Mage Wars

Přidávání her se nějak zadrhlo, tak píšu sem...

http://www.magewars.com/jsite/aboutmw

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/101721/mage-wars

Tohle vypadá hodně zajímavě. To by stálo za překlad, co, Rex hry? :)
14.8.2012 20:44:15

DD

Pravidla
Tak jsem docetl pravidla a musim rict ze se mi tam nelibi jedna vec a to ze u nekterych karet si clovek musi pamatovat ze maji dalsi Traity.
Napriklad vsechny nonliving maji automaticky Poison Immunity a Finite Life.
Zase Incorporeal maji automaticky Uncontainable, Nonliving a Burnproof a z toho Nonliving vyplivaji ty dalsi schopnosti.
Myslim ze v mnozstvi Traitu, ktere tam jsou bude tohle clovek dost zapominat.

EDIT: No a pak jeste to s enchantmentama, jejich odhalovanim a znovu placenim. Navic tam pisou ze k odliseni enchantemntu ktere jsou moje a ktere souperovi mam pouzit ruznobarevne sleeves. Uz vidim jak se mi to se sleeves vejde do te knihy kouzel.

Myslim ze nektere veci jsou tam zbytecne komplikovane.

28.8.2012 15:39:49 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
Měl jsem podobné pocity, ale všechno jde nějak obejít. Na začátek si napíšeš malou referenční kartičku, co má kdo defaultně. Pak už to přejde do krve samo. A označování enchantmentů se může označit libovolným žetonkem nebo taky někde píšou dát ho otočený směrem k sobě (tedy proti soupeři) a nebo ještě buď pod okraj karty bližší/vzdálenější té karty podle posazení hráčů.

Mě se moc nelíbí (ale bez jediné odehrané partie, třeba to tak nebude), že stejně jako v šachách bude mít hra nějaký opening a taktickou reakci s vlastním pojmenováním (typu sicilská obrana), což povede ke schematičnosti hry. Jednou někdo objeví, že např. zabarikádovat se zdma v úzké chodbě bude efektivní, a pak to bude hrát pokaždé. Taky se mi moc nelíbí, že každý může všechno. Na jednu stranu skvělá myšlenka, ale na druhou stranu to bude dost paskvil. Zvláště ty novice kouzla, která může mít každý. V MtG měl counterspelly hlavně Blue Control a od toho se odvíjela strategie. Tady ho má každý nehledě na to, co umí. Pak mi přijde trochu otázka, jestli má smysl hrát nějaký equip na hráčova kouzelníka, když vím, že mi tam nevydrží déle než jedno kolo a soupeř mi ho hned spálí. Vím to, protože tato kouzla může mít kdokoliv. Jsem na rozpacích, ale stále v tu hru tak nějak věřím :)

28.8.2012 16:05:32

DD

Hra
No ja vidim hlavni problem tehle hry, ze si ji nezahrajes jen tak s nekym. Neni to jen o vysvetleni pravidel ale take o znalosti vsech karet, abych mohl sestavit balik. A i kdyz si vezmeme predkonstruovane baliky, tak musim znat aspon vsechny karty ve svem spellbooku, aby vedel, ktera se mi v dane situaci hodi nejlepe. To je to co mne od te hry zatim odrazuje, ze nevim jaka bude hracska zakladna aby se to dalo rozumne procvicovat a hrat.

Oznacovani enchantentu - no tam je dalsi problem , strkas karty pod kartu s kterou pak hejbes po te plose takze musis hejbat s x kartama, coz je taky mazec.

No zatim nevim jaka kouzla jsou soucasti Novice kouzel, takze nemuzu soudit, nicmene counterspell muze mit kazdy i tak, protoze proste bude stat vic spellpointu pri sestavovani baliku a pokud se ukaze jako zasadni tak ho do baliku nacpe kazdej.

Toho openingu se moc nebojim prave proto ze kazdej bude mit uplne jinej spellbook, tudiz zacne jinejma kartama. A reagovat muze jen v ramci 2 pripravenych kouzel v tom tahu, takze ne vzdy stejne. Jako jasne ze se na netu objevi nejake idealni sestavy baliku a knim zacinajici strategie, ale to se rozpadne po prvnim souboji, kde hodis kostkama a musis reagovat podle toho co padne.

28.8.2012 16:55:28

K dostání
by měla být zhruba 14.9.2012.

28.8.2012 17:11:56

video tutorial 3
Už je tam i trojka

http://www.magewars.com/jsite/video-tutorials-all

28.8.2012 18:32:17

Havelock
ani ne, zatím jsem střízliv, páč si to stejně doma nezahraju :(

ad obaly: někde jsem četl/slyšel, že do spellbooků půjdou dát i obalené karty

ad ostatní problémy: neřešil bych, dokud bych si nezahrál :)

28.8.2012 21:23:47

od pocatecniho nadseni
od pocatecniho nadseni jsem trosku schladnul a pockam si na reakce mistnich hracu, protoze jak uz jsem psal se bojim presne toho ceho DD ze zasvetit noveho hrace do takove hry bude asi docela problem, navic takove veci jakoze mam obalovat karty do jinych obalu abych vedel ktera se jak hraje a lip to rozeznal mi prijde od tvurce a vyrobce her takove trosku zvlastni. Neco jako "no my vime ze to neni domyslene ale vy si urcite nejak poradite jooo a jeste musite si pamatovat ze tyhle karty umi to a tyhle to"

hra to bude urcite promakana ale pokud to nechce clovek hrat na nejake vyssi urovni a nebo to nebude hrat uplne casto tak tyhle detaily clovek dokazou hrozne prudit

29.8.2012 09:10:01

MW
Jelikož jsem ke hrám podobného typu vždy tíhnul, tak se mi i tato velmi líbí. Naučit se těch několik věcí mi starosti nedělá, člověk si to pak určitě nějak při hře odvodí. Z čeho mám ale trošku strach je to, že ta hra bude pokaždé stejná, dokud si jeden z hráčů neupraví knihu kouzel. Když se hrají například Magicy, či jiné TCG, tak hra se odvíjí od právě dobraných karet jak mne, tak soupeře a to ji dělá velmi variabilní a pomalu se ohratelnou. Kdežto tu se bojím, že si se soupeřem vytvoříme "balík" po jedné, dvou hrách ho optimalizujeme a pak zahrajeme pár her, které se čím dál více budou opakovat. "Ty jsi zahrál toto? Tak teď je jasné, že musím jako protiakci zahrát tohle." Sic je pravda, že tvorba balíku je velmi zábavná součást každé TCG hry, ale tu se bojím, že to bude spíše povinnost ke zvýšení znovuhratelnosti.

29.8.2012 10:35:06

DD

Deathmers
No jo, ale ta hra ma kostky, ktere se pouzivaji k velke spouste akci (utok, leceni, nasledky utoku), a nepredpokladam ze pokazde se ti podari hodit to same abys mohl pokracovat ve stejne strategii. Jednou muzu nestvuru porazit na prvni utok, v jine hre ji ani na 3 hody nedam. Jednou tim utokem dam 2 burn, a uz se o ni v podstate nemusis starat protoze uhori, jindy Burn nedam zadne.
MtG ani zadne jine TCG hry co jsem hral nahodou ve forme kostek neobsahuji.

29.8.2012 11:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

DD, cSf.Loser ad zasvěcování nových hráčů
Hra sice není sběratelská, ale pořád je to deckbuildingová, variabilní, customizable karetní hra typu Magic. Takže je přece jasné, že to není hra rodinného typu, kterou si tří generační rodinka rozbalí pod stromečkem a po přečtení pravidel na dvojlistu se dají všichni do hraní a u cukroví se baví celá rodinka od 5-ti letého brášky po 90-ti letého dědečka.

Je evidentní, že to bude hrát člověk s více méně stabilním spoluhráčem (nebo pár spoluhráči), kterým se všechna pravidla, key words, obecně wording a všechny karty vryjí do paměti a budou prostě hrát.

Takže vy to označujete jako "problém" ale podle mě to je "předpoklad" ne "problém" ;)

29.8.2012 14:19:08 | Upraveno autorem (porovnej)

to DD
MtG mivalo flip (e; a sem tam se objevi karta s hodem kostkou (viz. treba stary Netrunner)

jde o to jake kostky. uz 2k6 je statisticky docela zajimave

29.8.2012 14:30:13

DD

Hra
to Beholder: No jo jenze z toho cemu ti rikas predpoklad se z meho pohledu stava problem, protoze musis mit X lidi kolem sebe abys tu hru mohl hrat. Mit jednoho staleho spoluhrace, mi prijde dost chude a neopodstatnena investice do hry tohoto kalibru. Takze hrozne bude zalezet na hracske zakladne, kterou napriklad MtG ma solidne vybudovanou. Navic tahle hra stavi na tom ze si karty vybiras cilene a ne dobiras nahodne. Napriklad LotRa LCG, kdyz mi nekdo postavil balicek, a vysvetlil pravidla tak jsem byl schopen okamzite hrat, protoze si nalizu proste X karet, prectu si ty karty co mam naruce a neco s tim vymyslim. Tady ackoliv budu hrat s preconstructed deckem (ty co jsou doporucene pro zacatek) tak musim stejne precist uplne vsechny karty a rozhodovat se co vyberu. Takze ja to u teto hry vidim jako problem.

To ndru: No hazi se tam vetsinou 2d6 - 8d6 (podle sily utoku) a k tomu dost casto 1d12. Pravda flip jsem zapomnel. Hral jsem snad nejake gobliny kde se flipovalo :).

29.8.2012 14:44:50 | Upraveno autorem (porovnej)

video tutorial 4
http://www.magewars.com/jsite/video-tutorials-all

30.8.2012 01:11:41

Vybíráme z Bazaru

Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Akt. cena: 7000 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas