nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kvalita obalů

Ahoj všem,

vždy si kupuji a jsem maximálně spokojený s obaly od firmy Mayday (premium řada, 63x88), ale v současné době bohužel nikde nejsou dostupné a já potřebuji obalit Studenou válku a Dobyvatele vesmíru. Tak se chci zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s obaly od jiných výrobců.
To znamená kvalita a jak pasují.

Především mě zajímají tyto (protože jsou dostupné):
https://www.tomovyhry.cz/zbozi/obaly-na-karty-pruhledne-standard-63x88mm-50-kusu/

https://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/obaly-na-karty-pruhledne-standard-card-game-sleeves

Díval jsem se i na čiré Dragon Shield, ale i ty jsou bohužel nedostupné.

Dokážete poradit, případně doporučit které obaly by se kvalitativně podobali zmíněným Mayday obalům? Na ceně mi nezáleží.

Díky moc všem

25.1.2019 10:09:10

AT

Zkus Arcane Tinmen.Výborný poměr cena/kvalita.

24.4.2019 10:49:26

Paladin / Saphire

Ahojte, víte mi někdo poradiť kde koupit Paladin Percival nebo Sapphire Green - 63,5*88. Všade kde jich nájdem mají vyprodané. Nebo jinou značku která je kvalitou podobná.

Mám Ultra Pro a tie niesu dobré vůbec, a FFG se mi nehodí.
Díki za odpoved

24.4.2019 10:29:28

HappyCZ

Díky, ale to už je bohužel pozdě.

Nicméně jsem zkusil KMC obaly a nejsou špatné.

29.1.2019 13:44:56

Paladin

Pokud na to vylozene nespechas a tak je jeste stale otevreny pledge manager Paladinu, tj. stale moznost doobjednat. Mam tam momentalne 100 pack, takze pokud by jsi mel zajem, tak se muzes pridat a ta cena je pak zase jinde. Ale termin dodani nejdriv srpen ...

28.1.2019 10:21:58

Cena/výkon

FFG jsou dnes jedny z nejlepších, co se týče gramáže 100 mikronů

Můžeš si koupit třeba Mayday 50mikronů za méně, než polovinu

Já osobně FFG nekupuji, protože jsou:
1) drahé
2) zdá se mi, že mají zbytečně pevné švy
3) strašně moc zvyšují objem hromady :D

Druhý extrém jsou Mayday 50 mikronů, které jsou naopak strašně muchlací, nepevné a celkově nepůsobí dobře. Pokud navíc nejsou přesně na rozměr, tak je to tragédie a obaly se dost deformují

Držel bych se okolo 80-90 mikronů. Mám objednané Paladiny, tak uvidíme

25.1.2019 18:54:26

ffg

ja som mozno divny, ale mne tie ffg obaly vobec nepasuju:
- zdaju sa mi zbytocne nadrozmerne
- stoh kariet sa smyka ako.. ved viete co ;)
- patria medzi najdrahsie

Arcane Tinmen - rozdiel proti ffg sotva poznat, cenou stoja cca o polovicu menej

DragonShield su u mna No. 1, ale uznavam ze nie vsade sa daju zohnat

Paladin - este som ich nemal, ale ludia si to chvalia.. nedavno im skoncil dalsi kickstarter, ja som sa tiez pripojil v ramci nasej skupiny, tak som osobne zvedavy.. mozno sa Ti tu niekto ozve kto je backer

25.1.2019 16:30:26

Ackerman17

Osobně mám s Arcane Tinmen moc dobré zkušenosti, pokud hledáš levnější variantu se srovnatelnou kvalitou (uplně dostačující, ačkoliv na FFG nemá), tak můžu doporučit...

25.1.2019 12:42:44

Super

tak děkuji, tím pádem FFG jasná volba.

Opravdu škoda těch Mayday, fakt mi dost vyhovovaly, ale bůhví kdy zase budou...

25.1.2019 12:37:10

Jak sedí

Arcane Tinmen x FFG je na tom úplně stejně (porovnal jsem velikosti mini american), nicméně ten rozdíl v kvalitě opravdu poznat jde.
A neřekl bych, že je problém v tom, že jsou FFG malilinko větší, pokud teda není nutné ty karty dát do těsného insertu. Opravdu se v obalech nehýbou a pokud neporovnáváš s jinými, ani si nevšimneš, že v nich je víc místa. Mám doma FFG a standard Mayday a rozdíl je tam sotva půl milimetru.

Deskoherní inkvizitor

25.1.2019 12:30:35

Jak sedí?

Arcane Tinmen vs. FFG? Je to podobné?

Ty Paladin vypadají docela zajímavě, za předpokladu, že opravdu pasují lépe :)

25.1.2019 10:59:48

ackerman17

FFG jsou v pohodě, jsou o něco kvalitnější než ty Mayday premium ty druhé vypadají na Arcane Tinmen, ty by měly být asi tak stejné jak ty Mayday.
EDIT: Tak Arcane Tinmen má 80 mikronů, takže o trošku slabší než Premium.

Upraveno autorem (porovnej)

25.1.2019 10:22:53

FFG obaly

mají tloušťku 100 mikronů, zatímco ty od Mayday jen 90, takže jsou v tomto ohledu kvalitnější. Já jsem osobně s obaly od FFG maximálně spokojený.
Možná se zkus ještě podívat na obaly Paladin: Percival (https://www.fantasyobchod.cz/obaly-na-karty-635-x-89-mm-paladin-percival), jsou za zhruba stejnou cenu jako FFG, tloušťku mají 90 mikronů, v balení jich je 55 a asi sedí trochu přesněji (u FFG je vždy trochu víc místa – asi o milimetr víc než u těch paladinů, alespoň to tak vypadá podle fotky –, ale karty v obalech rozhodně neplavou).
Deskoherní inkvizitor

Upraveno autorem (porovnej)

25.1.2019 10:18:47