Když je hra proti Vám

Můžete mi doporučit hry podobné Arkham Horror? Tedy takové, kdy hra hraje proti vám a vše závisí na náhodě? Díky
3.9.2009 15:19:47

Arkham
když jsem hrál arkham tak jsem neměl s nikým problém. Každý hrál jak potřeboval a řekl bych aji logicky..většinou jsem hru vedl v otázkách pravidel a tak, ale každý si rozhodoval co udělá sám. Když jsem s něčím nesouhlasil, tak jsem řekl že by teď mohl udělat radši tohle a nebyl problém hráli jsme proti hře, takže proč se hádat. Jinak mě by ani nebavilo diktovat ostatním co mají dělat. To podle mě ztrácí slovo "kooperatvní" význam, to si rovnou může hrát sám.

4.9.2009 12:25:39

Arkham × Pandemic
Arkham neznám, ale všichni na něj pějete chválu, tak to asi bude dobré. A u toho Pandemicu - ano, víceméně je to solitérní hra. Když jsem to hrál v únoru v Plzni na setkání autorů, tak se mi to líbilo, ale celou cestu domů jsem přemýšlel (tzn. asi 30 minut, jezdím hrozně rychle :-) ), jak to udělat tak, aby hra byla kooperativní, ale přitom na konci bylo možné rozpoznat, kdo se na tom vítězství podílel největším dílem a tudíž se stal ale spoň takovým morálním vítězem. Chápu, že by to bylo složité vypozicovat a vyvážit, protože vlastně každá postava má různé možnosti a úkoly, ale zcela jistě by se našel mechanizmus, jak to zprůměrovat a posoudit.

4.9.2009 12:43:45

Runebound
Co takhle Runebound? Do atmosféry Arkhamu má sice daleko a hrou je to blíž Talismanu, ale jinak je to ok.

4.9.2009 13:12:08

ad acer1968
Proboha vždyť to je úplně scestná úvaha u kooperativek nějaký morální vítěz a kdo přispěl nejvíc. Vždyť kooperativky jsou právě o tom abychom se stmelili a společně něco dokázali a ne abychom si pak dělali čárečky kdo teda přispěl víc a kdo míň a kdo za to nakonec dostane půlku dortu a kdo dostane jenom kousnout, protože neschopně vůbec nepřispěl. Pokud někdo takhle uvažuje, tak bych vůbec nedoporučoval kooperativky hrát. Jaký by pak byl proboha rozdíl proti tomu, když hrajeme proti sobě. Takhle jsme tým a je jasné, že každá mezera v týmu vede k prohře a je jedno jestli ta mezera je velká nebo malá.

4.9.2009 13:12:57

kren
Souhlas. Tady se mi vybavuje Galaxy Trucker - vítězem jsou všichni hráči, kteří něco vydělali. I když ten kdo vydělal nejvíc je vítězem o něco víc :D

4.9.2009 13:15:00

kren
No my když dohrajeme Arkham, tak mě taky zajímá moje "osobní" skore ... kolik jsem já zabil potvor, kolik jsem já zavřel bran :) ... nejde o soupeření, ale prostě jenom člověka to zajímá :).

4.9.2009 13:20:28

Pandemic
U Pandemicu zrejme zalezi na parte. A ja jsem mel zatim stesti na party, kde jsme vsichni premysleli co udelat dal. Ono hodne k zindividualizovani vede zrychleni hry - to si pak nestihnete rict, ktere vsechny karty mate a jeden clovek to s neuplnymi informacemi nevymysli. (A presne tenhle mechanismus pouziva Space Alert)

Dobre jsem si ji uzil i kdyz jsem hral za infekce (tj. vysvetloval jsem pravidla a obstaraval jsem herni mechanismy), to pak je skoro pozice PJ z dracaku, protoze se urci tempo hry a hra pak lidi vic bavi (to me treba vadi u SA, ze je to strojove presne a kdyz tohle preslechnu, tak mam smulu).

4.9.2009 13:43:14

ad Tangram & kren
Souhlasim s Krenem v tom, ze kooperativni hra je o tymove spolupraci. Zaroven plne chapu i Tangramovu motivaci. Nase skupina vzdy v klidu rozebirala, co bude delat v kazdem tahu, nevnucovali jsme si nazory, prevazil ten nejrozumejsi. V krizovych situacich si nikdo nehral na hrdinu s osobnim skore.
V Arkhamu hodne zalezi na tom, koho clovek dostane. Pokud obdrzi par her po sobe nekoho, kdo je schopen jednou za hru uzavrit branu a jinak je cisty support v rohu, tak si osobni skore moc nepovede. Ikdyz ta hromadka penez nebo zbytecnych veci se muze hodit, ze ano?
Pripadlo mi, ze nejvice si hru uziva killer, ktery cisti ulice, nez lide, jejichz jedinou schopnosti je dobehnout do nejblizsi brany, skocit do ni, prezit dva tahy a pak dobre hodit kostkou. Ovsem killeru je malo a brany se zavirat museji. :)

K puvodni otazce pana Fr3nz33ho: zatim mam dojem ze kooperativni hra umoznuje sladene skupine vyhrat bez problemu, nesladena skupina bude mit obtize, no a pokud si kazdy hraje za sebe, tak skoncili vsichni.

7.9.2009 08:27:24

to kren
No, asi více výstižně než já to napsal Sydo "vyhráli všichni, ale někdo přece jen o trošičku víc"... To je to, co bych rád. Tam někde je asi hrana mezi kooperativou a prasením, mezi kooperativkou a solitérní hrou.

7.9.2009 13:06:52

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas