Když je hra proti Vám

Můžete mi doporučit hry podobné Arkham Horror? Tedy takové, kdy hra hraje proti vám a vše závisí na náhodě? Díky
3.9.2009 15:19:47

hry
Fields of Fire - wargame pro jednoho.

3.9.2009 15:25:11

to Sydo
Wow trošku cena:) a něco kooperativního i pro více hráču?

3.9.2009 15:30:36

Shadows over Camelot
... s tím, že ve hře může (ale nemusí) být zrádce, který hraje tajně se hrou proti hráčům.

Buď lze hrát tak, že zrádce 100pro není ve hře, nebo tak, že nikdo neví, jestli je zrádce ve hře (a čím více hráčů, tím vyšší pravděpodobnost, že někdo z nich zrádce je)...

S rozšířením Merlin's Company mohou být zrádci dokonce 2...

3.9.2009 15:31:56

rbx

Fr3NZyY
Blackbeard - kdyz hrajes solohru sam proti hre (ono to plati vicemene pro kazdou wargame, ktera ma napsano, ze jde hrat solitaire)
Esians - jednoducha ceska karetka pro jednoho hrace
Pandemic - zabranujes rozsireni nemoci po svete. Rychla, ale po case trochu nudna.

3.9.2009 15:35:19

rbx

Red November
jsem zapomnel

3.9.2009 15:35:50

tu Zeus
Hmm ten Camelot vypadá opravdu krásně aspoň co se obsahu krabice týče..

3.9.2009 15:47:59

A Touch of Evil a WoW
Dá se hrát kooperativně proti hře, styl hry hooooodně podobnej Arkhamu (prakticky okopírovanej) a skvělá atmosféra a prostředí...

A mimochodem, World of Warcraft se dá s lehkou úpravou hrát kooperativně až ve třech proti hře a proti Overlordovi a je to taky super :-)

3.9.2009 15:54:30

space alert
tam není tolik náhody, ale mě se hodně líbí.

3.9.2009 16:00:27

Camelot
Camelot je fajn, ale spis ve vetsim poctu, se zradcem a rozsirenim Merlin;)

3.9.2009 16:36:28

rbx

Frenzy
Me Camelot zklamal. Vypada nadherne, ale princip hry mi prijde mirne receno zhovadily. Ale jak to tak vypada, jsem vyjimka.:-)

3.9.2009 16:41:33

to rbx
Opravdu? a jakým způsobem? ono já jsem schopen přejít některé věci, záleží však jaké;)

3.9.2009 16:57:27

Camelot
Já z Camelotu taky nejsem dvakrát vodvázanej ... prezentace moc pěkná, téma skvělý (mám moc rád artušovský legendy, viz taky moje přezdívka :-), ale styl hry tupu stojím pět kol na jednom políčku a ve svém tahu odhodím kartu mě zas tak moc neuchvacuje ...

3.9.2009 17:01:22

to Merlin
hmm tak 2 úplně ne košer názory mi stačí, abych se přestal rozplývat a něco smazal z wishlistu :-/

3.9.2009 17:03:12

Ještě k Shadows...
Skoro bych doporučil hru nejprve vyzkoušet. Provedení je fakt nádherné, v méně hráčích a jen se základem je to super při první hře, zajímavé při 2. hře a pak to měsíc nechci vidět (to byl můj myšlenkový pochod :-).

Naopak s Merlinem (jako s tím rozšířením :) a zrádci ve svých řadách se to už lidem často líbí (ale nevím, sám jsem nehrál - i když mám Merlina doma).

BTW ženským se ta hra hrozně líbí, nevím, čím to je :-)

3.9.2009 17:07:10

rbx
My ho hrajem na hernich srazech tradicne od ctvrte ranni, na to je ideal;) Proto pisu fajn, nejake ody na nej pet nebudu:) Ale se spravnyma lidma je v pohode.

3.9.2009 17:07:33

Camelot
Pro mne je SoC největším zklamáním od nákupu Mafie (viz moje recenze).

Skákal jsem metr vysoko, když kámoška vybalila půjčený SoC. Dali jsme 1 hru, za týden druhou a na jejím konci jsem nějak nenašel argumenty, proč SoC nevrátit. Zpracování je nádherné, příběh nosný, ale princip hry je vážně celkem triviální. Hráli jsme jen základ bez zrádce i Merlina. Ale po druhé hře jsem nedokázal osazenstvo přesvědčit, že aspoň toho zrádce by to chtělo vyzkoušet.
Na druhou stranu, jiným přijde vynikající, což nikomu neberu. Vychází mi z toho jediné, před nákupem vyzkoušet.

3.9.2009 17:11:08

Camelot
Myšlenkový pochody docela sdílím s Diem :-) Taky ze začátku nadšení a pak vychládání ... a přítulkyni i její sestře se to líbí moc :-)

A grafika se mi vážně moc líbí ... třeba si myslím, že Camelot má druhý nejhezčí pravidla (po Battelore :-).

3.9.2009 17:13:56

heh
Teď to vypadá, že opisuju, kluci s podobnými pocity mě předběhli. Prostě píšu pomalu. :D Zkus a uvidíš, třeba tě chytne.

3.9.2009 17:14:15

to all
no budu muset vyzkoušet, ptže hru která je moc pěkná, ale za chvíli omrzí bych si nekoupil. Díky moc za Vaše názory;)

3.9.2009 17:18:13

rbx

Frenzy
Proc? Protoze princip hry spociva v tom, ze v Camelotu nasyslis karty do ruky a pak se vydas na nejakou vypravu, kde povetsinou musis postupne prikladat jednu kartu za kolo, abys tu vypravu vyhral. Tech karet co musis prilozit je celkem dost, myslim ze minimalne 5, takze tam jak trubka stojis 5 kol a jediny, co udelas, tak odhodis kartu. Mezitim te cerne karty o karty v ruce pripravi, pripadne si prichystaji jinou kulisarnu, takze tam bud stojis vic kol, nez jsi zpocatku zamyslel, nebo tam odtud musis pryc. V pripade ze je to solovyprava, tak po navratu zacinas znovu, v pripade ze je to vyprava hromadna, tak tam tvoje karty zustavaji lezet. Jenze cerne karty zla vetsinou delaji to, ze odstranuji dobre karty dobra, takze je to vlastne jen o neustalem pretahovani s cernymi kartami.
aneken: ani zradce to prilis nevylepsil, protoze hral dobre. Problem se zradcem je ten, ze ho nesmis odhalit, dokud nemas 6 cernych mecu z 12. Pokud ho odhalis, tak zacne svinit vic, nez svinil doposud a je to peklo. Pokud ho chces odhalit a netrefis se do spravneho hrace, tak ti prida jeden mec. No a pokud ho neodhalis, tak ti na konci hry prida myslim tri cerne mece, cimz celkem snadno vyhraje. Fakt doufam, ze to Merlin trosku zprijemni.

3.9.2009 17:31:38

to rbx
jo o těch kartách jsem četl, že je to taková přetahovaná nebo když taháš jen černé..no, ale možná bych to rad aspoň zkusil;)

3.9.2009 17:35:48

Pandemic
Já ji hrál jen jednou, ale přijde mi, že to není kooperace, protože po chvíli stejně všichni jenom tahají figurkama tak, jak řekne jeden, ten "nejchytřejší" a nejtaktičtěji přemýšlející... to je můj názor

3.9.2009 18:09:19

to Acer1968
Ale o tom to přece je, stejně jako v životě, aby se každý prosadil a nenechal se ovládat jedním manipulativním v uvozovkách "nejchytřejším". Jde tady přece o to rozdělit si pravomoce a každý si pak hlídá ten svůj díl úkolů a ostatní jen žádá o pomoc a podporu při svém plnění úkolů. Pokud hru ovládne jeden jedinec, tak si to může hrát sám a ostatní samozřejmě nmohou jít na kafe. Je to o spolupráci a delegování pravomocí a ne o prosazení se nejsilnějšího. Pokud to tak ve vašem herním společenství při téhle hře takhle nefunguje, tak hrajte něco jiného.

4.9.2009 11:54:45

Acer
Toto je nebezpečí všech kooperativek, ale křen má naprostou pravdu v tom, že pokud se někdo nechá manipulovat, může si za to sám. Pochopil bych to třeba u Pandemicu, který je abstraktnější, ale třeba v Arkhamu jsem Gangster Michael McGlen a žádný univerzitní profesůrek mi nebude diktovat, co mám dělat ;) Je to o hráčích a ne každá skupina na to má.

4.9.2009 12:00:45

jeden jim všem káže
U nás to většinou fungovalo tak, že se všichni společným (víceméně) hlasem rozhodovali, co se bude dělat. Ale určitě při té hře nemám pocit, že "tenhle panáček jsem já". Ano, uznávám, že o tom ta hra asi není, ale možná je to jeden z důvodů proč mě moc nechytla..
Jo, to Arkham...... :-)

4.9.2009 12:08:13

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora: Město stříbra - Insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas