okop

kupit hru aton?

ahoj
chcel by som kupit hru pre dvoch, mna a moju partnerku, s ktorou sme doteraz hravali akurat tak klasicke karty. pri prezerani hier na internete ma zaujal aton tak by som sa chcel spytat na vase odporucenia.
6.3.2010 19:45:28

PJ

Nemastné, neslané...
Aton je jako Favorit. Nepotěší, nezklame. Je to hodně abstraktní hra s hezkou grafikou. Ale myslím, že jsou na trhu mnohem lepší hry pro dva hráče. Namátkou: karetní Osadníci, Jaipur, Jambo, Mr. Jack, Řím

6.3.2010 19:57:49

Aton
No já třeba mám Aton radši než Řím i karetní Osadníci, ale to bude u každého jiné.

6.3.2010 22:13:35

řím
Osobně si myslím, že her pro dva je mnohem více a lepších. Každopádně z karetek jednoznačně Řím. Toď můj názor.

6.3.2010 22:30:44

Joe

Ak ste
Ak ste doteraz hrávali len karty, pri hrách pre vás ako dvoch hráčov by som siahol po osvedčených klasikách:

Carcassonne (ak radi staviate mozaiku - svet)
Ticket to Ride Europe (ak ste hrávali karty, tak toto je taký stupienok vyššie - pomocou sád kariet stavať železničné trate)
Doba kamenná (ak máte radi nádhernú grafiku a prevedenie + kocky a používanie členov kmeňa na získavanie surovin/vykonávanie akcií).

Z kartoviek tu už povedali celkom dosť možností predrečníci ;)

6.3.2010 22:44:35

okop

...
nemoze to byt hra na dlhu hraciu dobu, tak okolo pol hodinu kym ma synator slofika. pravidla tiez nemozu byt komplikovane lebo mi to manzelka odmietne hrat a musi to mat aj nejaky spad aby to bolo pre nu zaujimave...tie zeny su ale narocne :)

7.3.2010 06:39:19

PJ

okop
Jaipur, Ztracená města. Velmi jednoduché karetní hry pro dva, rychlé zábavné. Časem mohou přijít až moc primitivní, ale jestli přecházíte z klasických karet, zdají se mi ideální.

Jedna z mála deskovek dohratelná i s přípravou a úklidem během půl hodiny je třeba Livingstone (nebo cokoliv z GIPG projektu, ale to jsou abstraktní hry). Yspahan je ve dvou také dobrý a rychlý.

7.3.2010 08:23:03

Aton
Je docela fajn hra, mam ji rad a z her pro dva ji radim k tomu lepsimu:) Na druhou stranu rozhodne nedoporucuju Ztracena mesta, ta jsou IMHO o nicem a tezce nahodna. Rim je docela fajn. Kretni Osadniky rad nemam. Ze vseho nejvic bych ale doporucil Jambo, to se hodne libilo vsem, s kym jsem to hral.

7.3.2010 10:46:55

DD

Jambo
Jj myslim ze Jambo je celkem fine. Kdyz jsme kdysi zacinali se zenou hrat, tak mi v Palube misto Ztracenym mest doporucili Caesar a Cleopatra, coz je takova jednoducha karetka. Pripadne karetni osadnici je takova oddechovka.

7.3.2010 11:44:32

okop

mame
doma citadelu, ale to ju nenadchlo vo dvoch tak je odlozena v skrini a ja uz si chcem zahrat aj nieco ine ako pc alebo cakat kym maly vyrastie.takze moja ponuka pre nu bude z rim, yspahan, doba kamenna, aton, vikingovia alebo som rozmyslal aj nad smallworldom ale nie je to uz vela penazi za hru??? ukazem jej hry na nete a uvidime co si vyberie. ozaj je aj nejaka hororova pre dvoch s kompletnym prekladom?

7.3.2010 11:59:25

PJ

okop
No, Doba kamenná, Vikingové ani Small World rozhodně za půl hodiny nedáte. Z těchto tří her mně přijde výrazně nejpovedenější Small World. Je sice drahý, ale na druhou stranu mně přijde lepší koupit za větší peníze opravdu dobrou hru než za stejné peníze dvě až tři horší. O horrorové hře pro dva nevím...

7.3.2010 12:11:25

okop

..
ok...tak uz mam vyber hier jasny, teraz zalezi uz len na zenskom vybere. vdaka za rady a nech vas dobre karty a kocky pri hrach sprevadzaju

7.3.2010 12:46:29

Hry pro dva
Tak možná je už pozdě na názor, když píšeš že máš hry vybrané, a taky nejsem žádný profík, nicméně se deskovkám věnuji asi rok a půl a nějakou sbrírku už máme doma. Z her pro dva co máme doma jednoznačně doporučuji ŘÍM a JAMBO. Řím je spíše hra všestranější, tedy útočná, obranná i obchodní. JAMBO je prostě klasika. Nákup - prodej a to za pomocí různých karet. Ale velmi hezká, zábavná, ale málo kdy se podaří odehrát partičku za půl hodiny, což se u Římu nedá říct. Zde je někdy hra hotová i za deset minut a někdy je to boj i na hodinu.
Dále se mi velmi osvědčilo jako oddechová hra pro děti HALALI. Neříkám, že je to bůhví jak dobrá hra, nicméně dobrá sranda a oddechovka. O ATONU uvažuji delší dobu, ale zatím nepřišel na řadu, tak jako karetní Osadníci. Co se týká Vikingů, tak si nemyslím, že by se ve dvou nedali zvládnout za půl hodiny. Pokud to člověk zná, tak nač dlouze přemýšlet a uvažovat. Dají se tahy promyslet předem a jde spíše jen o přípravu a pak se naučit počítat body a potom to už jde rychle. Včera jsem to třeba odehrál se sedmi letou dcerkou za 35 minut. Výhoda je, že je to hra až pro 4, ale ve dvou bych řekl, že je to zábavnější. Mr. JACK neznám, Ztracená města mi více lidí nedoporučovalo, tak o nich ani neuvažuji. Doba kamenná čeká na vybalení a tak nemohu soudit, ale prý velice dobrá hra a těším se na ni. CITADELA není ve dvou špatná, ale přece jen je určena min. pro 3 hráče. Takže tolik mj názor.

12.3.2010 09:24:13

Vybíráme z Bazaru

Trablici
Trablici
Akt. cena: 121 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas