Joe
Joe - avatar

Kreatívna výzva pre Joa...

Navrhnite PC hru (prípadne inú nestolnú hru), ktorú by som skúsil pretvoriť do stolnej podoby!

Primárnym cieľom tejto výzvy nie je nutne finálny produkt, skôr to má byť "pomasírovanie" mozgových závitov a zároveň uspokojenie záchvatu tvorivosti. Po niekoľkých dňoch prípadných návrhov a/alebo vlastnom rozhodnutí môžme o kandidátoch hlasovať (ak chcete) a zvolená hra potom bude pre mňa vzorom, na ktorom sa skúsim "vyhrať" s jeho pretvorením do stolnej podoby.

Samozrejme každá následná pomoc s nápadmi či pravidlami je vítaná, ale tam budeme, až sa tam dostaneme ;)

Drtič Joe
10.11.2010 13:32:21

Heroes of Might and Magic
čili, kombinace Titanu a Starcraftu (rekrutovací strom + rekrutování rýzných typů potvor v různých budovách, které je potřeba postavit a taktický boj na spešl mapách) a Runewars pohyb po mapě, těžba surovin...naprosto jednoduchá záležitost :))

10.11.2010 17:37:39

Beholder
Taky nechápu, že se téhle triviálnosti ještě nikdo nechopil :)

10.11.2010 17:42:56

A co třeba něco originálního
Třeba Pinball nebo Achtung die kurve z Amigy. Nebo takový Master Blaster (obdoba Dyna Blaster).

10.11.2010 18:00:51

Sydo
Jinak sydo Lemings a Mega-lo-manie - taky super volby.

10.11.2010 18:02:10 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
Jeee, Bomberman/Dyna Blaster by byl super!

10.11.2010 18:03:38

Master Blaster
Já myslím, že Master Blaster je na předělání ideální. Proměnlivá mapa ze čtverečků. Pod něma schované bonusy (delší plamen, rychlejší chlopek, možnost umístit více bomb). Dle mě tohle nemusí být vůbec těžké a mohla by to být super rubačka pro víc hráčů. Každý by skrytě udělal nějakou akci (vyložil kartičku) a pak by se všechny provedly. Čili pohyby hráčů, výbuchy bomb atd.
http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=2960
http://hol.abime.net/4636

10.11.2010 18:28:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Golden Axe
Neni nad oddychovou rubacku :)

10.11.2010 20:18:00

to Joe
Uz to tu bylo, ale udelat neco na styl Diabla... ale myslim, ze od toho jsou RPG jako dracak a jim podobne, takze to asi pada. :-)

10.11.2010 20:38:09

to Vasek Vydra
Neco podobneho je v DOOMovi expansion, kde se da hrat Capture the flag mod tusim. Spis se bojim, ze to bude hodne o kostkach. Neumim si predstavit, jak v takovem non-real time souboji zaridit, aby meli vsichni stejne sance. Vzdy musi nekdo vykouknout a v zapeti ten druhy na nej muze strilet.
To jsou hodne hry o pozicich a ziskavani vyhod, coz ale neni vubec k zahozeni a myslim, ze tom je i dost podobny Tannhauser, SW miniatury aj. :-)

10.11.2010 20:48:48

Joe
vieš čo by bolo fajn? spraviť neaké ANNO a to napríklad 1701 alebo 1404.
Myslím že hra ala Osadníci ale s vačšími možnosťami a bojom atd. by bolo super

No a dalej by to mohol byť Mass effect, Dragon age, Baldurs gate, settlers

10.11.2010 20:50:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Baldurs gate
Balorok-málem bych zapoměl na svoji dobu úžasná hra..

10.11.2010 22:49:53

kody
stále je to super hra :) vždy si rád zahrám :) + rozšírenie :)

11.11.2010 00:26:23

Baldurs gate
tak na tom si bude muset Joe hodně máknout neboť to je DaD a vymyslet něco lepšího mu dá sakra práci ;-)

11.11.2010 00:59:42

skvěle
Nejsem sám, kdo miluje tyhle hry:
Golden Axe - nostalgie až na půdu, jen nevím, jak do hry zakomponovat tu úžasnou hudbu :)
HOMAM 3 - netřeba dlouhého popisu, zkrátka nadčasová hra a kdo ji nemá rád, je špatný člověk :) (pozor nadsázka, kdyby se někdo cítil ukřivděně)
Baldur's Gate - srdcová záležitost, DnD, nejlepší hudba ve hře, co znám
a Fallout - postapo, kultovní hra, naprosto úžasný humor, kterým hra přetéká - např. kdo z vás by si nechtěl zahrát karetní hru Tragic the Garnering :) (ovšem osobně bojkotuji Fallout 3, protože jsem měl rád ten pohled z třetí osoby, hexová pole a to, že hra nebyla real-time. Když si navíc uvědomím, že tahle hra je naprosto humoruprostá, je mi smutno.

Zeměplochu taky strašně moc chválím, ale nejvíc mě tady zaujal a přímo nadchnul Bomberman/Dyna Blaster.

Sám jsem se od dětství pokoušel o Age of Empires a o Sim City, ale jelikož se principy podobaly docela dost současné FFG Civilizaci, tak jen smutně klopím oči.

11.11.2010 01:50:13 | Upraveno autorem (porovnej)

megaúlet...
esi chceš námět fakt pekelnej, tak u nás doma nej hra všech dob je SWOS (Sensible World of Soccer), pecka z Amigy s dokonalou hratelností...

Původně sem to tu chtěl napsat jako uplnou kravinu, ale jak sem nad tím trošku přemýšlel, tak možná aji fotbal jako deskovka by šel... hromada kartiček hráčů, karty událostí (drogy, chlast, večírky, zranění, špatná forma...) jejich vývoj, všelijaký tabulky, ligy, prachy, liga mistrů, ME a MS... nákupy, kostky... pak to vychytat aby to mělo parádní hratelnost a nemuselo by to být vůbec zlý...!

Neexistuje už náhodou něco takovýho? Fotbalovej manažer jako deskovka?

Normálně sem tedka na to dostal chut... naša liga jako deskovka... všici hráči...!

11.11.2010 12:55:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Návrhy
Colonization, Master of Orion, Warlords, X-com, Majesty, Simcity, Worms...

11.11.2010 14:42:58

Droll
Wormsy super, ale bez těch zvuků to nebude ono

11.11.2010 14:47:58

tom

2Joe
Já chci vidět deskovej SWOS! :)

Ale jinak mně zaujali Worms a Dyna blaster...to zní i realizovatelně..

11.11.2010 14:58:47

M.N.
Fotbalový manažer s českou ligou. Tam by byla hratelnost asi hodně nízká :) Navíc by to nejspíš byla hra s nádechem grotesky...

11.11.2010 15:06:09

joe
tak po tomto tuzim cely zivot,urobit neaku plnohodnotnu hru.Zial,ja si musim z casovych dovodov chutit na to az na dochodok.Oto viac ti drzim palce.

11.11.2010 22:50:42

Gothic 1
Co takhle skusit udělat nějaké RPG ve světě G1? Tedy expení po kolonii ale hlavně možnost se přidat k nějakému ze tří táborů a předhánění se v tom kdo dřív splní příběhovou linii začínajíci vhození do kolonie pokračováním přes Starý důl... však kdo to hrál tak ví jak to bylo :-).

12.11.2010 23:49:19

Joe

Zatiaľ
sa tu objavili tieto zaujímavé nápady:

X-Com
Heroes of Might and Magic séria
Master of Orion 2
Dynablaster / Bomberman

15.11.2010 09:35:37

U- booty v akci
co Silent Hunter III. ? Námořní strategie, upgrade posádky apod.

15.11.2010 14:05:52

Joe
Já bych navrhovala něco na téma Sapkowského Zaklínače. Sice je to i počítačová hra, ale o jejich kvalitách přesvědčená nejsem. Ale obecně Zaklínač mi v deskových hrách chybí.

15.11.2010 14:10:41

Joe

navrhy
RPGčka obecne robiť nechcem. Jednak je tu dosť čistokrvných RPGčiek, druhak RPG-like stolných hier je tu tiež neúrekom...

Ramzke,
U-Booty aj keď sú zaujímavou témou (viď Red November), sú pri tvojej predstave dosť "nudné". A na vojnovú hru nemám správny matfyzácky základ :-P

Sappho,
čo viem, tak je kartovka The Witcher od poliakov... Ale máš pravdu, čistokrvná stolná hra asi neexistuje... Naviac Szapkowského som nečítal...

15.11.2010 14:27:41
Offcanvas