LCG vs. CCG/TCG vs. DCG

mohl by nekdo srovnat tyto dve cesty vydavani karetek?
(ono se to tu asi uz nekolikrat protrepalo, ale nejak se k tomu neumim dostat)

financni rozdil? je/neni? jak velky?
rychlost chrleni karet? velikosti cardpoolu?
herni kvalita a pestrost chrlenych karet?
nove mechanismy? jak casto? co se deje ze starymi mechanismy? je dostatek karet?
a k tomu veci co mne nenapadly, ale vas ano (e;

cast veci asi bude odvisljesich od konkretni hry nez od formatu, ale preci
spis mi jde o takove domaci hrani (mozna az pokrocile domaci na hranici turnajoveho)
17.7.2012 07:31:35 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

to Sydo
Ano to je pravda ze pokud postavis 2 hrace se stejnyma balikama tak pak se ukaze kdo je zkusenejsi a dokaze to spravne vykombit, pripadne bude mit vetsi stesti na draw.
Nicmene udelat 2 stejne balicky u CCG hry je mnohem vetsi problem nez u LCG (pokud teda nebudes stavet balicky pouze z common karet).

18.7.2012 12:56:04 | Upraveno autorem (porovnej)

DD
prave ze v non-limited formated je oblibena vec ze si nakoupis na turnaj popularni balicek a po par turnajich zase rozprodas a takhle to tocis, videl jsem to cim dal tim vice.

Me se libi format sealed kde je treba ukazat schopnost stavet balik a pak ho odehrat.

18.7.2012 13:21:54

Ad prachy
O penězích je to jen pokud chceš vyhrávat turnaje, jinak si vystačíš, tak jako já, s krabicí šitek na drafty (tzv. cube).

Pokud se chceš dostat na turnajovej level a nemáš si kde půjčit karty (nejběžnější způsob jak se k nim dostat), tak počáteční investice do top balíku je minimálně srovnatelná (spíš nižší) s cardpoolem rozvinutějšího LCG, kterej je nutnej, protože kusovky moc neposkytuje. A testuje se přes internet...

Mimochodem balíky na lepších turnajích jsou přinejmenším vyrovnané a velmi často jim vévodí několik tzv. archetypů s téměř identickými konstrukcemi. Mirror tak opravdu není žádnou vzácností.

Hlavní výhodu LCG tak vidím v tom, že je řádově levnější pořídit si ten kompletní cardpool, což je ale v dnešní době testování přes internet pro turnajový hraní v podstatě zbytečnost...

18.7.2012 13:38:57

Beholder
Cituji: Tohle je podle mě "kec", protože to je jen teoretická úvaha, ale ve skutečnosti se to tak neděje.

Magic jsem turnajove hral nekolik let a na turnajich se v top8 pohybovaly tak 3 druhy baliku, ktere byli rozdilne max o 3 karty vcetne sideboardu. nevim jak dnes, ale ve sve dobe to kec nebyl.

Prvni cast tveho prispevku chapu, ja ale jen podotkl, ze to neni CELE o penezich, jak psal DD. Samozrejme, ze LCG je vyhodnejsi format, to nepopiram, ale ze zdejsich prispevku mam pocit, ze CCg nevyzaduji zadny um, tak jsem to chtel poupravit.

18.7.2012 13:48:24

CCG/LCG
Jinak ackoli mam CCG hodne rad, LCG jsou krok dobrym smerem. Jen by me potesilo, kdyby k nim vydavali i nejake draftovaci baliky s nahodnymi kartami. Nebo uz nekdo vymyslel zpusob, jakym tuto "nevyhodu" LCG obejit bez nutnosti michat si vlastni boostery (a pripravit se tak o prekvapeni v draftu)? Drafty jsem totiz na Magicu mel nejradsi a u nich hlavne odpada ten problem penize vs. um.

EDIT: jsem vul, LCG cube me nenapadl - zamichat hafec karet dohromady a draftit z velke hromady.

18.7.2012 14:00:00 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
Já to bral spíše v obecné rovině ve smyslu - mít celý cardpool v maximálním počtu kopií u CCG (což je utopie) je o penězích v porovnání s tím, mít celý cardpool v maximálním počtu kopií u LCG (běžná věc).

Dále chápu, že u CCG existuje plno různých formátů (draft, hrát jenom s levnými commony, Highlender atd.), ale porovnávám to s tou nejběžnější věcí - chci si sestavit balík na turnaj (je jedno estli extended, constructed, standard), kouknu na ceny kusovek a skládám se ze židle pod stůl v případě CCG. V případě LCG, otevřu album nebo krabici se všemi kartami co vyšly (které jsem si postupně každý měsíc za přijatelné peníze kupoval) a postavím si balík na turnaj.

18.7.2012 14:15:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Jo, to souhlasim. Ja se treba vracim k Vampire, kde neni pocet karet v baliku omezeny. A sehnat treba 11x nejakou vec je o necem jinem, nez si kazdy mesic pohodlne koupit jeden pack. V tomto maji LCG ohromnou vyhodu. U Magicu typ II je dalsi nevyhodou, ze uplynou dva cykly a musis zase davat tisice za novy balik, jelikoz ten puvodni mezitim vysel z obehu. Ja se tesim na Netrunner, tam zacnu od zacatku a verim, ze si budu rochnit.

Btw.: Stepane, jedes na Warcon? Ze bychom zase dali nejaky Magic draft. Treba ty Mercadian Masques, co ma Siaron. Ten v Hradisti me navnadil :)

18.7.2012 14:24:45

sydo
přesně tak jsem to myslel ;)

18.7.2012 14:31:46

sydo
Bohužel, nedávám to, mám tu v Londýně pár důležitostí na své cestě ke hvězdám... ale dal bych to hned, todleto :-)

18.7.2012 15:07:46

sydo
Masky u urza blok zase vezmu sebou ... v hradisti se probudila nostalgie, zase jsem doma nainstaloval starej dobre Magic a brouzdam Shandalarem :)

18.7.2012 15:36:46

Siaron
Hura! Zase vam nakopu zadky a tentokrat bez prohry, kdyz tam Stepan nebude :)

18.7.2012 15:54:08

sydo
OMG MTG :-) Žádný zdržovačky, hlavně dáme zas ty Vampire, to mě hrozně baví.No a když dáme Vampire, tak s Festungem nic jinýho nestihnem.

18.7.2012 16:19:34

Sydo
No treba to tentokrat budou filtrovat z obou stran tobe :-D A nebo si dam do baliku ty spravne barvy a nebudu menit po kazdem prvnim duealu celou barvu :-DD

18.7.2012 18:07:33

core set ?x
jestli jsem spravne postrehnul, tak ffg politika ohledne lcg zahrnuje i ponekud nekompletni core sety. na kolik je to opravdu problem pro hrani?

26.7.2012 13:54:33

Eyron
Jyhad beru :)

26.7.2012 13:57:01

ndru
to je největší problém s LCG, bohužel. Ale problém je to přesně tak velký, jak velký máš problém s proxováním ;)

26.7.2012 14:00:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Moje rec :) Kdyz hraju s kamaradama, tak si v klidu barevne naproxuju, pri hre to nepoznas a na turnaje nechodim :)

I kdyz ted jsem linej a proxovat v Jyhadu jednu kartu 10x se prodrazi na tisku :)

26.7.2012 14:04:05

to Beholder
mno. proxoval jsem Netrunnera. vyslo to draz nez kupovat kusovky

26.7.2012 14:19:44

Co je to proxovat ?
Jsem analfabet.

26.7.2012 17:07:30

to kren
vetsinou vytisknout si kopii. docela se to ruzni. barevne, cernobile, tvrdy nebo mekky papir (nebo tisk na samolepici a nalepit na suntovou kartu).... v podstate postaci prepsat si dulezite udaje z karty na papirek nebo klidne i vlozit jen papirek s nazvem (a zbytek si pamatovat). vetsinou se vklada do obalu spoelcne s kartou, ktera zajistuje 'stejna zada'

26.7.2012 17:12:54

ad proxování
Nějak mi uniká za prvé v čem je problém a za druhé proč se tomu neříká česky nahradit nebo doplnit. Ale asi se nepohybuju v této oblasti, tak mi to připadá divné.

26.7.2012 21:16:56

kren
to je jak kdyby ses na automobilovém tunning srazu místních zeptal, proč se tomu říká tuning a ne vylepšování ;)

26.7.2012 22:18:48

ad core set ?x
njn. porad mi vrta hlavou jestli mit vsechny karty v plnem poctu je nutne vyhra. napr. tohle
http://www.netrunneronline.com/images/cards/315/netrunner-mit-west-tier.jpg mi v baliku bohate staci jednou
karty z core setu co jsou min nez trikrat jsou problem pro sestaveni jednoho decku, nebo kdyz si jich chci sestavit dva? jsou opravdu takova nutnost? zkousel nekdo hrat bez nich? nehradit necim jinym? hrat v mensim poctu? z nabyvajicim cardpoolem se nic podobneho, lepsiho neobjevuje? co s tim delaji ruzne bany, faq a errata?

29.7.2012 09:30:05

DCG digital card game
pozmenil se nam titulek diskuze. Garfield ted pomaha tymu kolem Ascension s novou karetkou. melo by jit ciste o elektronicky projekt

nejake zkusenosti s MtG online (pripadne obdobnymi derivaty)? srovnani s TCG a/nebo LCG?

za sebe muzu rict jen to, ze karty v ruce a protihrace u stolu zatim nic neprekona

1.8.2012 19:04:49

Magic
Já hrál ty planewalkery, nebo jak se to jmenovalo a to nebylo špatné. Ale jak píšeš na živo je to lepší a taky mi většinou přijdou tyhle online deriváty takové těžkopádné.

1.8.2012 19:43:27

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy + Werwölfe + karty Mimoni (10 her)
Stezky slávy + Werwölfe + karty Mimoni (10 her)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas