Který clever?

Stačí mi jeden - který koupit? Clever hoch Drei, Clever 4ever, Doppelt so clever, Ganz schön clever… Děkuji.

12.11.2023 12:05:02

mam vyzkouseny pouze Ganz schön clever a myslim, ze herne funguje vyborne a nic dalsiho z tehle serie uz nepotrebuju… podivej se na herni sheety a vybirej podle toho, jak se ti to barevne libi, princip hry se zda vsude stejny

12.11.2023 19:02:12

Za mě ten první (Ganz schön clever), ty ostatní mi připadají čím dál tím více překombinovanější.

12.11.2023 19:03:49

Osobně jsem zkoušel všechny a přijde mi, že tohle je ten typ hry, kdy ty další sheety ocení člověk až když zná ty předchozí… ale i tak jsem se nejvíckrát vrátil a vracím k prvnímu dílu.

 

Jinak je možné si to vyzkoušet online, zdarma, bez jakékoliv registrace - https://www.schmidtspiele.de/onlinespiele.html

Na výběr je 1, 3 a 4 díl - nejsem si jistý, proč druhý nevidím. Každopádně ale doporučuji pročíst pravidla (zde ke stažení na ZH) a zkusit si to sólo takhle online. Mě to svého času ke koupi přesvědčilo. :)

12.11.2023 19:19:39

Zkoušel jsem první, druhý a třetí a vždy se mi ten další líbil víc než předchozí (i když byl složitější).

Takže za mne aktuálně vede Clever Hoch Drei.

Zkoušel jsem i alternativní sheety a je to zajímavé zpestření.

--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

12.11.2023 20:04:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidlově tyhle hry jsou prakticky totožné. Čistě pocitově je rozdíl hlavně v tom, že čím víc “clever” hra je, tím je jen obtížnější se v ní zorientovat, obsahuje víc vzájemně se spouštějících bonusů, atd. 

Za mě je #Ganz schön clever nejpřístupnější, #Doppelt so clever zlatá střední cesta, #Clever hoch Drei je můj osobně nejoblíbenější a #Clever 4ever mi přijde nejzajímavější, co se týká pravidel jednotlivých bodovacích zón.

Myslím, že každá z verzí už má i bloček výzev, který se dá dokoupit na něco málo přes stovku a který hru může trochu zpestřit. 

13.11.2023 12:30:48

Vybíráme z Bazaru

Boží zboží od firmy MindOK VYPREDANÁ
Boží zboží od firmy MindOK VYPREDANÁ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas