Která hra vás v letošním roce nejvíce zaujala?

Blíží se konec roku a to je čas nejrůznějších anket a hodnocení. Rád bych tady taky jednu minianketku rozjel.
Která hra vás v letošním roce nejvíce zaujala?
Rozhodně tím nemám na mysli pouze hry, které vyšly v letošním roce. Klidně to může být hra několik let stará, jen jste měli možnost si ji zahrát (vidět, slyšet o ní) až letos, a zaujala vás natolik, že můžete o ní prohlásit, tak tohle bylo setkání roku...Taky to samozřejmě nemusí být ta nejlepší hra. Prostě hra, s kterou jste se seznámili v průběhu letošního roku a můžete o ní prohlásit, že vás něčím zaujala víc než jiné. A samozřejmě nemusí to být nutně jen kladné zaujetí...

Já osobně jsem měl letos možnost poznat spoustou pro mě nových her. Nových i starších. Ale jednoznačně bych do téhle ankety zařadil DOMINION. A to hlavně a zejména pro jeho obrovskou vhodnost a přístupnost „širokým masám“ hráčů i nehráčů. Pár argumentů a postřehů: když jsem poprvé donesl tuto hru na naše nedělní hraní s přáteli, hru si velmi oblíbil jak zkušený hráč (že, Aleši), tak i jeho dcery a Dominion je od té doby stálým členem našich seancí..jednou si ji s námi zahrál i dospělý synovec, vysokoškolák, občasný hráč, zaujala ho natolik, že ji dostane na své dvacáté narozeniny...na exkursi do našeho domácího herního království přišel synův spolužák, nehráč, vyzkoušeli si Dominion a na další týden hlásil, že už ho má doma...mí synové se svými kamarády hrají dračí doupě plus, občas jim přinesu na doplnění nějakou deskovku, no a snad už ani nemusím říkat, která hra měla největší úspěch...To bylo jen pár příběhů ze života. Tato hra je obrovsky vstřícná a přístupná a herně zajímavá pro široký okruh lidí a proto mě zaujala.

Rád bych znal i vaše tipy na hry, které vás letos něčím zaujaly....
15.12.2009 07:59:40

PJ

Jedním slovem:

SmallWorld

15.12.2009 08:11:08

jednoznačne
MEQ. Tahle hra mě baví s každou hrou víc a víc.

15.12.2009 08:12:42

Hlavně
War of the ring a Descent.

15.12.2009 08:14:39

Letos
Steam a Kohle(Brass) - ač jsem pohříchu mnoho partií nenahrál.

15.12.2009 08:42:56

těžké rozhodování
Na mou pomyslnou bednu vystoupaly:
1. Dominion - zábavnost, hratelnost, unikátní herní systém
2. Ubongo - konečně abstraktní hra na kterou se třesou i mé dcerky
3. Smallworld - asi hlavně díky vypečené grafice

No a těsně pod bednou zůstávají Ztracená města.

Na opačném konci fronty se krčí 2 jména na která jsem se hodně těšil a přišlo velké zklamání: Shadows over Camelot (příliš jednotvárný herní princip) a Mafia (nehratelné, viz moje recenze).

15.12.2009 08:44:16

MEQ
Přidávám se k Sappho s Middle-Earth Questem (a opravdu za to nemůže fakt, že první hru jsme hráli proti sobě ;-) ). Je to velice vydařená hra, kde mechanismy krásně pasují na téma, které je zpracované velice velice dobře. A navíc pojednává o období Středozemě, které v podstatě nebylo nikde moc rozebíráno. Prostě mňam.

15.12.2009 08:47:03

Dreamblade
Krásně jednoduchá a úchvatná. Hážou se v ní tuny kostek a to mě fascinuje, jak to krásně chřestí.

15.12.2009 08:48:53

já taky nedokážu jmenovat jednu hru...
Dominion, Smallworld, Through the Ages, Chaos in the Old World, Middle Earth Quest, Descent.

Naopak obrovské zklamání - Space Hulk

15.12.2009 08:48:58

Ve dvou s manželem jsme asi nejvíc hráli Le Havre a Dominion. S hráči jsme prostřídali leccos - Small World, Brass, Cuba, Le Havre.

Největší zklamání je rozhodně Pirate’s Cove, ale dětem se to líbí, takže zas tak marné to nebylo.

15.12.2009 08:57:55

musím uvést tři, ale rozdělím je podle herního prostředí:)
do hospody zásadně Jengu, spousta kostiček, pivo a korbačíky pro výherce:)
když se sejdou hráči Battlestar Galactica
a když najdu nějakého blázna, co má čas, tak pár partiček Command and Colors: Ancients...a CCA doporučuji všem, kdo rádi antiku a válčení, Ave Caesar

15.12.2009 09:01:46

Pro mě rozhodně
Advanced Squad Leader, po letech odhodlávání se jsmem pořídil starter kit a teď se nemůžu dočkat plné hry. Největší příjemné překvapení však pro mě byli 3 Mušketýři. A konečně jsem našel karetku, která mě baví, v podobě Dungeon War.

15.12.2009 09:04:09

Railroad Tycoon
...

15.12.2009 09:07:14

Pro mě
Celá rodina Dominionu, Small World a vynikajici Vladci podzemi.

15.12.2009 10:07:54

U nás
vede Arkham a Call of Cthulhu LCG.
Tento rok vítězí Lovecraft =)

15.12.2009 10:11:32

Pěkná anketa
Dobrý nápad! Za mě letos vede Space Alert, naprosto dokonalý princip a dokonalá zábava. Taky jsem rád, že jsem se seznámil s absolutně návykovou karetkou Tichu. Ještě bych rád zmínil nějaký klasický AT, ale jeden vybrat nedokážu, takže ještě: Battlestar Glactica a Warrior Knights.

15.12.2009 10:46:57

hry
u mě vede BattleLore a AoEIII, ale uvidíme co bude naježeno pod stromečkem

15.12.2009 11:21:36

rbx

....
Small World, Middle Earth Quest, 3 musketyri

15.12.2009 11:33:25

těžko říct
ale libí se mě příběh tannhauseru, a kdybych měl s kým hrát tak bych hrál pořád Duel in the dark

15.12.2009 11:33:59

Eyron
Na Tichu jsem zapomněl!! U nás karetní objev roku :)

15.12.2009 11:46:17

Dilema
Asi Civka a Dominion... ale nejlepší hry jsou vždycky ty, co nemám:).... ne, jednoznačně Civka

15.12.2009 12:24:18

Cosmic Encounter
Tuhle hru jsem si jen tak koupil na veletrhu. Ani jsem od ní nečekal nic velkého ale pak. Pak to přišlo... :D Každou hrou se mi líbí víc a víc. Na to, že jsem ji plánoval prodat, ji nedám z ruky! :)
Rozhodně si ji vyzkoušejte! :)
Dále mě moc potěšila exp. k Battlestar Galactice a nakonec snad pokračování válečné hry CoH: Kursk.. Kterou jsem bohužel ještě nehrál.. :(

15.12.2009 14:09:39

ASL
pro mě je toho víc, ale ať nezdržuju, tak jen jednu. úplně moc super

15.12.2009 14:17:41

hm.
no ja som stale desne nadseny z Warrior Knights..bavi to aj okolie a stale nemam dost..rozhodne 'kupa roka' ...

tento rok som nejak prisiel na chut hre Rise snu-s 'nehracmi' je to moc ok;)
evergreen je Colossalka, bezdebaty, naucil som to zas par ludi..

prijemne prekvapenie, co sa zabavnosti tyka, bola/je kampan v Descente ..v tomto ponati to ma zmysel:))
no a 'nepochopitelne' ma dostal primitivny kockovy ninja VS ninja ..mnamozne a zabavne;)

z veci, co ma zeru, kym to nebudem mat, je pre mna asi najzaujmavesi Ghost Story..pribehom, grafikou aj tym, co o hre samotnej zatial viem.. :)

15.12.2009 15:44:49

.klopčík
Vidíš, na Ninju bych málem zapomněl :)

15.12.2009 15:58:53

A ještě něco, když už se ostatní rozepsali
Tak já ještě přihodím nejnovější rozšíření k Arkhamu jménem Innsmouth Horror - podle mě zatím nejlepší rozšíření (mám a hrál jsem všechny).
A to jsem sice ještě nehrál, ale třesu se na to jak ratlík už asi půl roku - Tales of the Arabian Nights.

15.12.2009 18:55:42

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1350
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Dune Imperium Uprising EN
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas