars Terraformaci je ze současné nabídky nejblíže SpaceCorp - hrajete za vesmírnou korporaci, která se snaží kolonizovat známý vesmír a přitom nejvíce vydělat a předhonit konkurenci. Hlavní mechaniky jsou draft karet z nabídky, engine building, plnění zakázek a průzkum spojený s kolonizací planet. Hraje se na 3 éry (blízký vesmír, sluneční soustava a za hranici soustavy) z nichž každá je hratelná zvlášť, ale mohou na sebe navazovat jako kampaň. Nicméně první je spíše vyúková a člověk pak bude hrát jen 2., popřípadě 3. éru. Délka hry je cca 30-45minut na hráče, záleží jak moc přemýšlíte. Pravidla jsou jednoduchá, na pár stránkách, jazyk jednoduchý, ale hra je dostatečně komplexní a odpovídá zhruba Marsu Terraformace. Nenechat se zmást, že hru vydává GMT - není válečná, ani přesložitá a pravidla jsou pěkně napsaná - je to klasické euro a vypadá moc hezky a jde hrát i solo, jinak 1-4 hráči.

17.11.2021 10:34:48

waw, prirovnavat Eclipse k Terraforming Mars… to je uz dooooooost odveci :-)

17.11.2021 15:57:30

Vybíráme z Bazaru

Citadela
Citadela
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas