Kvalita obalů

Ahoj všem,

vždy si kupuji a jsem maximálně spokojený s obaly od firmy Mayday (premium řada, 63x88), ale v současné době bohužel nikde nejsou dostupné a já potřebuji obalit Studenou válku a Dobyvatele vesmíru. Tak se chci zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s obaly od jiných výrobců.
To znamená kvalita a jak pasují.

Především mě zajímají tyto (protože jsou dostupné):
https://www.tomovyhry.cz/zbozi/obaly-na-karty-pruhledne-standard-63x88mm-50-kusu/

https://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/obaly-na-karty-pruhledne-standard-card-game-sleeves

Díval jsem se i na čiré Dragon Shield, ale i ty jsou bohužel nedostupné.

Dokážete poradit, případně doporučit které obaly by se kvalitativně podobali zmíněným Mayday obalům? Na ceně mi nezáleží.

Díky moc všem
25.1.2019 10:09:10

FFG obaly
mají tloušťku 100 mikronů, zatímco ty od Mayday jen 90, takže jsou v tomto ohledu kvalitnější. Já jsem osobně s obaly od FFG maximálně spokojený.
Možná se zkus ještě podívat na obaly Paladin: Percival (https://www.fantasyobchod.cz/obaly-na-karty-635-x-89-mm-paladin-percival), jsou za zhruba stejnou cenu jako FFG, tloušťku mají 90 mikronů, v balení jich je 55 a asi sedí trochu přesněji (u FFG je vždy trochu víc místa – asi o milimetr víc než u těch paladinů, alespoň to tak vypadá podle fotky –, ale karty v obalech rozhodně neplavou).
***
Deskoherní inkvizitor

25.1.2019 10:18:47 | Upraveno autorem (porovnej)

ackerman17
FFG jsou v pohodě, jsou o něco kvalitnější než ty Mayday premium ty druhé vypadají na Arcane Tinmen, ty by měly být asi tak stejné jak ty Mayday.
EDIT: Tak Arcane Tinmen má 80 mikronů, takže o trošku slabší než Premium.

25.1.2019 10:22:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak sedí?
Arcane Tinmen vs. FFG? Je to podobné?

Ty Paladin vypadají docela zajímavě, za předpokladu, že opravdu pasují lépe :)

25.1.2019 10:59:48

Jak sedí
Arcane Tinmen x FFG je na tom úplně stejně (porovnal jsem velikosti mini american), nicméně ten rozdíl v kvalitě opravdu poznat jde.
A neřekl bych, že je problém v tom, že jsou FFG malilinko větší, pokud teda není nutné ty karty dát do těsného insertu. Opravdu se v obalech nehýbou a pokud neporovnáváš s jinými, ani si nevšimneš, že v nich je víc místa. Mám doma FFG a standard Mayday a rozdíl je tam sotva půl milimetru.

***
Deskoherní inkvizitor

25.1.2019 12:30:35

Super
tak děkuji, tím pádem FFG jasná volba.

Opravdu škoda těch Mayday, fakt mi dost vyhovovaly, ale bůhví kdy zase budou...

25.1.2019 12:37:10

Ackerman17
Osobně mám s Arcane Tinmen moc dobré zkušenosti, pokud hledáš levnější variantu se srovnatelnou kvalitou (uplně dostačující, ačkoliv na FFG nemá), tak můžu doporučit...

25.1.2019 12:42:44

ffg
ja som mozno divny, ale mne tie ffg obaly vobec nepasuju:
- zdaju sa mi zbytocne nadrozmerne
- stoh kariet sa smyka ako.. ved viete co ;)
- patria medzi najdrahsie

Arcane Tinmen - rozdiel proti ffg sotva poznat, cenou stoja cca o polovicu menej

DragonShield su u mna No. 1, ale uznavam ze nie vsade sa daju zohnat

Paladin - este som ich nemal, ale ludia si to chvalia.. nedavno im skoncil dalsi kickstarter, ja som sa tiez pripojil v ramci nasej skupiny, tak som osobne zvedavy.. mozno sa Ti tu niekto ozve kto je backer

25.1.2019 16:30:26

Cena/výkon
FFG jsou dnes jedny z nejlepších, co se týče gramáže 100 mikronů

Můžeš si koupit třeba Mayday 50mikronů za méně, než polovinu

Já osobně FFG nekupuji, protože jsou:
1) drahé
2) zdá se mi, že mají zbytečně pevné švy
3) strašně moc zvyšují objem hromady :D

Druhý extrém jsou Mayday 50 mikronů, které jsou naopak strašně muchlací, nepevné a celkově nepůsobí dobře. Pokud navíc nejsou přesně na rozměr, tak je to tragédie a obaly se dost deformují

Držel bych se okolo 80-90 mikronů. Mám objednané Paladiny, tak uvidíme

25.1.2019 18:54:26

Paladin

Pokud na to vylozene nespechas a tak je jeste stale otevreny pledge manager Paladinu, tj. stale moznost doobjednat. Mam tam momentalne 100 pack, takze pokud by jsi mel zajem, tak se muzes pridat a ta cena je pak zase jinde. Ale termin dodani nejdriv srpen ...

28.1.2019 10:21:58

HappyCZ
Díky, ale to už je bohužel pozdě.

Nicméně jsem zkusil KMC obaly a nejsou špatné.

29.1.2019 13:44:56

Paladin / Saphire

Ahojte, víte mi někdo poradiť kde koupit Paladin Percival nebo Sapphire Green - 63,5*88. Všade kde jich nájdem mají vyprodané. Nebo jinou značku která je kvalitou podobná.

Mám Ultra Pro a tie niesu dobré vůbec, a FFG se mi nehodí.
Díki za odpoved

24.4.2019 10:29:28

AT
Zkus Arcane Tinmen.Výborný poměr cena/kvalita.

24.4.2019 10:49:26

DIAMOND od TLAMA games
TLAMA games přišlo nově se svými obaly Diamond, 80mikronové jako Arcane Tinman nebo premium obaly Mayday. Cena je ale bezkonkurenční.:)

7.8.2020 10:44:30

Mirda-ta
Mayday premium jsou pokud se nepletu 90 mikronu a paladin ve vetsim mnozstvi z KS je porad bezkonkurencni, ale jinak samozrejme fajn pocin o tom zadna.

7.8.2020 10:54:40

...
Pořád dokola.....za mě jedině Paladin přes KS.

Mayday už mi nesmí do domu! Méně, než 90 mikronů už bych nebral.

FFG jsou super, ale těch 100 mikronů už nepříjemně nafukuje balík a většinou se karty pak nevejdou do slotů.

7.8.2020 11:35:00

Obaly
Osobne uz neobaluju do niceho jineho nez do Paladinu. Jejich 90 mikronu je z meho uhlu pohledu ideal, cena pri koupi pres KS je bezkonkurencni a maji obrovskou nabidku velikosti.

7.8.2020 15:23:50

.
To se to na tom KS dá kupovat tak často, že to tu zmiňují všichni jako hlavní možnost? :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

7.8.2020 15:37:55

Paladin
Taky nevím jaký smysl má doporučovat Paladin, když je to prakticky nedostupné. Resp. jejich cena v normálním obchodě rozhodně za doporučení nestojí, jsou ještě o fous dražší než FFG.

Já k tomu můžu říct jen to, že šetřit na obalech se vyplatí jen u karet, an které člověk moc často nesahá, na časté používání to chce určitě 80+ mikronů a pak je imho celkem jedno, kdo je vyrábí. Kdo vyrábí jak tlusté obaly se vesměs dá vygooglit.

7.8.2020 16:00:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Paladin
Každý rok je kampaň na KS. Prostě si nakoupím ty nejvíce potřebné velikosti po 1000ks a pár jiných a na rok, do další kampaně mám klid.

7.8.2020 16:05:00

Kew & Borghal
Jak už Bastacka zmínil, KS akci mají každý rok. V posledních dvou letech jsme s kamarády šli vždy do největšího pledge, kdy šlo celkově minimálně o stovky (spíše tisíce, ale nepamatuju si to už přesně) balíků karet (v balíku je vždy 55 ks obalů). Po rozpočtení to pak byl naprosto jednoznačně nejlepší poměr cena x výkon.

S ohledem na množství odebraných balíků mám díky tomu i solidní zásoby základních velikostí obalů, včetně menších zásob méně obvyklých velikostí. Než to stihnu vyčerpat (pokud vůbec), bude určitě další KS kampaň, kde zásoby zase případně doplním.

V normálním obchodě jsem je kupoval jenom jednou a před delší dobou - pokud se pamatuju, jejich cena byla tehdy nižší než cena FFG obalů, ale samozřejmě vyšší než při hromadné koupi přes KS.

7.8.2020 18:02:38

KS
Ještě jsme ani nedobral první krabici z KS a mezitím už byla doručena druhá KS a za chvíli bude další KS.š

Jen je třeba si to spočítat a nabrat nejpoužívanější velikosti do zásoby.

7.8.2020 18:25:28

Paldin a FFG
Treba povedat, ze paladin a ffg neni to iste co sa tyka rozmeru. Niekde sedi lepsie paladin niekde ffg. Ja kombinujem tieto dve znacky. Atypicke rozmery zas ine znacky. FFG sice nafukuje balik, ale ja mam na vsetky hry inserty, ktore s tym pocitaju :).

7.8.2020 18:53:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka, Hawkie
Díky za info. Zvážím to, až se to zase bude konat :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

7.8.2020 18:59:35

FFG
Pokud máte rádi FFG obaly, tak doporučuji skoupit co najdete, už se nevyrábí :) Asmodeé asimilovalo Gamegenic, tak jim je teď vyrábí oni, jenže to není ono :(


Jana & Jonáš
deskoviste.cz

7.8.2020 19:10:22

Tlama
Právě jsem zjistil, že Tlamagames má své obaly.
Diamond 80µm . Zatím základní velikosti, ale za bezkonkurenční cenu.
Jasná volba pro někoho kdo nemá zásoby Padalinu z KS :+).

8.8.2020 10:59:36

Vybíráme z Bazaru

Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Civilization: Nový úsvit (CZ)+ Terra incognita(EN)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas