Kvalita obalů

Ahoj všem,

vždy si kupuji a jsem maximálně spokojený s obaly od firmy Mayday (premium řada, 63x88), ale v současné době bohužel nikde nejsou dostupné a já potřebuji obalit Studenou válku a Dobyvatele vesmíru. Tak se chci zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s obaly od jiných výrobců.
To znamená kvalita a jak pasují.

Především mě zajímají tyto (protože jsou dostupné):
https://www.tomovyhry.cz/zbozi/obaly-na-karty-pruhledne-standard-63x88mm-50-kusu/

https://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/obaly-na-karty-pruhledne-standard-card-game-sleeves

Díval jsem se i na čiré Dragon Shield, ale i ty jsou bohužel nedostupné.

Dokážete poradit, případně doporučit které obaly by se kvalitativně podobali zmíněným Mayday obalům? Na ceně mi nezáleží.

Díky moc všem
25.1.2019 10:09:10

Tlama
Také jsem koukal a pokud budou dobře sedět (ne jako např. Arcane tinmen), tak je to bezkonkurenční volba a pro Tlamu zlatý důl.

8.8.2020 11:45:33

Tlama

Jsou naprosto v pohode. Obalil jsem v nich teď Sorcerera a sedí krásně. 80 je pro mě úplně dostačující tloušťka.

8.8.2020 12:15:43

Bastacka
7.8.2020 10:44:30

Prispevok v tomto vlakne v den kedy si sem reagoval :)

8.8.2020 15:31:14

JAHMANsvk
To jsem přehlídl.
Ale aspoň se nemusí někdo bát, že Mirda dělá sobě reklamu. A je to potvrzeno i od kupců. :+).

8.8.2020 19:54:41

Rebel
Já teď mám skvělou zkušenost s obaly Rebel z Polska, které mají taky 90 mikronů. U nás se ale bohužel nedají sehnat, což je takový jejich menší mínus.

8.8.2020 21:18:59

Sapphire
Jakou zkušenost máte s těmito obaly? Mají tloušťku 60 mikronů.

Já nemyslel, že bych někdy chtěl karty balit, ale nějak jsem viděl nějaký diskuze, brácha i švagr taky pokukují po obalech, tak se ptám a také o tom uvažuju, ač jsem stále dost nerozhodnutý (páč mi přijde, že to pak ztratí své kouzlo a nebude to tak pěkný).

Díky.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

9.1.2021 20:49:48 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Jonash

Za chvíli se bude otevírat Pledge manager na Paladin obaly a určitě se půjde k někomu dát přidat. Koukni se sem

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/crowdfunding-komunitni-financovani-8/paladin-season-5-26653/

9.1.2021 21:02:55

Dík, ale
My to chceme právě objednat se švagrem a bráchou a ideálně normálně dostupné v e-shopu. Tak buď ty od Tlamy, nebo Sapphire. Aby to zas nestálo majlant.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

9.1.2021 21:08:12

Jonash
Nemám zkušenost se Sapphire, ale 60 mikronů se mi zdá málo.
Pamatuju se, kdysi dávno, když jsem kupoval své první obaly, tak jsem taky chtěl, aby byly levné a říkal jsem si, že v tom přece nemůže být takový rozdíl. Ale fakt je.

Ty Paladin obaly mají 90 mikronů a přijdou mi fajn.
Pokud se přifaříš (asi by se dalo i ke mně) k někomu, kdo bere 300+ balíčků, tak cena by měla vycházet cca 50 haléřů na 1 obal, což je dost slušné. Můžu i teď nějaké poskytnout na vyzkoušení (případně SZ).
Ale na obaly od Tlamu tu taky lidi psali, že nejsou špatné.

9.1.2021 23:38:10

Sapphire

Za mě jsou Sapphire v pohodě. Karty se v nich dají míchat zasouváním balíčků do sebe a víc nepotřebuju ;)

10.1.2021 00:15:38

obaly
Ale proč kupovat tenké a dražší a né silnější a levnější? Za mě Diamonds.

10.1.2021 02:11:10

Moje zkušenost
Kupuju oboje Sapphire i Diamond. Víc Sapphire. U Diamondu jsem měl problém, že některé doporučené Tlamou na konkrétní hru byly moc na těsno a karta v nich byla prohlá. Ale pokud budou rozměrově sedět tak obojí jsou naprosto v pohodě. Asi bych se řídil cenou za obal.

10.1.2021 02:16:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Paladin
Pokud kupujete jako příbuzní a hrajete hry, určitě bych šel do Paladinů, k někomu se připojil a prostě bych koupil do zásoby (arthur, tristran, percival, gawain...) - zkrátky ty nejpoužívanější obaly. Určitě se neztratí + nebudeš muset řešit stále nějaké koupě. 55 obalů potom vyjde na 30 Kč, obaly jsou skvělé, pevné. Karty sice ztratí trochu toho kouzla, ale jejich trvanlivost se několikanásobně zvýší. Navíc pokud budeš něco prodávat a nehrál bys to v obalech, nechtěl bych být ten, kdo si to koupí:)

10.1.2021 17:04:04

Ji

obaly Diamond

Tak jsem obalil určenými sety obalů Diamond 80 mikronů od Tlama games karty u Robinsona Crusoe a TWOM a naprostá spokojenost. Obaly padnou jako ulité a jsou za dobrou cenu.

6.2.2021 21:19:54

Obaly Rebel

Nabalil jsem si nedávno komplet Descenta do obalů Rebel, kvůli překladům a musím říct, že ač nejsem přívrženec obalování, tak tyhle jsou super. Tlouška 90mic a sedí dobře. Takže za mě spokojenost.

7.2.2021 20:38:52

Vybíráme z Bazaru

My City
My City
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas