Lego hry

Tuhle jsem byl s detma v jednom nejmenovanem obchodaku a jak uz to tak obcas byva, kdyz jsme prochazeli kolem regalu s legem, drobotina zacala pochtivat, jestli bych jim jako neco nekoupil. Nechtel jsem tam nechat moc penez, tak jsem koukal po necem mensim, protoze kazdy mel trosku jinou predstavu a koupi neceho vetsiho "dohromady" bych se jim, vzhledem k jejich momentalni nalade, moc nezavdecil.

Nakonec jsem objevil par bilych krabic s podivnym logem v podobe sestistenne hraci kostky z lega. Hry z lega? To budou asi pekny ptakoviny. Na jedne z nich byli tri mali robotci - mel jsem u sebe tri trpasliky, tak jsem se s nimi chvili domlouval a nakonec jsem ji tedy vzal.

K memu prekvapeni byl v krabici (celkem odflaknuty) navod ke hre, ktera mne docela zaujala. Parkrat jsme to zkusili a byla to celkem sranda. Pritomnost reklamnich letaku pak zpusobila, ze kluci sami rozbili prasatka a poridili jeste dalsi dve hry. A musim rict, neni to zdaleka tak zle, jak bych cekal - ba prave naopak, s manzelkou jsme ted po nekolik veceru souperili ve stavbe vesmirnych zakladen a osobne mam spadeno jeste na jednu jejich hru, ktera je dle meho chapani asi neco jako Lego-Dixit. Urcite lego hry nepovazuju za neco naprosto prevratneho, ale na druhou stranu, pokud si s tim treba zrovna deti nebudou hrat, muzou si aspon stavet... Tak mne napada, necetl nekdo z Lega zdejsi diskuzi k Heroscape? :D

A co vy? Taky jste zaznamenali existenci techto her? A co si o nich myslite? Zaslouzily by si svoje misto treba i na zatrolenkach?
27.8.2010 11:39:35

Zajímavé...
Já na ně tuhle v obchodě koukal! Fakt jsem se divil. Lego je asi srdeční záležitostí většiny lidí, kdo si s ním jako malej nehrál... Ale na druhou stranu ta zábavnost pro dospělého je asi omezená pouze na hru s "trpaslíky".
Živě si dovedu představit, jak ji někdy koupím dětem a pak to spolu budeme pařit. Ale že bych si ji koupil sám pro sebe a hrál to s bráchou, nebo přítelkyní se mi moc nezdá.

Co se týká místa na zatrolenkách - tys to hrál, takže posuď nakolik je to hra a nakolik stavebnice. Pokud je to regulérní hra, tak si myslím, že by tu mít místo měla. A docela rád si na ni přečtu recenzi ;-)

27.8.2010 11:50:39

místo tady
pokud k ní napíšeš recenzy a přihodíš nějaké obrázky jsem jen pro
spíš mě tady fascinuje kolik se sem přidává her, u kterých není ani písmenko

27.8.2010 11:53:42

Bluda
Zajimavej tip. Deti teda sice jeste nemam a sam si to nekoupim, ale jak je budu mit, tak o tom urcite budu uvazovat. LEGO jsem mel desne rad a pokud je vyuzitelne jeste formou hry, kdy si clovek muze stavet treba vesmirne stanice, tak to zni dobre:)

27.8.2010 11:57:15

Ella
Musis vic hrat a vsem nam ke vsemu neco napsat;) Me prijde logicke, ze se sem pridavaji, pak se u nich diskuze muze objevit. Kdyz tu nebudou, tak se o nich nebude vedet nic...

27.8.2010 11:58:27

hry zde "bez písmenka"
Řekl bych že mnozí žádají o založení hry zde z důvodu kompletace své sbírky v profilu což myslím není nic proti ničemu. Já to dělám většinou proto že se chci na něco zeptat :)

27.8.2010 12:11:04

rbx

Bluda
Na Lego hry jsem koukal v Essenu i Norimberku, kde meli opravdu velky stanek. Nebylo tam vylozene narvano, ale verim, ze to je krok spravnym smerem.
Co se tyce pouziti pro Heroscape, tak ja to beru spis opacne, tedy ze vyvojovy krok je Lego -> Heroscape.:-)

27.8.2010 12:12:39

Lego hry
Tak zrovna před týdnem jsme si jich v tom nejmenovaném marketu všimli, byly zvlášť v regále, nejdřív jsem to bral jako obyč.lego, pak si děcka všimly, že jsou to i hry...no ale raději jsem je odtamtud hnal, aby se jim to náhodou nezalíbilo... ale pro zajímavost a poznání bych nějakou prubnul...

27.8.2010 12:50:37

LEGO hry
Sice to teď asi bude vypadat jako nechutná reklama, ale na Alze mají u všech 10 her videa, která vysvětlují základní principy jednotlivých her.

27.8.2010 12:50:48

Deathmers
No na strankach Lega je ke kazde hre interaktivni zkouska, kde se na to muzes podivat taky. Ale maj to pekne udelane na te Alze.

27.8.2010 13:21:51

rbx
S tím Heroscapem jsem to myslel trochu jinak. V té diskuzi jsi tam kdysi psal, že je synek na hru ještě maly, ale že si s tím alespoň zatím staví jako z lega, ale že časem jistě dojde i na hru. Tak jsem to myslel z legrace spíš tak, že někdo z firmy Lego to četl a nechal de inspirovat. :-)

27.8.2010 17:24:48

Lego hry

27.8.2010 21:51:35

Lego hry
[Omlouvam se za nechtene odeslany pradny text.]

Co se tyce tech her, tak jsou i na BGG a Lego jich vyrabi vic, ale ty zatim jeste nejsou na nasem trhu. Je jasne, ze AH od toho asi nikdo cekat nemuze, ale jako hry pro deti to neni zle. A vzhledem k tomu, ze cena je zhruba takova, jako kdyby to byla "jen normalni stavebnice", tak si myslim, ze to vazne neni vubec spatne.

Nejvice bych tomu asi vytkl ta pravidla, kde to opravdu berou jen letem svetem a jiste by si to zaslouzilo vic vysvetlit na konkretnich prikladech, takze ac myslim, ze se to snazime hrat tak, jak se ma (podle originalnich pravidel), tak z toho snadno vznihnou home-rulez a kazda rodina to muze hrat trosku jinak.

Mimochodem, pod nekterymi z tech her je podepsan R.Knizia, i kdyz v diskuzi na BGG jsem se docetl, ze to bylo asi spis tak, ze to nejspis primo sam nevyvijel, ale spis tak nejak dohlizel na to, aby z toho nebyla uplna slatanina, takze nevim, co si mam vybrat...

27.8.2010 22:05:48

ehm
Hm, takhle pri patku uz pisu jak hotentot...

27.8.2010 22:08:52

Bluda
Nic si z toho nedelej, ja taky, akorat ze do disertacky:D

27.8.2010 22:30:29

Lego hry
Mladší syn si přeje jednu k vánocum,tak možná zakoupím.Sám jsem na to zvědavej jaké to je.

29.8.2010 20:48:08

Reiner Knizia
je opravdu autorem tech hernich mechanizmu. Ale vsechny jim navrzene herni mechanizmy byly vyvojari firmy Lego upravovany pro potreby skladacky. Proto je jeho jmeno jenom na krabici hry s Pyramidou Ramzese. Zkousela jsem ji loni, ale nejak moc mne nechytla. Zato jsem letos zkousela hru s Harry Potterem (taky Lego) a ta byla docela zajimava.
Na trh v Cesku a na Slovensku se ted dostala prvni serie 10 her. Tech dalsich (myslim, ze uz ne 10 ale jenom 6) muzeme zjevne cekat za rok.
Ja osobne ocenuju na tech hrach kostku - materialove. Male dite ma obvykle problem, aby se kostka prekulila o kutaleni nemluve. Lebo kostka se ale od podkladu odrazi jako micek, nebot jeji hrany jsou z tvrde gumy. Navic si jeji steny muzete ruzne menit a tedy ji pouzivat i v jinych hrach.

30.8.2010 09:25:33

Lego hry
tak jsem sel vcera Tescem a meli tam toho plny regal a docela me zaujala hra se stavenim vesmirne stanice a ta Pyramida taky vypadala echtovne. Docela jsem i uvazovla o koupi:-)

10.9.2010 10:46:46

Vybíráme z Bazaru

Lovci noci
Lovci noci
Akt. cena: 2075 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas